Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) menpee


menpee
aktív tag

"A cég szerint az EF-100 elhozza a tartalomfogyasztás forradalmát."
...1366x768 képpont valós felbontás...
... 319 000 forintba kerül...

Ezek mit szívtak a manáger mítingen?

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#2) Geller72 válasza menpee (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Tedd mellé a 2000 ANSI lument is.. :U

(#3) Chiller válasza menpee (#1) üzenetére


Chiller
őstag

Hát igen, ez nem jött össze. :(

(#4) enté


enté
csendes tag

Majdnem 10 éve jött ki ugyanezzel a Casio, csak olcsóbban.

(#5) Male válasza menpee (#1) üzenetére


Male
nagyúr

A felbontás elég szokatlan... de lézeres, 20.000 órás élettartammal, azért ennyi az ára.
(Amúgy máshol hordozhatónek nevezik nem dizájnnak... és a kialakítása miatt tényleg inkább az a kategória.)

(#6) syberia


syberia
veterán

1080p projektor kapható olcsón, 250$ az ára. Fényerőben is sokkal jobb.

https://howbad.info/

(#7) Male válasza syberia (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az egy cseppet más kategória... Epsonból is van sokkal olcsóbban 1080p-s, a felár itt a lézer miatt van.

(#8) syberia válasza Male (#7) üzenetére


syberia
veterán

Én tavaly egy ilyet szereztem be, akciósan 100 dollár alatt volt az ára szállítással együtt. Filmet nézni a besötétített szobában teljesen jó. ezzel az ár/értékkel a 150k körül kapható márkásabb projektorok sem versenyezhetnek. Szerintem.

https://howbad.info/

(#9) Akula


Akula
őstag

még a dizájn miatt sem esnék hanyatt. :(

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) Duree válasza menpee (#1) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van én is legalább Full Hdt vártam volna. Ez így nagyon karcsú.

duree54

(#11) Tetsuo válasza menpee (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És a cikkíró mit szívott, hogy ezt reklámozza a normálisak helyett? :F
Mert kompakt, meg dizájn, vagyis összességében csapnivaló.

(#12) Male válasza syberia (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Kinek-mi... ez ha jól olvasom egy egy LCD-s proji... én azokat nem tudom elviselni (ahogy DLP-nél sem) a szivárvány hatás miatt, szóval nekem az ilyen nem jön számításba. Aki erre nem érzékeny, annak jó lehet.

Illetve az adatok is azért ki tudja mennyire igazak ezeknél, nem tudom, hogy bárki ellenőrizte-e. (pl az enyém levett fényerővel 1500 Lumen, mégsem kell totál besötétíteni hozzá 260 centis képátló esetén, és olcsó vászonnal)

(#13) szokegergely


szokegergely
csendes tag

A benq már évekkel ezelőtt megcsinálta.
Ezek a gyártók hülyék.Ez a felbontás egy vicc.
Legyen hordozható.Legyen Ful Hd.Legyen rövid vetítési távolságú.
A lézeres vonal egy tévút.Cserélem én az égőt ha kell.Lézerrel mi lesz ha idő előtt kifullad?

Energiagyógyászat, Bowen kezelés

(#14) Vikthor


Vikthor
nagyúr

hát inkább használtan fél misiért a 9300-ast amit most hírdetnek mint ezt...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) Out válasza syberia (#8) üzenetére


Out
addikt

Ehhez a projektorhoz fenn kell, hogy legyen a gépeden a Microsoft Office?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#16) AVhelper


AVhelper
senior tag

Nem tudom, hogy honnan veszi elefánt ezt a felbontási adatot, de az EPSON EF-100W/B-ben alkalmazotta 0,59"-es LCD képmodulátorok csak WXGA (1280 x 800 pixel) felbontásúak.

Ezt az Epson nem tipikus házimozi vetítőnek szánjak, hanem olyan a vetítésre amúgy sem optimális helyiségekben való használatra, ahol amúgy sem lehet kontrasztos képet vetíteni. A felhasználó nem akar TV-t elhelyezni, de néha szeretne valahol (akár a plafonon) képet megjeleníteni játékhoz, focit, fotókat egyebeket nézni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Male válasza AVhelper (#16) üzenetére


Male
nagyúr

A felbontásnál az az érdekes, hogy a gyári specben nem is szerepel felbontás érték. spec.
...bár annyi igen, hogy 16:10-es és HD Ready ami valóban 1280 x 800-at feltételez projiknál, és az 1366x768 meg nem jön ki vele.

(#18) AVhelper válasza Male (#17) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson nem gyárt 1.366x768 pixel felbontású LCD panelt. Ebben a vetítőben WXGA felbontásút épít.

(#19) Male válasza AVhelper (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Aha, itt ki is írják, hogy WXGA. Fura, hogy más nyelvű oldalaikon nem szerepel a felbontás.

(#20) Tetsuo válasza szokegergely (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A hordozhatóság meg a rövid vetítőtáv éppen a lényegen ront.
Értem, hogy van egy marginális réteg, amelyik hordozná a vetítőt, mert olyanja van, hogy nem kell a telefon, se a tablet, sem a laptop... de a többség egy vetítővel - szerintem - mozizásra vágyik.
Ebben az esetben a vetítőnek a legjobb, ha fixen rögzített, frankón kalibrált, nagy, így könnyen szellőzik, nem extrém közelre vetít, így jobb a kivetítés minősége.
Ilyen vetítőt a PH csak a 20 millió ft feletti kategóriában ajánlott, ellenben a zsebvetítőket orrba-szájba reklámozza. :Y :F

(#21) Male válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a megfizethető kategória, fixen lerakott, sima mozizáshoz való kivetítőiről elég kevés hír van, bár lehet, hogy a gyártók sem erőltetik magukat ezen a téren. (...én sem tudom a vászon elé tenni közvetlenül, mert ott nincs hely, hanem a szoba túloldalán van neki polc, és ma már az a kihívás, hogy olyat találjak, amivel eléggé lekicsinyíthető a képe ebből a távból... azért szerencsére vannak ilyenek is persze :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.