Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Most már csak megjelenítő kell, és olyan cucc, ami a megjelenítőt meghajtja ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) keIdor válasza jedis (#1) üzenetére


keIdor
titán

Láthattunk már a CES féle kiállításokon 8K megjelenítőt, tehát az van, meghajtani viszont nem mostanában lehet ezeket, legalábbis ami a legújabb játékokat illeti. Van YouTube-on több videó arról, hogy Titan XP SLi hogyan bírja a 7680x4320-at. A BF4-et már elég szépen viszi a két kártya.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Arról van infó, hogy végre támogatni fogja e a YCbCr 4:2:0 8bit-et 23.976Hz-en is? Vagy megint csak felskálázás lesz?

(#4) Anubis_9 válasza jedis (#1) üzenetére


Anubis_9
őstag

Na igen! Nálunk itthon még a 4K-s anyagokat is úgy kell vadászni. :((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5) barnibal válasza jedis (#1) üzenetére


barnibal
tag

Ja meg olyan kábelek amik normálisan viszik az adatforgalmat és nem kerülnek 30.000+ Ft-ba,... pont a minap szívtam ilyennel 10m-es HDMI v2.0 kellett volna és hiába vettem 30.000 Ft-ért madzagot, nem ment mivel a gyártók 10 db-ból 3-4 db-ot garantálnak ilyen hosszban, hogy tuti megy 60Hz-en. Végül át kellett terveznem a szobát mert 3m-esben találtam olyat ami ment 10.000-ért :W :C :))

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#6) predakon


predakon
őstag

Hát nem örülök, hogy mostantól ez a "több k" lesz a fejlődés iránya :(

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#7) r4z válasza predakon (#6) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezzel lehet a legjobban erzekeltetni az savszelesseg novekedeset.

Amugy orom latni, hogy sikerul lassan behozni a lassan egy eve veglegesitett DisplayPort 1.4 tudasat. Ugy, hogy ott az 1.3-hoz kepest mellesleg nem nott az adatatviteli rata.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lassan majd tud annyit, mint a DP egy ideje. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) barnibal


barnibal
tag

Bárcsak a TV-ken is általánosítanák a DP-portot mindennél jobban örülnék neki meg nem ártana középkategóriától felfelé esetleg az erősítőkön is alkalmazni,.... vagy a HDMI ennyi zsírt tól mindenkinek, hogy szinte alig akar a DP terjedni a monitorokon kívül?!?! :U

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#10) -=RelakS=- válasza keIdor (#2) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval talán a 8K-val nem lesz olyan blamázs, hogy a népnek szánt kijelzők csak 30Hz-et támogatnak :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Hát ez jó hír :K
Már csak egy 120"-os - ~3 m-es(!) - képátmérőjű tv fogadására szükséges asztalka kell de azt már estére lazán összetákolom ;)

A tréfát félretéve minden, amit szabad szemmel láttunk és szerettünk volna fényképeinken és mozgóképen is látni a nappalinkban ücsörögve, már csak egy "karnyújtásnyira" van!
Véget ér a focirajongók rémálma, a délben közvetített VB meccs fele vakító, fele sötétbe burkolózott pálya fejfájdító látványa - HDR.
A 10-12-14-16 bit evolúciójával pedig az emberi látás színtere is egyre jobban lefedésbe kerül! És a naplemente otthon a karosszékből is olyan szép lesz, mint amikor felvettük.

A lefektetett szabványon és a CES-en már bemutatásra kerülő képernyőkön kívül a "maradék" tuti a tervezőasztalokon, illetve mérnöki példányok képében már létezik. Hogy az idén lesz-e 8k-s mobil, az jó kérdés, de hogy jövőre igen, az tuti! És az 5G kihasználtsága sem lesz kérdés, kell a sávszélesség!

Hogy a 4k műsorszórás elterjedése talán azért nem is annyira gyors, mert a 8k már itt liheg a nyomában? Lehet. TOKYO2020, 8k-ban adják.
A többit - a szó szoros és átvitt értelmében - meglátjuk :K

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#12) -=RelakS=- válasza Vitamincsiga (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Arra azért kíváncsi leszek, hogy hogyan tovább. Egy kis osztás-szorzás után már a 8K is "feleslegesnek" tűnik (24"-os FHD monitort gondolom mindenki látott már, namost ugyanez 96"-on), egyszerre tudja majd kisütni a szemünket a tv az egyik sarokból, míg a kavics mögött rejtőző sötét gyíkot is látni a másik sarokban.
Esetleg még felmegyünk 100Hz-es képfrissítésre, hadd legyen rosszul, aki nem bírja :DDD

Utána mi lesz vajon, mivel próbálják majd meg évente készülékvásárlásra késztetni a népet? Azon kívül, hogy esetleg 1 év után betojik a cucc? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) FefeeX


FefeeX
veterán

Valaki okítson már ki kábelügyileg, mert nem nagyon értem.
Egy jó minőségű 1.3 HDMI kábel is OFC vagy OCC réz volt, és ha a csatlakozó nem változott (értsd nem kapott új érintkezőket), akkor nem nagyon lehet cifrázni a dolgokat. A réz vastagsága még ugye meghatározza az ellenállást, de nincs több tényező. (többek között ezért is volt bullshit a HDMI 1.4). Azóta nem is néztem utána, mi változott, ha vannak új érintkezők, mint az USB 3.0-nál akkor még érthető (de akkor is max annyival lehetne drágább a kábel, ahányszor több eret kell vezetni), ha az nincs, akkor meg fejés? Vagy feltalálták közben a még tisztább rezet? (rézmentes réz esetleg) :F

(#14) KevinMulder válasza FefeeX (#13) üzenetére


KevinMulder
tag

Mondjuk lehet az erenkénti árnyékolással vacakolni ...

(#15) FefeeX válasza FefeeX (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

És itt is a válasz a 2.0 vs 1.4 kérdésre:
"Will I need a new cable?
NO! Well, probably not. Here is the exact quote from HDMI.org: "Version 2.0 of the HDMI Specification does not define new cables or new connectors. Current High Speed cables (category 2 cables) are capable of carrying the increased bandwidth."

Ráadásul a 2.1-nél is csak hasonlókat találtam :D Szükséged van új kábelre, mert csak.
"The cable is the best way to ensure the high-bandwidth dependent features are delivered including the enhanced video and audio performance, and accounting for the new EMI characteristics"
Hogy van-e új érintkező? Hát, ebből inkább a nem felé következtetnék...

Kicsit inkább olyan a szaga, hogy a kábelgyártók szeretnék, ha azt mondanátok, hogy kell új kábel, ráadásul jó drága legyen... Nesze itt egy kis lóvé, elvégre a kábelgyártás az egyik legjövedelmezőbb szakma...

(#16) --HARDCORE-- válasza -=RelakS=- (#12) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Még 5 fajta csatit kitalálnak majd, mindegyikre lesz egy ok amiért kitalálták és egyik se lesz kompatiblis a másikkal.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#17) -=RelakS=- válasza FefeeX (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval kb ugyanaz lesz, mint a SATA kábeleknél?
Youtube-on van teszt, hogy SATA I-től SATA III-ig (igen, tudom, hogy 1,5, 3 és 6Gb a helyes, de mind1 :D ) gyűjtöttek kábeleket, és összehasonlították az átviteli sebességeket. A mérések között inkább mérési pontatlanság volt, mint lényeges különbség.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) FefeeX válasza -=RelakS=- (#17) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem a Kácsa 1.3 kábele soha nem reccent meg 3D videónál sem... 2.0 képes erősítő és UHD képes megjelenítő hiányában (nem mintha hiányozna a GT30-as plazmám mellett) még csak kipróbálni sem tudom, mondjuk nem is akarom :)

(#19) Reinkz


Reinkz
senior tag

FefeeX:
Most már engem is érdekelne :D

Én eddig úgy voltam vele hogy mint az utp kábeleknél is több kategória van így a jelölések mögött itt is ez lehet.

Mellesleg 1,4 hdmi "kábel/szabvány" is tudta már 4k-t igaz 24p-t tud, de az házimozihoz elég is.

De ezek szerint az is elképzelhető hogy 1-2 régebbi minőségi kábel a hdmi 2.0-nak is megfelene.

[ Szerkesztve ]

(#20) -=RelakS=- válasza Reinkz (#19) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Főleg, hogy "HDMI 1.4" kábel nincs. Standard, High Speed, meg hasonló kábelek vannak.
Már persze a HDMI specifikáció szerint, nem a kínai bót csomagolása szerint :DDD

Amúgy én nem feltétlen a réz tisztaságában, meg hasonló tulajdonságaiban keresném a trükköt, hanem az árnyékolásban, a vezetékek egymáshoz és árnyékoláshoz képesti kapacitásában. Legalábbis mi ilyeneket számolunk, ha a kedves vevő benyögi, hogy ja, 500m kábelt használna :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) SunMount3r válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#22) dabadab válasza FefeeX (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Nekem a Kácsa 1.3 kábele soha nem reccent meg 3D videónál sem... "

Csúnya is lenne, ha az 1.0-ás sávszélt igénylő 3D nem menne át az elvielg kétszer annyit tudó, minden bizonnyal erősen túlárazott kábelükön.

DRM is theft

(#23) kromatika


kromatika
veterán

Jó lesz ez.

(#24) FefeeX válasza dabadab (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

A 990 vagy az 178030 a túlárazott a méteres kábel esetében? :U

A 3D meg BD lejátszó, DTSHD-MA-val, nem tudom, mi kell az 1.4-es sávszélességhez, ha ehhez elég az 1.0...

[ Szerkesztve ]

(#25) -=RelakS=- válasza SunMount3r (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Látom, nem érted.

Van 1.4-es HDMI specifikáció, de ez az eszközre vonatkozik, nem a kábelre. A kábellel az a rész foglalkozik, amit én linkeltem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#26) dabadab válasza FefeeX (#24) üzenetére


dabadab
titán

Akkor normalizálódtak az áraik.

Az egyik kedvencem volt tőlük a bőven 10k feletti high-end kábel, amihez külön hozzáírták, hogy sajnos a fullHD jelet már nem viszi át, de az abszolút csúcs az azért az aranyozott optikai kábel marad :DDD

"A 3D meg BD lejátszó, DTSHD-MA-val, nem tudom, mi kell az 1.4-es sávszélességhez, ha ehhez elég az 1.0..."

Ez így konkrétabb kevesebb sávszélességet igényel, mint egy 1920x1200-as desktop, mert az 60 fps-en megy, a 3D-s film meg csak 24-en (*2 a 3D két képe miatt, de az is csak 48), az alap nyolccsatornás, tömörítetlen hangnál meg csak kevesebbet tud használni a DTS-HD-MA-UZ-XY-stb :)

Az 1.3 sávszélemelése ahhoz kellett, hogy a 24 Hz-es 4K is átmenjen, a 2.0 meg ahhoz, hogy 60 Hz-en is menjen a 4k.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) FefeeX válasza dabadab (#26) üzenetére


FefeeX
veterán

Helyben árulnak AudioQuestet, meg egy csomó "márkás" cuccot aranyárban, de azok is annyiért mennek, mint máshol... Mondjuk szépnek szép az AQ kábel, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy mennyivel tisztább az egyik kábel reze a másiknál...

(#28) erik365


erik365
aktív tag

Nevetségesnek tartom már egy kicsit, a ...öm se akarja 50cm-ről nézni a 60"-os nyócK tv-t. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#29) SunMount3r válasza -=RelakS=- (#25) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Okés. :D :U Akkor ez addig tényleg kavar volt nekem. Nem csoda, hogyha ennyi fajta van még egy adott szabványhoz is, + még ugye a boltok "jelölései", amivel lépten-nyomon találkozik az ember. Azt én is így tudtam, hogy azok "hibás megjelölések", de hogy elnézem ha pl. a HighSpeed+Ethernet kábel tudja az 1.4a szabvány maximumát, akkor azt jogosan lehetne 1.4a-s kábelnek is nevezni...

[ Szerkesztve ]

(#30) -=RelakS=- válasza SunMount3r (#29) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Illetve mióta van 2.0b, lehetne annak is nevezni, mert ha jól értem, ugyanaz a kábel jó neki.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) SunMount3r válasza -=RelakS=- (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

4K-t 60Hz-en átküldi?!

[ Szerkesztve ]

(#32) -=RelakS=- válasza SunMount3r (#31) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sajnos nincs hozzá tévém, de nem látom akadályát.

Esetleg aki már használ ilyet, majd kijavít :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33) SunMount3r válasza -=RelakS=- (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Majd engem is kijavítanak ha nem jól mondom, de a kábel része a csatlakozó is. És talán nem véletlenül adnak HDMI 2.0-ára képes média lejátszókhoz "HDMI 2.0 kábelt". Valahol el van itt rejtve a geller a dologban... :F

(#34) SunMount3r válasza SunMount3r (#33) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

High Speed HDMI 1.3 cables work with all HDMI 1.4 features except for the HDMI Ethernet Channel.:[link]

Huh, kezdek tényleg belezavarodni...

[ Szerkesztve ]

(#35) #72042496 válasza -=RelakS=- (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem volt egy olcsó (kb. 1500 forint és 2 méter) HAMA High-Speed HDMI kábelem, az mindenféle furcsaságokat produkált 4K-ban. Bedugtam egy drágább (olyan 8000 forint és 2 vagy 3 méter) HAMA High-Speed HDMI kábelt, azzal megy szépen minden.

Elvileg a 'Premium High Speed HDMI Cable (with Ethernet)' névvel mennek azok, amelyikeket teszteltek 4K-ra, pontosabban a 18 Gbit/s sávszélességre.

(#36) Morph76


Morph76
aktív tag

Megnyugtatok mindenkit a nem megfelelő kábel nem viszi át a 4k 60Hz -es jelet.Tapasztalatból mondom.

(#37) FefeeX válasza SunMount3r (#34) üzenetére


FefeeX
veterán

"On October 5, 2015 - HDMI Licensing, LLC announced[81] the Premium HDMI Cable Certification for HDMI 2.0. This is an enhanced cable testing, authentication and verification program to ensure they support the full 18 Gbit/s bandwidth from the HDMI 2.0b specification plus an EMI test to ensure cables minimize interference with wireless signals. This ensures that HDMI cables support 4K/UHD products that may include features such as 4K UHD 60 fps, BT.2020 and HDR."
Szóval amit erre tesztelnek, az a tuti. Mint mindenben. Ettől még lehet, hogy ugyanaz, mint amire mást írnak és nem tesztelték erre.
És mint írtam (vagy lehet, hogy csak akartam), az ebayről rendelt hajszálanyag Teng Sziao Ping által forrasztott sz@r, amiről még a csatlakozó is lejár, csoda, ha 1.0-án teljesít, nyilván nem azon kell próbálni.

Morph76: igaz, csak a "megfelelőség" nem attól függ, mi van ráírva. Az ebayes olcsóra pl ráírhatják, hogy NASA technology, akkor is ugyanaz a selejt marad.

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza Morph76 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van amelyik még az FHD-t sem. :) De olyan vacakot már talán nemigen árulnak.

(#39) zotyi8 válasza -=RelakS=- (#32) üzenetére


zotyi8
tag

Én is el vagyok veszve a témában, csak tapasztalatot tudok mondani.

pc /gtx 960 2.0 HDMI/--7m 1.4 HDMI kábel--LG 4k@60Hz HDMI bemenet.

Pc HDMI kimenet 3840x2160 60hertz.

Szép folyamatos kép, időnként 1 másodperces pihivel, mintha becsuknád a szemed majd megy tovább a hibátlan kép. Sajnos 2.0 HDMI kábellel még nem teszteltem. Filmenként 15- 20 1mp-es "pihi" van.

Viszont ha lejjebb veszem 30hz-re vagy 1080p-re akkor eltűnnek a feketék és nagyon durva LCD szürkülés van. Így marad 3840x2160 60hz és a pislogások :)

(#40) GreatL válasza zotyi8 (#39) üzenetére


GreatL
őstag

Márpedig az lesz a baj.

Nálam meg HDMI 2.0 18 gbps kábellel 1x elmegy a jel utána visszajön. De csak egyszer bekapcsolás után röviddel. Nem tudom a TV vacakol-e vagy a videokártya, mindenesetre ma átrakom másik hdmi csatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#41) GeryFlash


GeryFlash
veterán

És 2020-ra az Intel is natívan támogatni fogja? ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#42) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nincs olyan, hogy 1.4 meg 2.0 HDMI kábel. Átviteli sebesség van és a 4K 60Hz-hez 18 Gb/s-es kell. Az összes hülye jelölést a kábel gyártók találták ki, hogy valahogy megértessék az átlagemberrel, de valójában mindenkit csak összekavarnak ezzel.

UHD tv-t használok és iponban vettem hozzá valami 2800-ért 18-as kábelt. Elsődleges kijelző pc-re kötve 2160p/60Hz-en tökéletesen megy. Samsung tv-ken fel van tüntetve, hogy melyik HDMI port ajánlott ilyen felhasználásra (általában a 2-es). TV menüjében ezt utána be kell állítani, addig nem fog menni.

(#43) Morph76 válasza MeszesKPT (#42) üzenetére


Morph76
aktív tag

Szerintem meg a 3-as port ,de mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#44) #72042496 válasza Morph76 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig szerintem jól írta. Nekem volt/van egy A, egy B, egy H és két KS szériás, mindegyiken a 2-es a PC. De szerintem a többi HDMI-n is működik. Munkahelyen pl. a HDMI1-re van kötve a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#45) Morph76 válasza #72042496 (#44) üzenetére


Morph76
aktív tag

Neke ku-s széria és a 3-as a pc-s port

(#46) MeszesKPT válasza Morph76 (#43) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"általában", de mindegy...

(#47) Morph76 válasza MeszesKPT (#46) üzenetére


Morph76
aktív tag

Mindig ,de hagyjuk!

(#48) Lacok válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Hardver hiányában nem is nagyon kellett sietniük. :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.