Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Gondolom a logisztikai kozpontban dobaljak ott is a csaomagot es olcso munkaerot vesznek igenybe. Sajnos, elofordulhat, kellemetlen.
Azert erdekelne, hogy a svedeknel bevandorlok, vagy milyen etnikai csoport dolgozhat a postan, hogy csak a doboz egy kisebb tartalmat veszik ki :D

(#2) #20655360


#20655360
törölt tag

XDDDDDD Aztarohadt...

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Szánalmas :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Magyar (királyi) Postára bízni bármely 100 Forintnál nagyobb értékű csomagot/levelet/akármit elég mazochista dolog véleményem szerint. Drágák is, pontatlanok is és az alkalmazottak része inkompetens és bunkó (tisztelet a kivételnek).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#5) bullseye válasza Kasya (#1) üzenetére


bullseye
addikt

Ja, a régi szép időkben az én Amazon DVD csomagjaimat egy az egyben lopták el, mi ez a lazaság?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6) kentucky válasza Kasya (#1) üzenetére


kentucky
őstag

Hát muzulmánok nem nagyon esznek sertést.

(#7) Wesder válasza kentucky (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Kivéve ha az élete múlik rajta :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem szép dolog de én azért felröhögtem. Elképzeltem amint a postai dolgozó nézegeti, bontogatja a csomagokat, ezt-azt zsebre rak, ezt-azt falatozik aztán aztán jóllakottan visszacsomagolja ahogy tudja és belöki egy sarokba vagy tovább küldi vagy nem tudom. :D

Thanos was right.

(#9) Syl válasza mbalint987 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Én az elmúlt két éveben kétszer adtam postára csomagot (egyik egy Macbook Air volt, a másik pedig egy Samsung laptop) és mind a kettő tökéletesen hibátlanul ért célba. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) mbalint987 válasza Syl (#9) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Van az a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni, szóval az ajánlott leveleken kívül minden másra valamilyen csomagszállító céget kérek fel (mondom ezt úgy, hogy egyszer küldtem GPS-t a Postával, és hál'istennek semmi baja nem lett).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#11) 7600 GS válasza mbalint987 (#4) üzenetére


7600 GS
addikt

Mióta családi vállalkozásunk van (idestova több mint 20 éve), rengeteget postáztunk, sokszo százezres értékrendben, egy UAZ vonóhorgot vesztett csak el a posta, de az árát annak is visszakaptuk.

(#12) SunyaMacs válasza Wesder (#7) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A 72 szűz fontosabb

(#13) Chaser


Chaser
titán

elég sok csomagot küldtem már, drágákat is, soha nem volt gond ilyen téren, mindenütt dolgoznak gyökerek sajnos, legjobb helyeken is előfordul baki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) Viszlát


Viszlát
addikt

Szegények, nagyon bosszantó az ilyesmi. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) cskamacska válasza Syl (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Alapvetően az a gond a dologgal, hogy a megszokott és elvárt régen az volt, hogy ha feladtál egy csomagot, és az ha nem is gyorsan, de biztosan megérkezett a címzettjéhez. Aztán a poszterváltás után ez egyre kevésbé lett biztos, mostanra meg ott tartunk, hogy be kell irkálni kinek milyen csomagja ment át, és nem lett kapásból lerabolva. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) Chaser válasza cskamacska (#15) üzenetére


Chaser
titán

azért ez enyhe túlzás, bőven 1000 csomagon felül vagyok elmúlt pár évben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Syl válasza cskamacska (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Én csak arra reagáltam, hogy ne fessük feketére az egész postát, csak mert egy csomag eltűnt. Ezzel az erővel az összes futárszolgálat is beszántani való tarló, mert szinte mindegyiknél voltak gondok. Itt a logouton is nem egyszer volt már írás, panaszkodás az ilyen-olyan futárszolgálatra. Kedvenc közellenség itt a Trans-o-flex. Nekem pl. ők tavaly 200 ezer forint értékű számítógép-alkatrészt hoztak. Pontosan, akkor amikor mondták/felhívtak, sérülés mentesen stb. A futár kapott is pár ezrest.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Narxis válasza Syl (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt arányokról van szó, nem mindegy, hogy melyik cégnél mennyi a panasz. A postához képest a trans-o-flex is profi. De aki tudja, hogy mekkora a fluktuáció és munkaerőhiány a postánál az nem csodálkozik a dolgokon.

Thanos was right.

(#19) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Lehet, hogy a drogkereső kutya kiszagolta a kolbászt és ez lett az eredménye.:)

(#20) Feketelaszlo válasza FLATRONW (#19) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Tekintve, hogy dec. 6-án adták fel és 1 hónapig Svédországban állt - szerintem addigra 1 kilométeres körzeten belül bárki kiszagolhatta, nem csak a drogkereső kutya. :DDD Falusi vagyok, én is ismerem a kóstoló hagyományait, de nem hinném, hogy olyan világhírű az a pitvarosi házikolbász, hogy megérje miatta megszegni az ÁSZF-et (ja igen, élelmiszert nem lehet postázni...ki gondolta volna).

[ Szerkesztve ]

(#21) 7s26c


7s26c
senior tag

Mégiscsak kolbász volt na...annak nehéz ellenállni. Főleg egy postán. Mi van ha mergezettet küld vki?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#22) Syl válasza Narxis (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van. De én továbbra is azt mondom, hogy pár eset alapján nem kellene általánosítani. A posta nem sz*r, pont olyan, mint a többi nagy, a gengszterváltáson átment, volt állami cég.

(#20) Feketelaszlo

Ja, igen. Feladunk csomagban olyat, amit nem szabad, aztán meg sírunk ha eltűnik. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) djyuri


djyuri
őstag

Gödi is egy fos :( Amit tudok,futárral szerzek be :(

(#24) 7s26c válasza djyuri (#23) üzenetére


7s26c
senior tag

Gödi vagy?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#25) Freiherr


Freiherr
őstag

Olcsóbb lett volna kiugrani egy fapadossal, és átadás személyesen, 'jó étvágyat gyerekik.'

XXX

(#26) 7s26c válasza Freiherr (#25) üzenetére


7s26c
senior tag

Szolgáltatás...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#27) djculture válasza 7s26c (#21) üzenetére


djculture
félisten

Majd elitélik mint a boros gazdát, aki megelégelte hogy betörnek és ellopják a borát.

(#28) djyuri válasza 7s26c (#24) üzenetére


djyuri
őstag

Sajnos :(((

(#29) proci985


proci985
MODERÁTOR

skandináv postával van tapasztalatom, jellemzően Svédországon belüli csomag másnapra megjön, a svéd-dán menet 2-3 nap, a német-svéd úgy általában három. Ezt 20 kilós monstre méretű csomagokkal is tartják.

Magyarországra a levél jellemzően 3-4 nap, Magyarországról jellemzően egy hét. Kivéve most karácsony előtt, az összes csomag ami ment oda-vissza 2-4 hét körül mozgott, de ahogy nézem a magyar postánál komoly bajok voltak ismerősök alapján. Úgy, hogy idén a szaloncukrot át se vizsgálta a vám, pedig szokták.

Egyébként a posta stabil, nekem soha semmi bajom nem volt velük, bár Magyarországra kizárólag ajánlott leveleket küldünk.

Mondjuk zárójelben a sztorihoz: A gyerekeknek lehet a szülőknek jelezni kéne, hogy Uppsalaban is kapni pick szalámit a magyar áron, meg ha az embernek ez a szíve vágya fel lehet tankolni Ferihegyen is. Zselés szaloncukor az tényleg nincs, bár Stockholmban lehet van magyar bolt, az meg ott van Uppsala szomszédjában.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Dr. Romano válasza proci985 (#29) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem ugyancsak karácsony környékén jópár éve GAI feladott egy vga-t ajánlottan ami soha nem jött meg, hivatalosan megállapították hogy eltűnt. Szerencsére azóta ilyen eset nem volt, de a karácsonyi időszakkal érdemes nagyon vigyázni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) 7s26c válasza djyuri (#28) üzenetére


7s26c
senior tag

tudom miről beszélsz..... :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#32) Saskakas18


Saskakas18
tag

De amúgy szabályos? Lehet ilyen élelmiszereket postán küldeni? :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.