Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Az ember ugye azt sem tudja, hogy mit ír alá jóhiszeműen hétfő reggel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Klaus Duran válasza Depression (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Hát ez nem a Guga féle szlovák munka.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) petipetya válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éppen erre gondoltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) petipetya válasza Depression (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miből állt a teszt?

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Depression válasza petipetya (#4) üzenetére


Depression
veterán

Ismerősömet tegnap küldték haza. Hogy miből áll? Fogalma sincs, mivel nem értett belőle semmit. Sem ő, se a brigád, amit hétfőn egy másik csapat vált le.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) adrian360


adrian360
őstag

jól van Magyarországon a fizetés nélküli próbanapnak álcázott ingyen dolgoztatás a divat, a szlovákok továbbfejlesztették egy hétre.

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Mindenkinek alkalmazni kéne azt a szabályt, hogy ingyen nem dolgozunk egy percet sem.
Amikor gyakornoki állást kerestem rengeteg helyen úgy kezdtek, hogy ennyi meg annyi fizetetlen próbaidő vagy ha majd jó vagy próbaidőn akkor a 2. fizetésedhez hozzácsapjuk meg hasonló baromságok... Az elején még röhögve álltam fel, aztán amikor a 5. ilyen hangzott el megkérdeztem, hogy van olyan aki ezt így elvállalja? Persze ez a szokás.... Sok helyre kellett mennem interjúzni, de aztán sikerült olyan helyet találni ahol normális feltételeket szabtak. Azóta is ott vagyok.

A sok ember ugrik a csillió eurós fizetések igéretére, pedig 1000-ből 1 helyen igaz ez a dolog.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) Dhampir


Dhampir
félisten

„Čože ten potôčik pod tou skalou hučí,
či hádam tú svoju skalu ľúbiť učí?
Uč len, uč, potôčik, ľúbospevným hlasom:
Čo sa nedá chvíľkou, to sa podá časom.
Ľúbosti, ľúbosti, mala som ťa dosti,
a teraz ťa nemám ani za dve hrsti:
Ľúbosť moja zvädla, ale ona skvitne,
keď milý zastane pri vysokom Sitne.“

"Mért zuhog a patak ama szikla alatt.
Szeretni tanítja tán a sziklafalat?
Tanítsd csak kis patak, szerelmes szavakkal.
Megjön az idővel, mi nem pillanattal!
Szerelem, szerelem, mennyit élveztelek!
Most pedig megszegted régi hűségedet.
Szerelmem elhervadt, új virulásra vár,
Mire kedvesem a Szitnya alatt megáll."

(Andrej Sládkovič: Marína, 108.)
Magyarra fordította: Podhradszky Lajos

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Kivancsi lennek eddig hanyan jelentettek fel a ceget., hogy nem teljesitette, amit vallalt. Ha pedig ugy szolt eleve a megallapodas, hogy 1 het ingyen munka a teszt, akkor meg nincs miert sirni. Aki ilyet elvallal, az megerdemli.

(#10) Hieronymus válasza Lauda (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, egyetlen európai országban sem lehet, egy hét ingyenmunka kikötéssel munkaszerződést kötni.

Ingyen, önkéntes munkát, általában minden országban lehet végezni. De annak a bejezéséhez nem kell teszt. Illetve a munkaszerződésben egyértelmű az önkéntesség ténye. A fizetés nulla összegben van meghatározva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) dabadab válasza Depression (#5) üzenetére


dabadab
titán

És feljelentették a céget? Mert ezek teljesen nyilvánvalóan szimpla csalók.

DRM is theft

(#12) Depression válasza dabadab (#11) üzenetére


Depression
veterán

Gondolom nem. Külföldit hova jelentsenek fel? Az ismerősöm is egy kisfaluból ment ki. Benyeli, és keres tovább. Neki m3gnagyobb veszteség lenne, ha utaznia kellene feljelentések miatt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) Lauda válasza Depression (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy hova? Felhivja a nav-ot es megmondjak mi a teendo. Unios allampolgart unios orszagban huztak le. Az a gond, hogy igy sosem lesz vege az ilyeneknek, mert senki sem jelenti be, hanem benyeli. :F

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza Depression (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolom nem."

#ezérttartittazország

DRM is theft

(#15) Zolaash válasza Lauda (#9) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Amikor már kellően mélyen vagy a szarban, akkor minden szalmaszálba kapaszkodsz. Egy ilyenbe is. Szerintem.

Rip and tear

(#16) Lauda válasza Zolaash (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Igy van, minden esszeru es ertelmes dologba kapaszkodok. Ez egyikbe sem tartozik. Ha pedig igertek fizetest es nem kaptak meg, lehet feljelentgetni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Depression válasza dabadab (#14) üzenetére


Depression
veterán

Ismerős, nem családtag, nem rokon, azaz erre nincs ráhatásom. Amit én tudok (és akarok) tenni ellene, hogy leírom ide. A többi már nem az én dolgom.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

kibaszott szlovák retkek

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#20) #51736960 válasza CaNNa3IS (#18) üzenetére


#51736960
törölt tag

Én sem csípem a tótokat, de lefogadom, hogy ezek magyarok voltak. :(((

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Majd egyszer rossz brigádot visznek ki, akik térítés nélkül pépesre verik ezért a fejét.

(#22) RudY válasza Depression (#12) üzenetére


RudY
addikt

Ha senki nem tesz lépéseket, és mindenki belenyugszik, hogy átkúrták, akkor aligha lesz változás. Éppen az a probléma, hogy aki ilyesmit vagy hasonlót vállal, a saját jogaival sincs tisztában, aztán marad a nyafogás.
[link]
Egyébként online, név nélkül is percek alatt elintézhető, bejelenthető, pl. ITT. Minél többen teszik meg, annál hamarabb lesz eredmény. vagy ITT
Nem "külföldi" van feljelentve, hanem EU-s "munkaadó", ez pedig teljesen más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#23) Zolaash válasza Lauda (#16) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Amíg számít az ésszerűség és az értelmesség, addig nem vagy olyan mélyen.

Rip and tear

(#24) Lauda


Lauda
félisten

Amugy nem tudni mi a tapasztalat a nev nelkuli bejelentesekkel? Foglalkoznak vele? Azt irja a tajekoztatasnal, hogy ha nem azonosithato a bejelento, akkor mellozhetik az eljarast.

(#23) Zolaash Ha pedig olyan melyen vagyok, foleg szamit az esszeruseg es ertelmesseg. Szerintem minel rosszabb helyzetben van az ember, annal jobban oda kell figyelni a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Zolaash válasza Lauda (#24) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem egyformán látjuk ezt, de nem is kell. ;) Písz!

Rip and tear

(#26) Depression válasza Lauda (#24) üzenetére


Depression
veterán

Valakinek ez az aláírása: "Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól". Az én vallásom pedig, hogy "mindig van lejjebb". Amikor nem volt más, házaltam szeméttel. Az észszerűségbe nálam sose tartozott bele, hogy otthon malmozok tovább.

Tény, hogy szlovák melót én sem vállalnék, de csak azért, mert van pár másik nyelv, amin nem adnának el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) Lauda válasza Zolaash (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem, ez igy van rendjen. En azt mondom, hogy ne tekintsuk magunkat egy darab cetlinek es ne adjunk alapot arra, hogy atverjenek es ne hagyjuk az ilyen bunozo cegeket mukodni. Ha belemegyunk bizonytalan dolgokba, annak nem lesz jo vege es minel kiszolgaltatottabbak vagyunk annal jobban ragaszkodnunk kell a kevesebb de biztosabbhoz. ;)

(#28) Zolaash válasza Lauda (#27) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Gondolkodtam még ezen a dolgon kicsit, amíg felraktam a tejberizst főni, és arra jutottam, hogy a körülmények sokat számítanak. Vannak barátok, akikre támaszkodhatok, és vannak rokonok, akik ki tudnának húzni a szarból akár kamatmentes kölcsönnel, akár vissza nem térítendővel, volt már példa mindkettőre... Akinek ez sincs - és gondolom sokan vannak azért így - annak azért sokkal nehezebb a helyzete. És persze függ attól, hogy az adott régióban van-e meló, mi a végzettsége, és még sorolhatnánk...

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.