Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

4800rpm - :Y
mybooknak lehet egyáltalán ellenfele?

..szerintem jónak tűnik

(#2) nádasi


nádasi
tag

HK Sound Stick mellé mokány, ez fogja kapni Darth Vader szerepét. A 4800 rpm-et majdnem megirigyelhetné a benne levő lemez is...

(#3) cucka


cucka
addikt

Hű, beleraktak egy ventillátort? Tényleg forradalmi újítás.. Egyébként ha már újítani akartak volna, igazán lehetne saját hőérzékelője a doboznak, sokkal jobb megoldás lenne.

(#4) L Balázs


L Balázs
tag

A végén már vízhűtést is képesek lesznek belerakni, pedig a vinyó hűtés nélkül is vígan elvan.

(#5) Findzs


Findzs
addikt

mivel a meleg levegő köztudottan felfelé száll ezért elég érdekes hogy lefele szívják el
nembeszélve arrol hogy esetleg az asztalon található pl: a/4 es lapokat lefujkálja az asztalrol

miért nem alulrol fuj felfelé ? hideg levegőt fujhatna keresztül a winyón
ja az ugy tul egyszerü hatékony és hétköznapi lenne ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Elég logikátlan és hangos megoldás (lehet) ez! :W
Újabb vakítás közeleg! :)

...

(#7) Integra


Integra
titán

micsoda helypazarlás és micsoda porfogó...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) shteer


shteer
titán

és tegye fel a kezét aki szerint ez desingos! :D

..szerintem jónak tűnik

(#9) noncsika válasza shteer (#1) üzenetére


noncsika
tag

hát az én mybookom vidáman elröcög 57fokig is ami már hd sentinel szerint is piros, akkor kapom elő a kézi miniventillátort és hűtöm 1-2 percig :D

(#10) aeroxr válasza shteer (#8) üzenetére


aeroxr
tag

Designosan ronda.

[ Szerkesztve ]

The truth is out there.

(#11) shteer válasza noncsika (#9) üzenetére


shteer
titán

:D ez azért lol

..szerintem jónak tűnik

(#12) ngabor2 válasza Findzs (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bizony, de lehet, hogy a felfele kavaró ventit már valaki galád módon levédte, ezért "valami forradalmit" kellett kitalálni: fújjuk lefele! gratulálok a tervezőnek.

(#13) noncsika válasza shteer (#11) üzenetére


noncsika
tag

hat lol vagy nem, akkoris ez van :D :(((

(#14) Depression válasza Findzs (#5) üzenetére


Depression
veterán

Ezt a 'meleg levegő felszáll' már el lehetne felejteni egy aktív hűtéses rendszernél. Az nem száll, hanem nagyon-nagyon lassan áramlik. A legkisebb, leggyengébb ventillátor is képes megfordítani egy ilyen kis térben.
Itt talán az a lényeg, hogy nem a bútorról fújja be a koszt és a port. Látnád a notim belsejét, amikor szétszedem takarítani!
Passzívnál természetesen más a helyzet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) shteer válasza noncsika (#13) üzenetére


shteer
titán

ötletes :) csak akkor van bekapcsolva ha otthon vagy?

nekem csak 2,5" usb-s vinyóm van, eddig nem is gondoltam volna h a nagyobbak így fel tudnak melegedni külső házban

..szerintem jónak tűnik

(#16) noncsika válasza shteer (#15) üzenetére


noncsika
tag

hat igazabol szinte 0-24 megy :DDD

(#17) liksoft válasza noncsika (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha 57-et is elér, akkor nem jósolok neki hosszú, stabil életet. Viszont a WD servo technikája miatt az adatok későbbi mentését NEM vállalom. Vagyis a folyamatos archiválást tessék megoldani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) shtml válasza liksoft (#17) üzenetére


shtml
őstag

Mi a gond a WD szervotechnikájával? Érdekelne, mert nekem van 3 500 gigás WD-m is (AAKS) és jó lenne tudni, mire számíthatok. Az egyik 1 éves, a másik kettő fél éves, mindhárom gyakorlatilag 24/7 üzemel, természetesen aktív hűtéssel. Edit: A legnagyobb nyári kánikulában sem érték el a 40 fokot.

"Bár az elgondolás nem nevezhető forradalmi újdonságnak, mégis eddig nélkülözött volt a merevlemezházak között."

Ez így eléggé sután lett megfogalmazva, ezt hívják tötölésnek, talán ismered a kifejezést. Nyelvileg inkább így lenne helyes:

"eddig mellőzték a merevlemezházaknál", vagy
"eddig nem alkalmazták merevlemezházakban" - vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) shtml válasza liksoft (#17) üzenetére


shtml
őstag

Kifutottam a módosítási időből. Nem arra utaltál, hogy a WD-kben csak egyetlen lemezoldalon van full szervo infó?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) liksoft válasza shtml (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

De. Ezért a mechanika nem csereszabatos. Ha a fejszerelvény deformálódik, vagy a lemezek egymáshoz képest elmozdulnak, esetleg a lemezek és a fejek forgástengelye a gyártási pozícióhoz képest akár kis mértékben is megváltozik, a drive képtelen a működésre amennyiben több fejes típus. Mivel a mai drive-ok akár 6000 sávot is felírnak egy mm-re, így egy másik fejszerelvény mechanikai beállítása az eredetiére 3-4 fej fölött szinte fizikailag lehetetlen. 3, 4 lemezes WD-k adatmentését az egész világon nagyon kevesen vállalják (akik tudnak is valamit).

Remélem sikerült eléggé plasztikusan elmondani a gondot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) erdoke válasza liksoft (#20) üzenetére


erdoke
titán

Mázlim van, hogy csak 320-as MyBookot vettem. Igaz, fontos adat nem nagyon van rajta, úgyhogy nagy gáz semmiképpen nem lenne. :)

A legjobb aláírás a héten

(#22) shtml válasza liksoft (#20) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm a válaszodat, tökéletesen világos volt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) simonzé válasza shteer (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Mémondod? Pont megy az új retikülömhöz. :D

A venti elhelyezéséről: A VGA-k chipje is a kártya alsó oldalán van. Mafaszé? Mert úgy nehezebb hűteni?

I don't fit in. I fit out.

(#24) liksoft válasza shtml (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ráadásul a fejszerelvény csőre csapágyazva készül. Az öntvényen található rúdra "ejtik" rá a fejszerelvényt, amit a rúdba vágott menetnél a fedőlap csavarja szorít meg. A cső a rúdon a csavar lazítása után lötyögni képes, így egy egyszerű fedőlap le, majd vissza is elég a drive halálához. Na erről szép menteni. (Remélem a legújabb parkoló villás változatoknál már változtattak ezen. A fotók nem egyértelműek. Majd 1-2 hónap múlva kiderül. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) Psych0


Psych0
őstag

De randa

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#26) shteer válasza simonzé (#23) üzenetére


shteer
titán

akkor ezt hölgyeknek készítették ;]

nem úgy van az... fordítsd meg a házad és már felül is van ééééé :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#27) shtml válasza liksoft (#24) üzenetére


shtml
őstag

Laikusként is úgy látom, hogy ez nem szép.

Nyali ON

Élvezet olvasni a hozzászólásaidat, mindig tanulok tőled valamit.

Nyali OFF

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) waverider válasza Findzs (#5) üzenetére


waverider
senior tag

a számból és a fizikai alapismereteimből tépted ki a szavakat :R
ugyanezt fogalmaztam meg egy kicsivel korábban itt

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#29) akiesznelvan


akiesznelvan
csendes tag

Futás a boltba... ismét egy a hétköznapi életünkben nélkülözhetetlen termék. Ennél már csak az a 4millió különböző típusú mp3 lejátszó hasznosabb.

Asus Vento M9, MA78GM-S2H, AM2+ e4850 (alulfesz.), 4x1GB Kingmax DDR2 1066Mhz, Barracuda 160GB 7200RPM

(#30) shtml válasza akiesznelvan (#29) üzenetére


shtml
őstag

Másfelől ennél már csak az lenne hasznosabb, ha csak egyféle mp3-lejátszót lehetne kapni. ;]

Részemről éljen a választék, még akkor is, ha gyakran csak látszólagos az a nagy bőség.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) shteer válasza shtml (#30) üzenetére


shteer
titán

a választék pedig magával hozza az árversenyt - és ez vala jó

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.