Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

És ha nincs neki jogosítványa, akkor mi van? Elveszik a szamarát?

(#2) Hieronymus válasza potyautas (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése.
Sajnos nem egyértelmű, melyik elektromos kerékpár tekintendő kerékpárnak és melyik segédmotor. Illetve a teljesítménye alapján már motorkerékpár..
Elméletileg 250W teljesítmény alatt kerékpár. 2KW alatt segédmotor. (Bár ebben a kategóriában, egyes modellek akár 100km/óra sebesség elérésére is képesek)

Amennyiben jogosítvány köteles a kerékpár használata és ittasan, jogosítvány nélkül vezetik, akkor a büntetés lesz magasabb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

A cim is ferdit es a cikk is. A kresz szerint a kerekpar:

r/1.398 Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. [link]

Eszerint biztosan nem kerekparral kozlekedett.

L1e kategória

kétkerekű járművek legfeljebb 45 km/ó tervezési sebességgel amelyben a motor:

- hengerűrtartalma legfeljebb 50 cm3 belső égésű motor esetében,
vagy legnagyobb folyamatos névleges teljesítménye legfeljebb 4 kW elektromos motor esetében,

[link]

Tehat egy engedelykoteles jarmuvel kozlekedett ittasan, teljesen jogosan vonjak be ilyenkor a jogositvanyt.

[ Szerkesztve ]

(#4) djculture válasza Lauda (#3) üzenetére


djculture
félisten

Elektromos kerékpárral közlekedett olyan ami a nagymamámnak is van nem kell hozzá semmi. Azóta már úgy tudom a bíróságon van az ügy..

[ Szerkesztve ]

(#5) FF23


FF23
senior tag

Semmi abszurd nincs benne, egyáltalán nem veszélytelen a vétlenre sem az ittas közlekedés.
Elém kihajtott egy alkesz, ugye a kocsi kiütötte alóla a bringát, ő meg olyan bilit ütött a szélvédőmbe, hogy az a kormánytól ~5cm-re állt meg. Ha 5 kiloval nehezebb, akkor szélvédővel együtt a pofámba kapom a f@szkalapot. Még így is vérezgettem itt-ott a szilánkoktól.
Pár nap múlva már látták részegen mászkálni...Bekötött fejjel :D

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#6) Lauda válasza djculture (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Amennyiben 300w alatt volt a teljesitmenye, perelni is kell. Ha viszont felette, akkor jogos, buntessek is meg. Mielott felulok egy jarmure, utananezek a szabalyoknak, hogy azt mivel vezethetem, mi vonatkozik ra, mik a kotelezo tartozekok stb.

(#7) bagkri01


bagkri01
őstag

Kúria ide, kúria oda, szerintem ez egy f@szság, tehát ha van jogosítványod és ittasan elcsípnek, akkor elveszik a jogsid, ha nincs és úgy kapnak el akkor simán továbbhajthatsz, kicsit igazságtalannak érzem a dolgot.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#8) FF23 válasza bagkri01 (#7) üzenetére


FF23
senior tag

Logikátlannak tűnik, de nem az. Más járművet is vezethetsz érvényes jogsi nélkül és szabálytalanság, bűncselekmény esetén akkor sincs mit elvenni, bevonni.

Egyébként nem értem miért kell védeni. Bűncselekményt említenek, szóval 0,5 ezrelék felett húzta a gázt annak a hangtalan foschnak. Ne akard, hogy elüssön, vagy eléd hajtson egy ilyen.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#9) bagkri01 válasza FF23 (#8) üzenetére


bagkri01
őstag

Valamilyen szinten jogos, imádom amikor a zebránál oodalról befigyel egy ilyen (elég sokat járok autóval) , úgy , hogy nem számítasz rá, mert ugye zebránál gyalogosra vagy felkészülve, de kicsit akkor is igazságtalannak érzem.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#10) FF23 válasza bagkri01 (#9) üzenetére


FF23
senior tag

Nem tudom. Lehet, hogy túl érzékeny vagyok az ilyen esetekre mióta elém jött az #5-ben említett kannásboros majom.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.