Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Dirt 5 teszt

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Harmadosztályú játék, sok Forza Horizon, The Crew utánérzéssel. Nagyjából Grid (2019)-féle életutat jósolok neki.
Érdemes amúgy megemlíteni, hogy a Codemasters-t fel fogja vásárolni a Take-Two, vagy már talán el is indult a folyamat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Segal válasza snecy20 (#1) üzenetére


Segal
veterán

Nem baj, legalább hamar bundle csomagban lesz gombokért :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) snecy20 válasza Segal (#2) üzenetére


snecy20
veterán

2-3€-t talán rá lehet szánni majd. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) GreatL


GreatL
őstag

Már a YT videók alatt rosszul voltam attól ahogy az autók kanyarodnak.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Segal válasza snecy20 (#3) üzenetére


Segal
veterán

Max egy GOTY verzióra :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) kurta9999


kurta9999
tag

Azt le tudná valaki írni, hogy a törés milyen benne? Legalább van olyan ,mint a DiRT2, 3-ban? Azaz full törésnél elkapsz egy fát, véged. Mehetsz flashback-re vagy ha nincs, akkor újra a versenyt.

(#7) #20411392


#20411392
törölt tag

Én gamepass-ben azért kipróbálnám így, hogy idén nincs új forza horizon. :D

(#8) dreampage válasza kurta9999 (#6) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Nincs benne számottevő törésmodell, ez nem arról szól. Pár perces versenyek vannak, ez nem hagyományos rali.

A játéknak soha nincs vége.

(#9) kurta9999


kurta9999
tag

Értem köszi.

(#10) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

90 pont?! :Y Azt hittem rosszul látok. :B Eddig nem sok jót olvastam erről a játékról, illetve gameplay videók alapján sem lett nagy durranás... sőt! Na majd ránézek ha bekerül Game Pass-ba (szerintem max egy éven belül).

[ Szerkesztve ]

(#11) Chalez


Chalez
őstag

Nekem megvan pc-n, kell neki a kraft, 2560x1080p-n vagyok, és 2080 Ti 60-80 fps-t produkál ultrán. Mondjuk nagyon betyárul néz ki, és baromi pörgős versenyeket lehet vele nyomni. A multija még nem kiforrott, de ha valaki gondolja, vegyen fel steamen, Chalez néven futok. Hátha tudunk versenyezni majd :DDD ;]

(#12) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ha mar a latvanyvilagot beraktatok elonynek, akkor itt egy oszinte velemeny:
https://www.youtube.com/watch?v=CSzUeoKtMHQ

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#13) mg1992mg válasza Hiftu (#12) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Azért egy YouTube videó alapján játékról véleményt alkotni, azért ez erős ;] ;] :F

(#14) yericho800 válasza Segal (#2) üzenetére


yericho800
aktív tag

én várom g2an :DDD :K :DD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#15) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nekem olyan,mint a Serious Sam. Este fáradtan agyatlankodni jó lesz. :DDD

06-3o/9759I39

(#16) arty válasza Hiftu (#12) üzenetére


arty
veterán

wannabe influenszerke hírnévre vágyik és ign videot elemez. sajnos pár napja belefutottam és elhittem, hogy a dirt nem szép.... szinte minden más video ellenben arról győz meg, hogy de, a látvány eléggé rendben van!

(de ha esetleg valakinek van rá módja, szedjen le videot youtuberol, tegy fel a saját csatornájára, azt szedje le ujra, azt tegye fel megint, ésígytovább. aztán lehet elemezni, hogy szép-e.... :D szerk: hjaa, a 15fps-re konvertálást elfelejtettem!)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) oriic válasza Hiftu (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A srác most tényleg egy szénné tömörített YouTube gameplay videó alapján alkot véleményt? o.O

Live-Die-Respawn

(#18) nutella1 válasza oriic (#17) üzenetére


nutella1
őstag

Nagyobb felbontáson sincs sok különbség. Sajna én sem várok ettől vmi nagy durranást, kisgyerekeknek való, 5 euro-s játék, gyerekeknek majd lehet megveszem.

https://erdélyízei.com

(#19) D.Va


D.Va
senior tag

Szerintem itt csak az böki néhány ember szemét hogy DIRT néven fut a játék.
Valljuk be ha nem DIRT lenne a játék neve az itteni kommentelők egy része nem húzná a száját, hogy ez egy gagyi játék. Mert igen, ez nem hagyományos DIRT, csak a neve az.
Ha nem Codemasters lenne és nem DIRT néven futna, nem lenne ez a nyafogás.
Egy egy arcade szines szagos fun játék mint pl. a Trackmania.
El kell felejtene a nevet, azt kell várni tőle, AMI, (illetve aminek készült) és akkor máris lehet élvezni. Szerintem.

Az árát én is sokallom. PC-n az eddigi legdrágább Codemasters nyitó ár, igaz a forint se állt sose ilyen szarul. Dirt Rally Day One-t vettem 15-ért fém díszdobozzal... Dirt 5 meg 18 ezer és csak Steam-en kapható... Dobozosan nem... Szégyen.

(#20) maputo válasza D.Va (#19) üzenetére


maputo
tag

Ez kb. a Milestone-féle Gravel-nek lett az ellenfele.

(#21) C64


C64
őstag

Számomra hatalmas csalódás lett ez a játék. Értelmes Dirt élményt vártam, Dirt Shodown lett.
Sokkal találóbb lett volna a Dirt Shodown 2 nevet adni neki....

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#22) arty válasza maputo (#20) üzenetére


arty
veterán

Gravelt de imádtam... trópusi pálya, Celica, totttál segarally feelingem volt csomó eventen :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) D.Va válasza maputo (#20) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem is ellenfélnek mondtam a Trackmania-t hanem hogy az sem egy élethű játék, hanem FUN játék, amit lehet imádni attól h full arcade agyatlanság...

(#24) lordEVO


lordEVO
tag

Ha ezert a jatekert valaki penzt ad az meg is erdemli.. ultra gagyi, low quality trash. Az ilyen cegeket addig kene cinkelni social median amig be nem eg a pofajuk a fejlesztoknek ugy mint az uj Halonal tortent hogy eszre vegyek magukat.

(#25) dreampage válasza bulikavagyok (#10) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Nem látsz rosszul, az év egyik legjobb versenyes játéka. :)

A játéknak soha nincs vége.

(#26) aerosmith


aerosmith
őstag

Nincs benne VR támogatás?

(#27) arty válasza lordEVO (#24) üzenetére


arty
veterán

Mármint a te egyetemes izlésed szerint, ami persze objektív igazság, véletlenül sem arról van szó, hogy csak neked nem (sem) tetszik... :D

És igen, a halonál is a halót sosem és egyébként sem játszók őrjöngtek leginkább.

#26 aerosmith nincs

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) snecy20 válasza dreampage (#25) üzenetére


snecy20
veterán

Steam-en eddig eléggé közepesbe hajlik a játék értékelése.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Úgy látom ide vetődött pár emberke, aki ismeri az autós játékokat, így gondoltam kérnék egy kis segítséget. Én a Colin 2 és Colin 4-el játszottam iszonyú sokat, de akkor még fiatal voltam és volt időm ilyenre és azokat imádtam is, azt hiszem az első DIRT játékot próbáltam, de a 2 elődhöz képest finoman szólva egyáltalán nem jött be. Aztán még az első GRID volt, amivel több időt eltöltöttem, de abból sem tetszett a 2. rész. A FORZA az tudtommal csak konzolon van, bár abból próbáltam a 6-ot, de az nagyon nagyon messze van még egy GRID-hez képest is, nemhogy egy Colinhoz. Nem vitát akarok gerjeszteni, hanem nekem ezek a játékok jönnek be irányítás szempontjából és gondoltam ha valaki ismeri ezeket amiket írtam, hátha tud ajánlani valami újabb játékot, amit érdemes lehet nekem kipróbálnom. Mivel csak elég ritkán van időm játszani ezért nem nyüstölöm állandóan, de jó lenne néha elkocsikázni.
A cikkben szereplő játékot nem próbáltam, leírás alapján a sallangmentessége tetszik, a kinézete képek alapján nem, de nyilván az irányítás is fontos, viszont egy felújított Colin2-nek nagyon örülnék, ha hasonlót tud valaki ne tartsa magában ;) :R

(#30) mg1992mg válasza hsrasus (#29) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Ott a Dirt Rally 2.0, ami egy kifejezett jó cím lett, a sok közepes Dirt cím után.
Forza nem csak konzolon van már, Forza Motorsport 7 már van PC-n is, valamint a Forza Horizon 3 és 4 is.

(#31) maputo válasza hsrasus (#29) üzenetére


maputo
tag

A Dirt Rally 2 valóban jól sikerült, de nem alkalmi játékos barát, elég nehéz.
Kicsit könnyebben irányítható, és a rally-ra fókuszál a Dirt 4. (Ott a generált pályákkal kell megbarátkozni.)
Ott van még a WRC 8-9, ami szintén elég jók lettek. De csak a WRC/WRC2 van bennük, így szegényes az autókínálatuk a DR2-vel/Dirt4-gyel szemben.

(#32) hsrasus válasza mg1992mg (#30) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszi! Nekem a Forza nem jött be egyáltalán, de akkor megnézem a Dirt Rally 2-t

(#33) hsrasus válasza maputo (#31) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Neked is köszönöm! Az, h nehéz az nem baj, ha tetszik a játék. Ránézek azokra is, amiket te írtál, hátha megfog valami.

(#34) arty válasza hsrasus (#29) üzenetére


arty
veterán

Gravel, Grid (2019)

az első Grid irányításához szerintem ezek passzolnak, mert könnyedebb, árkádosabb, driftelősebb a fizika

picit valósabb a Forza Horizon 4, de még mindíg árkád vonal. viszont lehet, hogy a nyitott világ nem jön be, ami miatt sok lehet az üresjárat/grind

a dirtrally2 komolyabb, szimulátorosabb rallyjáték, ha mamár "nincs időd" a keréknyomással szórakozni, látatlanban is átugorhatod

esetleg a Project Cars 3-ra is ránézhetsz....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) Rossi válasza D.Va (#19) üzenetére


Rossi
addikt

Egyetértek, engem is eltántorítottak a gameplay videók, pedig a név miatt érdekelt volna.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#36) nutella1 válasza Rossi (#35) üzenetére


nutella1
őstag

Amikor kipróbáltam egy ismerősömnél, két szó jutott eszembe: egyértelmű bukó, nem értem én már ezeket sem. Miért kell a csilli-villi híg f@st futószalagon gyártani? Annyira nincs eredeti ötlet, hogy csak ilyenre futja. Ez elszomorító. Mondjuk ha el tudja adni, van vásárló közege, miért ne. Ebből is jön valami, nyilván nem a világot akarták megváltani. Könnyű munka-könnyű pénz.

https://erdélyízei.com

(#37) snecy20 válasza Rossi (#35) üzenetére


snecy20
veterán

~55€-t nem ér, nyilván. Érdemes mindig ár-értékben vizsgálni... pl. 3 év után, nagyon erős akciózás után a Dirt 4 is megérte az 1500HUF körüli árát. Ennyit megér majd a Dirt 5 is, egyszer. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) arty válasza nutella1 (#36) üzenetére


arty
veterán

mi ebben a híg fos? hibás? ronda? jahogy nem a te világod az offroad árkád autósjáték.... így akkor jogos, ez egy szar, hiszen TÉGED nem tudtak kiszolgálni vele :W

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) Chalez válasza nutella1 (#36) üzenetére


Chalez
őstag

Tudod milyen élmény egy 65" OLED-en? PC-ről, egy 2080 Ti-vel? B@szó :C

(#40) Rossi válasza snecy20 (#37) üzenetére


Rossi
addikt

Én már nem csak, sőt inkább nem ár-érték arányban nézem a játékokat, hanem idő-érték arányban.
A lényeg a minőségi kikapcsolódás, de abban igazad van, hogy ha mondjuk Game Pass-ba nem kerül, akkor semmibe nem kerül kipróbálni.
Mondjuk ez kemény egy hete van, mióta megjött az XSX, előtte 3 évig nem játszottam. :DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#41) D.Va


D.Va
senior tag

Nekem az adott nagy pofont, hogy kormány támogatás nincs... Ez szinte hihetetlen egy DIRT címtől, arcade vagy sem... Egyelőre így én sem vagyok hajlandó pénzt adni érte...
Igaz a fejlesztő gárda múltját nézve ez nem meglepetés, bár én azt hittem hogy ezt is a DIRT Rally-s team fejleszti mint eddig, de sajnos nem...

[ Szerkesztve ]

(#42) arty válasza D.Va (#41) üzenetére


arty
veterán

az teljességgel elfogadhatatlan! és ezek a fejlesztők motorstorm3/driveclub idején még támogatták az aktuális kormányokat... (playstationon)

pedig azok is árkád cuccok voltak, ez nem lehet mentség! 1986*-ban sem volt az, 1996*-ban sem és most sem az!

*outrun játéktermi és konzol megjelenés éve

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#43) nutella1 válasza Chalez (#39) üzenetére


nutella1
őstag

Tudom, ugyanez van, 65 colon, vicc. :C

https://erdélyízei.com

(#44) Kisgépkezelő válasza hsrasus (#32) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A Forzák közül a Horizonok azok , ahol lehet neki sederinteni, mint a régi Colinokban. Kicsit árkádosabb az irányításuk, mint a Forza Motorsportoknak, de azért a még mindig rendeshez közeli a fizika a játékban. Még rendes demója is van az MS Store-ban, ami manapság sajnos elég ritka már.

(#45) Rossi válasza arty (#38) üzenetére


Rossi
addikt

Szerintem nem ciki, ha valakinek nem a teljesen lebutított, könnyű, a lehető legegyszerűbb szórakozásra kitalált, "arcade" játék jön be, hanem van igénye egy kicsit cizelláltabb, igényesebb, adott esetben nehezebb, nagyobb kihívást jelentő szórakozásra.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#46) arty válasza Rossi (#45) üzenetére


arty
veterán

írta valaki, hogy ciki?
ami ciki, ahogy nyomod ezt a szimes felsőbbrendűséget....

azt sem tudod miről beszélsz... az árkád az NEM azt jelenti, hogy könnyű, a játék nehézsége a mechanikától tökéletese független (fogalmam sincs, hogy a dirt5 mennyire nehéz, ezt csak úgy általánosságban írom). a nehézséget nem csak az autó úton tartása adhatja egy autós játékban.

ugyanez igaz az igényességre. az a körítést jelentheti, nem a mechanikát (ami ettől függetlenül lehet rossz, akár árkád, akár szim egy játék)

tényleg le kéne jönni arról a magas lóról...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) Rossi válasza arty (#46) üzenetére


Rossi
addikt

Nem, én írtam, hogy nem ciki.
Javaslom kipróbálni az értő olvasást.

Neked meg a személyeskedést nem kellett volna elkezdened (de "tényleg"), kétbites barátom.

A kétbitest értsd: nem csak arcade, meg szimulátor létezik, hanem a lényeg pont a kettő közötti réteg, amit elég népszerű.
Pl. Colin McRea Rally játékok kb. a Dirt Rally 2.0-ig, GRID-ek, F1 játékok, NFS-ek pár évvel ezelőttig stb.
(Talán a Forza Horizon sorozat is, bár azt nem ismerem annyira, épp elkezdtem a 4-et.)

Egyébként életemben nem játszottam szimulátorral, max. kipróbáltam, és rájöttem, hogy nem az én világom.
Ennyit a "szimes" felsőbbrendűségről.

De hagyjuk is, a 3 soros hsz-emre írt kifakadásod, és annak stílusa nem kicsi komplexusról tesz tanúbizonyságot, jó fröcsögést a továbbiakban.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#48) arty válasza Rossi (#47) üzenetére


arty
veterán

Tudom, hogy te írtad; kérdeztem, hogy kinek válaszolsz és mire azzal, hogy "nem ciki", hiszen senki nem állította hogy az volna. Ez a te véleményed, ennyi.

A személyeskedést tudod mit jelent? Ha minősíted a másikat. Én nem minősítettelek.

Teljesen lényegtelen, hogy a te zsánered a félárkád, félszim, szimkád, szim, 27%-ban árkád. A dirt5 minőségét nem az szabja meg, hogy a skálán hol helyezkedik el, ezzel max a te tetszésed nyeri el/nem nyeri el. A skála minden egyes pontján vannak/lehetnek jó és rossz játékok, könnyűek-nehezek, stb.

Hívhatod akkor a "27%-osan szim" felsőbbrendűségnek, teljesen mindegy mijen jelzőt aggatsz rá (ami biztos: leszóltad a 100% árkád címeket, csak mert az irányítás maga könnyű/könnyebb bennük...).

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) zsoltti


zsoltti
senior tag

sajnos eltunt a rally sim nem hiaba mar csak Dirt a neve nem Dirt Rally, latvanyra a horizon4et utanozzak, ugrabugralos rovid palya koros verseny. Tomeg Game-nek tunik... A WRC9-et probaltam de nagyon nehez indokulatanul, mar nincsenek AAA szimulatorok, sajnos a Grid3 is mi lett, arcade?! Alig varom a Forza8-at csak legyen mar vmi normalis autos simulator! A Horizon 4 nagyon kiraly volt, meg a legutobbi NFS sem volt annyira rossz ennek ellenere

[ Szerkesztve ]

(#50) arty válasza zsoltti (#49) üzenetére


arty
veterán

mind a grid, mind a dirt árkád játéknak/szériának indult... (és a dirt rally inkább a kivétel, mint a szabály)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Dirt 5 teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.