Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enton


Enton
addikt

Jól elrakták azt az optikai csatit, már a jack dugók mellet tényleg nem volt hely, hogy mindenképpen máshova rakják. ;]
Méretre meg pont optimális. Elfogadnék egy ilyen mini házat pont elférnék benne.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Nem ilyen házba akartak mephi666-ék rakni SLI videókártyát? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Tim82 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már a Shuttle SN26P-ben is volt SLI-s VGA. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt valami ilyesmi téma... végülis bele lehetne csúfolni :) de vizezni kellene szerintem, mert elég necces lenne anélkül :) aztán illene rá a "kicsi a bors, de erős" mondás :DD csak lanpartira lenne necces elvinni... víz nélkül lehetne hűvösebb kártyákkal és jó lenne, mert elférne egy táskában is simán... :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) gyiku


gyiku
nagyúr

ezt hazilag mennyivel olcsobban lehetne megepiteni? mondjuk amd platformmal :U

hüllő

(#6) mephi666 válasza gyiku (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

házilag? mondjuk így :DD habár ez sem amd platform, de itt nem is ez a lényeg... biztos olcsóbb, mint a shuttle megoldása :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Stiky válasza gyiku (#5) üzenetére


Stiky
senior tag

Nyilván olcsóbban ki lehet jönni ha összegereblyézed a 'jóárú' belevalókat.
De eleve a ház+táp+deszka kombó drága. (£2-300)

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#8) atesss


atesss
addikt

És pontosan milyen DVB-S tuner is van benne ?
Remélhetőleg DVB-S2-t is tud, a HD adások többsége már ebben megy [link], meg egyre több SD is, pl. az új T-Sat csomagok is (itt mondjuk T-Kábelnek írják [link] )
Itt is van ám MPEG-4, csak itt már évek óta. :U
És egy DVB-S MPEG2 SD csatorna helyén kb. elfér egy DVB-S2 MPEG4 HD csatorna.
A SkyStar sorozatból lévő darab lenne amúgy a legjobb, támogatottságban, meg pl. lehet vele szoftveresen dekódolni kódolt csatornákat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ezek mindig is drágák voltak, és mindig is volt, aki megvette. valszeg nem én leszek, mert fele összegből sokal jobbat kihozok.

én úgy tudom, hogy ez a gma 4500 elég gyér...

más. ezt egy másik topicból másolom be, mert ott nem kaptam választ, és témába vág:

mindig tetszettek a kis gépek. csak az a baj, hogy a hírekben sokat olvasni róluk, de hozzájuk jutni már nehezebb. én már összeraktam a kis gépemet, és majd egy éve tökéletesen kiszolgál 24/7-ben, de van egy klassz darab, amit több ismerősömnek ajánlottam volna, akik ilyet keresnek, de hiába kerestem rá többször, itthon nem kapni:

Acer Aspire X1200

valaki tudja, hogy hol lehet ezekhez hozzájutni magyarországon? (hazai forgalmazás + gari-ra gondoltam.)
de akár ez is lehet:

Acer Aspire X3200

ezek szerintem sokkal jobb és olcsóbb darabok, mint a hírben szereplő. csak hát hol vannak? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10) TheDragon007 válasza szab.tam (#9) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Például [ebayen] :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#11) Thrawn válasza szab.tam (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezek nem jöttek be Magyarországra, legalábbis az X3200-as tutira nem :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12) szab.tam válasza Thrawn (#11) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pedig nagy kár, mert multimédiára, (+némi letöltés és általános használat), tökéletesen megtervezett gépek. - egy hibrid tv tunert még beleraknék...
aránylag kicsi, gyors, hd gyorsítás tökély, és nem drága. és az az optikai mellett még az az analóg sokcsatorna is ott van, gondolván azokra, akik megelégszenek egy aktív 5.1 hangfalszettel. mi kell még? - ja az, hogy tán kapni is lehessen....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) tome.jr válasza mephi666 (#4) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam 24/7-re egy Shuttle van állandósítva.

Egy negatívuma van, játékra szinte alkalmatlan. A ház szellőzése ugyanis nagyon rosszul lett megoldva. Ha az alaplapi X3100-et használom akkor tökéletes a hőmérséklete mindennek, CPU 36-37 fok, alaplap 45 fok, HDD 45-50 fok.

Viszont VGA választásnál nagyon körültekintően kell eljárni. Beleestem abba a hibába hogy egy 9800 GT Zotac AMP-ot próbáltam beleerőszakolni. :N Zárt háznál majdnem rásimul a ház belső oldalára a kártya és nincs honnan levegőt szívjon. Amúgy is melegedős fajta, szóval játékok alatt lefagyott a VGA rendszeresen kellő hűtés hiányában. Nyitott háznál nincs ilyen gond.

Valami alacsony fogyasztású kártya a jó megoldás ezekhez a házakhoz (GT 9500, HD 4670) viszont ott már kompromisszumot kell kötni teljesítmény szempontjából. Személy szerint a Zotac nemrég bejelentett 9800 GT ECO változatát várom. :K

Egyébként teljesen mobilis a cucc, a Shuttle külön árul hozzá hordtáskát.

[ Szerkesztve ]

(#14) atesss válasza atesss (#8) üzenetére


atesss
addikt

Megnéztem a konfigurátort, az alapár 679€, ha hozzáadom a DVB-S tunert, 755€ lesz, ez ~23000ft plusz, ami nem sejtet sok jót, ennyiért valószinű, hogy csak DVB-S-et tudó kártya van benne.
De viszont ezt írják: "TV-Tuner DVB-S Satellite (only in combination with onboard Graphic)"
Ez alapján a PCI Express x16-ba rakják bele a DVB-S kártyát ? Vagy valamiért két kártyahelyet foglalna el (felfelé) ? :F

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezeket mire lehet használni? HTPC? :F

(#16) rakal


rakal
senior tag

Ilyet senkinek nem ajánlok megvételre.
Kártyás megoldás esetén csak HD képes DVB-S2-s kártyát szabad megvenni(mondjuk Skystar HD2),ahhoz meg kell az erőgép,ez a kis gép meg sem hajtaná.

(#17) atesss válasza rakal (#16) üzenetére


atesss
addikt

Igen, egy DVB-S2 kártya tényleg belemehetett volna HD-hez.
"ahhoz meg kell az erőgép" Hát ezt is lehet rendelni 4 magos procival is akár. :U
De amúgy miért nem elég a műholdas HD adásokhoz pl. egy E2200 ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.