Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ezzel el leszek egy darabig.. :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Vegre valami kifejtos iras, ami a jatek keletkezesenek a tortenetevel foglalkozik.
Ilyenbol tobbet olvasnek az oldalon.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) atike


atike
nagyúr

Köszönöm ezt a cikket, élmény volt olvasni! :R

Mérföldkő volt, így igaz - ezen nőttem fel... Stílust teremtett. :) A II (és a LoD) volt az amelyik felül tudta múlni szerintem... A III és a mindenféle klónok a nyomába sem értek... :U

A zene, az animációk, a hangulat, a játékmenet... Nagyon de nagyon bejött.

Ezen jót mosolyogtam:
"míg Schaefer ezt a tesztszobát szépítgette, addig Brevik az UFO: Enemy Unknownt hackelte, hogy a kódból megismerje annak minden titkát."

Na igen, Ufo, Warcraft, Dune 2, Starcraft... Volt még egy pár nagyágyú annak idején... :)

(#4) Jacek


Jacek
veterán

Huh ez nagyon jó volt, köszönöm!

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Köszi! Az ilyen visszatekintéseket mindig öröm olvasni. :R

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt a betyárját Grath! Ebben aztán van meló. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) XCube


XCube
tag

Nagyon jó írás, az ilyeneket hiányolom manapság :) .

Egy észrevétel:

6. oldal, Warcraft kép aláírás: "A kép bal oldalán az első Warcraft látható, 1994-ből"

A képen a Warcraft II látható 1995 végéről.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

Hát igen, aki nem olvas IDDQD-t és Retrolandet... :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) XCube válasza Viktor77 (#8) üzenetére


XCube
tag

IDDQD -t igen, a Retroland viszont eddig elkerülte a figyelmemet. Köszi :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#10) Viktor77 válasza XCube (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Én is épp e cikk kapcsán keveredtem oda, az IDDQD-n volt link. Azóta olvasom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Renok válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Renok
senior tag

[http://retro.land/]

Nagy öröm amúgy, hogy kiraktátok ide ezt a cikket, így hátha több emberhez is eljut, mert elképesztően minőségi munka ez Grath-től.

[ Szerkesztve ]

(#12) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Köszi az írást 10/10 :R

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13) koby11h


koby11h
aktív tag

Hát ezt nem semmi volt végigolvasni. Sok emléket hozott fel és fura így mögé látni is. Köszi!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szép összefoglaló! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) kecsawi


kecsawi
senior tag

Nagyon jó volt ezt olvasni, szép emlékeket is felidézett. :R

(#16) reelc


reelc
veterán

Köszönöm, érdekes volt.

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Nálam az első rész kimaradt, de jó volt olvasni róla, köszi a cikket.

(#18) arfer


arfer
aktív tag

A Castle of the Winds-ről miért nem esett szó? Az ki van zárva, hogy a Diablo-nak semmi köze ne legyen hozzá :D . Erről tud valaki valamit?

(#19) And01


And01
aktív tag

A GOG-on a hellfire verzióval van fenn. (bár lehet a kiadáskor nem igy volt)
Éppen akciós ha valaki kedvet kapott.
Grat a cikk-hez :)

(#20) reelc válasza And01 (#19) üzenetére


reelc
veterán

Később csapták hozzá.
Igen, jó húzás volt, hogy kiadták GOGon.
Hangulatos, úttörő, függéseget okozható játék. :)

Mondjuk már biztos nem venném meg. A maga idejében jó volt, de azóta sok minden volt a műfajban.
Pár hónapja bepróbálkoztam a Diablo II-vel, egy modot is próbáltam, de aztán eszembe jutott mennyire gyötrelmes is volt a DII loot rendszere anno és azóta nekem sincs már hozzá annyi türelmem, mint fiatalon, így hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#21) fuze


fuze
őstag

Fú én sosem játszottam vele, nekem kimaradt. Viszont imádom az ilyen sztorikat, nagyon érdekes volt. Konkrétan a Vakondok 4 dokumentumfilmre emlékeztetett a cikk. Hasonló élmény! Köszi! :)

adms.hu | UI Designer

(#22) Bounti


Bounti
aktív tag

:DD :C Köszönet a remek cikkért!

Én még, ha jól emlékszem, az Új Alaplap nevű újságban olvastam a bemutatót (gépem még nem is volt)...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#23) akaido


akaido
addikt

A PC Gurus minőségnél is jobb! Köszönjük szépen!

Ha már retro: A Dyna Blasterrel kezdtem a PC-s időszakot, máig nem tudom megunni.
Előtte Enterprise, C +4

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Én az első részt csak tiszteletből és kiváncsiságból játszottam végig, de a diablo 2 után játszva már nem tudtam ennél jobban elmélyülni benne.
Viszont az írás remek volt!
Gondoltam felnézek a fórumra napi első cselekedetnek, aztán megláttam ezt a cikket és elkezdtem olvasni.
Végül az lett hogy végigolvastam, nagyon tetszett és már nagyon éhes lettem. :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#25) VIC20


VIC20
őstag

Méghogy műfajteremtő?!

A C64-es Master of Magic-hez képest nem túl sok újdonság van benne, pedig az '85-ös. Sőt: [link] (a 176. oldaltól).

Viszont a cikk sok érdekességet tartalmaz, köszönet érte!

[ Szerkesztve ]

(#26) reelc válasza fuze (#21) üzenetére


reelc
veterán

Akkor ajánlok kettőt, hátha még nem ismered őket.

Régen PC Guru mellékletek voltak a Doom legendája 1-2 c. könyvek. Gondolom használtan fellelhetőek néha.
A másik: a CoV (Commodore Világ) sztori. A kiírás szerint egy 2011-es rendezvényen készült.

(#25) VIC20: Most ez olyan dolog, hogy akkor legelső autós játék óta se fejlődtek sokat az autós játékok, meg a Commodore-os King's Bounty óta semmi érdemleges nem történt ezzel a szériával meg a Heroes of M&M-mel sem. ;] Csak kicsit jobban néznek ki. :)
Nyilván minden játékot le lehetne csupaszítani az alapokig.
Csak belenéztem a linkedbe, nem olvastam el mindent.
Azért szerintem ne keverjük azzal, hogy hasonló játékok képviselőinek az alapjai hasonlóak - ez nem azt jelenti, hogy a későbbiekben nincs sok újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#27) Archttila válasza Kvelstadt (#24) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En meg csak bele-bele neztem anno az elso reszbe :D emlekszel? :D :DDD

Jah, retro.land ! En napi szinten olvasom :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#28) VIC20 válasza reelc (#26) üzenetére


VIC20
őstag

Azért ez így túl általános, pl. az Operation Wolf-ot sem lehetne (vagy csak nagyon erőlködve lehetne) mondjuk a Wolfenstein vagy a Doom/Quake elődjének tekinteni.

Ez az Diablós agyatlan menjünk-a-labirintusban-és-gyilkolásszunk viszont egy az egyben ugyanaz, mit az elődöknél. Plusz elem az üzletelgetés a faluban, de annak idején nálam épp ez a dolog volt az, ami megölte a szimulációt.

(#29) #72042496


#72042496
törölt tag

Az utóbbi években talán összesen sem olvastam olyan terjedelemben cikkeket ezen az oldalon, mint amennyit ez az áttekintő egyedül felölelt. Információban gazdag, kiváló stílusú írás, egy üde színfolt.

Végig lekötött, élveztem; köszönöm a belefektetett munkát!

[ Szerkesztve ]

(#30) Sirandrish válasza Archttila (#27) üzenetére


Sirandrish
legenda

Me gyengék vagyok mindketten. Wizardal, majd HF idején már Barbárral szijjelnyomtam... :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#31) Archttila válasza Sirandrish (#30) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

97-98-ba?:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32) Sirandrish válasza Archttila (#31) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát hogy mikor azt már meg nem mondom, de azt tudom hogy Tóth Zolinál, mert akkor nekem még nem volt gépem.
Amikor az apja épp nem "lyukbaugró varázslatozott" a Stonekeep-be, akkor adtuk neki keményen :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) Archttila válasza Sirandrish (#32) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ahh az 2000 be volt, akkor voltam katona :DDD
Nah de nem offolok tovabb:P

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#34) Sirandrish válasza Archttila (#33) üzenetére


Sirandrish
legenda

A lényeg hogy szijjel lett nyomva mint azállat :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#35) akaido válasza VIC20 (#28) üzenetére


akaido
addikt

Ez az agyatlan- megyek a labirintusban oszt aki jön hentelem- type játék volt az Enterprise-on a Wizards Lair, és imádtam, az 1980-as évek végén. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36) savior


savior
őstag

a 94-es meg a 19-es warcraft kep kozott alig ban kulonbseg,

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#37) jookomak


jookomak
őstag

Köszi a cikket!
A Diablo volt az első rommájátszott játékom pc-n, ezt követte a második, és a harmadik rész. Jó érzés volt nosztalgiázni, nagyon jól megírt tartalom!

(#38) Silenzio


Silenzio
addikt

Azta, ez hosszabb, mint amiket én szoktam írni. Bár épp most adok le egy 100+ oldalast képregényfilm témában. :D Ha kész, el is olvasom eme monstre Blizzardológiát.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) Sirandrish válasza Silenzio (#38) üzenetére


Sirandrish
legenda

És 100+ oldal ilyen 3x4 centis post-it-en, vagy A2es lapon rízsszem méretü betükkel ?
Nem mindegy :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#40) schwartz


schwartz
addikt

(megvolt a Hellfire is csak sajnos az elkallodott)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#41) ddekany


ddekany
veterán

Ez egy számomra ilyesztő megállapítás, hogy D1-ben mennyire gyengék vagyunk az elején, a D3-hoz képest. D1-ben végig szinte lehetlen volt meghalni, mután megvolt már némi rutin benne. Kb. mintha az erdeti perma death-osra tervezett játékegyensúly maradt volna meg. D2-ben Durielig (vagy talán 1-2 másik főnökig) ugyancsak igen bénának vagy pechesnek kell hozzá lenni, hogy az ember elfeküdjön. D3-at nem próbáltam, de ez már valami, ha tényleg ezek alá mentek. Na mindegy. (Persze D1-hez ott a Mordor féle The Hell mod (nem a hivatalos Hellfire, semmi köze hozzé), ha valaki kiegyensúlyozottabb nehézséget akar.)

(#42) reelc válasza ddekany (#41) üzenetére


reelc
veterán

A Diablo 3+RoS kieg teljesen más tészta.
Anélkül, hogy sokat írnék: ennyi nehézségi szint van, és mondjuk 30 óra játék után túl is léped ezeket, a Greater Rift játékmódban van ezeknél jóval fentebb.
Már nem a sztori módban, hanem adventure módban megy a fejlődés. Gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#43) Silenzio válasza Sirandrish (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Filmanatómia, nem tudom hányadik kötet.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) Sirandrish válasza reelc (#42) üzenetére


Sirandrish
legenda

Illetve tegyük hozzá hogy az alap D3ban már a storyba el-el akadtak a népek, mert ACT3 olyan bika volt hogy 10ből 9embernek beletölrt a bicskája :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#45) Vikthor


Vikthor
nagyúr

De jó, hogy létezik a Grim Dawn, mert remekül visszahozza a Diablo 1 hangulatát, csak még jobban is. Ráadásul van hozzá egy ingyenes 10 GB-os Diablo 2 mod is, amit nagyon eltaláltak!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46) reelc válasza Sirandrish (#44) üzenetére


reelc
veterán

Igen, olvastam ilyeneket, akkor még nem játszottam vele. :)
A jelenlegi, pár éves állapotot írtam le, mert ugye csak ez van, régebbi patch alól nem lehet játszani.

(#47) saelin


saelin
veterán

17. oldalnál folyt.köv. Ez hosszabb mint amire számítottam. Elképesztően szép munka! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#48) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi, nagyon jó írás! :R

(#49) dabadab válasza arfer (#18) üzenetére


dabadab
titán

"A Castle of the Winds-ről miért nem esett szó?"

Miért esett volna róla szó? Az egy jóval korábbi rouge-like, aminek minden bizonnyal abszolút semmi köze nem volt a Diablóhoz.

DRM is theft

(#50) dabadab válasza VIC20 (#25) üzenetére


dabadab
titán

"A C64-es Master of Magic-hez képest nem túl sok újdonság van benne"

De. Azt pár hónapja sikerült végigvinnem (és kiderült, hogy kb. három-négy óra alatt megvan teljesen nulláról, térkép nélkül indulva is) és teljesen más a feelingje. Ezt az axonometrikus realtime klikkelgetős rougelike játékmenetet a Diablo hozta, azt másolták a kortársak, a MoM ilyen szempontból elég visszhangtalan maradt (már ha nem számítom a Lord of Dragonspire-t).

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.