Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

hmmm.... Dio2... :U
mindig is álmom volt egy 100as karakter, de egyszerűen annyi játék kellene hozzá, hogy nincs kedvem :D
de mai napig féltve őrzöm több helyre is biztonsági mentett lvl85-ös nekromantámat :)

lehet, hogy kipróbálom én is a Win7 XP módját... csak ez miatt :)
neked is ajánlom, hátha úgy fut a Dio1

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) mephi666 válasza Lenry (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

dia2 simán megy win7 alól... az első résszel van gondom... próbáltam mindenféle kompatibilitási módban meg 256színnel meg ilyenek, de gond van úgy is a megjelenítésével :(

1éve szórakozok battlenet-en, előtte csak single-ben játszottam... nekem is asszem 85ös fönn a legnagyobb karim... 99-hez rengeteg baalrun kell és egyre kevesebb xp jön... mazochistáknak való... dia1-ben meg 40fölött lehetett hasonló nehezen lépkedni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) 7


7
addikt

Nekem osszessegeben az 1-nek a rendszere volt szimpatikus -- a maxolhato statok, a minden karakter szamara legnagyobb szinten megtanulhato varazslatok (persze szerencsevel es megfelelo felszerelessel, shrine-okkal), a magic itemek hasznalhatosaga mind-mind olyan dolog volt, amit a 2-ben nem lattam viszont, pedig nagyon jo lett volna.

Raadasul annak ellenere, hogy nem volt olyan hosszu az elso resz, mint a masodik, megis ugy erzem, hogy nagyobb volt az ujrajatszhatosagi erteke. Gyakorlatilag akarhogy elkezdhettel egy karaktert, nem lehetett elrontani. Az meg a hab volt a tortan, hogy az extrem jatekosok mindenfele hulye neheziteseket kitalalhattak maguknak, ugy is vegig lehetett vinni, csak nagyobb kihivas volt (egyik kedvenc karakteremme valt igy a felszereleseket egyaltalan nem hasznalo magus).

(#4) pabadam


pabadam
aktív tag

Corpsefire...

"...I'll never stop looking..."

(#5) mephi666 válasza 7 (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

igen... pont emiatt tetszett nagyon... meg, hogy újrajátszáskor (hellfire+patch-el), bizonyos szintek után már lehet rövidítéseket használni: cave/hell/stb és nem kell végigcsámborogni a pályákat, hanem ha bátor vagy, mehetsz a pokolba azonnal :D a questek is random jöttek meg minden... dia2-nél meg néha az tartott vissza 1-2 karinál, hogy át kell szenvedni az egészet a 2 könnyű fokozaton :( a 3-nál meg mondjuk az tetszik még így előre, hogy a statelosztást kicsit beszabályozzák, ne az legyen a lényeg, mint a d2-nél, ahol csak vitára pakolt majdnem mindenki... meglesz azért a rengeteg lehetőség a buildekre a kötöttségek mellett is... nagyon várom már :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) 7 válasza mephi666 (#5) üzenetére


7
addikt

Na igen, a statok most tervezett automatikus elosztasa nekem is tetszik, bar kevesebb varialasi lehetoseget ad, sokkal hangsulyosabbak lesznek a skillek (amiknek az ujraeloszthatosagat remelhetoleg megvalositjak), targyak, de, illetve ugy altalaban veve a kasztok, de ez talan meg jot is tud tenni neki, ha a targyak kozul nem csak egy-ketto lesz tenylegesen hasznalhato. Igy talan megint ki lehet kuszobolni az "elrontott" karaktereket.

[ Szerkesztve ]

(#7) mephi666 válasza 7 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

az újraskillezés meg azért tetszik még nekem, mert idővel "hozzám nőnek" a karaktereim... és így nem lehet elrontani sem... meg a patchek/újrabalanszolások sem érintik majd annyira érzékenyen a játékosokat :) szerintem az évek alatt jól felmérték, hogy a dia2-nél miket szúrtak el visszavonhatatlanul és mit hogy kell megváltoztatni a d3-nál... mondjuk a pénznek tényleges értéket kell adni... ne arról szóljon, h az elején pár cuccot még megveszel belőle, később meg annyira nem lesz értéke, hogy max csak tekercseket veszel/javítasz meg gamble-özöl belőle... a pgem-es üzletelés meg a rúnás még elmegy, de a jsp-t soha nem komáltam :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Lenry válasza mephi666 (#2) üzenetére


Lenry
félisten

nem találom róla a cikket / hírt, de van a W7-nek az XP virtualizálós módja, amikor szépen ablakban bebootol egy teljes WinXP-t. úgy nem próbáltad?

megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) mephi666 válasza Lenry (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, úgy nem... :) amikor pár hónapja meghalt az xp-m alatt a fájlrendszer és nagyokat nyögött, akkor tettem fel win7 bétát, de nem veséztem ki nagyon...(...majd a véglegest) utána nézek akkor... ha jól müxik ez a mód, akkor mennie kellene, mert xp alól sokat játszottam még :)

thx, megpróbálom akkor... de az is lehet h csak a vidkártyadriverrel van gond... :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) atee


atee
őstag

Végig vittem az első és a második részt is.
Az elsőnél még saját gépem se volt.
Jól szórakoztam velük, de valahogy nem fogott meg annyira, hogy most nagyon várjam a 3. részt.
Ezért szinte csak kellemes csalódás érhet majd vele kapcsolatban.

D-day 2002-01-04 01:54

(#11) Nunder


Nunder
őstag

Vista alá nincs valami módszer, hogy miként lehet összehozni a futást? A Light Radiussal van baj mert minden objektumot kitöröl amihez hozzáér. Az 1.10-es beta-val játszottam anno és nem mertem feltenni az 1.12-est mert féltem hogy elcseszi a karaktereimet. Szóval van valami megoldás erre?

mod: Ja a cikk amúgy jó és megindító :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) mephi666 válasza Nunder (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx :)

nem lehet h vga-driverrel van gond? ha jól rémlik, ment 1.12-es patchel 32bites vista alatt is... meg most is megy win7 alatt... nekem ilyen bajom nem volt vele... csak az első rész néz ki hülyén, mert a pixelek fele lilás-zöldes és elég gáz úgy :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Doom


Doom
aktív tag

Én is nagyon sokat játszottam az 1-gyel meg a 2-vel is. Nekem valahogy olyan érzésem volt, hogy a 2-ben ugyan több a lehetőség (több karakter, több skill, több pálya stb), de a hangulata az 1-nek jobb volt. Voltak azért idegesítő dolgok benne (dupe-olás, hackelt tárgyak, autokill), amik megkeserítették a játékos életét, de együtt lehetett élni velük. Aztán persze megbarátkoztam én is a 2-vel és nyomtam vagy 2 évet bneten, összehozva egy 89-es sorcit (ez a rekord :) ). Aztán ráuntam a folyamatos Baal-run-okra, tárgyvadászásra, és rájöttem, hogy én nem is ezt keresem egy játékban, és ezért volt jó az 1, mert nem a tárgyharácsolás volt a fő célom benne. De mivel (szinte) mindenki Baal-run-ozott, ezért abba is hagytam az egészet, azóta nem mentem fel. Nincs is már annyi időm rá.

Mephi666: Mindig lehetett találni egyébként jelentkezőket, akik a kezdő karit "végighúzták" normal és nightmare fokozaton, hogy ne kelljen szenvedni azokkal, többször én is igénybe vettem ezt a "szolgáltatást" :)
Ja, és ha kitaláltál valamit a grafikai bugra, szólj, mert a Starcrafttal szenvedek én ugyanígy :) Szerencsére ott csak a menünek meg a víznek van ilyen hibája, tehát abszolút játszható, de azért mégis...

[ Szerkesztve ]

(#14) mephi666 válasza Doom (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

ilyen tippeket találtam ilyen színes-villogó pixelproblémára:

"right click on the starcraft icon and select properties
then compatibility check
run this program in compatibility mode for windows xp service pack 2
, disable visual themes and disable desktop composition
and thats all problem solved, hope it helps"

"To fix this problem (I had the same thing... green screen and all) Right click on the exe file and go to properties. Click on compatibility tab and under display settings, click on 256 color and run in 640 resolution. Apply changes and now it should look fine and run just like you remember..."

"If you have Nvidia Desktop Manager running you have to disable it to play starcraft. I had the same problem with the screen going all funky. I disabled the desktop manager and it works fine now. hopefully that helps. "

gondolom sc-nál meg diablonál is a 256szín miatt lehet, tehát elvileg ami segít az egyiken, segít a másikon is :) a 2. megoldást próbáltam, de nekem nem jött be... nvidia desktop managert majd otthon kiherélem, hátha jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15) Nunder válasza mephi666 (#12) üzenetére


Nunder
őstag

Megpróbálom felrakni akkor az 1.12-est csak nehogy elszúrja nekem a karikat. VGA driverrel szerintem nem lehet gond mert a játék nehogy már csak a régiekkel futkosson. :F

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16) Doom válasza mephi666 (#14) üzenetére


Doom
aktív tag

Kösz a részletes gyűjtést, az oprendszer kompatibilitás nekem nem jött be, 95 és 98 esetén kérte a cd-t (ami ott figyelt a meghajtóban :F ), XP-nél meg nem is tudom mi volt... Inkább hagytam simán és csak a 256 színt meg a felbontást állítottam be, így élvezhető, és nem fagy.
Érdekes, hogy a bétán, ha megnyitottam a screen resolution ablakot és úgy indítottam a sc-t, akkor tök jó volt, semmi bug (mondjuk a desktop háttér váltása megint elrontotta), de ha enélkül, akkor ugyanezt produkálta mint itt. Az RC-nél viszont ez nem segít.
Na de befejezem, elvégre nem sc topic ez...

(#17) baleee89


baleee89
aktív tag

ááá egész kedvet kaptam egy kis ölésre :R grat az iráshoz!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#18) mephi666 válasza baleee89 (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszi :) kifelejtettem, hogy amíg nem volt elég jó gépem a diablo-hoz, a szomszédban nyomtam :) akkor vettek valami p200mmx kaliberű gépet és elég sokat nyomtam náluk... egymás ellen meg ment az nfs2se meg a wwf/mortal kombat/stb :)) na meg a worms...

na, meg a suliban dupla számtekeink voltak... év elején megmondta a tanár, h mire ad jegyet: dos-os parancsok/stb... azonnal mondtam, hogy szívesen letudnám azonnal :) aztán a félév hátralevő részében a másik teremben a p166mmx-es (sulinetes) fujitsu gépeken nyomtam a diablot :) (nem győztem rejtegetni a mentéseket a win/system mappába :DD ) fiatal matektanárunk volt ekkor (kb 24körüli) és egyszer bejött, meglátta, aztán mondta h koliban éjjel-nappal küldték előtte a diablót :DD

ui: jönnek a régi szép emlékek ezerrel :))

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) vally


vally
tag

Nagyon jó a cikk stílusa! Írjál még!

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#20) mephi666 válasza vally (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszi, örülök h tetszik... :) este jutott eszembe, hogy ha nincs diablo-s nosztalgiázós cikk és nem lesz ma sok meló, akkor összeszedem a gondolataimat és leírom... hasonló retrós cikkek írására érzek néha késztetést... van még 1-2 kósza ötletem, ha összeáll egységessé, akkor írok még szerintem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) -=Sziszi=- válasza mephi666 (#20) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Köszi a cikket :C

De jó is egy kis nosztalgiázás. A sok új hír miatt én is elővettem az 1-et a napokban, de 25 szint után már nagyon uncsi, míg eljutsz a pokolig. :DDD

A Dio3 topic nagyon pang pedig találtam egy érdekes dolgot a játékrólDiablo3 topic (#1748)

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#22) worl555


worl555
csendes tag

helló

jó írás nekem is egyik kedvencem a diablo

az lenne a kérdésem hogy a hellfire a lord of destruction után jött ?

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi a cikket! :R

Nekem is nagy kedvenc volt az 1, de a 2 szerintem sokkal jobb a hibái ellenére is.
Beírom a saját wishlistemet D3-ra:
- random questek
- használható set itemek
- használható unique itemek
- értelmes eladó itemek az NPC-knél, level 20 fölött is.
- több használható skill karakterenként
- pénznek legyen értéke
- normális pvp helyszínek
- nehezebb játékmenet nightmare-en és hell-en, pláne hellen. Vicc hogy egyedül, set player 8 mellett kb. csak egérrel kell játszani, félig szunyókálva. Több, erősebb szörnyet.
- több überquestet
- normális xp mennyiség, ne kelljen már 5000 Bail run szintlépésenként...
- fölösleges használhatatlan itemekenek, DEL, vagy újragondolás.
- single playerben item mozgatása karakterek között, lásd. Titan Quest

Hirtelen ennyi. Amúgy a kedvenc játékom. :D

Legmagasabb szintű karakterem lvl 99 Sorci 1.08 alatt, megörökölte az összes elődjének az itemeit

Csak OFF-ban megjegyezve: a Diablo 1-hez legyen közelebb a 3 hangulata. :)

MOD:
(#22) worl555:A hellfire, az első rész kiegészítője, a LOD a kettőé.

[ Szerkesztve ]

(#24) #57833216 válasza Lenry (#1) üzenetére


#57833216
törölt tag

Nekem 98-as barbárom lett 3-4 év alatt. De manapság már nem igazán nyomom. Majd ha kijön a Diablo3, el sem lehet választani a géptől - nem mintha most ellehetne! :C :R

A cikk jól sikerült, hasonló érzéseket ébresztett bennem, mint benned, kedves író! :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) Doom válasza D1Rect (#23) üzenetére


Doom
aktív tag

Érdekes ez a "használhatatlan item" kérdés. Minden relatív, ha eltörlöd a most használhatatlannak bélyegzett itemeket, akkor feljebb megy az elvárás, és megint a legalsó szint lesz használhatatlannak bélyegezve nem? Szerintem ezek is kellenek, adnak az összetettséghez, a hangulathoz. Az arányokon esetleg lehetne javítani.

Azért 8 player esetén hellen már elég izzasztó tudott lenni 1-2 szörny(csoport), főleg az immunitások miatt. A 3 council member mephisto előtt pl., vagy mikor vicces kedvében bedobott olyan szörnyet a gép, ami mindenre immunis volt... :)
Mondjuk én 1.10-zel toltam utoljára, lehet, azóta volt változás.

(#26) Lenry válasza Doom (#25) üzenetére


Lenry
félisten

no igen... haver mesélte, hogy mennyire örült a sorcijával a magic immunis szörnynek... wanddal ütögette :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) dokar


dokar
addikt

ki ne aludjon a tűz: Diablo flashgame

ez még jobb: [link]

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#28) stevve


stevve
nagyúr

Távol álljon tőlem, hogy kötekedni akarjak, de:

1996-97 környékén kb. 13-14éves voltam, de már vagy 6-8éve rajongtam a pc-k iránt.

Tehát akkor 5 évesen kezdtél gépezni? Ez kicsit azért fura lenne... főleg akkoriban. :U

(#29) Napfénysüti

Jó írás én is nosztalgiáztam picit. A zene valami félelmetesen jó volt a Diablokban. Volt hogy nem is csináltam semmit csak hallgattam.

Més que un club!

(#30) mephi666 válasza stevve (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

sógorom c64-ét nyúztam már a '80-as évek vége felé... :) elég korán kezdtem...

ui: előbb próbáltam a hellfire-t... megy win7 alatt már normálisan... :)

köszönöm mindenkinek a rengeteg lekérést! :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) D1Rect válasza Doom (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért az vicc, hogy set itemek alig jók valamire, meg a uniqe-ok java is.
Oké, nyilván a legalja itemek mindig ratyinak lesznek titulálva, de hogy az itemek 95%-a teljesen használhatatlan... legyen használhatatlan a fele. :K
Mindenki a random generált rarekre utazik. Mert azok erősebbek. :U

Oké tényleg van 1-2 szörnycsoport ami erősebb, de ennek kéne normálisnak lenni hellen. ;]
Multiplayer rulez.
Én 1.09 óta mindenféle modokkal toltam, kellett a változatosság. A kedvenc a Median volt.
A mindenre immunisat meg ott kell hagyni. :))
(#30) mephi666: hol tart a lekérés?

[ Szerkesztve ]

(#32) mephi666 válasza D1Rect (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

800+ :)

én a retro modot szerettem... az asszem 1.10 alá volt... elég kemény karikat ki lehetett hozni a végére meg rengeteg "vendégszörny" volt mindenfelé hellen... jól elszórakoztunk vele...

amúgy a diablo1+hellfire-ben volt csomó cucc, ami értékes volt: pl questes egyedi darabok... vagy sima magic zodiac gyűrűk/amulettek, mert tényleg volt szerepe a statoknak... egyedül talán sorceror-ral érte meg zodiac cuccok helyett wizardry-s cuccokat hordani, mert amíg zodiac +20-at adott mindenre max, addig a wizardry-s asszem 30at is adhatott a magic-re... mana shield-del meg jobban kijött így :) a 3 esetében a jó balanszban bízok... meg a visszatérő tárgyakban: arkaine's valor, veil of steel, harleqiun crest, stb :) olvastam anno az 1. diablo könyvet: nem lenne rossz bartuc páncélja sem 1 tárgynak... :) (valami jókis átokkal megfűszerezve) apropó, erről jut eszembe: nem lenne rossz, ha lennének átkozott cuccok, amiket csak bizonyos questek megcsinálása után lehetne levenni :) rengeteg új ötletet lehet belevinni szerintem a 3. részbe és lesz is szerintem sok újdonság :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) mcsabee


mcsabee
senior tag

"- normális xp mennyiség, ne kelljen már 5000 Bail run szintlépésenként..."

Fúú barátom, hogy én ezzel mennyire nem értek egyet. Kelljen csak... Egy értelmes indok nem szól ellene. Csak elvileg a Blizzard valami hasonlót akari, mint te, hogy fene a májukat. Az egyetlen dolog ami szórakoztat a Diablo 2-ben, az a Baal runolás, franc se tudja mi lesz velem, ha elveszik a runolás lehetőségét. Így is minden random (bocsánat, ha valakit megsértenék ezzel) 95-ös karival rohangál, perf eni, hoto, coh, cta akármi, de a játékhoz nulla köze van. Aki 99-et akar, annak kelljen csak 5000 baal runt tolni, aki meg nem, az elégedjen meg lvl 90-93-mal. Az kb maximum 2-3 óra.

Egyébként kellemes írás, de a Hellfire-t nyugodtan kiveheted a számításból, hiszen nem hivatalos kiegészítő, így a Diablohoz pont annyi köze van, mint akármelyik modnak.

Stay a while and listen...

(#34) D1Rect válasza mephi666 (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

A retro cuccok tényleg jó ötlet lenne.
(#33) mcsabee: olvasd hozzá a többi pontot, akkor látod, hogy teljesen másképpen gondolom az egész játékot.
Hell legyen hell. Tényleg nehéz. Viszont akkor az XP is jöjjön ehhez mérten. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) Blacki


Blacki
tag

Wahhh nem semmi cikk grat!
Különösen hogy a napokban poroltam le a Diabló 2 lemezeket. :C :C
Jó kis nosztalgia ez kérem..
Most pár cimborával Lan-ban toljuk, csak varázsló karikkal hát egy élmény még ma is.
Meg azért 4-5 varázsló azért már :DDD .

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#36) mephi666 válasza Blacki (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

köszi... :) 4-5 sorcival már lehet ölni ezerrel és elég 1ágasra csinálni mindet :)

szórakoztam én is kicsit... elemental druidámmal kipucoltam hell pitet pár soron (persze találkoztam phys+cold immes mobokkal, amikkel a mercemnek kellett izzadnia) sorcimmal meg baal környékét pucolgattam... nála meg cold+light immes mobok jöttek előszeretettel :) jó kis szívatás a dual imm... elvileg a 3. részben az immes rendszert is megreformálják, hogy minden karakter életképes lehessen kb mindenhol...

a 2. részben azt nem tartottam még logikusnak, hogy dia nem volt immunis a tűzre... :) sőt, inkább vicces volt, ahogy jó erős tűzfalba állítva elég gyorsan meg is halt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Remélem zsír lesz a HC mód, mert a profik abban tolják. ;] ;)

Emlékszem mikor Roolin komám segített átmenni HC-n hell Baal-on. Ő egy 32-es sorceress-szel én pedig egy 42-es barbárral voltam. Azért az kemény menet volt ám... ;]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#38) D4rkm4n válasza Lenry (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

95-ös barbár. ;) Arreat face sisakkal, shafttop meg Duriel's Shell, Skullder's Ire rucik... Cranium Basher maul... Váááá zsír évek voltak azok... :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#39) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Ó igen, az örök klasszikus Diablo, amit nem lehet megunni :) Az egyel nem játszottam, vagyis csak egy keveset miután már elég tapasztalt voltam a 2-ben, de úgy nem annyira tetszett. A 2-ről annyit, hogy tényleg egy remek játék lett, nem véletlen, hogy még megjelenése után még mindig sokan tolják. Én is legalább 4x-5x újrakezdtem (úgyértve, hogy több hónapig játszottam, szünet és úgy kezdtem újra, nem pedig a pályákat), mert nem lehet megunni :)

(#40) Geffry


Geffry
aktív tag

"(Íme egy kép a játékból, hát a grafika mai szemmel nézve már elavult, de itt nem is ez számít szerintem.)"
Ebbe azért belekötnék... elavult??? Nem értek a lovakhoz, de szerintem megelőzte a maga idejét, pláne hogy én is megtapasztaltam, hogy pl nem kell neki a minimum 75mhz-s P1, ahogy a readme-ben olvasható... mikor én ezt megláttam anno azthittem le@&#om a nadrágszáram és mai napig úgy vélem hogy szépen kidolgozott játék, arra is vették a fáradságot hogy arcokat rajzoljanak mindenkinek...

A maradékkal viszont többnyie egyetértek, iszonyú jó parahangulata volt. Alig vártam a pénteket hogy végre tolhassam éjszaka.
A 2-ről annyit hogy nekem még a kissebb-nagyobb hibáival is képes volt számottevő órákat felemészteni az életemből. Remélem a witchdoki nem akarja egy az egyben leváltani a Necro-t :(

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#41) mephi666 válasza Geffry (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen, anno tényleg számomra is gyönyörű volt... meg tegnap is eljátszogattam az első résszel... csak hát nem úgy néz ki 19"-os tft-n, mint 14-es crt-n :) rengetegen kritizálták a 640x480+256szín miatt... :( nekem bejön így is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) Doom válasza D1Rect (#31) üzenetére


Doom
aktív tag

Igen, ezért írtam, hogy az arányokon lehetne javítani. Meg a setek hatékonyságán. De azért nyilván mindenki a maximumra fog törekedni, és abból meg általában csak egyfajta összeállítás van egy típusú karira.

Eszembe jutott még egy dolog. Én az 1.00 óta toltam a játékot, és az 1.08 volt az, ami teljesen felforgatta az egészet, totál átrendezték a skilleket. Egyszer meséltem valakinek, aki 1.08-nál kezdte a játékot pl. a hammerdin-ről (meg meg is mutattam neki, mert megvolt még a karakterem :) ), kiröhögött, nem hitt a szemének, hogy ilyen van (volt) :D - mert persze 1.08-ban már életképtelen volt, én is csak sherpának tartottam meg, meg kuriózumnak.

Ja, meg még egy emlék, hogy annyit játszottam a LoD-dal, hogy a lemez kettétört (!!) az igénybevételtől. Soha nem történt még velem ilyen, úgy vigyázok még az írott lemezekre is, mint a szemem fényére. De egyszercsak elkezdett berepedni, végül megadta magát :) De ezt is eltettem emlékbe.

[ Szerkesztve ]

(#43) D1Rect válasza Doom (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván mindenki a legjobbra fog törekedni, ezt természetes, nekem is az arányokkal van gondom.

Igen, régi szép idők(1.0) sorci: static field+frozen orb. Ellenséget sem láttál úgy halt meg az összes :)
Egyik ismerősömnek meg a StarCraft CD halt meg. :DDD

(#44) mcsabee válasza D4rkm4n (#37) üzenetére


mcsabee
senior tag

"Emlékszem mikor Roolin komám segített átmenni HC-n hell Baal-on. Ő egy 32-es sorceress-szel én pedig egy 42-es barbárral voltam. Azért az kemény menet volt ám... ;] "

No, ezt most nem, értem, de egy 32-es sorccal, és egy 42-es barbbal hell baalt öltél? Are you kidding me?

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#45) Geffry válasza D1Rect (#43) üzenetére


Geffry
aktív tag

SC BroodWar-t toltuk annyit anno hogy elkezdett repedni.... további fél évet bírt, még akkor is mikor a törés már az írott résznél tartott :Y

Egyébként nekem még most is bejön szélesvásznon is... persze ez igény kérdése, én hajlandó vagyok lemondani a jó grafikáról ha jó játékot kapok cserébe...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#46) D1Rect válasza Geffry (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

A múlt hét óta kicsit hanyagolva van az SC. Amúgy már lehet CD nélkül is tolni, elég a serial. ;)
A Diablo 2 is megállja még a helyét a mai napig. :K

[ Szerkesztve ]

(#47) faber24


faber24
őstag

Hát D3-at én is nem kicsit várom...főleg, hogy meghatározatlan időre felfüggesztettem a WoW-os pályafutásomat ;)

Szerintem amúgy nem volt semmi gond a D2-vel...1 is jó volt, igaz Helflfire-t sose próbáltam...de szvsz inkább az 1 volt "pokoli" lineáris ... meg rövid...meg egyszerű, mint a faék :)
Nekem 2 volt sokáig a gépe(i)men...emlékszem, első P1 hipercomputerem (amit sajna még nem én raktam össze, így 99-ben kb. egy 1-2 éves irodai gép szintjáét ütötte meg) még komoly döntéseket kellett hoznom a korlátozott winchester-kapacitás miatt, hogy Tiberian Sunban tapossam el Mamotha-al a nod csürhét, Hornyval abuzáljam a lovagokat a Dungeon Keeperben, vagy Diablón köszörüljem a csont dárdát a necroval...:) Többnyire ez az utolsó verzió volt a nyerő... :D
Most meg alig várom, hogy SC2 után Diablo 3. eljövetelét is ránkszabadítsa a Blizzard és ismét ráizzithassam az egeret egy jó kis hack'n'slashre, mert az utóbbi évek egyetlen értelmes hasonló játéka, a Titan Quest is csak poros nyomába érhetett a Diablo-seriának :)

De azért tényleg durva...a Wow mellett (kb. 3 év, végig játszottam megjelenéstől mostanáig) egyedül ez a játék volt az, ami több évig képes volt gép elé szögezni...Diablo 2-t még tavaly is elővettem, 9 évvel a megjelenése után...ki fog vajon egy GTA4-re vagy mondjuk egy Dead Space-re emlékezni ennyi idő múlva?:)

[ Szerkesztve ]

i7@4.2 +GF770+16GB....meg ilyenek :)

(#48) mephi666 válasza faber24 (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

wow-ot én is hanyagolom egy időre... (kb örökre... :) ) kb 2éve kezdtem el és pár havonta mindig felfüggesztettem, mert csömöröm lett tőle... meg mellesleg felidegesített az időrabló tulajdonsága: raideléshez kellett mindig pár óra nonstop game... én meg jobb szeretem azt, ha el tudok menni a gép elől, ha épp valami dolgom van... diabloban és single játékokban simán meg tudom ezt tenni, mert mondjuk visszaugrok a faluba, vagy nyomok egy esc-et és akár 1-2 óra múlva folytatom... az ilyeneket jobban díjazom... :)

ami játékokat említettél: hááát tibsun-nal sokat játszottunk anno... hálóban is nyomtuk egymás ellen :) a dungeon keeper meg az egyik régi kedvencem... mindkét részével rengeteget játszottam... talán '99 nyáron hetekig szedtem a barackot, hogy összejöjjön a pénz egy 4.3-as quantumra :) ezen meg elfért egymás mellett kb a quake2 (200mb), nfs5 (350mb), unreal (4-500mb?) diablo2 (minden mpq-t vinyóra pakolva cd-rom kímélés céljából: majd 2giga) meg persze örök lakó: d1+hellfire kb 600mb... aztán mellé win98 és már majdnem fullon is volt a vinyó... :) aztán ha mással akartam játszani, akkor 1-2 dia2-höz tartozó mpq-t ütöttem le mindig...

diablo2-t szoktam nyomni még majdnem minden héten... van, h naponta fellépek 1-1 gyors pitrun/baalrun céljából :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) D4rkm4n válasza mcsabee (#44) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Bocsi. Elírtam. 42-es sorc és 52-es brb. HC-n. De amúgy tényleg komoly.

Sorci tolta a static field-et ezerrel, én meg whirlwind-et. Persze nem kétperces menet volt...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#50) mcsabee válasza D4rkm4n (#49) üzenetére


mcsabee
senior tag

Az kizárt barátom, ahhoz, hogy te lemenj hell baalhoz lvl 60 kell. És ezt nem tudod kijátszani sehogy...

Stay a while and listen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.