Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szente


szente
addikt

Szerintem nagyon könnyű lett, mèg szimulátor módban is. Ès nem csak az autók irányítása, hanem maguk a pályák is. Nem sok kihívás van benne, főleg a Dirt Rally után. Mentem pár szakaszt ès meg is untam.

(#3) bunfi válasza szente (#1) üzenetére


bunfi
őstag

Én akkor adtam fel, mikor vegyél fel szerelőket és menedzselgesd őket. Mondjuk már az Opel Ádámos bohóckodás sem tetszett. Kár érte.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#4) Redneck


Redneck
veterán

Dirt3 DLC 55€-ért? Na persze, kössz de kössz nem... :N

Az első tetszett, a második hangulatát és vezetési modelljét imádtam. A három sokszor inkább fájt, a Rallyt pedig kihagytam, nincs kormányom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) Csapoati válasza Redneck (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kb semmi köze a játéknak a 3-hoz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) GreatL válasza Csapoati (#5) üzenetére


GreatL
őstag

Pedig jó lenne ha lenne mert iszonyatosan gyatra a negyedik felvonás.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#7) Csapoati válasza GreatL (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerinted. Szerintem meg jobb az eddigi Dirtöknél.
Egyébként szerintem hiba volt bármilyen kapcsolatot is meghagyni a Dirt Rallyval. Anélkül 3gy tök jó árkád játéknak számítana.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) bunfi válasza Csapoati (#7) üzenetére


bunfi
őstag

Egyetértek. A 2-3 perces, 20 méter széles "gyorsasági szakaszok" és a gymkhana erőltetése nagyon nem jött be. Tekintve, hogy elég gyorsan budget játék lett, elég sokaknak nem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#9) Jeanne d'Arc

Elsőre tetszik, de biztosan nem olyan jó mint az első Dirt.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10) dreampage válasza szente (#1) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Én azt sajnálom nagyon, hogy sok Rally-s helyszín kimaradt. Imádtam volna pályákat csinálni Görögországban vagy Monte-Carlóban. A 4 helyszínei valóban kevesebb trükköt tartogatnak, a tavalyi játékban annak is örült az ember, ha végigért egy szakaszon. Szerintem a procedurális generálás számlájára írható, hogy a szakaszok többsége ugyanolyan mederben kígyózik, egyhangúan.

A játéknak soha nincs vége.

(#11) Csapoati válasza dreampage (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Biztos, hogy lesznek dlc-k, de tényleg jó lett volna mondjuk 2x ennyi helyszín alapáron.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) D.Va


D.Va
senior tag

Meghozta a futár, alig várom hogy este nyomjam is fel a gépre... Nem értem a fanyalgókat... Kevés az igazán jó és élvezetes autós cucc manapság... Én az előzetes videók alapján el tudtam dönteni hogy jó lesz-e vagy sem... illetve hogy pénzt adok-e rá...
Azért az túlzás hogy Dirt 3 DLC a Dirt 4... :W
Teljesen más fizika, pályagenerátor, szinte végtelen generált szakasszal... Ha egy rally fan-t ez nem győz meg, az nem rally fan...

(#13) PiTM0N válasza D.Va (#12) üzenetére


PiTM0N
tag

Nem tudod véletlen, ezzel is folyton baszakodni kell, ha minden mapon, minden kategóriát szeretnél multiban? mint a D3nál? (database moddolás, lobbi csinálás, barátok be, hostot átadni barátnak, kilép, moddolás vissza, belép, be a szobába. ez kurvára unalmas lett egy idő után)

Csalásvédelem működik? Vagy itt is megy az autóteljesítmény "tuning"?

(#14) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Teljesen rendben van a játék szerintem. Én legalábbis jól szórakozom vele, igaz kormánnyal játszom.

(#15) D.Va válasza PiTM0N (#13) üzenetére


D.Va
senior tag

Fú ezt nem tudom, nemsikerült még felrakni a game-t, majd ma, de szerintem a multit majd hétvégén tudom kipróbálni... Le is maradtam a Day One Edition speciális Hyundai multis rendezvényről, bármi is legyen az... :U :P

(#16) #48967168 válasza D.Va (#12) üzenetére


#48967168
törölt tag

Ha majd játszottál vele akkor rádöbbensz, hogy az istenített randomgenerált pályák szimpla fejlesztői lustaság, idegesítően ismétlődő az algoritmus!

Nem hogy gyorsaságinként, de már az adott szakaszon belül is ritmikusan ismétlődnek a minták, pár óra játék után előre tudod hogy jó eséllyel milyen kombináció fog érkezni. És ez nem öröm, ez bosszantó!

Egyáltalán nincs karaktere a gyorsaságiknak, a DR-ben mindegyiknek más-más hangulat volt! Mondjuk nem csoda, mert ott a valóságos szakaszokat gyártották le. Sweet Lamb önmagában többet ért, mint itt a komplett Wales...

Ezzel együtt megértem ha valakinek tetszik, rally-zgatni kontival kiváló, de szimulátornak gyengus, pedig nyilvánvaló hogy a fejlesztők tudnának ettől jobbat is csinálni, de született egy szerencsétlen vezetői döntés... :(

(Ja, és előrendelő létem ellenére rohadtul nem kaptam meg a R5-ös Hunyadit)

(#17) goodboy007


goodboy007
senior tag

"A DiRT 4 sikeresen épít a DiRT Rally által letett alapokra, és minden szempontból bővíti, illetve barátságosabbá teszi azt."

"...barátságosabbá..." means:
- rövid, max 3 perces szakaszok, azok is max 2 hajtűkanyarral
- árkádos fizika szimulátormódban is
?

Mert eddig, videók alapján sehol sincs a Dirt Rally valószerűségétől...

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#18) Csapoati válasza goodboy007 (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ugyanazzal játszunk? A karrier elején rövid pályák vannak, de community eventek között volt már 9 perces is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) 30z.Samu válasza Csapoati (#18) üzenetére


30z.Samu
félisten

Régi szép idők, amikor a QRally-ban volt 20 perces szakasz is. :DDD

Sic Parvis Magna

(#20) D.Va válasza 30z.Samu (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Mondjuk azzal a papírgrafikával kb 10 perc alatt megcsináltak egy 100 km-es szakaszt... Nem kellett a pályaszerkesztőknek hónapokat bajlódni egy-egy pályával... ;] :P

(#21) 30z.Samu válasza D.Va (#20) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na jó, de mikori játék... :DDD Akkor ez jónak számított.

Sic Parvis Magna

(#22) #48967168


#48967168
törölt tag

Azért csak morzsoljunk el pár könnycseppet... :)

Régi szép idők, amikor hajnali kettőkor a NQR miatt rámb@szták a biztosítékot a koliban... :)

(#23) D.Va válasza #48967168 (#22) üzenetére


D.Va
senior tag

NQR és Dirt4 szépen megférnek egymás mellett... (Rallye Racing 97 = NQR)
Anno P1-esemen én is sok álmatlan éjszakát végigtoltam vele :R :))

(#24) Prowler válasza 30z.Samu (#19) üzenetére


Prowler
senior tag

"Easy left... Easy right...HARD left!"

Szuper játék.

Veremivadék Undorkutya

(#25) Prowler


Prowler
senior tag

Amiről nem olvastam - van bármiféle sérülésmodell a játékban?

Dirt 3-ban ki tudott gyulladni a "motor vagy kerék" jelző, de sokat nem számított. Ha nem törted totálkárra az autót, vígan befejezted a pályát. Utána meg hibátlan autóval indultál amúgy is...

Amúgy kövezzetek meg de nekem a legszórakoztatóbb rallis játék az mai napig a CMR2005. Állandó helye van a gépemen :)

Veremivadék Undorkutya

(#26) maputo válasza Prowler (#25) üzenetére


maputo
tag

A rally része komolyabb, mint a Dirt 3-ban volt. Alapból a generált szakaszok miatt hosszabbak is a versenyek, a szakaszok között pedig neked kell meghatározni, hogy mit javítasz. Van olyan példáhul, hogy a motorra már nem marad időd, így a szakasz közben csökken a teljesítménye meg beteges lesz a hangja.

(#27) Prowler válasza maputo (#26) üzenetére


Prowler
senior tag

Na ez már döfi :) Ha fejlesztek gépet idén akkor lehet beruházok rá. Köszönöm az infót!

Veremivadék Undorkutya

(#28) dreampage válasza goodboy007 (#17) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Könnyebb irányítani, de ez leginkább a valamivel szélesebb utaknak köszönhető. Simulation módban a fizika nagyjából ugyanolyan, nagyon könnyen el lehet rontani. Barátságosabb olyan szempontból, hogy be lehet állítani könnyebb ellenfeleket, így a lassabb pilóták is sikerélményt kapnak, illetve ott a Gamer irányítás is, ugye, amivel meg tényleg bárki elboldogul. A szakaszok nem rövidek, ~4 km a legrövidebb, később a karrierben már nem ritkák a ~9-10 km hosszú szakaszok sem.

A játéknak soha nincs vége.

(#29) #48967168 válasza dreampage (#28) üzenetére


#48967168
törölt tag

Sikerült màr valakinek innen community-alapú acsikat kiszedni?

A trueAch-on egyetlen kollèga sincs, lehet hogy ez bugos?

(#30) D.Va válasza dreampage (#28) üzenetére


D.Va
senior tag

Az egyik fejlesztői videóban azt mondták a készítők, hogy kicsit könnyebb az irányítás, de nem azért mert könnyíteni akartak, vagy mert árkádosabbra csinálták. Hanem azért könnyebb mint a Dirt Rally, mert sokat "csiszoltak" rajta, köszönhetően pl igazi profi pilóták tanácsainak köszönhetően. Petter Solberg pl többször is együtt működött a készítőkkel és sok tanácsot adott hogy mit kéne csiszolni rajta. De más profi pilóták is segítették a csapatot, pl egy másik nagyágyú Chris Meeke.
((OFF: Aki lemaradt eme képsorokról az nézze meg :P [link] )) - és még így is első lett! :Y :R

A Dirt Rally-ra azt mondták a készítők hogy nem volt még az igazi a fizika benne. De azóta sokat fejlesztettek hála a visszajelzéseknek. Példát is mondtak: Hogy pl kanyarban az út szélén göröngyös felületen sokszor túlzottan eldobta az autót, nem volt jó a kerék és a futómű és az út közt igazán jó a fizikai kapcsolat, ezért sokszor túl könnyen eldobta vagy irreálisan viselkedett az autó. Ezen is csiszoltak (nem könnyítettek), és ezen apróságok összessége azt eredményezi hogy a júzerek úgy érzik "könnyebb" lett az irányítás. Végülis az is, de ettől nem lett árkádosabb, hanem állítólag élethűbb...
Vannak akik azt hiszik hogy ha valami NEHÉZ, akkor az élethűbb... Pedig ez a valóságban sem így van.
Pl a Group BQ QUATTRO-t állítólag brutálisan nehéz vezetni. Ahhoz képest egy mai WRC egy önvezető Tesla. (Persze sokkal gyorsabbak is) Na jó ez túlzás, de a való életben is az egyik verdát marha nehéz vezetni, valamit meg sokkal könnyebb... Ez sokszor JÓ SETUP kérdése is...
Nem feltétlenül élethűbb az ami nehezebb...

[ Szerkesztve ]

(#31) rizla888 válasza Prowler (#25) üzenetére


rizla888
csendes tag

Dirt rally után nem értem miért nem szebb vagy hasonló a graf, játékélményben én nem észleltem változást az elődjéhez képest :DD

"Ami elromolhat, az el is romlik"

(#32) #48967168


#48967168
törölt tag

Összejött màr valakinek a "Flavour of the week" acsi?

(#33) YOZ


YOZ
tag

Kameranézetből csak 2 fajta van? És azok is csak belsők? Motorháztetőnézet nincs is?

(#34) Csaba_HUN válasza #48967168 (#32) üzenetére


Csaba_HUN
csendes újonc

Igen

(#35) #48967168 válasza YOZ (#33) üzenetére


#48967168
törölt tag

Van több is, kapcsold ki a nehézség beállításnál a csak belső kamerák opciót...

(#36) #48967168 válasza Csaba_HUN (#34) üzenetére


#48967168
törölt tag

Most már nekem is, a patch rendbe tette... :)

Mondjuk a Tier-ek még mindig nagyon nehezek, vagy konganak az ürességtől... :(

(#37) YOZ válasza #48967168 (#35) üzenetére


YOZ
tag

Köszi. Akkor már csak meg kell találnom :)

(#38) kzkz válasza #48967168 (#16) üzenetére


kzkz
őstag

Egyetértek, ez a random generálás nem sikerült valami jól, pedig az alapötlet kiváló. Úgy tűnik, mintha 5-6 kombinációt variálna végig, ezt kellett volna legalább 10x ekkorára felvinni...

Viszont a betöltés alatt szóló zenék jók a játékban ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.