Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caprine


caprine
aktív tag

Én anno vettem egy ADATA külső azt hiszem 320-as HDD-t, valami spec gumi védelem volt rajta, nagyon bejött. Otthon konstatáltam, hogy a vaci új boltban vásárolt termék felcsatlakoztatva az USB-re nem működik. Aztán kiderült, hogy ha a vezetékét nem tökik tolom be, bizonyos pozicióban csak bekapcsol, de ez így úgye nem egészséges, vittem is vissza, becserélték egy 500-as Samsung-ra. Szóval csak óvatosan.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mi baja lehet egy SSD-nek eséstől, ha nem a nyák reped, vagy pl egy forrasztás szakad le?

Mert HDD-nél még értem, de SSD-nél nem jut eszembe a fenti kettőn kívül semmi... De attól még lehet, hogy ezt venném még felárral is, már csak a tudat miatt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) King Unique


King Unique
titán

Nocsak, egyre több a külső SSD. :))
Szép darab a cikk alanya, bár ez a fizikális védelem inkább egy 2,5" külső HDD-nél jön jól. De végül is egy külső SSD-nél sem hátrány.

Amúgy ezt kihasználva manapság már egyre több gyártó népszerűsíti a termékét USB 3.1 Gen 1 alappal fűszerezve. Persze vannak "valódi" USB 3.1-es (Gen 2) külső SSD-k is, amelyek sebesség terén már komolyabb értékeket produkálnak —► [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) kromatika


kromatika
veterán

Csak halkan kérdezem.Ha már a strapabíróság ennyire fontos,víz állóság, MIL-STD szabvány stb...Akkor miért nem MLC?Ami bírja is a starpát,és hordozható eszköznél különösen fontos.

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

XP-t is támogatja, de az Android-ot csak 5.0-tól?! :F Olyan nehéz lenne megoldani?

(#6) dementor válasza kromatika (#4) üzenetére


dementor
senior tag

Mivel nincs folyamatos írás-olvasás mint egy op rendszert tartalmazó SSD-nél, így szerintem simán jó a TLC is.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#7) SunMount3r válasza dementor (#6) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bár nem értek különösebben ehhez a SSD típus témához, de 1TB-os kapacitásnál, már eléggé meg van az esélye, hogy valaki épp pl. torrent-ezéshez (is) fogja használni.

(#8) Akula


Akula
őstag

Nagyon tetszetős a sárga-fekete darab. Az árát tényleg jó lenne tudni.
Bár vannak nagyon komoly USB flash memóriák, mégis keresik, vagyis nem helyettesítő termékről van szó.

(#2) ledgeri: pontosan leírtad: a forrasztás a csatlakozókon és a PCB törhet.
Ez a másfél méter esésteszt szép és jó, de nekem érdekesebb specifikáció lenne a 90cm-ről történő esés, de nem egyszer, hanem mondjuk tízszer. Kb. ennyiszer esik le élete során az asztalról ha rendetlenség van és megtolok egy kupacot :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) dementor válasza SunMount3r (#7) üzenetére


dementor
senior tag

Külső eszközök az én olvasatom szerint adat tárolásra, biztonsági mentésre használatosak. Ha viszont valaki torrentezni akar SSD-vel akkor annak aztán teljesen mindegy milyen chip-ek vannak a meghajtójában. :)

[ Szerkesztve ]

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#10) SunMount3r válasza dementor (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Speciel én arra használok 2 külső HDD-t is, notebook-ról. Minek kellene ehhez folyton mennie az "nagy" asztali gépnek?! :F Ha pedig torrent-ezésre használnék SSD-t, akkor meg épp, hogy nem lenne mind 1, milyen chip-es. Adattárolásra, biztonsági mentésre meg ha jól tudom, még mindig inkább a HDD ajánlott hosszútávon.

Speciel -az én pénztárcám szerint gondolkodva- én a rendszer-en kívül, másra nem is látom sok értelmét a SSD-nek, se biztonsági mentésre, se torrent-ezésre nem használnék ilyet. Max néha a játékoknak, de abból 1-2 egy olcsóbb rendszer SSD-re is vígan felfér. :F

[ Szerkesztve ]

(#11) -Skylake- válasza caprine (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Aztán kiderült, hogy ha a vezetékét nem tökik tolom be, bizonyos pozicióban csak bekapcsol, de ez így úgye nem egészséges"
Tehat ha rosszul csatlakoztatod, nem mukodik. Magic.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) atok666 válasza SunMount3r (#7) üzenetére


atok666
őstag

Mi kulonbseg van az kozott, hogy ramasolok egy allomanyt (ergo backup) vagy "ratorrentezem"? Torrentezesnel csak sokat olvas a lemezrol a gep, az meg gondolom nem baj... vagy igen?

Atok

(#13) Reinkz


Reinkz
senior tag

Ez mindenhol előfordulhat, nem igazán szabad belőle messzemenő következtetéseket levonni.

Nekem egy 1TB Toshiba külső hdd szállt el 1honap alatt, becserélték egy 1,5TB alu házas szintén Toshibara az azóta megy (;

(#14) papasoft80 válasza atok666 (#12) üzenetére


papasoft80
tag

Jól látod! Nincs érdemi különbség. Az olvasás nem számít, csak az írástól csökken a NAND élettartama.
Talán annyi még hozzá, hogy a mentések, archiválások sokszor csak egyszer kerülnek fel a tárolóra, míg a torrenteket letöltöd, visszaosztod és letörtlöd, letöltesz egy újat, stb... Vagyis a torrentezés nagyobb írási terhet róhat a tárolóra.

A témához is: szerintem minden hordozható eszköznek legalább ilyen védelem kellene alapból, gondolok itt főleg a mobilokra.

[ Szerkesztve ]

(#15) dementor válasza SunMount3r (#10) üzenetére


dementor
senior tag

A lényeg az, hogy egy külső SSD fizikailag kevésbé sérülékenyebb, így nagyobb lehet az adatbiztonság. Bár kíváncsi lennék pár hónap táp nélküli állapot után is rajta lenne-e minden adat.
A tuti megoldás egy noti lemez külső házban. Még véletlenül sem szabad gyári külső meghajtót venni USB chip-es mivolta miatt.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#16) kromatika válasza dementor (#6) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem meg pl az ember filmeket tölt le rá és sok nagy adatot ir.akkor MLC.De hangsúlyozom ha már ennyire torekednek a külső strapa bíróságra-akkori már illet volna MLC nek lennie hogy maga az ssd is strapa bíró legyen ne csak a háza.

(#17) #16939776 válasza dementor (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Archiválásra nem használunk ssd-t, ha hosszú ideig nem kap áramot és nem tud rendszeresen lefutni rajta a cellák fel-frissítése pár hónap után olvasási hibák léphetnek fel. Nand minőségétől, cellák elhasználódásától és külső hőmérséklettől függ, hogy milyen gyorsan következik ez be.

USB-n ssd-vel to**ente/ni sem tiszta dolog, jóval több CPU időt eszik mint satán bekötve, és jóval gyengébb az apró file-ok írás/olvasásában. ~Árampazarlás~.

[ Szerkesztve ]

(#18) dementor válasza #16939776 (#17) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan erre akartam én is utalni, hogy igazából mire is való egy SSD. Operációs rendszert futtatni rajta, természetesen optimalizálva és ha a vezérlő is úgy akarja akár még örök életű is lehet. Minden másra ott a HDD.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) dementor válasza kromatika (#16) üzenetére


dementor
senior tag

Az árát még nem tudjuk, de biztos nem lesz filléres, tehát akár még az MLC is elfért volna.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) King Unique válasza dementor (#15) üzenetére


King Unique
titán

Ha az integrált USB-aljzatra gondolsz, akkor 2,5" gyári kompakt kivitelben azért nem mindegyik olyan. Illetve amelyik igen, attól még nem feltétlen lesz vele probléma. Ha meg ütés- és vízálló modell kell, akkor eleve a gyári típusokból nagyobb a kínálat.

(#17) Duracellm...:
Gondolom nem valami régi, 1 magos CPU-t használ a többség, hogy ez akkora problémát jelentsen. Másrészt lehetnek annak különféle okai, ha valaki külső meghajtót használ adattárolásra, vagy éppen torrentezésre. Egy laptopnál, mini PC-nél meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#21) dementor válasza King Unique (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Igen integráltra gondolok. Csak például, hogyan állapítom meg, hogy a kérdések gyártói külső lemez milyen HDD-t tartalmaz?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#22) King Unique válasza dementor (#21) üzenetére


King Unique
titán

Ez a megoldás leginkább azon gyártók termékeinél fordul elő, amelyek maguk is készítenek (belső) merevlemezt. Megállapítani legbiztosabban nyilván szemrevételezéssel lehet, de egyébként a benne lévő HDD modellszáma alapján is lehet rá következtetni. Az alábbi cikkben van erről egy kis kitérő.

[ Szerkesztve ]

(#23) dementor válasza King Unique (#22) üzenetére


dementor
senior tag

Köszönöm a linket. :R

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) Lacok válasza Akula (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Árak

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) dementor


dementor
senior tag

Szóval 70 ezer a 256GB-os. Szóhoz sem jutok. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#26) core2trio válasza dementor (#25) üzenetére


core2trio
tag

A hülyének is megéri :DDD

(#27) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jól néznek ki, kár, hogy drágák.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.