Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza Chaser (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1700ft/nm - szakmát tévesztettem :Y.

Amúgy német árak.

Amúgy az lesz ennek a vége, hogy toboroznak külföldi pl kínai munkásokat és lőttek az aranybéreknek.. Értelmiséget nemigen fognak tudni toborozni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52) Chaser válasza t72killer (#51) üzenetére


Chaser
titán

erre ez van, egy jó burkoló legalább fél évre be van táblázva, és 5e/nm alatt nem hajol le, ha bontani és javítani kell akkor meg ajaj ( :
és a vicc, megfizetik
én busineselltem amit tudtam, megcsináltam, csinálom amit tudok, de még így is a munkadíjak összességében elég szép összeget tettek ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) t72killer válasza Chaser (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez kéne az egészségügyben is. Akkor nyúlnak politikushoz/ezek gyerekéhez, ha emberi szintre hozzák az orvosok-nővérek-mentősök fizetését.

Amúgy elképesztő k-EU fizuból ny-EU munkadíjakat kifizetni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) Lauda válasza Digital (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, kevés a jó szakember a meló mennyiségéhez képest. Az előbb nem ezt írtad.

(#55) Lauda válasza t72killer (#53) üzenetére


Lauda
félisten

A tb-t pedig emeljék a négyszeresére, vagy hogy?

(#56) Chaser válasza t72killer (#53) üzenetére


Chaser
titán

ott ezt nem lehet eljátszani, majd ha már minimális ember marad...
szakmunkákat az állam generálta, sok embert kiüldözött, ellenben az építkezések beindultak, új banki hitelek, csok - nyilván a legcsokosabbaknak még jobban ( : - , és azt mondták az itt maradtak, van az a pénz....
én barátom is kiment anno sok éve németekhez, 3-400e körül keresett, 150-200-at félre is tudott tenni, most kereshetne itthon 0,5-1m ft közt lazán a pesti faluban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Chaser válasza Lauda (#55) üzenetére


Chaser
titán

kilőnék a korrupt politikusokat, tisztviselőket, az országtól ellopott vagyonukat pedig visszakapná az ország, úgy
megvan itt mindenre a pénz, de ha ellopják úgy nehéz...
szerk: na de nem politizálunk, aki nem akarja bepiszkolni a kezét, de jobban akar keresni mint egy orvos irány a bkk, buszsofőrök is 3-400e bruttót kapnak kezdő fizetésnek...már ott sincs ember ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) Lauda válasza Chaser (#57) üzenetére


Lauda
félisten

Politikát ne.

(#59) mephi666


mephi666
nagyúr

mi karácsony előtt villannyal jártunk így: vasárnap délután azonnal kellett szerelő, de kecskeméten sem tudok jönni egy 0-24-es szaki sem... mázlinkra nagybátyám évtizedek óta a démásznál van és ő tudta lebeszélni kollégájával (aki innen 1km-re lakik), hogy kijöjjön órákon belül... (személyesen azért nem tudott jönni, mert nem helybeli) vele beszélgettem és mondta, hogy hiányszakma kezd lenni a villanyszerelő, mert megy mindenki külföldre... ő sem nem vállalt volna maszekot, de nagybátyámra való tekintettel (és arra, hogy baba van nálunk) kijött... megcsinálta 20perc alatt, amit kellett... azért elég gáz, hogy egy ekkora városban is alig találni embert, aki komoly felárért sem oldja meg rövid időn belül a hasonló problémákat... :U

ui: én is arra szavazok, hogy fektessen az ember "eszközbe", amivel megoldhatóak a hasonló jellegű gondok, mert majdnem mindig csak magára számíthat... :K a villany mondjuk ez alól kivétel, mert komolyabban nem piszkálok bele (kapcsolócsere, kismegszakító-csere és hasonlók viszont mennek) ...asszony hülyének is tart, mert múltkor pl 160x200-as matracot vettünk és ragaszkodtam hozzá, hogy mi szállítsuk tetőcsomagtartón... 6ezres szállítási díjjal számoltam, ami helyett lett 2db spanifer 3200-ért... (ami megmarad és jól jöhet) üzletben kiderült, hogy 3800 lett volna a fuvar, de mindegy "akkor is spóroltunk" :D ...azóta lerobbant a kocsi és vontatni kellett: jobb híján a spaniferrel oldottuk meg: bizonyította, hogy nem volt rossz vétel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60) t72killer válasza Lauda (#55) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát továbbra is rabszolgákkal akarod gyógyíttatni magad? Amúgy ha a lakosság (ld szobafestő!) 4x annyit keres, akkor a tb nominálösszege magától is emelkedik. Jaigen, vasszigorral be is kell hajtani mindenkin.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61) Lauda válasza t72killer (#60) üzenetére


Lauda
félisten

:F :U

(#62) potyautas válasza Lauda (#55) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A '90-es évek elején 30%-os infláció, és 39% járulékfizetés mellett önfoglalkoztató vállalkozóként még nyaralni jártam. Ettől most lényegesen kedvezőbb a helyzet. Bár alkalmazottként építőiparban jó pénz a napi 8000 Ft. is.

(#63) t72killer válasza Lauda (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi nem stimmel? Arról van szó, hogy a versenyszférában állítólag emelkedtek a fizetések, nem kéne ezekből több pénznek érkeznie a kórházakba/orvosokhoz? Amúgy a vizitdíjat is újra be kéne vezetni, hasznos intézmény volt a hobbibetegek távoltartására.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) Chaser válasza Lauda (#58) üzenetére


Chaser
titán

én is mondtam ne, neked meg felesleges feltenni olyan kérdést amire tudod a választ magadtól is....:)

mephi666 elég korrekt felszerelésem lett, legdrágábbak közt volt egy bontókalapács - 30e ft -, első nap visszahozta az árát, mikor befejeztem kiárusítom ezeket, ne is lássak ilyeneket:d

potyautas melyik területen jó napi 8e építőiparban? erre legalja segédmunkás talán beéri annyival - ha hozzák-viszik -, aki a golyó vakarászáson túl néha megemel ezt-azt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Lauda válasza t72killer (#63) üzenetére


Lauda
félisten

Az volt a kérdés, hogy mi fedezze az emelést. Mert a legtöbb ember csak a száját jártatja, de ha a magasabb bérek miatt emelnék a tb járulékot, pont ezek az emberek háborognának legjobban. Egyébként engem nem érdekel mennyit keresnek, az ő dolguk, ők vállalták. Az én bérem se érdekel senkit.

(#66) t72killer válasza Lauda (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek %-osan vannak megszabva, tehát még emelni se kéne a járulékot, csak rendesen beszedni pl a nm-enként 1700Ft-ot kérő festőtől.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) Lauda válasza t72killer (#66) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben nem az állam a hibás, hanem a polgárai. Ha nem lennének partnerek a mutyizásban, számla nélküli munkákban, akkor minden forint után meg lenne fizetve a járulék.

(#68) Narxis válasza Lauda (#67) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az államnak a kötelessége a törvények betartatása. Ezt az emberekre bízni nettó baromság.

btw. Trükköznek a bérekkel a munkaadók

Thanos was right.

(#69) Chaser válasza Lauda (#67) üzenetére


Chaser
titán

ha nem azt látnák a nyakkendős gengszterektől a "nagy házból" ugye...de csssssss
saját tapasztalat, béreltünk egy lakást, iskolai igazgató úrtól, polgármester jelölt volt, ofc semmit nem fizetett állam bácsinak a bérleti díjból, emellett tisztességes és korrekt, rosszat nem tudok rá mondani
lakás vásárlás, ügyvédnő megkérdezi, kell-e számla ((( :
magán fogdoki: a köszönés 10e ft volt, mikor sokadik alkalomnál megkérdeztem esetleg számlát kaphatok-e, és ha már nem kapok lehetne-e olcsóbb esetleg, hát ír ő, csak a végén szokták, szeme se állt jól :d - kp átvétele után azonnali számlaadási kötelezettség van -
és sorolhatnám...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) potyautas válasza Chaser (#64) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Borsodban nem adnak többet a szakmunkásnak se, ha alkalmi, ha 4 órás.
A mutyit pedig nem a politikusoktól tanuljuk. Benne van a vérünkben a "nem-e lehetne-e" Fél évszázada figyelem, de mindig így volt. A kontár elvitte az iparos elől a munkát, de senki nem merte feljelenteni, nehogy csúnyán nézzenek rá ezért. Az is igaz, hogy ha a maszek mindent bejelet, tönkremegy. Pedig az adózási fegyelem lenne a megoldás.

(#71) Lauda válasza Narxis (#68) üzenetére


Lauda
félisten

Amiről nem tudnak, nem lehet behajtani. Ha csak az egyik fél is (festő vagy ügyfél) becsületes lenne, akkor nem létezne befizetetlen adó. Amíg ebben mindketten partnerek, álszentség az államra és politikusaira mutogatni.

[ Szerkesztve ]

(#72) Chaser válasza potyautas (#70) üzenetére


Chaser
titán

ezer éve mikor katona voltam, egy taxis bácsival beszélgettem, idézem:
"kádárnál is lehetett lopni, de módjával"
no ez megszűnt
egyébként ha már katonaság, egyik legnagyobb pénz pocsékolda, semmi értelme - tudom, sokan felesküdtek a haza védelmére blabla, de 10-ből 9-et nyakon vágnék ketté csuklik:d és ha háború lenne mindenkinek mennie kellene, akár felesküdött akár nem -
viszont a századosunknak lett szép háza amit összelopott a laktanyából, és sorkatonák építették neki, a laktanya parancsnok lányának meg szép esküvője volt, természetesen honvédségi - állami - ktsg-en
az egyik főtörzs se volt szégyenlős, ami mozdítható volt vitte
ha valaki jól csinálja és mindent bejelent jól jöhet ki belőle, kérdés csak a könyvelő, de legtöbb abból is kontár
régiónként nagy szakadások vannak, erre pesti faluban kb bármerre mégy építkezések vannak, kisebbek-nagyobbak, lakás felújítások, kell az ember, ingatlan árak nagyon magasak, sok külföldi tőke győzi, magyar elit is, no meg ott vannak a hitelek, eu-s pénzek, én ha borsodi szakmunkás lennék nem külföldre pályáznék hanem pesti faluba:) ha valaki csak bontást vállal, abból is szépen megél, amiket nekem mondtak árakat horror volt, csak bontásból is kényelmesen megvan havi 0,5m-fél m ft, és nem nagy beruházás kell hozzá
- jó magam 2-2,5 tonna kohósalakot egy nap alatt szedtem fel, erre 50e alatt nem jött ajánlat ( : -
cserépkályhát is legalsó hangon 40-ért bontották és vitték volna el, de ehhez nagyon sokat kellett telefonálnom, 50-60e standardek voltak előtte, pár óra alatt kézikalapáccsal megvolt, sittes zsákokkal, sitt szállítókkal elvitetve is bőven megvolt 40e alatt, a sitt szállító srácok is napi 20e körül keresnek mellékessel, ők dolgoznak is érte keményen

szerk: Lauda
ne nevettesd már ki magad...:)
álszentség fenn van, ismerek nav_igátorost, aki számla nélkül újíttatta fel a lakást, mert úgy olcsóbb volt, na pfffff ( : villanyász bácsi meg sok nagy emberről beszélt, akik az óriás medencéjüket gondolnák megoldani "olcsón" - áramot lopva -
kis ember meg próbál megélni
az megvan, h tojás darabja alsó hangon 40ft? jellemzően 50, de az internet áfáját csökkentették ((((((((((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) t72killer válasza Lauda (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, ez sajnos így alakult ki. SzVSz az állam "kezdte", amikor nekiállt 20+% áfát szedni. Senki sem olyan hülye, hogy önként 20%-kal megdobja a költségeit, amikor folyton pénzszűkévek küszködik. Egy civilizált 10% körüli összeget nagyságrendekkel kevesebben kerülnének ki, főleg, h bármilyen jogi/garis hercehurcánál be kell mutatni a számlát. Ha ez a "védelem" az áru értékének negyedébe kerül, az messze nem éri meg.

Szja téren nekem szimpatikus a max 16%-os kulcs (más kérdés, h a minimum lehetne mondjuk 8%, alacsony keresetűeknek), tippelném is, h csökkent a "minimálra bejelentett" tömeg.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#74) Narxis válasza Lauda (#71) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért merik megtenni mert nincs semmiféle ellenőrzés. A NAV a saját honlapjára írja ki, hogy hol fog ellenőrizni, nonszensz.

Thanos was right.

(#75) Chaser válasza Narxis (#74) üzenetére


Chaser
titán

vannak alkalmi ellenőrzések, próbavásárlások, de mindent képtelenség, mostani emberek 100x-osa is kevés lenne, nem beszélve az internetes dolgokról
aki belenyúl, az szép nagy büntetést kap
ez az online pénztár volt az egyik legnagyobb baromság, de ugye arról is tudjuk nem véletlen, egyik szuper tisztességes bácsi nagyon jól jár vele ( : kb mint a nemzeti dohányboltok, de azoknak tényleg van valami értelme is, ha nem is azért jött létre - megint más kérdés a teljes leszeparáltság, nehogy véletlen látni lehessen ha az eladót megkéselik -
lenne itt mindenre pénz, megoldás, de iszonyat idióta vezetők vannak - tisztelet a kivételnek -
pl 10-es panelt visszabontani 5-re...lol (((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) Lauda válasza Narxis (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Ellenőrizni a magánlakásokban? Kinél, mikor, hogyan?

Ha meg valahol ellenőriznek, azért cigányozzák a navot? Hogy van ez akkor? Álszentek általában az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#77) mephi666 válasza Lauda (#76) üzenetére


mephi666
nagyúr

nav adótraffipax

2018.02.08.
2018. február 10. és 14. közötti ellenőrzések

A NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2018. február 10. és 14. között kiemelten ellenőrzik a Valentin-naphoz kapcsolódóan az online felületeken hirdető virág- és ajándékkereskedőket, szolgáltatókat és vendéglátókat. A revizorok főként a számla- és nyugtaadást, a foglalkoztatottak bejelentését és az online pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását vizsgálják.

2018.01.31.
Kiemelt ellenőrzések februárban

A NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai februárban a belvárosi vendéglátóknál, kereskedőknél és szolgáltatóknál végeznek helyszíni ellenőrzéseket. A revizorok elsősorban a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentéseit, valamint az online pénztárgépek szabályszerű használatát vizsgálják.

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#78) t72killer válasza mephi666 (#77) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ezek mind marginális aprópénz-hasznon élő kisvállalkozók. A luxusárakon dolgozó szakikat ellenőrizték már?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#79) Narxis válasza Lauda (#76) üzenetére


Narxis
nagyúr

Bárkinél, bárhogy. Ezt a legkönnyebb mondani, hogy nem lehet, az meg, hogy ki mikor kit szid kit érdekel?

(#78) t72killer: Andy kaszinóiban sincs online pénztárgép, biztosan marhára legális lehet ott minden. Ez a kormány nem akar semmin se változtatni most, hogy már minden az övék.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#80) 8th válasza Chaser (#42) üzenetére


8th
addikt

Még most is a dupláját megkeresed Ausztriában, Németországban a hazai béreknek teljesen mindegy melyik szakmát nézzük. Én most nyomom az TÜV minősítőmet, ha az is zsebben lesz már másnap fix. 2400€-ért kezdhetnék a sógoroknál (ismerősön keresztül). Az ~740ezer forint. Annyit ha fejre állsz sem keresel meg idehaza hegesztőként de még a felét is csak akkor ha arany kezed van, hosszú évek óta ezt nyomod és élő minősítésed van mindenre. A legjobb ajánlat amit eddig kaptam (fővárosi cég) az havi: 230e nettó + 25e cafeteria + 10e ruhapénz + 100% útiköltség térítés. Ez még a kinti pénz felétől is fényévekre van.

[ Szerkesztve ]

(#81) Lauda válasza Narxis (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Honnan tudná a nav, hogy kinél fog festeni a festő, kinél fog dugulást elhárítani a duguláselhárító, vagy villanyt szerelni a villanyszerelő?

Szerintem sehonnan. Ezért írtam, hogy ha a megbízó becsületes lenne, nem menne a zsebbelóvé, vagy ha csak számlásan dolgozna a szaki, akkor sem. Azt a legkönnyebb mondani, hogy szedjék be a beszedni valót. Miközben ha a szívünkre tesszük a kezünket, mi is (a legtöbben) simán kifizetjük számla nélkül a kért összeget. Holott pont mi tehetnénk elsősorban azért, hogy megszűnjön a feketézés.

[ Szerkesztve ]

(#82) Lauda válasza 8th (#80) üzenetére


Lauda
félisten

A lakhatás hányszorosa kint? Linzben pl simán kifizetsz ezer eurót albérletre.

[ Szerkesztve ]

(#83) Chaser válasza 8th (#80) üzenetére


Chaser
titán

én nem is akarok megkeresni hegesztőként annyit:) a titok nyilván ott van, hogy építkezéseknél, felújításoknál nem annyira keresett szakma, ha igen, akkor meg rossz helyen próbálkoztál - nálam pl ok minden kellett, de hegesztő nem -
amennyit mondtál megkapják a bkk buszsofőrök is, kényelmesen, osztán' nem kell hozzá két diploma, egyik taxis srác mesélte, fejvadászok hívják őket, taxisok még többel is kezdhetik, csak menjenek, h ne csak építőipari munka legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) 8th válasza Lauda (#82) üzenetére


8th
addikt

Nekem tökmindegy mennyi, én nem mennék ki. Ideköt minden, plusz még egy dolog ami miatt nem tudnék huzamosabb ideig távol lenni hazulról. Véleményem szerint aki havi bő negyed millió nettóból nem tud idehaza megélni az magára vessen. Annyit ha talpraesett az ember sz*ros nyolc elemivel is megkeres igaz többnyire csak a fővárosban vagy a nyugati határszélen.

#83: Nekem ne mondd. Sógorom alvállalkozói szerződéssel taxizik a fővárosban egy nagyobb operátornak. Ha sokat megy bőven 400 felett keres nettóban, tisztán, minden költsége levonása után.
Az a kezdő fizu amit hegesztésért ajánlottak nekem, még a minősítő vizsgáról akkor szó sem volt. Aki minősített hegesztő már alapból egy magasabb bérkategóriába esik plusz próbaidő leteltével emelnek is szépen a lóvén. És persze az értelmesebbeket automatikusan továbbképezik (TIG/AWI + minősítés). Azzal már bőven 300 felett lehet keresni nettóban ami nem rossz egy kényelmes, seggen ülős, nem kapkodós, nem fizikai munkáért. Mint az uraknak a kezed alá adnak mindent neked csak le kell hegeszteni. Nem szakadsz meg és nem görnyedsz naphosszat mint egy tetőfedő, kőműves vagy épp burkoló. Ezért is indultam el ebbe az irányba.

(#85) Lauda válasza 8th (#84) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek!

(#86) Rive


Rive
veterán

Egy hét? Nem igazán csodálkozom.

Némely híresztelések szerint Londonban hamarabb kapni magyar szakmunkást effélére, mint mondjuk Pesten - ehhez képest Miskolc még egy lépéssel visszább, ugye...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#87) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

"Gondolom már mindenki hallott arról, hogy mennyi munkás lépett le, irány külföld!"

Ez egy határozottan pozitív dolog. Pár évvel ezelőtt még azon ment a rinya, hogy a magyar ember mennyire nem mobilis, és mennyire nem beszél nyelveket. Most azon megy a rinya, hogy mennyien leléptek. Akik otthon maradnak, magasabb fizetésért tudnak elhelyezkedni, főleg, ha hiányszakmában dolgoznak, de ez természetesen nem vonatkozik a rabszolga bérért dolgoztatott közalkalmazottakra, különösképpen igaz ez pl. az ápolónővérekre. Sokan hazaköltöznek x idő elteltével, visszaviszik a tudásukat, a pénzüket, egy különböző életszemléletet, az utóbbi különösen ráférne a magyar társadalomra.

A külföldre vándorlás jóval többről szól, mint a pénz, ha háromszor annyit keresnék forintban, akkor sem költöznék haza. Aki ezt nem érti, az valami rózsaszín buborékban él, nem a magyar rögvalóságban, és felesleges is vele leállni, hiányoznak a szükséges szellemi képességek nála.

Az otthoni meg külföldi fizetéseket meg teljesen fals összehasonlítgatni, hiszen rengeteg különböző tényező akadhat. Vidéki Angliában nettó 2000 fontból kiskirályként élsz, Londonban meg egyáltalán nem számít kiemelkedő fizetésnek. Általánosságban elmondható, hogyha itt valami drágább is, akkor is hamarabb keresed meg rá a pénzt, mint otthon, hiszen magasabb órabérben dolgozol, még minimálbér esetében is. Nem meglepő módon, itt egy jó szakember még többet tud keresni, mint otthon, mert itt is hiány van belőlük, nem sokan akarják csinálni, arról már nem is beszélve, hogy a magyar és az angol építőipar össze sem hasonlítható semmilyen tekintetben.

Hogy mit lehet tenni ellene? Már semmit. Az a vonat már régen elment.

[ Szerkesztve ]

(#88) Phülöp válasza Coccolino_O (#87) üzenetére


Phülöp
addikt

Fizetéshez:

én úgy számoltam mindig, hogy a kötelező kiadások (lakásbérlés, rezsi, közlekedés, kaja, miazmás) után mi marad a zsebemben hasonló életszínvonal mellett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89) Chaser válasza Coccolino_O (#87) üzenetére


Chaser
titán

pont erről van szó, akinek tetszik a kinti légkör kinn is marad, viszi az egész családot, akinek nem tetszik az meg idővel vissza jön, öngerjesztő folyamat volt, majd valamikor talán beáll egy egyensúly, teljes mértékben megértem aki nem akar vissza jönni, de vannak akik szeretnek küzdeni ( : tisztában vagyok vele, ha kimentem volna, kimennék, nem jönnék vissza, lehet itthon boldogulni, csak alkalmazkodni kell tudni hozzá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Phülöp válasza Chaser (#89) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez a légkör dolog se olyan, hogy van az otthon, meg a külföld - 2 ország se egyforma, ha valahol nem tetszik, nem csak hazafelé vezethet út. Mondom ezt úgy, hogy éltünk már Ausztriában, Hollandiában, most épp Máltán (4 éve már), de év végén költözünk tovább.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#91) Chaser válasza Phülöp (#90) üzenetére


Chaser
titán

van az otthon, meg a külföld(ek) :)
én leegyszerűsítettem, az az otthon ahol vagyok, ahol eddig voltam simán tudok/nék élni tartósan, akár véglegesen is, mindnek megvolt a maga varázsa
országon belül is sok eltérés lehet, itt van példának kis hazánk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) t72killer válasza Lauda (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az az 1k€-s Linzi albérlet úgy is néz ki, mint egy 200kFt-os Budapesti.

#90: Máltával mi a gond? Mindíg arról álmodtam, sokkal jobb az időjárás, van tenger... Valami 15 éve jártam ott, jóléti társadalomnak tűnt, szépen rendezett városkákkal.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#93) 8th válasza t72killer (#92) üzenetére


8th
addikt

Unokaöcsém egy haverjával kint volt pár éve az egyetemre pénzt gyűjteni. Vettek helyben egy elég pöpec négy személyes lakókocsit 3500€-ért és abban laktak tíz hónapot (kempingben). Brutális összeget spóroltak ezzel. Hetente mosodába járni meg közös zuhanyzót és budit használni nem annyira vidám de valamit valamiért meg huszonéves suttyó kölkök, bulinak fogták fel az egészet.

Amúgy oké legyen 1000€ az albérlet kint de mellette marad még 1500€ (460e Ft) kessed élni. Még ha rezsit kaját, szórakozást, eseti kiadásokat leszámolsz belőle akkor sem kell messiásként várnod a következő utalást. Itthon ha kiadsz két kilót albérletre mellé kiköhögöd a rezsit és máris elment a negyed millás fizud (ami idehaza sajnos sok embernek csak elérhetetlen álom 2018-ban). És nem ettél, nem ruházkodtál, nem szórakoztál, nem költöttél magadra, az egészségedre. Nyilván sehol sincs kolbászból a kerítés de kint csak könnyebben boldogul az ember fia.

(#94) icemad válasza 8th (#93) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak Hollandiáról tudok írni. Nekem 825 az albérlet, meg kb. ugyanennyi a rezsi, kocsi, biztosítás, mobilszámla, stb. Hónap végére nem marad semmi, de akkor sem mennénk haza. Itt sokkal jobb az oktatás, és teljesen más az emberek mentalitása. Más minden. Egyedül az egészségügy jobb otthon.

Évente egyszer megyünk haza rokonokat látogatni, de ennyi elég is.

(#95) Depression válasza icemad (#94) üzenetére


Depression
veterán

Gondolom nem voltál még magyar kórházban. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#96) cskamacska válasza Coccolino_O (#87) üzenetére


cskamacska
addikt

"Hogy mit lehet tenni ellene? Már semmit. Az a vonat már régen elment."

Hja, ha nem perifériális félgyarmatként helyezkedünk el a zeu kebelén, akkor talán lehetne máshogy is. Már egy szlovén szinttel is kiegyeznék. Bonyolítja a helyzetet hogy politikai átrendeződésből és oligarcha barkácsolásból egy ukrán felállás is kijöhet, az meg belépő a harmadik világbéli csődállamokhoz, és akkor hajunkra kenhetjük a vastag mellékest. Laudából pl perfekt Klitschko lenne, kiállna a térre hogy szeressük egymást gyerekek, közben random oligarcha átvenné a hatalmat, és jönne a térdhajtás. ^^

Ezt, avagy a bizonytalan jövőt, és biztos elmaradottságot természetesen a kivándorlók is beárazzák, nem mindenki a +20 centivel hosszabb lapos tévéért megy ki világot látni, de később ez még a gazdasági menekülteknek is leeshet.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#97) icemad válasza Depression (#95) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kb. 1 évig kezeltek otthon Hodgkin limfómával, végigjártam az összes osztályt a tüdőtől kezdve a sebészetig, meg persze az egy év kemó. Az igaz, hogy a kórház és az eszközök, kb. valamelyik afrikai falut idézték, de az orvosok és nővérek hihetetlen odaadással végezték a munkájukat, valóban gyógyítani akartak. Nekik köszönhetem, hogy élek.
Ezzel szemben Hollandiában minden csilivili, mint egy hotel, de olyan orvosok vannak, hogy észvesztő. Paracetamolt adnak mindenre, tök mindegy, hogy influenzás vagy, vagy nyílt törésed van. Feleségem bokatörését simán félrekezelték...
Plussz kisebb vagyont kell fizetni a kezelésért.
Szerintem az otthoni helyzet jobb.

(#98) Lauda válasza icemad (#97) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt képtelenek felfogni az emberek. Inkább kezeljenek egy régi kórházban hozzáértő orvosok és nővérek, mint egy csillivilli kórházban kóklerek és mengelék. Mert a szervezetednek tök mindegy a külcsin.

Én is most intézek egy műtétet és a vizsgálatokat és most is azt tapasztalom, hogy a ritka kivételtől eltekintve (mert kivételek mindig vannak) minden egészségügyi dolgozó nagyon kedves és segítőkész. Persze ehhez nekünk is így kell viselkednünk velük. Ha valaki gyökér módon kezeli őket, ők is fel tudnak venni komolyabb stílust.

[ Szerkesztve ]

(#99) Coccolino_O válasza Chaser (#89) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"lehet itthon boldogulni, csak alkalmazkodni kell tudni hozzá"

Hogyne lehetne. Adót kell csalni, meg mindent megoldani okosba. Ez a rákfenéje az egész országnak. Az adócsalás nemzeti hobbi szinten megy, miközben mindenki azon nyekereg, hogy minden milyen szar. Igyekszik mindenki a lehető legkevesebbet befizetni mindenből, és Svájcot várnak belőle. Az állam a létező összes pénzét elveszi az adófizetőknek, hogy a politikusok saját magukat és a haverokat hizlalják belőle. A magyar társadalom pontosan azt kapja, amit megérdemel.

[ Szerkesztve ]

(#100) Coccolino_O válasza cskamacska (#96) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Bonyolítja a helyzetet hogy politikai átrendeződésből és oligarcha barkácsolásból egy ukrán felállás is kijöhet, az meg belépő a harmadik világbéli csődállamokhoz, és akkor hajunkra kenhetjük a vastag mellékest."

Otthon 4 évente van szavazás, a magyar társadalom pedig arra szavaz, aki többet ígér. Ha nem tetszik, ami otthon megy, le kell lépni; ha még nem tetted meg korábban. Csodát várni felesleges, nem fog bekövetkezni, hiszen ahhoz normális társadalom és normális állam is kellene. Mivel a két fél állandóan egymásra mutogat, nem lehet fejlődést várni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.