Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Nem igazán fogja a jólétet növelni, hogy fontos rendszereket netre kötünk miközben nem fogjuk tudni megvédeni. A WannaCry bepillantást adott a jövőbe, persze csak szoftosan, de úgy tűnik mi megyünk tovább a ]zsákutcába.

[ Módosította: #65675776 ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Én már az analóg jólétnek is örülnék. :))

Thanos was right.

(#4) devast válasza #32839680 (#3) üzenetére


devast
addikt

Arra már behúzták a zsét az EU-tól, még egyszer már nem tudják eljátszani....

(#5) Penge_4 válasza gabor7th (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

Vissza a távíróhoz, a lovaskocsihoz és a füstjelekhez, azok nem sebezhetők. :C

Sőt, azt még a napkitörés sem károsítja. Ja és még az emberek munkáját sem veszik el.

Inkább a védekezésre kell összpontosítani. Lehet itt sírni, hogy stuxnet meg wannacry, de igazság szerint még mindig kisebb kárt okozott, mint anno a Tatárjárás.

(#6) vhw válasza Penge_4 (#5) üzenetére


vhw
addikt

"Lehet itt sírni, hogy stuxnet meg wannacry, de igazság szerint még mindig kisebb kárt okozott, mint anno a Tatárjárás."

Jól írtad.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7) stutga


stutga
tag

Szerintem fontos lenne az okos-fogyasztásmérok bevezetése is.

Itt kifejezetten okos gázóra telepitésekre gondolok.

--Lorinc

(#8) Fairplays válasza stutga (#7) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Előterjesztem!

-Viktor

(#9) kovaszoskeny válasza Fairplays (#8) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

van a soros meg a párhuzamos :))

Abe due dembella

(#10) hemaka válasza #32839680 (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itt is olyan frankó a net(10megabit, ha épp működik...), hogy a telenortól ma rendeltem meg a korlátlan csomagot, mert az 100x jobb, mint a vezetékes net... Magyarország 2017.

(#11) gabor7th válasza Penge_4 (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

"még" Amúgy meg a kémkedéssel okozott kár hatalmas.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) gabor7th válasza stutga (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

De ezek nem igényelnek internetet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) szegedilaci


szegedilaci
tag

Nekik az okos város a free wifi és kész, analfabéta barmok gyülekezete.
http://coub.com/view/u3lqy

(#14) jonnyjoker01 válasza szegedilaci (#13) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C :C :C

Üdv. Johnny

(#15) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Osztán errül a szociális internyetrű mi hír?

Nem mintha érdekelne,de ugye annyira mondották hogy leszen majd.

(#16) taki01 válasza hemaka (#10) üzenetére


taki01
őstag

Én is hasonlóan jártamel. Invitel DSL 13,5Mbps/1Mbps.
Telenor 4g 50Mbps/20Mbps átlagba.

[ Szerkesztve ]

(#17) joey04 válasza #32839680 (#3) üzenetére


joey04
titán

Nem csak vidéken. Pesten is van, ahol 10/0.5-ös net a plafon, az is 8/0.3-at hoz a valóságban. 1.5 hónap múlva ilyen "remek" szolgáltatást fogok kapni. :DDD :(((
Vagyis nem, mert inkább LTE lesz csak. Az legalább nem megy 20/5 alá, és átlagban hoz 30/10-et. A mostani 100/100 után persze az is szűk lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) nemlehet válasza joey04 (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy az LTE hálózaton mennyi a ping? Én is gondolkodok erősen a dolgon, mert jelenleg drágábban van lassabb net mint a telenor korlátlanja :D Csak mivel szoktam játszani a magas ping nem igazán fér bele.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#19) #09819904 válasza nemlehet (#18) üzenetére


#09819904
törölt tag

5-270 átlagban.

(#21) taki01 válasza #32839680 (#20) üzenetére


taki01
őstag

Telenor Hello Data ezen a néven fut a korlátlan net és annyi a feltétel hogy havi egy hívát kell indítani.

(#22) taki01 válasza nemlehet (#18) üzenetére


taki01
őstag

Játszottam a telekom 4g és telenor 4g hálózatán is és játékba (Titanfall2) majdnem úgyan annyi volt pingem mint dsl-n. Ez nagyjábból 60-80 ms között ugrált és nem lagoltam.

[ Szerkesztve ]

(#23) Somatom


Somatom
veterán

A közigazgatási rendszerünk alapjai teljesen elavultak. Nem lehet okos, digitális városokat buta, analóg közigazgatással irányítani. A saját portájukat okosítsák fel, mielőtt kimennek a városokba!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) azbest válasza #32839680 (#3) üzenetére


azbest
félisten

100 GB is 6 ezer, hipernet home. Még a tévé előfizetés is meg lehet vele oldani olyan helyen, ahol egyébként csak mindigtv van vagy csak valami szutyok helyi. A böngészés elvileg korlátlan, azt nem lassítják ha túlléped. A pakkban 3500 forint másra költhető keret is van (éjszakai +100GB, tévé előfizetésük)

Ja bocs, látom már láttad. A hello datát úgy általában korlátlannak mondják, de az elsősorban telefonba szánt csomag, persze megosztható géppel is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Somatom válasza #32839680 (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Flottás topik. Nekem EQ korlátlanom van, 4G router -ben, Telenoros hálón, publikus IP -vel. Olcsóbb, mint a legkisebb Hello Data, és nincs eszközkorlátozás, meg kötelező hanghívás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Somatom válasza #32839680 (#27) üzenetére


Somatom
veterán

A topikból úgy láttam, hogy nincs ilyen korlátozás, de saját tapasztalatom nincs, mert nem torrentezek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) joey04 válasza nemlehet (#18) üzenetére


joey04
titán

nekem szinte mindig 22-27 között van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) Béééla válasza #32839680 (#25) üzenetére


Béééla
őstag

Most egy olcsóbb okostelót nem ér meg neked? :D
Igaz nem mozdul el otthon a router mellől de minden feltétel adott :))

Bélabá

(#31) Somatom válasza Béééla (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Minden feltétel??? Sztem ma már nem ritka az a megoldás, hogy a router mögött egy NAS van központi tárolóként, és az összes PC, teló, stb. csupán kliens. Egy NAS igényli a kábeles kapcsolatot, és sztem egyébként is praktikus minimalizálni a Wifin kapcsolódó kliensek számát. A külső elérés még megoldható, mert DDNS -re be lehet regelni egy telót is, de a fix belső IP kiosztás nem tudom, hogyan valósítható meg. Az meg alap az eszközök egymás közti kommunikációjához. Szóval, amit írsz, az csak úgy hozható össze egy ilyen rendszerrel, hogy a teló hotspotjához egy párhuzamos dual band router csatlakozik, ami a LAN portjain, és a másik Wifi modulján továbbítja a jelet. Ez sztem minden, csak nem praktikus. Miért jobb ez, mint egy olyan, korlátlan csomag, aminél nincs eszközmegkötés, közvetlenül mehet megosztó célhardverbe?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Béééla válasza Somatom (#31) üzenetére


Béééla
őstag

Ha okostelóról osztod meg akkor a Telenor minden feltétele adott: legyen billentyű-kijelző-hívás-anyámtyúkja.

Bélabá

(#33) Somatom válasza Béééla (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Ez világos. De miért kell a felhasználási cél szempontjából kompromisszumot kötni egy csomag használati feltételei miatt, ha van olyan csomag, amivel ez kompromisszumok nélkül is megoldható? Vagyis, miért kell egy otthoni felhasználásra szánt, korlátlan adatcsomagot a Telenortól beszerezni, amikor flottától is beszerezhető ilyen, eszközmegkötés nélkül? Az világos, hogy egy flottás csomagnak vannak kockázatai (kompromisszumai). Pl. bukható a szám, hibás lehet a számlázás, közvetett az ügyintézés. De, egy korlátlan adatkártyánál nincs mit ügyintézni, a havidíj fix, a kártya száma meg tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) Béééla válasza Somatom (#33) üzenetére


Béééla
őstag

De miért kell a felhasználási cél szempontjából kompromisszumot kötni egy csomag használati feltételei miatt, ha van olyan csomag, amivel ez kompromisszumok nélkül is megoldható?
Mert sajnos ma Magyarországon még mindig az ügyfél van a szolgáltatóért.

Bélabá

(#35) Somatom válasza Béééla (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy milyen függőségre gondolsz. Karácsony előtt telefonon egyeztettem a flottakezelővel, majd bementem az irodájukba, megkötöttük a szerződést, és kezembe nyomták a SIM -et. Vettem egy 4G routert (TP-Link Archer MR200), beleraktam a SIM -et. Másnapra aktiválódott a SIM, azóta megy. Automatikusan utalgatom a havidíjakat, és ennyi. Előfizetés ügyben a kutya nem szólt hozzám azóta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Béééla válasza Somatom (#35) üzenetére


Béééla
őstag

Ilyen:
A Telenor Hello Data tarifacsomagokat hang- és üzenetküldő szolgáltatásait tilos olyan eszközzel igénybe venni, amely hanghívások indítására és fogadására nem alkalmas, vagy nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőkijelzőt is), ilyen pl. az alközpont, SMS küldő berendezés
@ adatforgamli tudnivalók

Bélabá

(#37) Somatom válasza Béééla (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Mi van veled? Read only? Ismerem a HelloData feltételeit. Mi a baj vele? Az, hogy alapvetően hanghívós csomagnak szánják, ezért tiltják az adatmegosztó célhardverekben használatát. De, ezt miért állítod be úgy, hogy aki ilyen eszközhöz akar korlátlan netet, annak nincs semmilyen lehetősége? A flottás korlátlan csomagok nem Hello Data csomagok! Azokra nem vonatkozik ez a kritérium. Nem tűnt fel az időpontból, hogy fasorban sem volt még Hello Data csomag, amikor én már korlátlan, Telenoros netet használtam routerben (legálisan)?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) Béééla válasza Somatom (#37) üzenetére


Béééla
őstag

Én pedig visszakérdezhetnék hogy write-only? Totál máshonnan indult a felvetés és kalapálsz bele fűt-fát-flottát.

Bélabá

(#39) Somatom válasza Béééla (#38) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. Mi a cél? Nyafogni a problémán, vagy megoldani a problémát? A Telenornál nincs rá közvetlen lehetőség. Máshol van? Igen. Probléma megoldva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.