Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Várom a válaszokat/véleményeket.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Z86


Z86
őstag

Gondolom joga van, egyébként nem tagadná meg, mert valaki már biztosan beperelte volna őket. :)

(#3) Depression válasza Z86 (#2) üzenetére


Depression
veterán

Ezért ez a cím, hisz itt Magyarországon van-e joga egy amerikai vállalatnak pénzt kérni, büntetni olyanért, amit megtagad tőlünk?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) hoffman_ válasza Kalandor (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

f.e.:

Megjelent a Fast Five, de magyarországon csak és kizárólag szinkronosan adják le moziban/adják el. Ha én csak angolul vagyok hajlandó meghallgatni Vin Diesel hangját, és nem értem teljesen a filmet azután, hogy megnéztem az original verziót moziban, akkor beperelhet-e azért, ha lehúzom a 720p@dts-t angolul és szedek hozzá magyar feliratot.

Gondolom ez a kérdés, ha félreértettem, akkor elnézést.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) moha21 válasza Depression (#3) üzenetére


moha21
addikt

Miért ne lenne :F Ők csinálták vagy mi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Mr X válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Mr X
veterán

Itthon tudtommal az audiovizuális termékeket saját részre legálisan letöltheted, de tekintsünk el ettől. Mivel lehetőséged van mondjuk lemezen megvenni, ahol megtalálod az eredeti nyelvet is, így hozzáférhető az igényed.

Ha arra gondoltál, hogy mivel már a mozijegyet kifizetted, így nem károsítod meg őket a letöltéssel, az sem fekszik, mivel a mozijeggyel egy megtekintésre szóló jogot vettél, ha bármikor meg szeretnéd nézni, az vagy újabb mozijegy, vagy megvásárolod lemezen, ami már valóban a te tulajdonod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Gondolom van, elvegre az o szellemi tulajdonuk a termek.

(#9) hoffman_ válasza Mr X (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha arra gondoltál, hogy mivel már a mozijegyet kifizetted, így nem károsítod meg őket a letöltéssel

Ofkorz not, szép is lenne :) Illetőleg én az elmúlt években 100+ filmet láttam moziban, jogomnak tartom az ilyen jellegű utólagos beszerzést :DDD Viccet félre téve, az adott film nem feltétlen jó példa, de akad sok alkotás, ami nem jelenik meg adott országban, én mégis meg szeretném nézni, ilyenkor mi van? Letöltöm, illegálkodom, aztán szar ügy? Úgy se hurcolnak meg érte, legalábbis ma még nem, de nyilván jó lenne tisztázni jogi és erkölcsi oldalról is, hogy akkor most hányadán állunk.

Itthon tudtommal az audiovizuális termékeket saját részre legálisan letöltheted, de tekintsünk el ettől.

Ezt meg nem igazán tudom elképzelni. Lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott, de ez a mai warez ellen küzdő világban elég nagy fasságnak hat.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Psychonaut válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt meg nem igazán tudom elképzelni. Lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott, de ez a mai warez ellen küzdő világban elég nagy fasságnak hat.
Pedig igy van, letolteni legalis, megosztani nem (ezert is illegalis a torrent ezen aga).

(#11) Mr X válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Mr X
veterán

A letöltéshez: [link]

(#12) Raucher válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Raucher
tag

OK!

Ennek a saját használatra megengedő törvénynek, történelmi okai vannak. Még a szalagos magnetofonok idejéből származik. Akkoriban külön volt rádiós kívánságműsor magnósoknak a Petőfi csatornán. A számok elején és végén hagytak hosszabb szünetet, a berendezés kezelésére. (A jogdíj már akkor is be volt építve a szalagokba.)

A fénymásoló hírből volt ismert. Nagyobb cégeknél, fontosabb ünnepek alatt hét pecséttel lezárt helyen kellett őrizni. Máskor elég volt egy is. Magyarul könyvet sehogy sem, de az eredeti is kijött egy tábla csokoládé árából.

Filmet VHS minőségben lehetett másolni. Leginkább tévéből vagy másik kazettáról. (A 2000. évek elején még extra szolgáltatásként filmet lehetett nézni a Szeged - Pécs buszjáraton. (A két kereskedelmi adóról felvett filmek, még a reklámokat is tartalmazták.)

Sőt, mind a mai napig lehetne szoftvertermékeket is birtokolni, fizetség nélkül, ha az újkori szerzői jogi törvény életbelépése előtt került birtokodba. Norton Commander, az első DOS-ok, .. törvény hiányában védetlenek voltak.

Nyilvánosan lehetett hirdetni 1000 darab C64 játék, kazettákon X forint.
Aztán egyik napról a másikra, többé nem lehetett. Ezt sokan még ma sem tudják megemészteni.
(Végül is, a szerzett jogokról kell lemondani, bár nehezére esik sok embernek.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) Lauda


Lauda
félisten

Esetleg ha nem viragnyelven irnad le, akkor tobben ertenek mirol van szo. ;)

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

"Van-e joga egy kiadónak/szerzőnek megtagadni a művének az elérését, megtekintését, meghallgatását, stb.?"
Van.
Pl. semmi jogod nincs megnézni az én homeporesz videómat, mert nem azért készült.
Jogom van annak megmutatni akinek én akarom.

(#15) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hát köszi a linket és miegymást, van még új a nap alatt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Thunderzolee

Mit foglalkozol vele?
Töltsd le, és nézheted angolul, ha úgy tetszik.

De én se értem, az említett film nem tartalmaz angol hangsávot? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) Depression válasza Kalandor (#4) üzenetére


Depression
veterán

Warez-e az, és büntethető lennék-e, ha bevallanám, hogy pl. ifjúkorom nagy kedvenc sorozatát, a 21 jump street-et néhány éve megszereztem TV-ből felvett videókazettán?
Egy 20-25 éves sorozat, ami nagyon sokáig nem volt elérhető, egészen pontosan tavaly adták ki dvd-n. (nem itthon)
A másik ilyen (tényleg sorozatfüggő vagyok), ha beszerzek olyan megbukott sorozatokat, amikből csak néhány rész készült, leadták az amerikai tv-ben, aztán örökre elvész.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) $p@rr0w válasza Depression (#17) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Te is valaszolj egy kerdesre: ha buntetendo lenne akkor nem tenned meg, mert elmeletben buntetest kaphatsz erte?
Mert mas indokot nem latok a kerdes felteveseben.
De Thunderzolee kerdese is ertheto: kit erdekel hogy legalis-e?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#19) yerico válasza $p@rr0w (#18) üzenetére


yerico
senior tag

Visszakérdezek:
Milyen alapon sértődsz meg, ha hajnal kettőkor bemegyek megnézni a házadat, lakásodat, számítógépedet az engedélyed nélkül? Milyen alapon állsz feljebb, ha megtetszik a kocsid, és elviszem az engedélyed nélkül egy körre? Milyen alapon mondod nekem, hogy nincs hozzá jogom, pedig sehol máshol nem tudom kipróbálni.

(#20) $p@rr0w válasza yerico (#19) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Én nem sértődök meg, nem állok feljebb és nem mondom.
Még mindig érdekelne hogy te így élet az életed, ha átjössz és megy épp egy film akkor befogod a füled szemed, nehogy nyilvános vetítésnek minősüljön?
Vagy csak mond meg hogy miért fontos ez a kérdés.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#21) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Vimeo, Dailymotion, Metacafe, is úgy ellenőrzik a szerzői jógi tartalmakat mint a YouTube?

Én felakaróm tölteni a Vimeora Dailymotionra Metacafere a filmeket csak PRIVÁTBA, hogy csak én tudjam meg nézni.
Tegnap sikerült a Vimeo utána nézek csak nem tudom hogy tényleg úgy működik a rendszerük mint a youtube-nak.
Ezeket találtam a Vimeoról:

http://www.hamisitasellen.hu/2014/05/jogserto-videokat-szuro-modszert-mutat-be-a-vimeo/

https://oriandras.hu/a-szerzoi-jogvedelem-es-a-csaladi-videok/

Tavaly volt fent pár jó film a Vimeon, de tegnap már elég kevés és elég rossz filmek. Nem tudom a Dailymotionnál hogy van e ilyen rendszerük mint a Youtubenak. És még a Facebookon is láttam teljes filmeket, a Facebook csak így megengedi a film feltöltéseket.

Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.