Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Jó kis gondolatébresztő. Nálam egy ESXI felett megy OPNsense. Érdekes volt látni egy másik vonalat. Eleinte pfsense-el indultam, de alig találtam hozzá rendes oktatóanyagot a fizetős mivolta miatt...
VyOS-t nézegettem még de kevésbé tudok elszakadni a gui-tól...

A konklúzióval egyetértek. Én ott untam meg, hogy a router árak a kínált szolgáltatáshoz képest eléggé elszálltak miközben stabilitási gondok meg soha ki nem javított biztonsági rések tömkelege virít bennük.
Így inkább építettem egy sajátot. Ezt meg úgy állítgatom, ahogy akarom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) hallador


hallador
addikt

Szuper cikk. Köszönöm szépen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) bolvar


bolvar
senior tag

Pfúhh azért cli a pfense büntet :D
Napontna használom, a közössége kicsit felemás nekem, van problémám amivel ezer éve küzdök(nem halálos szerencsére :D) , de igazi tanácsot azon kívül hogy vegyél supportot nem tudott senki adni :D Dedikált vason nekem eddig a legjobban bevált dolog ha ráérez az ember.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#4) Patice


Patice
nagyúr

Pont most vettem Hardveraprón egy dual gigabites NIC-et pont hasonló célokra. :D
Köszi! :R
Még pérszor átolvasom szerintem. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Frankó! Olyan jellegű, amilyen cikkekt egyre kevésbé lehet itt olvasni

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Profi cikk lett.

Azért arra egyszer kíváncsi lennék, hogy Linux alapokon tényleg lenne-e szignifikáns teljesítmény-különbség.

(#7) markussandor


markussandor
senior tag

Grat a cikkhez.
Én a virt-managert használom a virtuális szerverek menedzselésére, és ezt is a laptopon futtatom. Tűzfal, router, vpn, proxy, stb rendszernek pedig az Endian Firewall-t használom.

(#8) hcl válasza markussandor (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azt csak helyi gépen, de eddig a legjobb virtuálgép-megoldás erre (mármint a KVM-el együtt). Keveset eszik, gyors.
Magát a managert már használtam Xen-hez is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszi a cikket! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) aerol


aerol
tag

Köszi a cikket :R van egy másik hasonló írás is, azt is érdemes elolvasni :K

Viszont most egy kicsit elakadtam, hogy mi lenne a jobb megoldás? Egyelőre digi 100-as netem van, nincs digis routerem csak egy saját xiaomim padavan firmware-rel, openvpn-nel és transmission-nel + egy 4tb-s hdd.

Gondoltam veszek egy pi4-et, arra teszek mindenféle huncutságot, pi-hole-tól kezdve, plex-en át amit lehet és így a sziamiaú tehermentesítve lenne. Viszont lehet, hogy érdemesebb lenne egy ilyesmi tűzfal cuccot összelegózni és szépen azon futtatni ami kellhet. Ti mit gondoltok? :F

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#11) Oldman2 válasza Patice (#4) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a cikket a szerzőtől!

Én egy 4 portos gigabites NIC-et szereztem be a PH-n nemrég.

(#12) dave182


dave182
senior tag

Szia, digi 100-es net van itthon (optikai), a digi router-t/modem-et ki lehet hagyni a játékból vagy annak mindenképp maradnia kell?

(#13) Cifu válasza dave182 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

A HGW-t (Home GateWay, más szóval modem) nem tudod kihagyni a képletből, a szolgáltató azon keresztül tudja az internetet biztosítani. Amit tehetsz, hogy csak modem módban használod (tehát csak egy kábel megy belőle a valós routerfeladatokat ellátó eszközbe).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) lako05


lako05
tag

visszatalálós :Y :R

(#15) tomio


tomio
tag

:R

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#16) vampire17


vampire17
addikt

Most epitettem at az otthoni VyOS tuzfalam opnsense-re. Eloszor vacillaltam pfsense es opnsense kozott, de vegul opnsense lett, a nyitottsaga miatt es mert sokkal gazdagabb funkciokban mint a pfsense (pl wireguard alapbol van, a ketfaktoros auth is egyszerubbnek tunt opnsense-el)

A VyOS-el foleg teljesitmeny problemaim voltak. Gigabites netem van, de kb 400/400 mbit-nel tobbet nem tudtam kipreselni a vyos-bol. Nem tudom, hogy konfig hiba miatt-e, vagy ennyit tud az en hardveremen. Opnsense-el kijon a kb 600/600 mbit (Ez nalunk a max amugy, ez is csak az esti orakban)

A masik a rengeteg plusz az opnsenseben, ami elcsabitott. A beepeitett let's encrypt+HAproxy modul segitsegevel nem kell tobbet szenvednem a self-signed oldalaim (radarr, sonarr, a serverem cockpit felulete, proxmox, qbittorrent felulete, etc...) alando kerdezgeteseivel (persze lementhetem a certeket, de ez igy tisztabb erzes :) ), illetve kifele is jobb ugy forwardolni, ha trusted cert. van. (plusz ha mar rajta van a ddns cimen a trusted, self-signedet ugye mar nem tudok)

Egyeduli "szivfajdalmam", hogy a freebsd miatt el kell bucsuznom egy darabig a kernelbe forgatott wireguard-tol... pedig mar csak par het lett volna... (meg meg amig a Vyos-ba beleteszik, masik 1-2 ev ... :D ) bar ugy tudom, bsd kernelbe is keszul mar.

[ Szerkesztve ]

(#17) promnet


promnet
csendes tag

Sokat használtam én is a PfSense-t, de már utóbbi idöben inkább átáltam más megoldások felé. Többi rendszert is ismerem de ha feladat lenne egy tüzfal létrehozása, egyértelmüen a pfsense választanám. Átlátható, jól beállitható és pluginoknak köszönhetöen akár bövithetö is.

Használt hálózati eszközök: https://promshop.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.