Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ennyiért már inkább vettem volna egy usb-s fejegységet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) TommyX_ válasza Speeedfire (#1) üzenetére


TommyX_
őstag

Igazad van, de nekem jó a gyári rádió, ezzel csak ki bővítettem a "tudását" .

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#3) pprod94 válasza TommyX_ (#2) üzenetére


pprod94
aktív tag

Egy fm transmitter nem lett volna elég?

(#4) TommyX_ válasza pprod94 (#3) üzenetére


TommyX_
őstag

Sajna a minőség nem volt az igazi fm transmitter.
Ezzel nekem simán megfelelő.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#5) Pluto69


Pluto69
tag

Pendrive kompatibilitással kapcsolatban lehet tudni valamit ? Vagy ez fejegység függő ?
Eddig csak egy pendriveval megy ami egy SanDisk,

(#6) Richard! válasza Pluto69 (#5) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Nekem 8 GB-os Sandisk Cruzer Fit-tel nem működik...
Te mivel használod? Többiekhez is szól a kérdésem :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#7) Richard! válasza Richard! (#6) üzenetére


Richard!
addikt

Közben beszereztem egy Kingston-t is, de azt sem szereti... :(
Szóval egyelőre ott tartok, hogy be van szerelve az autóba 3 hónapja, de használni nem tudom... :W

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#8) hjkl


hjkl
újonc

Sziasztok!

Én kb 3 éve használom egy Honda Jazz-ben a bluetooth kihangosítós verziót.

Tapasztalataim:
+ A kocsival jól kommunikál. Szépen kiír mindig mindent, a kormánygombok is működnek
+ Könnyű beüzemelni. Összedugod->megy. Nekem egy délutánom ment rá, hogy úgy sikerüljön beépíteni, hogy jól is nézzen ki, elérhető is legyen.

- A lejátszott MP3 hang minősége elmarad pl egy aux-ra dugott telefonétól.
- Minél nagyobb pendrive/sd kártya kerül bele, annál lassabban bootol
- Nem mindig sikerül neki minden mp3-mat megenni. Ez néha sima file átnevezéssel orvosolható, de van, hogy át kell kódolni. Nem jöttem még rá, hogy mitől függ.
- A legidegesítőbb, hogy néha gondol egyet és szám közepén abbahagyja a lejátszást és ugrik a következőre.
- Hülye file-struktúrába kell szervezni a zenéket

Fontos, hogy FAT-ba formázd meg a drive-ot.
Én 2G-s noname SD kártyákat használok. Érdekes, hogy az SD foglalatba dugva gyakrabban jön az számátugrálós hiba, mint amikor egy usb-s SD olvasóba teszem a kártyát.

Ha valakinek van Debrecen környékén Hondájában ilyen, akkor szívesen összetalálkoznék vele eszmecserére.

Sanyi

(#9) hjkl válasza Speeedfire (#1) üzenetére


hjkl
újonc

Nem minden kocsiba megoldás.
Egyrészt a gyári USB-s fejegység általában borzasztó drága.
Az egyéb meg nem feltétlenül építhető be szépen. Nekem pl vennem kellett volna egy 2 dines beépítőkeretet az autóhoz, ami önmagában 20-30E HUF.

(#10) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Sziasztok,

szerk: Először is köszönöm az írást és a bemutatót, segített a döntésben, hogy mit is vegyek az autóhoz :R

Pár hete megérkezett, és be is szereltem :))
Sajnos nekem is finnyás a pendrive-ok terén:
- Van egy 100 éves Kingston DT101 G2 4GB -os pendrive, azt nem viszi.
- Találtam egy noname 4gb-os pendriveot (ha jól emlékszem firmware update volt rajta), azal jól megy.
- Próbáltam még egy 32GB -os Kingston MicroSdHC CL10 -es memóriakártyával, azt szó nélkül viszi (SD átalakítóval) :F
Tovább nem is keresgéltem, bár még kell találjak valamit, mert az autó (7gen Honda Accord) csak 6 lemezt kezel, lemezenként max 99 számot => 594db zene megy rá max :O
Kicsit szomorú, hogy a 10 éves Sony fejes mindent vitt amit beledugtam...

Jaja! Én YT-BTM bluetotth modullal együtt rendeltam :C , onnan szépen muzsikál, bár még sokat nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#11) TommyX_ válasza MaXimiliam (#10) üzenetére


TommyX_
őstag

Örülök, hogy tudtam segíteni a döntésben :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#12) khorvat


khorvat
senior tag

Ez a YT-BTM Bluetooth modul nincs vkinek eladó, aki megvette de mégse használja? Vagy külön magyarba lehet ilyet venni vhol? Csak az ebay játszik esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#13) SSlyTR válasza MaXimiliam (#10) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

En most nezegetem ezt a BT modult hozza. A kocsit az eredeti yatour egyseggel vettem.
De tobb helyen olvastam, hogy a BT-on keresztul pusztulat a minosege a zenenek. Ez valoban igy van?

Nekem pendrive-on (microSD kartya) nem volt gondom vele. Mindent megevett/lejatszott. Ha hosszabb zenet hagyok felbe, akkor tud gondolkozni, de az tenyleg ilyan 60-80 perces egyvelegeknel fordul elo.

Ha tenyleg vacak a BT minosege, akkor egy 6-7000 ezer forintos kihangositoval fogok telefonalni, ami melotarsamnak bevallt mar.

(#14) khorvat válasza SSlyTR (#13) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Én végül egy 600Ft-os jack/aux-ra bluetoothról átalakítót vettem saját 4-5óras akksival, ezzel jó a minőség youtube zenével telefonról indítva. Yatour így már csak azt a feladatot végzi nekem hogy a fejegységemnek aux bemenetet ad a cd-tár csatlakizón keresztül.

(#15) SSlyTR válasza khorvat (#14) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Abbol melyiket vetted? Tobb fele van ilyen aron.

(#16) MaXimiliam válasza SSlyTR (#13) üzenetére


MaXimiliam
csendes tag

No a minőségtől kicsit tartottam én is, de pozitívan csalódtam. Mondjuk a teló is jó, támogat minden csudát az A2DP től az Apt-X-HD -ig... szerintem a Yatour csak pislog :P
Mondjuk a forrásanyag sem tökéletes, de csak ugyanazokat a hibákat hallom, amit a számítógépen lejátszva is. Pusztulatnak semmiképp sem mondanám.
Hamarosan keresek valami komolyabb felvételt, és megtömöm azzal. :DD

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#17) imi0424


imi0424
senior tag

Sziasztok, él még a topik?

[ Szerkesztve ]

(#18) khorvat válasza imi0424 (#17) üzenetére


khorvat
senior tag

Egy Yatour még él az autómban :)

(#19) Richard! válasza Richard! (#7) üzenetére


Richard!
addikt

Végül SD kártyával működött. Fél évig használtam, aztán 2019. májusában eladtam az autót, majd a jatúrt is. Sajna elég változó, hogy mit eszik meg, ennek ellenére megéri az árát. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.