Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

ha jól lehet majd irányítani akkor én vevő vagyok egy xboxos példányra :B

May the Force be with you!

(#2) megint én válasza kovsol (#1) üzenetére


megint én
őstag

Csak nehogy a PCs változat kárára!!!
Mert már-már divattá vált, hogy ami konzolra is jön annak a PCsek isszák a levét. :(

[ Szerkesztve ]

(#3) Djuree válasza kovsol (#1) üzenetére


Djuree
félisten

max. akkor lehet irányítani ha totál lebutítják. éppen a sok hotkey meg a gyors egérmozgás a kulcs nehezebb fokozatokon meg multiban :U ez nem konzolra való...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) Taky


Taky
senior tag

El nem tudom képzelni, hogy ne egérrel toljam a Diablo-t... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

A Diablo 1-et is PSX-en játszottam, nem volt gondom az irányítással. Vicces volt, hogy egy képernyőn ketten is tudtunk egyszerre játszani. Persze a Hellfire-t már PC-n játszottam megszállottként.

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Dejó, Morden xboxon is végigtolhatja. ;]

(#7) olbaidhun válasza kovsol (#1) üzenetére


olbaidhun
őstag

jó hír, de tényleg félő az irányításbeli hiba.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#8) kovsol válasza Djuree (#3) üzenetére


kovsol
titán

nem tudom, de diablo2 ben nem igazán kellett sok hotkey, egyszerre két varázslat vagy skill lehetett kint, meg négy poti, ha marad ez a szint akkor kétlem, hogy nagy gondot okozna

mondjuk ha kb ilyen lesz tényleg mint itt [link] akkor lehet már majd több skillt is használni, de szerintem meg lehet oldani ennyi gombbal [link]

May the Force be with you!

(#9) Hiftu


Hiftu
senior tag

És aki megveszi a PC-s verziót az ingyen kapja a konzolosat?
Egyébként utólag dobják át konzolra. Most megy a fejlesztés PC-re és Mac-re és semmi másra.

Lehet, hogy a Battle.net lesz elszeparálva, hogy a PC-sek ne üssék agyon az Arénában a konzolon játszó hardcore karaktereket.
Vagy sikerül a Blizzardnak olyan jó irányítást csinálni konzolra, hogy nem lesz gond.
Vagy kijön valamelyik cég Diablo III címkés célhardverrel..

Na, lehet választani.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) mephi666 válasza kovsol (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

én inkább attól félek, hogy mozogni, közben pedig időnként célozva lőni mennyire lehet így normálisan a folyamatosan mozgásban levő ellenre? mert mondjuk d2-ben azért pörögtek rendesen az események... teljesen más lesz a játék, de szvsz. kontrollerrel egy teléző-spellező sorcit irányítani katasztrófa lehet... a hirtelen/pontos egérmozdulatokat nem lehet ugyanolyan jól kivitelezni gamepad-el (szerintem)

ui: a gombok száma tényleg elegendő lehet, nem is ez lesz a konkrét probléma

#9: mondjuk el tudnék képzelni a konzolos verzióhoz valami alap egeret "ajándékba" (esetleg pluszba pedig egy néhány gombbal rendelkező klaviatúrát)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) kill_bill1


kill_bill1
tag

Konzolokhoz miért nem lehet usb-s egeret esetleg billentyűzetet használni? Olyan nehéz lenne ezt megoldani?

----

(#12) pincehely


pincehely
addikt

Mégis hogyan lehet ezt a játékot konzollal élvezhetően játszani?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#13) mephi666 válasza kill_bill1 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

létezik konzolhoz egér :) csak egy példa

#14: ezt mondom pontosan... vagy ilyen god of war irányba akarják vinni a játékot? mert úgy élvezhető hack n slash lenne konzolon, de ez már nem diablo :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Djuree válasza kovsol (#8) üzenetére


Djuree
félisten

nem tudom milyen szinten nyomtad, én több ezer órát beletettem, kell oda hotkey rendesen :K az a 2 varázslat meg nem 2, mert amit odarak, azt hotkey-el tudod változtatni pillanatok alatt és így lényegében annyi varázslat van ott amennyit akarsz ;) plusz a gyors és pontos egerezés létfeltétel, főleg hellen, ha nem nyomsz oda pontosan ahova akarsz 1mp alatt, halott vagy egyből :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15) ViTaZi válasza Hiftu (#9) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

És aki megveszi a PC-s verziót az ingyen kapja a konzolosat?

Lol honan szedted ezt a hülyeséget? :W :Y

braner00 kerüljétek!

(#16) olbaidhun válasza Djuree (#14) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1

Érdekes fordulat lenne, ha pl a konzolosokkal karöltve játszhatnánk mondjuk egy szerveren, gyanítom a pc-s kollégák minden esetben gyorsabban reagálnának. Egyszerüen stratégiára és diabló-ra sőt gyorsabb fps-re nem elég gyors a konzolok irányítója. De ha még elég gyors is lenne, nem elégséges pontosság szempontjából. Sok időt játszottam a diablo 1-el és a psx-es változat erőssen butítot változatnak hatott, komplex menüket nehezebben, lassabban ért el az ember.. és a jóhoz könnyű volt hozzászokni, a pc-s változat a tökéletes, ebben a kategóriában, véleményem szerint. Egy God of War 4-et persze bármire kiadhatnak előbb utóbb beszerzem és végigviszem.. :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#17) LBandi


LBandi
aktív tag

Hát elég nehéz elképzelni amint két játékos pvp-zik kontrollerrel...
Ha lesz konzolos átírat abból semmi jó nem fog kisülni. Legalábbis nem nagyon tudok játékcímeket felsorolni ahol hasznára vált a portolás.

Én max egy tutorialt tudnék elképzelni konzolos irányítás melett. Ahol már sok az akció oda egér bill kombó kell.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#18) kovsol


kovsol
titán

FPS játékkal se lehet játszani konzolon sokak szerint, mégis sokan élvezik rajt a játékot, szerintem ez is megszokás kérdése lesz

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19) Morden24 válasza D1Rect (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Módosítás: Morden xboxon is végigtolhat ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) AtHoS válasza kovsol (#18) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazából azoknak lenne probléma konzolon gamepaddel játszani, akik előtte játszottak már dióval PC-n

Valahogy én sem érzem hogyan lehet értelmesen megoldani az irányítást. Esetleg ahogy NOX-ban csinálták annó. De az nekem nem jött be.

Persze D2 irányításból indultam ki :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#21) sz_abika


sz_abika
addikt

Remelem a PC-n azert nem R1 es R2-vel kell majd fegyvert valtani..

PSN: xszabikax

(#22) kill_bill1 válasza kovsol (#18) üzenetére


kill_bill1
tag

Nem tudom, én akárhányszor játszok konzolon kontrollerrel, olyan érzésem van, mintha bottal piszkálnék egy egeret :). Valahogy nem tudom megszokni. Akkor vennék konzolt, ha ugyanúgy lehetne bill+egér irányítással játszani, mint pc-n.

[ Szerkesztve ]

----

(#23) mephi666 válasza AtHoS (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem mondjuk kinect-el buli lenne... megnézném, ahogy pár hónap intenzív diablo3 után a 130kilós hamburgerzabáló barbár vérpistikéből adonisz lenne a sok leap+throw+double swing kombótól ja meg berserk+frenzy+whirlwind ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Morden24 válasza mephi666 (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, ezért nincsen Move a Portal 2-ben. Amikor felvetették az ötletet, Gabe Newell kiejtette a bigmeket a kezéből :D

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Rebell válasza megint én (#2) üzenetére


Rebell
senior tag

+1 :W

(#26) Djuree válasza kovsol (#18) üzenetére


Djuree
félisten

fps-t lehet, ahhoz nem kell 50 gomb. nekem jobban megy már gamepaddal majdnem mint egérrel, najó nem, de jól megy, persze lasabb mint pc-n egérrel egy kicsit, de ez nem lényeg :) fps-t már csak konzolon játszok, a társaság miatt. de a d-nél ez nem megszokás kérdése, mivel fizikai képtelenség, a gamepadon 8 gomb van, ami semmi ehhez a játékhoz. rts-t sem lehet konzolon tolni, a sok hotkey miatt, meg a gyors egerezés miatt. megnézném én hogy sc2-őznél boxon :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27) Habib[HUN] válasza Djuree (#26) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én Red Alerteztem ps-en, és teljesen jó volt :)

(#28) megint én válasza Djuree (#26) üzenetére


megint én
őstag

Rátapintottál, pont erről beszélek, hogy ha pl megerőszakolják a játékot, és 8 gomb elég lesz, akkor a PCsek is megszívhatják, mert megint jön egy agyonbutított hulladék.

(#29) Angel1981 válasza megint én (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van.
És ez a tendencia csak erősödni fog..... :(((

(#30) ℘a†ℎ


℘a†ℎ
csendes tag

Nem csodálkozom ezen a konzolos dolgon, mivel jó pénz van benne, az átirat is korrekt lesz ismerve a blizz precízségét és persze lassúságát- jó munkához idő kell alapon :)

ⓒⓞⓜⓟⓤⓣⓔⓡ: ASUS P7H55-M/Core i7-860/Hyper 212/CORSAIR Dominator 8192Mb/HD6970/SAMSUNG 1000GB F3/CM Cosmos/CORSAIR HX650W/Dell 2410/Razer Naga Ep!c+Vespula/Logi Z4

(#31) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Pár analóg halálát jóelőre megjósolom :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32) Razuel


Razuel
aktív tag

Szerintem nem kell félni, a blizzard szar munkát úgy se ad ki a kezei közül.. Én kíváncsian várom, hogy mit hoznak ki ebből. Örülnék egy boxos változatnak.

(#33) h-yle


h-yle
addikt

Dual joystick konfigurációban el tudom képzelni (lásd Death Spank, csak jobban megoldva).

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#34) #43960832 válasza kovsol (#18) üzenetére


#43960832
törölt tag

mégis sokan élvezik rajt a játékot

rajta

Honnan jön mostanában ez a rajt(a), gyors(an), benn(e) stb őrület? Logout cikk várható a dologról mert nagyon idegesít.

(#35) Vincent_ válasza #43960832 (#34) üzenetére


Vincent_
aktív tag

a "rajt"-tal én is sokszor találkozom. Vidéken (népiesen) így használják, nem nyelvújítás.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#36) #43960832 válasza Vincent_ (#35) üzenetére


#43960832
törölt tag

Korábban nem vettem észre, kb 1 éve csak. Meg tudok őrülni tőle.

A rajt az azt jelenti, ahonnan pl indul egy verseny. Csak és kizárólag ilyen megvilágításban van értelme.

A rajtnál álló sportkocsi megmakacsolta magát és lefulladt a start pillanatában. A szerelő javításokat végzett rajt(a), addig a pilóta gyors(an) elment kávéért, de cukor nem volt benn(e)

[ Szerkesztve ]

(#37) Morden24 válasza megint én (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem hinném, hogy ez para lesz.
A Diablo első részét is kiadták PS-re, ettől még nem lett semmi baja sem a PC-s változatnak, sem a második résznek.

Amúgy én nem mondanám, hogy szeretem a Diablo-t, viszont az tény, hogy a Blizzard egy alapvetően igényes munkákat készítő cég, így ha rászánják magukat a portolásra, akkor biztos vagyok benne, hogy mindkettő kiváló lesz.
Igénytelen port igénytelen munkából születik, tökmindegy, hogy PC-port, vagy konzol-port :K

Sectumsempra - For Enemies

(#38) kovsol válasza #43960832 (#34) üzenetére


kovsol
titán

felénk így beszélnek, iszonyat tuti érthetetlen a magyarom :Y de meghallanád öreganyám, hogyan beszél nem is értenéd lehet

May the Force be with you!

(#39) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A fenét érdekli a konzolos változat, csak pc-re jöjjön már, utána azt csinálnak, amit akarnak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#40) pereces válasza #43960832 (#36) üzenetére


pereces
tag

nyelvjárás !
nincs vele semmi gond, megőrülni ezért felesleges :-)

[ Szerkesztve ]

(#41) ddekany válasza Djuree (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Bizony, nekem is volt vagy tizenegynéhány bill. parancs a kezem alatt, pedig nem vagyok hardcore gamer, sőt gamer se... de magas szinten kell vagy félt tucat a jobb gombos skill-ek váltására, aztán 4 bill. potion ivásra, és még néhány az egyebekre, mint pl. fut/gyalogol váltás és elmozdulás tiltása alapvetőek és gyorsan is kellenek. (Amúgy skill váltás kapcsán mindig baromságnak tartottam, hogy először skill-t kell váltanom, és aztán meg kell nyomni a jobb gombot... ahelyett, hogy a bill. lenyomása simán elsütötte volna azt az egérmutató pillanatnyi pozíciójára vonatkozóan.) De hát elég egyértelmű miért nem lesz ez gond konzolon... sőt PC-n se. Már a D2 idejében sem terveztek úgy RPG-t, hogy anélkül hogy gy.p.-s legyél nagyon meg lehessen benne halni, manapság meg már pláne nem fognak. Ergo, lehet hogy 10+ bill.-el hatékonyabb lehetnél, de nincs erre szükséged, ha kétféle támadással is megnyered a csatákat. Gondolom a gyaloglás VS futást is kiveszik, térkép is ott lesz a sarokban állandóan, stb., annyival is kevesebb bill. kell.

[ Szerkesztve ]

(#42) ddekany válasza kovsol (#38) üzenetére


ddekany
veterán

És konkrétan hol van az ahol, ill. kik azok akik így beszélnek?

(#43) Kashim


Kashim
őstag

Basszus csak nehogy bevárják fejlesztésben a konzol verziót és egyszerre adják ki őket, mert akkor megőszülök...

(#44) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Azt jól sejtem, hogy a kontrollertől ódzkodó delikvensek még semmilyen konzolos játékot nem toltak végig joy-jal? Mert amúgy lenne (vélhetőleg) pozitív élmény is, nem csak a szokásos "kontrollerrel úgyis sz*r lesz" sírás.

Ja, és mielőtt beindulna az oltó-gépezet, anno a Dio1-2-t kb. megjelenésüktől kezdve durván toltam; Dio 2-ben kb. 80-dik szintig vittem egy barbárt, mindenféle 10-ujjas billentyűzet-kombinációk ismerete/használata nélkül, és - lehet, h nekem alacsonyabb az ingerküszöböm :D - de így is baromira élveztem. Azt meg nem tudom, miért fáj mindig egy szűk (nyilván a HC) rétegnek, hogy nem csak a HC játékosok fognak ezentúl élvezni 1-1 game-et...

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#45) zakacs


zakacs
csendes tag

Nekem tetszik az ötlet, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. FPS-t is megszoktam pedig az elején kész rémálom volt. De 2012 még olyan messze van.....

(#46) Vincent_ válasza ddekany (#42) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Én főleg dunántúliaktól hallottam a 'rajt'-ozást. Olyan ez, mint a 'jösztök', ami meg inkább Tiszántúlon/északon jellemző.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#47) 7 válasza ddekany (#41) üzenetére


7
addikt

Igazából ha atgondolják, nem is feltétlen lesz olyan vészes.

2-2 bumper és trigger van a kontrollerek elején (ezek többnyire támadások, iletve gyakran használt funckiók).

2 analóg kar, ezek közül a bal a mozgást, a jobb a célzást szokta szolgálni. Fontos, hogy az analóg karok is benyomhatók, tehát pl. el tudom képzelni, hogy ha a mozgásért felelős kart benyomjuk, az elláthatja pl. a PC-s alapkiosztás szerinti Shift szerepét.

Ezen túl van egy négyirányú D-Pad (skill hotkey?), illetve további 4 funkciógomb (potion/scroll, esetleg inv/char/skill screen?).

Plusz ugye a kötelező menük előhívására szolgáló gombok, de ezek valszeg ugyanolyan szerepet fognak betölteni.

Sem az első, sem a második részben nem sűrűn volt olyan varázslat, ahol mindenképpen be kellett volna célozni egy konkrét ellenfelet; többnyire elegendő volt, ha a megfelelő irányba kattintottunk, vagy a kurztort egy adott területre irányítottuk (játéktérre célzott varázslatok többnyire AOE-vel rendelkeztek).

Azt is vegyük hozzá, hogy még nem tudni, pontosan milyen funkciókat is kell ellátni. Itt sokan a Diablo 2-t veszik alapnak és szentírásnak, pedig biztos vagyok benne, hogy lesznek változások.
Hogy csak néhány példát említsek:
- az első részben nem volt futás, a másodikban igen
- az első részben 8x1 hely volt az övben, a másodikban max. 4x4
- az első részben 4 képesség volt hotkeyezhető, az is csak a jobbklikkre, a másodikban akár 16 is, és mindkét klikkhez rendelni lehetett őket (megkötésekkel persze)

Továbbá:
- a képek alapján nem lesz jelentős mértékű inventoryrendezgetés, mert a cuccok 1-1 helyet foglalnak a hátizsákban, bizonyos mértékű pakolászásra meg vannak már hatékony megoldások (ld. Dead Space)
- könnyen lehet, hogy bizonyos kezelőfelületi elemeket a funkcionalitás érdekében a konzolos verzióban máshogy oldanak meg (el tudok képzelni pl. füles megoldást az inventory/character/skill/egyéb screenek esetén)
- nem ritka, hogy kontextusfüggően módosítanak egyes gombok szerepén (mondjuk a célzásra használt analóg karral lehet navigálni az inventoryban, ha épp meg van nyitva)

Attól egyáltalán nem félek, hogy játszhatatlan volna egy konzolport, de mindenképpen szokni kéne. Viszont akinek konzolja van, és már otthonosan kezeli a kontrollert, valószínűleg egész hamar ráérez az ízére.

---------------

Felmerült, hogy miért nincs konzolokhoz egér/billentyűzet. Azért, mert a kontrollernek van egy nagyon fontos kényelmi funkciója: nem kell hozzá se asztal, se semmi. Az ember csak leül, ahova szeretne, és játszik. Ennek ára a bizonyos fokú precizitás hiánya, de úgy tűnik, a konzolosok nagyja ezt preferálja. Ha engedélyeznék az egér/billentyűzet kombinációt, az lényegében olyan lenne, mintha a PC-sekkel eresztenék össze a konzolosokat, és egyenes út lenne az elégedetlenséghez.

Bizonyos fokú megoldást nyújthatna, ha a célzásért felelős analóg kart trackballra cserélnék, mert így többé-kevésbé helyettesíteni lehetne az egeret, viszont a kényelem is megmaradna (vannak is ilyen projektek, de egyelőre még sem a Microsoft, sem a Sony nem vetette rá magát az ötletre - [link], [link]), a billentyűzet hiánya pedig nem olyan nagy érvágás, van elég gomb a kontrolleren.

[ Szerkesztve ]

(#48) ddekany válasza Vincent_ (#44) üzenetére


ddekany
veterán

De ez mégis hogyan működött? Nem szemétkedésből kérdem. Vegyük a te konkrét példádat... D2 Barbár, állati magas szintű, azaz sok értelem szintre nyomott skill-je van. Egy ilyen barbárnak van vagy háromféle üvöltése, ami rárak valami aura szerűséget ami idővel (pár perc talán) lejön, és akkor újra kell üvölteni (3 gomb), újra és újra, mind a hármat. Aztán van még minimum 3 támadó skill-je, ami gyakran kell (mondjuk whirlwind és concentration (ha úgy hívrák... ami a sima támadásra hasonlít), meg azaz ellenség gyengítő üvöltés és/vagy az ellenséget stun-oló üvöltés), és nyilván csata közben nincs idő előkapirgálni őket (+3 gomb). Plusz menekülésre néha kell az ugrás skill, az is ha kell, akkor azonnal (+1 gomb). Aztán kell gyaloglás VS futás (+1 gomb), mivel közelharcos. Aztán a négy potion (+4 gomb). Ez eddig 12 gomb. Talán ebből pár neked nem volt (?), de az még akkor is 10 körüli. És akkor még nincs keresés (mikor mutatja hogy mi van a földön ledobva), térkép ki/be, fegyver csere, stb. Igaz ezek általában nem sürgősek.

(#49) Wolverine


Wolverine
félisten

Megnyugtatnék mindenkit: még mindig nem jelentette be a Blizzard hivatalosan, hogy kiadnak egy konzolos Diablo 3-at. A jelek szerint csinálnak egyet - ami a Blizznél nem feltétlenül jelent megjelenést is :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#50) wednesday válasza Wolverine (#49) üzenetére


wednesday
őstag

Na igen, ha most veszik fel az embereket akkor kb 10 év múlva meg is jelenik a konzolos verzió.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.