Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Hasonló esetekről, és a megoldásokról szívesen olvasnék. De az ilyen "mocskos f...sz"-t hanyagoljuk, mert törlés lesz a vége.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Alakítsatok ki kapubehajtót, s akkor korlátozhatjátok, hogy ki parkol oda. Ezt elegánsan a burkolt behajtó két szélén elhelyezett oszloppal szokták megoldani, így az úttal párhuzamosan nem lehet megállni, csak rá merőlegesen. Ez városi környezetben így néz ki, de családi házas övezetben is működőképes. Gondolom a gumibálákkal is ilyesmit akartatok elérni, de ez nem úgy megy, hogy akármit kirakhattok közterületre (gumiabroncsot pláne nem, mert az veszélyes hulladék), ennek van egy eljárásrendje az útfenntartóval (valószínűleg az önkormányzat).

(#3) Depression válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


Depression
veterán

Most terméskővel fogunk próbálkozni, de a városnak azért jóval több erőforrása van, mint nekünk. Az oszlopokat kihagynánk, mert ahhoz már gondolom építési engedély kellene, hisz az közterület, csak miénk a karbantartás.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) galoslac válasza Depression (#3) üzenetére


galoslac
tag

Le kell festeni szép zöldre!

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#5) Depression válasza galoslac (#4) üzenetére


Depression
veterán

:DDD :DD

Na jó, az anyósom túl van a 70-en, az is elég, ha látja a "paraszt", hogy oda nem kellene állnia.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) kikikirly válasza galoslac (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Ez kú*a jó. :DDD :DDD :DDD

(#7) dugo_ válasza Depression (#5) üzenetére


dugo_
veterán

Nem elég látnia, mivel paraszt. Fizikailag kell akadályozni, mert csak abból ért.

(#8) Depression válasza dugo_ (#7) üzenetére


Depression
veterán

A terméskő azért fizikailag is akadályoz, de csak azokat, akik nem képesek felismerni, hogy ebből baj lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

Az előtted lévő rész az önkormányzaté.

(#10) Depression válasza MineFox54 (#9) üzenetére


Depression
veterán

A tulajdonjog nem is vitatéma, a feladatok (hólapátolás, karbantartás) attól még a telek tulajdonosaié. És még ezzel sincs semmi gond, hisz ez a törvény. A gond az élhetéssel van, és azzal, hogy a hatóságok nem végzik el a feladatukat.
Szívesen megnézném, hogy az illetékes (azt sem tudom ki az) háza előtt megállnék bömbölő zenével hajnali 2-kor, hogy mennyi idő alatt keresnének fel a rendőrök.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) Redneck válasza MineFox54 (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Megragadtad a lényeget...

Depression:
Vedd videóra, és fotózd le ezeket a sziesztákat. Ajánlott, tértivevényes levélben jelezd az önkormányzat és a rendőrség felé, plusz az ügyvéded küldjön egy "kellemetlen" levelet az üzemeltetőnek a tényekkel. Ha ez nem megy, polgári peres eljárás.
Ott mellékletként csatolhatod a videót és a fényképeket, a hivatalos úton elküldött panaszleveleket, majd záróakkordnak az orvosi papírjaidat amiben esetleg szerepelhet pár vizsgálat eredménye. Mert ugye a stresszes környezet, okozhat álmatlanságot, magas vérnyomást, fülzúgást, ésatöbbi... ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) Ringman


Ringman
nagyúr

nem tudom hogy melyik település, közterületeseket elvileg az ilyesmik miatt tartják, vagy tévednék?

+ jogász topik

(#13) gabor_b válasza galoslac (#4) üzenetére


gabor_b
tag

Hogy én mennyit kerestem ennek az oldalnak a linkjét már vagy 2éve.

köszönöm. :R :R

(#14) cinemazealot válasza galoslac (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez nagyon jó! :C

(#11) Redneck
Ezzel óvatosan, mert amilyen idióta világban élünk, még visszavágnak azzal, hogy a személyiségi jogait sértik a készített fotók/videók. :)

Depression
Mi van, ha az elhajigált feles üvegeket összesöprögetitek abba a keréknyomba, ahova az autók le szoktak parkolni a házatok előtt? Néhány defekt talán jobb belátásra bírja őket.

(#15) Redneck válasza cinemazealot (#14) üzenetére


Redneck
veterán

Tudtommal közterületen azt videózol amit és akit akarsz. Plusz jogsértést rögzítesz, pont le van szarva az amúgy név szerint meg sem nevezett gipszjakab a videón. Elsősorban az üzlet miatt alakult ki a dolog, őket kell basztatni. Utána jöhetnek a közterületen italozó polgártársak, akikkel hivatalos bejelentés nélkül, nem nagyon csinál semmit a yard.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) Redneck


Redneck
veterán

"(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

Egyébként nem az italozó arcok feljelentésére céloztam. A bolt okozza a problémát, őket kell elővenni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) Depression válasza Ringman (#12) üzenetére


Depression
veterán

Sajnos kicsi város, nincs saját Közterület-felügyelete.

cinemazelot: nem kitolni akarok azzal, aki ott megáll, hanem rávenni mindenkit, hogy a parkolóba álljon be.
A környező falukról is ide járnak, szóval ha valakinek kilyukasztom a gumiját, attól a többi nem fog róla tudni, és ugyanúgy ott fognak megállni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) #77646080 válasza galoslac (#4) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem semmi sztori. :D

(#19) -=MrLF=- válasza galoslac (#4) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Ez nagyon jó! köszi :DDD

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20) Realradical


Realradical
őstag

Nálunk hasonló eset volt. Paneldzsungelben földszinti lakásban laktunk. A mellettünk lévő lépcsőházban volt egy kiskocsma kisábécé. A helyi segélyes szakasz este 8-tól hajnal 3-ig a mi ablakunk alatt ült, kiabált szórakozott és zenét hallgatott nettó két hétig minden hónapban, amíg ki nem fogyott a segély.

Rájuk hívtuk a rendőröket kb. 40x, egyszer nem lett semmi, se a közterületen történő alkohol fogyaszásból, se a csendháborításból. Még el sem küldték őket.
Annyit sikerült elérni, hogy elkezdtek nekünk beszólogatni a kedves alkeszek, amikor hazafelé mentünk, vagy épp mentünk valahová.

A megoldás az lett, hogy elköltöztünk.
Ami rendőrségi ügyem volt abból 0db-nál történt bármilyen előrelépés. Nálam semmi respektjük nincs.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#21) vadkörte válasza Realradical (#20) üzenetére


vadkörte
addikt

"A megoldás az lett, hogy elköltöztünk."
Ez nem megoldás, maximum tüneti kezelés. Persze Nektek jobb lett, de ettől még a problém maga fennáll.

Üdv. V. Körte

(#22) updog válasza vadkörte (#21) üzenetére


updog
senior tag

Egyrészt tökre megértem, nekem is van egy kisfiam, és nem akarnék agyvérzést kapni. Másrészt, sajnos megint azoknak lett igaza, akik azt mondják ha nem tetszik valami***, el lehet költözni. Pedig marhára nem így kéne lennie.

*** dohányzó szomszéd, kocsma kisbolt a ház aljában, parkolóvá alakított zöldterületek, az ablakomtól három méterre épülő lakópark, végtelen átmenő forgalom, bulinegyed, lépcsőházban mulatóst bömböltető kiccsalád, stb.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) Realradical válasza vadkörte (#21) üzenetére


Realradical
őstag

Az a baj, hogy, ha felkapod a vizet és ne adj isten előadod az "I know kung-fu-t", levered mindet, annyit kapsz értük is, mint egy rendes emberért. Mo.-on véleményem szerint nincs megoldás.

Ilyenkor mindig a szerencsétlen kisöreg jut eszembe aki áramot vezett a kertjén belül lévő kerítésbe. [link]
Az már nem sok helyen került be a hírekbe, hogy a családnak el kellett hagynia az otthonát, mert kiterrorizálták őket a "helyiek". (pár éve láttam egy riportot róla)
Az amcsiknál ez a rendszer jobban működik. Engem tuti nem lőnének le birtokháborítás miatt, mert nem háborgatok senkit.

Esetleg abban az esetben, ha van rokonod a királyi családban, vagy ismersz egy jó gázszerelőt talán leküldenek egy memót a rendőrökhöz, hogy "te itt már csinálni is kéne valamit". Amúgy megette a fene.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24) vadkörte válasza Realradical (#23) üzenetére


vadkörte
addikt

Srácok. 38 éves vagyok, 6 éves korom óta a kissebbség között élek. Az eltellt évek alatt szépen körbenőttek minket. Tudom miről beszéltek...😎

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.