Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Depression:] Covid: ki a nem normális? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) #98977536


#98977536
törölt tag

Az a baj, hogy politikai kérdést csinálnak a TISZTÁN egészségügyi szakmai kérdésből. Jó lenne, ha azokat hoznák döntési helyzetbe akik értenek is hozzá...: :K

(#52) UnA válasza #98977536 (#51) üzenetére


UnA
Korrektor

Minden kérdés politikai kérdés, ami egy nagyobb csoportot érint. Nincs tisztán szakmai kérdés, talán csak ha magad csinálsz otthon egy hobbiprojektet ;)

(#53) janeszgol válasza ncc1701 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy amikor megbecsülte, pontosabban kiszámolta az orvos matematikus, hogy 800 ezer fertőzött lesz júniusban hazánkban. Szépen tudott számolni, az fix.

(#54) ncc1701 válasza Polllen (#50) üzenetére


ncc1701
veterán

Szépen emelkedni fog a halottak száma, angliában valami 9 naponta duplázódik, tippem szerint 1 hét múlva átlépjük a 100-as számot. Azt mondjuk nem látom, mit szándékoznak tenni hosszú távon, de remélem nem lesz minden bezárva, abba tönkremegy a maradék gazdaság is.
Egy dolog tuti, szerintem március-április óta felkészülés helyett a f@szukat verték...

(#55) Dilikutya válasza Gdi (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Irodistára a válasz: mert csak. Közigazgatásban nem lesz home office ott se, ahol teljesen megoldható lenne az otthoni munka.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#56) Depression válasza janeszgol (#53) üzenetére


Depression
veterán

A tetőzést napra pontosan megmondták jóval előre. Aki innentől kezdve elhiszi a az állami propagandát, az vessen magára.
Annak ellenenére ez a cikk csak arról szól, hogy a maszk viselése miért nem véd?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#57) D1Rect válasza Depression (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert nem csodafegyver.
Erősen el van túlozva, hogy mennyire véd.
A valóban jó maszk mondjuk felezi/harmadolja az esélyét a fertőzésnek.
Ez igen jó, lenne, ha mellette nem mászkálna mindenki fölöslegesen, turkálna a szemébe automatikusan, meg fogdosná a száját, orrát minden alkalommal amikor bemegy valahova.

De elmagyarázni az alapvető dolgokat sokkal nehezebb mint az üzenet, hogy "vedd fel a maszkot és ezt kényszeríts ki mindenkiből a környezetedben".

(#58) ncc1701 válasza Depression (#56) üzenetére


ncc1701
veterán

Miért, szerinted feltétlen hülye az a sok orvos, aki kijelentette, h a vírus ellen a maszk sajnos nem ér semmit?

(#59) Polllen válasza ncc1701 (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez biztosan botor kijelentés, kik mondtak ilyet?

Ahogy D1Rect írja, nem 100%-s védelem, de védelem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) Polllen válasza Polllen (#59) üzenetére


Polllen
nagyúr

[link] Egy hosszabb írás a Nature-ben a maszkok hasznosságáról.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#61) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A topikot moderátori konszenzussal zárom. Egy beszélgetős Covid topik van, ott tudjuk kellően felügyelni a témát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Depression:] Covid: ki a nem normális? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.