Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) dnelb válasza updog (#24) üzenetére


dnelb
veterán

'' gyűlik utánam a kocsisor, mert én csak 70-nel vagyok "hajlandó" menni, such is life, kapjon agyvérzést akit ez idegesít''
lehet a másik ismeri az utat, tudja hol vannak a kátyúk, simán menne 90el. Sőt, ha felgyulemlett sor alakul ki, általában mindig az első autó megy indokolatlanul lassan.. Az ilyenek mint te kényszerítik bele az embert a zárón előzesbe stb

(#27) Depression válasza dnelb (#26) üzenetére


Depression
veterán

"Az ilyenek mint te kényszerítik bele az embert a zárón előzesbe stb"

A türelmetlenség nem kényszer!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) updog válasza dnelb (#26) üzenetére


updog
senior tag

"lehet a másik ismeri az utat, tudja hol vannak a kátyúk, simán menne 90el"

Látod, én meg nem ismerem, én csak azt látom, hogy ementáli sajttal vetekszik az út, szinte végig záróvonal van, oldalt meg padka és sziklák (25-ös, 21-es út hegyekben futó részei pl.). A kátyúk meg csak olyanok, hogy mindig ugyanott vannak, ki lehet ismerni őket, újak nem keletkeznek, a régiek nem változnak. Nyilván :)

BTW elnézést hogy csak 30 évesen csináltam meg a jogsit, és nem Loebnek születtem :)

"Az ilyenek mint te kényszerítik bele az embert a zárón előzesbe stb" :Y :C :C Maradjunk annyiban, hogy reméljük, mi ketten sose találkozunk úton :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) #56573440 válasza dnelb (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogy kényszerít bele? Így fegyvert fog az arcodhoz és azt mondja, hogy a családodat kiírtjuk ha nem előzöd meg vagy hogy? Vezetek vagy 15 éve és mentem egy keveset mindenfele is, de engem még nem kényszerített senki semmibe soha.

Ez a tipikus 4-es út szindróma. 90-el megy a kamion, azt meg kell előzni, mer' csak. 200 méter múlva ott van még 6, és az egyenesben látszik, hogy amíg a szem ellát még 40. Én meg szépen battyogok a kamion mögött, nem kapok agyvérzést, és a román vendégmunkás meg a "racser" is inkább kenődjön a nagyonsoktonnás vasra ami előttem van mint belém.

(#30) dnelb válasza #56573440 (#29) üzenetére


dnelb
veterán

Ha még van előttem 150km nem akarok egy mazsola mögött totyogni, az első adandó alkalommal elfogok menni, ha dupla zárón akkor ott. Aki ismeri az utat meg az autóját az tudja mihez mi kell. Rendszeresen palyanapozok, havi 3000 km stb. Doeegen meg kiválóan tükröződik az átlag magyar mentalitás, ha ő nem akar gyorsan menni akkor más se menjen.. '' pont nem érdekel hogy ő siet '' '' kapjon agyvérzést ha idegesíti'' blabla. A sort még feltartja, de már a büntetőfeken jár az esze. Nem különb semmivel, sőt. Vicc

[ Szerkesztve ]

(#31) tope válasza dnelb (#26) üzenetére


tope
addikt

lehet a másik ismeri az utat: ez kb. olyan, hogy kint van a sebesség korlátozó tábla, de Te tudod, hogy semmi oka hogy kint legyen, rendőr se nagyon, de aki először jár arra, az most a háta mögött tolakodó miatt menjen kvázi szabálytalanul?

30: "az első adandó alkalommal elfogok menni, ha dupla zárón akkor ott", na ezt majd ha rendőr látja, annak meséld, hogy Te csak siettél volna. Nyilván ha valaki mazsola, azt én is megelőzöm, ha látom hogy alkamas az út hogy többel menjen az ember, de ha tábla van kint, akkor engem rohadtúl nem érdekel, hogy km-es sor van mögöttem (jó nyilván függ az adott helyzettől a sebességem megválasztása)

[ Szerkesztve ]

(#32) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Egy kb.: 30.000-es kamera nagyon sokat segít - biciklire nem ülök nélküle, de van mindkét autóban...
Sokan azt mondják: ez visszás... Persze!
A kamera nem csak a mások, hanem a saját szabálytalanságomat is rögzíti... Pontosan ösztönöz a szabályos vezetésre...
Sztori: Szereplők: "Micsu L400 terepes" elől hátul 6/4-es csőből ütköző, segédkeret, elől hátul 6 tonnás csörlő bekészítve... (papírok rendben) Munkásautó... Magas keskeny dög...
Jön a csórikám a 4,5 hónapos 1.6-os Suzukijával, és a kb.: 1 éves jogsijával... Kb 50 méterre az elsőbbség táblától el kezd előzni... (körforgalom jön, benne közepes mozgás...) Nem fért be a az előzésbe, balra tőlem megáll... Majd egyszerre indulunk... Üveghangon megelőz, a körforgalomban elém vág és satut nyom... megáll!
A csörlő is - kb a hátsóülés vonalában...
Elkezdett púposkodni... Szóltam neki, hogy ha nem húzza el a belét, akkor rendőrt hívok...és kifizeti a 3 db 10Ft-os méretű javítást a csörlő festésén ...
Kihívta ő a rendőröket, hogy nem tartottam be a követési távolságot és szándékosan mentem bele...
Rendőrék jöttek, megnézték a felvételt...
Megköszönték a várakozást, leadminisztráltunk... (lementette a saját telefonjára a felvételt)
A csórikám még 1,5 óra múlva is ott állt a jardokkal...
Volt ugye:
1, db gyorshajtás a parkolóban...
1, db szabálytalan előzés
1, db záróvonal átlépés
1, db előzés 1 sávos körforgalomban
1, db indokolatlan fékezés és veszélyeztetés
1, db szándékos károkozás...

(#33) alcsa válasza dnelb (#30) üzenetére


alcsa
senior tag

Próbáld a másik szemével nézni a helyzetet: te, aki ismeri az utat és menne 100al akárhol, mert neked mindegy, rámászol valakire aki vigyázna a kocsijára, családjára, és ezzel stresszeled, a te szavaddal, rákényszeríted, hogy gyorsabban menjen, talán hibázik, kicsúszhat, csak mert te "ismered" az utat.

(#34) dnelb válasza alcsa (#33) üzenetére


dnelb
veterán

Ilyet soha nem szoktam csinálni. Ha nagyon nincs hely előzni és mondjuk 15 autós torlódás van, akkor kiszoktam állni 5 percre.

[ Szerkesztve ]

(#35) MasterDeeJay

Már rájöttem hogy nem kell sietni sehova legalábbis ahol én megyek Veszprém-Balatonfüred között. Semmi értelme megelőzni kis szakaszon azt aki akár 75-80-al megy 90-en helyett mert úgyis egyszerre várakozok a városhatárnál lévő lámpáknál (ugyanígy ha valaki engem előz 90 felett akkor is találkozok vele újra a lámpáknál). 90 felett meg amúgy is többet eszik a gép, miközben semmivel nem érek oda ellőbb. Kamerám van, szinte minden héten lehetne mutogatni érdekes helyzeteket. Volt hogy állóra kellett fékezni a szembejövő előző miatt. Füreden belül meg nem nagyon tartják be az 50-et, mindenki megy mint a barom.
Aztán meg a kátyúk, azokra is figyelni, fékezni kerülgetni....biciklisek bár nem velük van a baj de egy kevésbé belátható kanyar után kikerülni biciklist aki nem pont a szélén megy úgy hogy jönnek is szembe azért az sem mindig kényelmes manőver.
Szerdán volt hogy előttem 60-al mentek úton és csak gyűlt a kocsisor, hát akkor én is mondtam hogy mehetne kicsit gyorsabban is, persze a mögöttem lévők már biztos full vérvörös gőzölgő fejjel várták hogy megelőzhessék. Természetesen jöttek szemben, esélytelen volt előzni. Aztán ahogy volt rá lehetőség megelőztem, naná hogy lámpáknál ugyan úgy odaért annyira lassan vált a lámpa. Szóval részemről ezredszerre bebizonyosodott ahol én járok oda tök fölösleges ideggel száguldozni de még a megengedett alatt is szépen el lehet közlekedni, engem emiatt nem zavar ha valaki tökörészik vagy töszmög.
Pesten vezettem párszor, nem vagyok gyakorlott de azt kell mondjam hogy beengednek és illedelmesek, nekem pozitív csalódás volt. Az is igaz hogy igen nagy tömeg van ott, gps nélkül elvesztem volna.
Zebrán gyalogosoknak meg mindig megállok ahol meg kell, és meg is köszönik pedig ennek alap dolognak kellene lennie.
Indexet is sokan elfelejtik, ami leginkább engem körforgalomnál zavar.
Én már a behajtás előtt indexelek kifelé körforgalomnál ha az elsőnél kimegyek, ezzel jelezve hogy a következőnél mehetnek így a bizonytalanabb és lassabb is el tud indulni a második bejáratnál.
Igazából azt nem értem miért nem lehetne kötelező hogy körforgalomban amíg benne haladunk addig mondjuk balra kell indexelni ezzel jelezve hogy benne akarunk maradni aztán meg jobbra kicsivel a kihajtás előtt. És eleve jobbra indexelni ha egyből kimegyünk, nem lenne annyira bonyolult.
Na meg éjszaka driftpályának használja a körforgalmat valami állat Veszprémben.
Meg volt egy régi pimpelt rozoga transporter dupla kipufogóval előzött és mentem mögötte akkora korom fekete felhőt nyomott ki hogy semmit nem láttam belőle, mondjuk ment is mint a barom alig bírtam követni. (ismeri valaki? ez dízel te kva van kiírva a hátuljára)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) Bird válasza dnelb (#30) üzenetére


Bird
addikt

Majd ha átélsz egy frontális autóbalesetet ahol te vagy a vétlen és a szembejövő aki fullra ismeri az utat neked megy akkor gyere vissza.... Utána egészen másképp fogsz vélekedni.... Addig csak szájkarate semmi más. Sajnos tapasztalat... Hipotermiás- sokkos állapot (-14 fok volt),szétment jobb csukló, bal boka, felrepedt fejbőr és rengeteg lelki trauma, az anyagi kárról, kiesett munkáról nem is beszélve. Nem kívánom, hogy próbáld ki, de ezzel a mentalitással a sors megtalálhat. :R Ott van benned az xfaktor! ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#37) #56573440 válasza dnelb (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tehát nem kényszerít bele senki csak te magad. A racsingot meg racsing helyen kell kiélni, ahol van bukótér, és nincs záróvonal. Arra van. Tudom én is fordultam meg ilyen helyen, nem is kívánom a közúton... Nem direkt szarakodik, nem azért hogy te kinyírd a szembejövő szerencsétlent, hanem mert ennyivel tud menni az útviszonyok miatt. Leírta. Nem fogja se ő se én se sok más ember eltolni 110-re a kátyús szaron ismeretlen helyen neki hogy szétverje a technikát, mert valaki meg nagyon siet. Ott kell sietni ahol lehet. Esett le haver is mert ismeri órzdra az utat, meg a kocsit nagyon. Csak a kanyarban az olajfoltot nem ismerte még. Aztán kb 3 centin múlt hogy a 90-el elvállalt kanyarból elfordított kormánnyal egyenesen kicsúszva ne az asszony és az apa nélkül maradt 2 gyerek sírjon aznap este nagyon. Két fa között épp kirepült, de ha nem mákos, a csomagtartót tölti meg darált hússal...

Láttam már helyi olasz kanyarvadászt szerpentinen felfele zárón izmozni, síelésből jövet, előttünk 2 kocsival egy soktonnás nyerges móka meg szembe jött vele. Ott halt meg a szerencsétlen az orrunk előtt mert nem adta ki...

Láttam annyi szart az úton, hogy nekem nem ér annyit a történet. Tőlem bénázzon előttem a T betűs mert az a dolga, battyogjon a nyugger a piacra, és ha egész sáv váltással nem tudom a kerékpárost megelőzni akkor nem is fogom, vagy akármi, szól a zene, én meg telibeszarom az egészet és közlekedek. Nem kapok agyvérzést, nincs gondom.

De mindenki más, csak amikor az összes ismerősöm aki nagy racser és pro driver, évek hosszú munkájával összegyűjtött megspórolt perceit bukja be a betétlap töltögetéssel és a nincs kocsija egy hónapig mókával, akkor megkérdezem magamban hogy megéri e... Neked igen. Siess. Mi nem fogunk miattad.

[ Szerkesztve ]

(#38) updog válasza szipipeti (#32) üzenetére


updog
senior tag

Kamera++ (tizenpárból is kijön egy nagyon korrekt Xiaomi dashcam, elől van, akarok egyet majd hátra is). Aztán a rendőrnek lehet magyarázni hogy "de a forgalom ritmusa" :C

Persze ezzel vigyázni kell, nagyon bizonytalan a szabályozása a felvételek elkészítésének (a GDPR óta nem is tudom hogy megy), és szvsz. az osztrák határon viszonylag gyorsan illik lekapni a szélvédőről :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39) dnelb válasza Bird (#36) üzenetére


dnelb
veterán

Jah ott van, mert 90es táblánál 90el akarok menni, nem 60-70el..OK! Szó sincs gyorshajtasrol.

(#40) #56573440 válasza dnelb (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van olyan hogy relatív gyorshajtás is ugye meg minden...

(#41) Bird válasza dnelb (#39) üzenetére


Bird
addikt

Én sem gyorshajtásról beszéltem! Az út "ismeretéről" és a "majd én megoldok mindent" mentalitásról... Ami persze függ kismillió tényezőtől (időjárás, forgalom, évszak, napszak, útviszonyok stb.) és állandóan változik. Van ami 10ből 9x bejön, de 1x nem. Olyan ez mint az orosz rulett. Aki erre nem gondol hamis illúziókat kerget - akár záróvonalon történő előzéssel, relatív gyorshajtással - az másokat sodor veszélybe. Egy balesethez persze minimum 2 résztvevő kell. Akkor van baj, ha a másik fél képességei miatt nem TUD, vagy már nem KÉPES reagálni. Na az a jackpot!

Lehet vannak más szempontok is, néha nem árt gondolkodni. ;)

Maradjunk a záróvonalnál.... Nagyobb esőnél, vagy amikor a harmatpont kicsit más az előző naphoz képest belemész egy előzésbe és megcsúszol ott a felfestésen ahol máskor meg nem. :Y

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#42) Lauda


Lauda
félisten

Ez addig jó móka, míg te meg nem sérülsz. Inkább fékezz csak úgy, mint eddig.

(#43) dnelb válasza Bird (#41) üzenetére


dnelb
veterán

Neked se ártana, ha azt hiszed állandóan így vezetek. ;) Vannak nyomorékok akik kihozzák, de ez ritka már. Ezért járok palyanapozni.

(#44) Ghoosty válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


Ghoosty
őstag

" aztán meg jobbra kicsivel a kihajtás előtt. És eleve jobbra indexelni ha egyből kimegyünk, nem lenne annyira bonyolult."

Ez tudtommal így van, legalábbis még sok évvel ezelőtt így tanította az oktatóm. Szóval én így is használom.
A folyamatos balra index meg felesleges, talán még félrevezető is, de lehet, hogy megszokható.

(#45) Bird válasza dnelb (#43) üzenetére


Bird
addikt

Elhiszem, de én már estem hatalmasat pont ilyen miatt, Te még nem.

Ettől függetlenül peace, love and unity részemről addig amíg nem engem előzöl dupla záróvonalon. Amióta baleseteztem kicsit másképp reagálok rá és nem biztos hogy szeretnéd látni...

de kevesebb esélyt látok arra hogy onhibabol, mint hogy más miatt

Ez az amit gyorsan felejts el, mert legalább fifti- fifti.... A majd én megoldok mindent nem biztos hogy működik minden szituációban. Mi van ha reakció időn belül történik bármi váratlan és nem tudsz reagálni rá? Ott te is csak egy utas leszel és már nem pilóta.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#46) dnelb válasza Bird (#45) üzenetére


dnelb
veterán

Valószínűleg én is fogok, tisztában vagyok vele, de kevesebb esélyt látok arra hogy onhibabol, mint hogy más miatt . Az meg csak szerencse, pont akkor ott leszek e vagy nem.
szerk: akkor az volt megírva :)

[ Szerkesztve ]

(#47) #56573440 válasza dnelb (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

Elég egy pillanat áramszünet annak is, aki nem rohan, aki többet vezetett mindenfélét mint valszeg te meg én együtt, aztán pont baj van...

Akkor ez volt megírva. Az nice. Csak abban bízok, hogy ezzel nem írod meg másokét is...

(#48) kmisi99


kmisi99
addikt

Egyszer fogyasztás miatt rá kényszerültem hogy nem nyomhatom neki mert ki volt centizve minden csepp üzemanyag. Autópályán 110 el mentem, és rá kellett jönnöm hogy mennyivel nyugisabb kényelmesebb, nem kell előzgetni, és jó ha 10 percet buktam 200km-en a szokásos 140 es tempómhoz képest. Semmi értelme kitaposni a lelket is a kocsiból.

Egyébként ez a betolakodás dolog olyan, hogy én Budapesten szereztem meg a rutinom illetve rengeteget ültem olyan kollégám mellett aki hosszú évek óta vezet BP-en és azt látom illetve rá kellett jönnöm, hogy nagyon sokszor csak tolakodva kigurulgatva fognak csak beengedni, ha a legtöbb sofőrön múlik akkor 15 percig is állhat az ember a mellék úton hogy kiguruljon a főútra.

(#49) Bird válasza #56573440 (#47) üzenetére


Bird
addikt

Vagy emlékezzünk szegény Integra fórumtárs esetére....

A túlzó önbizalom hamis illúzió.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#50) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

~20 év jogsi és kb. 6-700e km után, azt kell hogy mondjam, hidd el nem éri meg, hogy összetörjenek. Ha személyi sérülés nem is történik (pedig az a valószínűbb) akkor is iszonyat macera a biztosítózás, a kiesett időre az autó pótlása vagy megoldás másként, stb.stb.

Ennyi idő alatt, szerencsére kialakult bennem, hogy az esetek nagy részében ki tudom találni a többi autós gondolatait, messziről felismerem a "rally bajnokot", a tökölőst és a "balra indexel, de közben egyenesen megy tovább, rosszabb esetben jobbra fordulost" is és megfelelően reagálok (általában messzire elkerülve őket :D ).

#30 dnelb: Aki ismeri az utat meg az autóját az tudja mihez mi kell. Rendszeresen palyanapozok, havi 3000 km stb.

Ja, jó autó, jó sofőr = nincs kockázat, ugye? Nekem is volt pár ilyen ismerősöm, java részük már a temetőben van... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#51) dnelb válasza Lord Myn (#50) üzenetére


dnelb
veterán

Nem tudom melyik a rosszabb, aki full ismeri az autóját és néha durvábban előz vagy az aki fél vele normális sebességgel menni de már a büntetőfeken jár az esze. Nektek az első, nekem a második. Ezért vagyunk különbözőek.

(#52) Lord Myn válasza dnelb (#51) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem mindkettő rossz, én is utálom az indokolatlanul lassúakat/tökölőseket, a büntetőfékezést meg pláne (bár az is k* idegesítő, aki látja, hogy nem tudsz egyelőre sávot váltani vagy lehuzódni, esetleg pont a külső sávban vagy, mégis 10 centire a s*ggedben tolja...)

aki full ismeri az autóját Na, ez egy nagyon bátor kijelentés, ráadásul nem is igaz... Nincs olyan, hogy minden szélsőséges helyzetben te pontosan tudod hogy fog reagálni az autód, ráadásul az mindig 100%-os műszaki állapotban van és te is mindig 100%-osan toppon vagy (nem vagy soha fáradt, sem ingerült, a reakcióidőd is mindig pontosan ugyanolyan, nem vonja el soha semmi a figyelmed, stb.).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#53) Bird válasza Lord Myn (#52) üzenetére


Bird
addikt

Fölösleges ÉRVELNI, mert az ilyen ember csak a saját "hibájából" tanul. Már ha sikerül neki és kap egy második esélyt.... :R Csak ne más kárára/ életére....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#54) tope


tope
addikt

1 a lényeg, a körülményeknek megfelelően kell vezetni, és nem idegbeteg, majd ki ha én nem módjára.
A másik fél, aki okozza a balesetet (ha az az előző mondatban lévőt betartod, akkor ez marad), na azzal vagy tudsz mit kezdeni, vagy nem, itt jön képbe a rutin, a tehetség...

UI: Én is kerültem olyan helyzetbe, ami után sokkal óvatosabban vagyok, emiatt is kellene a jogsi szerzésnél valami vészhelyzetet generálni (hogy átéld még "igazi" éles helyzet előtt valahogy), hogy itt van, mit csinálnál elméletben, gyakorlatban, és utána talán sokan máshogy állnánk a dolgokhoz, hogy ráérünk.

[ Szerkesztve ]

(#55) szipipeti válasza Lord Myn (#52) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Magad adod meg rá a válasz!
Kivel koccolnál szívesebben? Józsi'bával, aki 70-el cammog, Vagy "bubuferikével", aki az 1.6-os 24 éves bömösnek tolja, ahogy a csövön kijön 140-el ugyan ott!

(#56) Tikakukac válasza szipipeti (#55) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyikkel sem. Fater 50-nél majdnem meghalt anno Józsibá' miatt. Én saját mintavétel miatt így rászavazok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57) kenwood


kenwood
veterán

azt elfelejtetted megjegyezni,hogy miutan a budos paraszt besorolt a kovetesi tavolsagodba,akkor vagy belemasznak a seggedbe,vagy nem lesz meg a kovetesi tavolsag,es te fizetsz,ha besatuzik elotted a joember

azert a kep arnyaltabb.
lehet,hogy van gyerek,kutya a bunko kocsijaban.az is lehet,h haldoklik az edesanyja,es eleteben eloszor vezet gyoker modjara..

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#58) Bird válasza szipipeti (#55) üzenetére


Bird
addikt

Kisebb a sebesség kisebb (lehet) a baleset, ezt ne felejtsd el... Persze az ütköző járművek tömege is fontos szempont.

Ez a durva... Az ilyet örök életre eltiltanám a vezetéstől....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#59) Lenry válasza dnelb (#30) üzenetére


Lenry
félisten

én minden nap itt járok el. kétszer.
évek óta. ismertem az autómat meg az utat is. azt a foltnyi jeget nem ismertem, ami miatt keresztbeállt az autóm.
normál esetben annyira enyhe az az ív, hogy a gázról nem veszem el a lábam, most viszont pont az útviszonyok miatt a szokásosnál lassabban mentem. nem elég lassan.

kurvára felejtsd azt el, hogy te majd mindent megoldasz bármennyivel is mész. inkább még most add le a jogsidat a legközelebbi okmányirodában. hosszútávon mindenkinek sokkal jobb lesz. neked is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#60) Lenry válasza Lenry (#59) üzenetére


Lenry
félisten

vagy a másik amire nem tudsz készülni.

apósommal mentünk valahova, amikor meglátott egy őzet közeledni. lelassított, a mögöttünk lévő viszont sietett annyira, hogy lassítás helyett kivágott mellőlünk és elcsapta az őzet, és az árokban állt meg egy orr nélküli Renault-val.
ettől biztosan előbb ért bárhova is oda... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) kenwood válasza Bird (#58) üzenetére


kenwood
veterán

ez emberolesi kiserlet.az ilyet nem szabadna penzbuntivel,probaidovel emberek koze engedni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62) Bird válasza kenwood (#61) üzenetére


Bird
addikt

Én is így gondolom.... Ez kőkemény bűncselekmény, nálam örök vezetéstől való eltiltással. Ha a kamionos nincs észnél buktavári egy helyzet. Itt is az ego, majd én megmondom hogy vezess autópályán mentalitás keveredett a punisher elmeháborodott fejében.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#63) Tikakukac válasza Lenry (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp ma hallgattam meg a legutóbbi égésteret amiben épp erről volt szó.

De akkor mi a megoldás? 10-el megyünk mindenhova vagy 5-el? Komolyan kérdezem. Szenzor nincs a kezedben meg a lábadban, ha meg 99,9%-ra megyünk akkor meg tényleg lehet menni mindenhova behúzott kézivel is.
Mondom ezt úgy, hogy én aztán imádok cammogni, mert mindig valami podcastot hallgatok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64) dnelb válasza Lenry (#59) üzenetére


dnelb
veterán

ezért nem kell 20 éves autóval járni :P

(#65) Lenry válasza Tikakukac (#63) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem elég ha észben tartod, hogy közlekedni veszélyes és nem hiszed, hogy te vagy a Schumacher. ennyi.
balesetek mindig lesznek, még az önvezető autók korában is, ez elkerülhetetlen. ami viszont segíthet a helyzeten, hogy legalább önmagunk igyekszünk minél kevesebb veszélyes helyzetet teremteni.

(#64) dnelb látom átjött a lényeg

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) twi452 válasza updog (#38) üzenetére


twi452
senior tag

Most pont kuponnal kijön banggood-on 8500 pénz körül a xiaomi dashcam :)
Ebay-es topic-ban láttam ma reggel

(#67) Tikakukac válasza Lenry (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az elmélet, okay, de ez a gyakorlatban mit jelent? Zene le, kussban koncentrálsz nonstop készenlétben? Esélytelen.
Nekem az a bajom, hogy tanpályán is elmondták ezt meg azt hogyan kéne. Mondom rendben, de ez így pontosan olyan, mint a szintetikus tesztek a valódi ingame benchmarkokkal szemben. Az első kiméri mit tud a kártya, a másik, hogy ebből te mit fogsz érezni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#68) kenwood válasza Lenry (#59) üzenetére


kenwood
veterán

havernak volt ugyanilyen sztorija. kis tempo,egy jegfolt. 720 fokos porges.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) Lenry válasza Tikakukac (#67) üzenetére


Lenry
félisten

de ez a gyakorlatban mit jelent?

a dnelb által leírtak inverzét :D

poénon túl: tényleg nem lehet mindenre felkészülni, de ha már nem úgy indulsz el, hogy "húzzatok előlem, én majd tudom hogy kell vezetni", azzal egy jelentős százalékkal növelted a közlekedés biztonságát.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#70) #56573440 válasza dnelb (#64) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az új autó befordul. Aha. Segítek nem. Vezetéstechnikai tréningen próbáld meg... Meg fogsz lepődni...

Lenry: de akkor honnan tudják, hogy sietsz és fontos vagy és csak azért nem f1-ben mész, mert derogál? Viccelsz te. A parasztnak tudnia kell...

[ Szerkesztve ]

(#71) dnelb válasza #56573440 (#70) üzenetére


dnelb
veterán

nyilván, évi 3-4 80ks palyanapra futja, de rántópadra sajnálom :))) jajj te.
hidd el egy normális autó espje olyan dolgokat megold amit sok 20 éve vezető királycsavo nem fogna meg nélküle:)

[ Szerkesztve ]

(#72) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó eljátszadozni a gondolattal, hogy igazságot teszel az utakon egy ilyennel, de ne tedd.

(#73) MasterDeeJay válasza #56573440 (#70) üzenetére

Nagy esőben párszor megfogott az ESP Astra G-vel. Azért ér valamit, nagyon régiekben nincsen ilyen.
De valóban jégen nem lehet csodát tenni, ott ha megy akkor megy amerre akar. Haverom is így törte össze az F Astráját gyakorlatilag pillanatok alatt, hiába volt sok gyakorlata.
Papámtól örököltem egy Skoda 120L-t, rendbe kell kicsit rakni ha lesz idő és télen ki is próbálom forgalomtól elzárt nagyobb helyen. :DDD Na azzal télen nem is mernék közlekedni forgalomban. :D

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#74) kenwood válasza dnelb (#71) üzenetére


kenwood
veterán

vannak jo soforok,es jo autok.
ettol meg van olyan baleset,ami elkerulhetetlen.
ha maskent latod,biztosan tevedsz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#75) #56573440 válasza dnelb (#71) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mocca vizes gyantan tempóval mi fordul el? 40-ig xdrive bimmer 5 pl sikerrel. Fölötte az esp se mentette meg. Az ilyen a6 meg társai viccesen hullottak gyalogtempoban is.

Jégen, tempóval jelenleg nincs semmi ami megbaszná a fizikát. De a tiéd biztosan főleg veled a kormány mögött.

(#76) Cathfaern válasza Tikakukac (#67) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A problémát elég jól megoldja majd, ha kitiltják az összes manuális autót a közutakról és csak önvezetőt lehet majd használni :)

(#77) Carasc0 válasza Depression (#1) üzenetére


Carasc0
őstag

Valamit nagyon rosszul csinálsz! Pláne, ha így reagálod le! Józan ész kell ide, nem az hogy veszek egy dózert és tarolok. Ugyanis ezzel átveszed az általad becsmérelt autósok stílusát. :K

Most elképzeltem hogy épp vezetsz, és épp megelőznek jobbról, te egyből fekapod a vizet. Ezzel már a TE is kockáztatod a kocsiban ülők biztonságát. :K

dnelb: Az is takarodjon, aki tanuló még és nincs routinja?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#78) dnelb válasza #56573440 (#75) üzenetére


dnelb
veterán

Ki olyan idióta aki télen jeges úton száguldozik? Az meg is érdemli ha szanaszét töri magát.
Az a gond ti úgy értelmeztetek hogy én MINDIG szabálytalanul meg gyorsan vezetek.. Annyit írtam aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról, vagy indexeljen le, de ne arcoskodjon hogy majd ő eldonti ki siessen meg ki nem. Ezt továbbra is így gondolom. Ha meg így dönt akkor ne sírjon,villogjon,dudaljon hogy valaki szabálytalanul megmeri előzni őfelségét, hanem fogja be a pofáját.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tikakukac válasza Cathfaern (#76) üzenetére


Tikakukac
titán

Már baromi várom, hogy legyen önvezetés. Aki motorozni meg kocsikázni akar elmegy megfelelő helyekre, és végre mindenki halad és megy ahogyan kell közúton. A rendőrség meg bitument fog nyalni, mert nem lesz benőtt fás 30-as táblánál trafizás. Tegnapi sztori. És gondolom ha megkérdeznénk miért pont ott, akkor jönne 6 oldal tekert értelmetlen rizsa.

Carasc0: Az életen át tanulók a kedvencem. Plusz a kötött útvonalas jogsik. Otthon most parkot csinálnak, egy út telibe lezárva ami a falun kivisz. Így egy sima kereszteződéshez kell mennie a népnek, aminél sima jobbkezelések vannak. Apám, hogy ott most mi van. És áll az autóval és úgy néz, mint aki előtt kitört Tokaj. Félelmetes.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80) Chabee


Chabee
tag

Na akkor kicsit megszakítva a beszélgetések fonalát, visszatérnék az alap cikkhez. Én egy megyeszékhelyen lakom és bő egy éve sikerült családi házas övezetbe költözni. Itt kb 10 (!!!) éve megváltoztatták a forgalmi rendet és 30-as zónát és egyenrangú útkereszteződéseket csináltak a korábbi alá-fölé rendelt utcák helyett. Ahol belépsz a városrészbe ott a tábla. Na most az oldalán álló piros szegélyes háromszögben található fekete kereszt (azaz X) semmiféle emléket nem hoz elő az arra járó emberekből. Talán az ott lakók tanulták meg hogy ez a JOBB KÉZ SZABÁLY wazze! Naponta van konfliktus emiatt. És nekem is olyan gondolataim támadtak, mint a blog írójának, hogy kellene egy becsövezett, megerősített roncs és semmi mást nem csinálnék, mint haladnék 30-cal és csak jobbra kis ívben kanyarodnék bizonyos helyeken. Lenne móka kacagás azt hiszem.
Ami meg a közlekedési morált és hozzáállást illeti, sajnos mára csak ez maradt. Ez egy fajta evolúció (érts természetes kiválasztódás) annyi defekttel, hogy sajnos nem csak azok halnak meg akik barmok és bajt okoznak (sőt leginkább az ártatlanja). Szóval ez nehéz dolog. Az élni és élni hagyni filozófia valamint az önmagunkban való kételkedés bölcsessége csak nagyon keveseknek adatik meg. És sokszor már késő...

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#81) mephi666 válasza Chabee (#80) üzenetére


mephi666
nagyúr

jó masszív gép kell oda, ami megvéd a balról beléd szállótól... vagyis inkább kellene venni lepukkant jobbkormányos gépeket és azzal körözgetni :DDD itt is fel tudnék sorolni rengeteg ilyen kereszteződést, ahol a balról lakópihenőben nagy sebességgel érkező fel sem fogja, hogy nem neki van elsőbbsége, csak rongyol végig... (persze ahol meg kint a medvesajt és nincs jobbkéz, ott simán kifordulnak az ember elé)

ui: legjobb, ami pár napja volt... egy egyirányúba terveztem bekanyarodni, ahonnan szemből jött ki egy személygépkocsi... ha pár másodperccel előbb érek oda, tuti megtanítom neki, hogy tolasson vissza kb 200 métert :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#82) Kalandor válasza dnelb (#78) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról
:Y

(#83) Lord Myn válasza dnelb (#78) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja, csak ezzel az (is) a baj, hogy nem azt "bünteted" meg, aki lassan közlekedik és feltartja a sort, hanem azt aki szembe jön (és normálisan közlekedik), jobb esetben meg magadat. A záróvonal szerinted viccből van ott? Valószínűleg nem lehet rendesen belátni az érkező kanyart...

Ok, tudom, ismered az autódat, te soha nem hibázol és különben is ABS, ASR, ESP, meg egy csomó hárombetűs van benne, mert nem 20 éves... (Lehet, hogy nem is te tudsz jól vezetni, hanem az autód magától...?)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#84) dnelb válasza Lord Myn (#83) üzenetére


dnelb
veterán

Ember, én nem akarok senkit büntetni, csak haladni 90el. :D Ez már hihetetlen miket beleláttok :D

(#85) tope válasza dnelb (#78) üzenetére


tope
addikt

aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról
Ha tábla miatt pl ő betartja a szabályokat, de mindenki más nem, mert pl. ők tudják, hogy egy ottfelejtett tábla az, akkor ki a hülye?

UI:Erre gondolnak a többiek, hogy nem jól írod, az indokalatlanul lassan haladókkal van a bajod :)

[ Szerkesztve ]

(#86) #56573440 válasza dnelb (#78) üzenetére


#56573440
törölt tag

Amikor már nem tudod hogy miről is beszélsz?

"most viszont pont az útviszonyok miatt a szokásosnál lassabban mentem. nem elég lassan."

"ezért nem kell 20 éves autóval járni :P"

Az új autó befordul. Aha. Segítek nem.

Nem kell száguldozni, hogy egy kanyarban az egyébként száraz úton is fekete jég jöhessen szembe. Nem én mondtam hogy egy új autó ott elment volna. Hanem te...

"Annyit írtam aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról"

Én indítványozom, hogy azonnal tarkón kéne lövetni, aztán felakasztani, majd megerőszakolni. Sőt. És aki nem előzi meg a balféket pedig közvetlen mögötte halad és nem előzte még meg, azt is. :R

[ Szerkesztve ]

(#87) Lord Myn válasza dnelb (#84) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha meg így dönt akkor ne sírjon,villogjon,dudaljon hogy valaki szabálytalanul megmeri előzni őfelségét, hanem fogja be a pofáját.

Erre értettem a "büntetést"... Akkor máshogy fogalmazva: az is fogja be a pofáját, aki szabályosan szembe jön veled ilyenkor (esetleg ő is takarodjon az útról)?

@blackrulz: Én indítványozom, hogy azonnal tarkón kéne lövetni, aztán felakasztani, majd megerőszakolni. Sőt. És aki nem előzi meg a balféket pedig közvetlen mögötte halad és nem előzte még meg, azt is. :R

Sőt, az egész térséget 20km-es sugarú körön belül... :DDD Az a baj, hogy viccesen hangzik, de pont ilyen frusztrált sofőrökkel találkozom nap, mint nap, akik TÉNYLEG ezt gondolják! :K

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#88) #56573440 válasza Lord Myn (#87) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindenki is. Megjött a király pusztuljon a paraszt. ;]

(#89) dnelb válasza Lord Myn (#87) üzenetére


dnelb
veterán

Ennyi poszt után max egy fogyatékos nem fogja fel mire gondolok, vagy az aki direkt kotekedik. Te melyik vagy?
Nyilván nem akkor előzök amikor jönnek szembe, amúgy is 2 másodperc max elmenni mellette. Nyilván majd követni fogok valakit 50el 90es szakaszon, 20-30km-en át, egy darab csík miatt. Ha te igen akkor irigylem a türelmed meg az idődet.

(#90) updog válasza dnelb (#78) üzenetére


updog
senior tag

"Az a gond ti úgy értelmeztetek hogy én MINDIG szabálytalanul meg gyorsan vezetek.. Annyit írtam aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról, vagy indexeljen le, de ne arcoskodjon hogy majd ő eldonti ki siessen meg ki nem....Ha meg így dönt akkor ne sírjon,villogjon,dudaljon hogy valaki szabálytalanul megmeri előzni őfelségét, hanem fogja be a pofáját."

Személyesen rólad nem feltételezte senki, hogy mindig szabálytalan vagy. Szerintem rajtad kívül senki nem ilyen végletekben szólt hozzá. Ha ez a konklúziód az elmúlt ~60 hozzászólásról, elég furfangosan értelmezed a dolgokat :)

Ettől függetlenül záróvonalon előzni, nem az útviszonyoknak megfelelően vezetni stb. szabálytalan, akinek nem inge, ne vegye magára, de ha mégis... :U A 90 sem a minimális betartandó sebesség, aminél lassabb autók a KRESZ szabályai mellőzésével szabadon megelőzhetők, és amúgy is pfejj, csak mondom ;]

Szívem szerint amúgy az építkezéseken kintfelejtett 30-as tábláknál is ténylegesen 30-cal mennék a feloldásig, csak sajnos ha feleségem ott ül mögöttem, akkor hallgathatok... :D
De volt a családban aki dolgozott már építkezésen, és mondta hogy konkrétan halálfélelme volt néhány paraszttól, aki simán nyomta neki 90-nel, aztán egy nem belátható kanyarban kb 40 centin múlt, hogy egy kordon mögötti munkást ki nem kapott onnan. Nem véletlenül vannak kint azok a táblák (vagy ha de, akkor jelenteni kell a közútkezelőnél).

De a KRESZ (mint úgy általában a jogszabályok) nem úgy működnek, hogy ha én sietek, akkor felülbírálhatom, mert nem tetszik, meg majd én azt tudom.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#91) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nincs olyan nap, hogy ne lássak balesetet, pedig 5km-ert megyek melóba,

Ideje akkor gyaloglasra/ biciklire atallni, mert az ilyenek miatt is van baleset, aki 5 km-t nem tud letekerni (15 perc lenne), emiatt tele vannak az utak. :((

OK

(#92) Lenry válasza dnelb (#89) üzenetére


Lenry
félisten

Nyilván majd követni fogok valakit 50el 90es szakaszon, 20-30km-en át, egy darab csík miatt.

namármost az a darab csík egy szabályt határoz meg, amit a kresz definiál. a kresz betartása meg nem opcionális. okkal van ott az a csík

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#93) Carasc0 válasza dnelb (#89) üzenetére


Carasc0
őstag

Pontosan emiatt vannak a balesetek ahogy te látod dolgokat. Tehát mivel neked nincs elég időd és türelmed, így húzzon el mindenki az útból aki nem a te tempód szerint akar vagy tud haladni! Veled egy gyors autó simán kitudna cseszni. Pontosabban az idegeidet próbára tenni. Megy előtted 50-el, de mikor előznéd rád gyorsít. Akkor mit teszel? Megölöd?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#94) Lord Myn válasza dnelb (#89) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én valószínűleg a fogyatékos vagyok, aki direkt kötekedik... ;]

De ahogy olvasom, nem csak velem van baj, hanem itt elég sokan fogyatékosak és/vagy kötekednek. Úgy látszik a PH! már csak ilyen provokátor diliház... :C

Egyrészt 90 km/h-nál 25 métert teszel meg mp-enként, tehát 2 mp alatt 50 métert teszel meg, ez alatt hidd el elég sok minden történhet, mivel mint írtam a záróvonal valószínűleg NEM véletlenül van ott. Másrészt inkább menjen 50-tel, ha vagy az autója vagy ő nem tud biztonságosan közlekedni az adott útszakaszon többel. És igen, én ilyenkor megszoktam várni, amíg nincs tiltás és szabályosan kielőzhetek (max. közben anyázok egy kicsit, de abba még kevesen haltak bele).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#95) Earl_Muttley válasza dnelb (#78) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

"Annyit írtam aki mögött 15 autó feltorlodik az takarodjon az útról, vagy indexeljen le, de ne arcoskodjon hogy majd ő eldonti ki siessen meg ki nem. Ezt továbbra is így gondolom. Ha meg így dönt akkor ne sírjon,villogjon,dudaljon hogy valaki szabálytalanul megmeri előzni őfelségét, hanem fogja be a pofáját." - eddig igyekeztem read only maradni, de kikényszeríted, hogy beleszóljak.

Nem igazán szívlelem azokat a sofőröket, aki szerint bármelyik autóstársnak takarodnia kéne az útról, illetve be kéne fognia a pofáját. Megértem, hogy haladni szeretnél, én is szeretem, ha üres az út, és tudom a magam tempóját tartani, vagy ha a menni nem akaró autóstárs jelzi, hogy előzzem meg nyugodtan. Ha ez nem jön össze,nem érzem viszont késztetését a dupla záróvonalon megelőzni, se letolni, levillogni, vagy bármilyen okból zavarni a másik sofőrt. Szerintem az "takarodjon az útról" akinek nincs türelme a másikhoz (no offense, nem rád értem), nem látunk bele a másik autóba, miért megy annyival, stb. A vezetéshez szvsz szükséges egy nagy adag tolerancia, meg egy minimális empátia is.

(Az igazi nettó parasztra egyébként főnököm a legjobb példa, nem szeretek se mellette ülni, se azt ha én vezetek és a jobb egyről szinte rám parancsol, hogy miért nem villogom le a szerencsétlent, aki éppen előzi az 50-re limitált BKK buszt, vagy miért engedek be valakit.)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#96) Z_A_P válasza Lord Myn (#94) üzenetére


Z_A_P
addikt

Másrészt inkább menjen 50-tel, ha vagy az autója vagy ő nem tud biztonságosan közlekedni az adott útszakaszon többel

Azert azt gyorsan tegyuk hozza, aki 90-es helyen 50-el tud maximum menni az autoja/sajat limitaciojabol, az nem valo az utakra.

[ Szerkesztve ]

OK

(#97) dnelb válasza Z_A_P (#96) üzenetére


dnelb
veterán

Ennyi, erről van szó. Nagyon kellene egy minimum sebesség limit is.

[ Szerkesztve ]

(#98) Carasc0 válasza Z_A_P (#96) üzenetére


Carasc0
őstag

Lehet nem való! De mivel jogában áll, így csak már csak a többi autós intelligenciájának kérdése a többi. ÉS mivel ez belőeld is unszimpátiát vált ki ami már nem biztonságos közlekedést eredményezhet, így te sem vagyy való az utakra. :K

dnelb: Amúgy ez a takarodjon mindenki az utakról ez olyan tipikus tutyuki autószindróma.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#99) dnelb válasza Lenry (#92) üzenetére


dnelb
veterán

Valószínűleg a 90es sebességet vették figyelembe a csík letetelekor, nem az 50et.

(#100) Lord Myn válasza Z_A_P (#96) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ebben teljesen igazad van (ebben az esetben inkább a kisebbik rosszról beszélünk), szoktam is mondani sokszor, ha rajtam múlna a jelenleg jogsival rendelkezőknek kb. a 10%-a tarthatná meg a jogsit...

Viszont az előző bicajos/gyaloglós példáddal nem értek egyet... Én pl. irodában dolgozom, valahogy nem érzem az affinitást arra, hogy szép ruhában, dög melegben leizzadva érkezzem a munkahelyemre.

#99: Jelen példában mi köze a záróvonalnak a sebességhez...? :F

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#101) AxBattler válasza Z_A_P (#96) üzenetére


AxBattler
félisten

És ha műszaki hiba lépett fel, akkor is a k* anyját, nemde? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#102) Feketelaszlo válasza Kalandor (#72) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ilyennel ne is, minimum ilyesmivel érdemes próbálkozni:

;]

Egyébként olyan családban nőttem fel, ahol minden férfi felmenőm "hivatásos" sofőr volt, így soha nem igazán értettem az úrvezetőknek ezeket a szokásos roadrage kirohanásait, amik kiváltképp a nyári vakáció időszakban jönnek elő. Tavaly olvastam egy nyugdíjas buszsofőrrel egy interjút, amiben nagyon jól összefoglalja, hogy bár lehet, hogy az ő pályáján is mindenki sportos vezetőként kezdi, de előbb-utóbb el kell döntenie, hogy lenyugszik vagy elviszi az idegbaj. A reggel 7-kor dugóban álló ingázó robogós idegeskedhet, mert legalább felébred kicsit munka előtt, viszont ha valaki komolyan gondolja, hogy ő a személyautója volánja mögött is napi több-száz kilométert vezet, azért gondolkodjon el rajta, hogy ezen a távolságon is megteheti-e azt, hogy 50 kilométerenként rendszeresen felhúzza magát egy forgalmi helyzeten vagy inkább érdemes felvenni egy defenzív vezetési stílust.

(#103) dnelb válasza Lord Myn (#100) üzenetére


dnelb
veterán

Nem ugyanaz 50rol előzni mint 90rol. Több ideig tart, több út kell, nagyobb fekut van a kanyar előtt stb.
50->80 vs 90->120 ugyanazon helyen azért nem mindegy. Az egyik biztonságos a másik életveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#104) Z_A_P válasza AxBattler (#101) üzenetére


Z_A_P
addikt

Muszaki hiba ami az ut soran jon elo kb az esetek max 10%-ban van. Ilyenkor veszvillogo kirak, amennyire lehet jobb lehuzodik az utrol, igy jelzi hogy baja van, elozzetek meg legyszi.

OK

(#105) Lord Myn válasza Feketelaszlo (#102) üzenetére


Lord Myn
senior tag

...azért gondolkodjon el rajta, hogy ezen a távolságon is megteheti-e azt, hogy 50 kilométerenként rendszeresen felhúzza magát egy forgalmi helyzeten vagy inkább érdemes felvenni egy defenzív vezetési stílust.

Nagy igazság! :R Magamon és környezetemen, egyébként, azt vettem észre, hogy amikor bővül a család, hamar magától is eljön az utóbbi helyzet.

#103: De te azt írtad, hogy a 90 km/h-oz igazították a záró vonalat, most meg pont az ellenkezőjét írod, hogy az 50-es sebesség miatt van... Pont fordítva lenne értelme, annak amit írsz! (50 km/h - záróvonal, 90 km/h - nincs záróvonal) :F

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#106) Z_A_P válasza Carasc0 (#98) üzenetére


Z_A_P
addikt

De mivel jogában áll

A 86 eves bacsinak is jogaban allt vezetni aki nem vette eszre a 4 fos csaladot a zebran...

OK

(#107) Carasc0 válasza Z_A_P (#106) üzenetére


Carasc0
őstag

90-es út volt ahol volt a zebra? :U

Azért tök más szitu 50-el menni egy 90-es úton, mint figyelmetlenségből elütni valakit egy zebrán. Az utóbbi a rosszabbik eset. Bácsinak jogában állt menni az úton, de nem volt joga elütni a családot.

Nálad is tutyuki szindróma van amúgy? :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#108) Z_A_P válasza Lord Myn (#100) üzenetére


Z_A_P
addikt

Én pl. irodában dolgozom, valahogy nem érzem az affinitást arra, hogy szép ruhában, dög melegben leizzadva érkezzem a munkahelyemre.

Meloja valogatja, amugy legtobb helyen le lehet tusolni, idoben kb ugyanott vagy, csak sokkal egeszsegesebben, felfrissulve. ;)

OK

(#109) Kalandor válasza Z_A_P (#106) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem érv.

(#110) dnelb válasza Lord Myn (#105) üzenetére


dnelb
veterán

Úgy értettem ha 50el megyünk egy lassú autós miatt 90es teruleten ahol záró vonal van és akkor szeged meg a szabályt kisebb eséllyel lesz belőle gond(mivel 90es sebességet vettek figyelembe lerakaskor, nem 50et),mintha ugyanott 90->120.

[ Szerkesztve ]

(#111) dnelb válasza Carasc0 (#98) üzenetére


dnelb
veterán

Volt, de már eladtam. És nem mindenki, csak az indokolatlanul lassan hajtók. Ne ferdíts

[ Szerkesztve ]

(#112) Lord Myn válasza Z_A_P (#108) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ok, és az irodai ruhámat amibe átöltözöm és a táskámat, azt hogy viszem be biciklin? De egyébként tusolási lehetőség sincs, max. mosakodni tudnék. Hidd el az otthoni reggeli zuhany + klímás autó után is elég frissnek érzem magam. Bár az tény, hogy a bicikli jobb kondit csinál... De mindegy, ez már nagyon OFF...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#113) Carasc0 válasza dnelb (#110) üzenetére


Carasc0
őstag

Jaj már! Aki 50-el megy 90-es uton azt a többség mindig megelőzi úgy is még ha záróvonal van akkor is. Persze ez szabálytalan oké aláírom! De lehet a többi megelőző nem bosszankodik úgy mint te. Na itt van jelentős különbség. :K El kell fogadni hogy ő totyog az úton lassan, te meg szépen kikerülöd és ennyi.

Elejétől fogva erről beszélek, örülök hogy végre sikerült megerteni. Jó nehéz volt.

Nem! Te arról beszéltél, hogy aki 50-el megy 90 helyett az takarodjon el az utakról! Nem ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#114) dnelb válasza Carasc0 (#113) üzenetére


dnelb
veterán

Elejétől fogva erről beszélek, örülök hogy végre sikerült megerteni. Jó nehéz volt.

[ Szerkesztve ]

(#115) Ghoosty válasza dnelb (#89) üzenetére


Ghoosty
őstag

"amúgy is 2 másodperc max elmenni mellette. "

Csak abban az esetben jön ki a 2 másodperc, ha már felgyorsítva érkezel és 90-nel mész át a másik sávba és bevágsz a másik autó elé.

"Nyilván majd követni fogok valakit 50el 90es szakaszon, 20-30km-en át, egy darab csík miatt."

Én még nem jártam olyan útszakaszon, ahol 20-30 km-át ne lett volna megoldható a szabályos előzés. Ráadásul az eredeti felállás 70km/h egy olyan szakaszon ahol kiszámíthatatlan az út minősége. (70km/h-hoz viszonyítva 30km-en 5-6 percet nyersz, ha te hozod az átlag 90-en ő meg az átlag 70-et.)

(#116) mephi666


mephi666
nagyúr

ezért kell mindenképp megelőzni a lassan haladót, akár záróvonalon keresztül is... :U

ui: egyébként régről ismerem a sofőrt... még általános suli alatt vitt egyszer minket osztálykirándulásra (talán kőszegre?) ahol kempingben volt a szállás és egy faházba rakták velünk... érkezés után eltűnt, molyosan visszatért később 5-6üveg sörrel, egyet passzolt nekünk, maradékot pillanatok alatt elpusztította és húzta a lóbőrt reggelig :D

ui: pár napja majdnem egy audi húzott meg minket így oldalról városon belül és ott záróvonal sem volt... szemből biciklis, mögötte audi, nekem jobbról út mellett szgk, ami mögül kilépett egy gyalogos az úttestre olyan szándékkal, hogy beszáll... reflexből húzódtam a felezővonal mellé, amin pedig átjött az audi, hogy megelőzze a biciklist... szerintem 1-2 centin múlott, hogy nem vittük le egymás tükrét :U

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#117) dnelb válasza Ghoosty (#115) üzenetére


dnelb
veterán

50-100 2.8s, pedig csak egy fiesta :)
nem mindenki 1.4 szívóval jár ám

[ Szerkesztve ]

(#118) szipipeti válasza dnelb (#89) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Igen! Követni fogsz...
egészen addig, amíg magadra nézve kötelezőnek tartod a KRESZ-t!
Egy javaslat: ha úgy érzed, hogy rád - a saját szempontjaid alapján mérlegelve - egyik, vagy másik KRESZ szabály nem betartandó, akkor javaslok egy területet: "vasúti sorompó tilos jelzésén való áthaladására vonatkozó rendelkezések"
Én személy szerint ennek betartása alól egész életedre felmentlek!
Győzzön a jobb!
(Inkább, minthogy szembe jössz velem az átlépett záróvonalon!)

(#119) Lauda válasza Tikakukac (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Már baromi várom, hogy legyen önvezetés.

Miert varod azt annyira?

(#120) Lord Myn válasza Carasc0 (#113) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, ezt mondja ő is... Mi meg azt, hogy NEM kerülöd ki, ha záróvonal van, hiszen valószínűleg azért van ott, mert, a szembejövő és/vagy mi nem látjuk be az útszakaszt a biztonságos előzéshez. Akkor kell kikerülni, amikor már nincs záróvonal. Nem (csak) a bosszankodással volt probléma...

#119: Valószínűleg azért mert a rengeteg barom sofőrnél a gépek szinte 100%, hogy jobban vezetnek... :K

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#121) Carasc0 válasza Lord Myn (#120) üzenetére


Carasc0
őstag

Ja hát én odáig nem süllyedtem le, hogy azt tanácsoljam hogy igen kisfiam tartsd be a szabályokat mert be kell tartani. Esélyem sem lenne. Egy Ford Fiesta nem tűri ezt hogy kövessen valakit 50-el. Érted. :B

Én nem írtam hogy én is megtenném! De neked mást nem tudtam javasolni, de ez is nagyon vezélyes! ennyi

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#122) dnelb válasza Carasc0 (#121) üzenetére


dnelb
veterán

most írtad le hogy ugyanúgy megelozod zárón mint én, mit játszod a fejed? :D

(#123) Lord Myn válasza Carasc0 (#121) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Lehet, hogy nem lenne esélyed, de szerintem akkor sem lenne sok, amikor ő épp előz a záróvonalon, te meg jössz szembe vele... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#124) Carasc0 válasza dnelb (#122) üzenetére


Carasc0
őstag

Amúgy ha már nekem is megkéne előznöm, gondos körülmények között simán megtenném, igaz van hozzá autó is! Ezt beismerem! :K De ahhoz igen patikának kéne lennie mindennek. De engem az 50-el toyogás nem késztet azonnal arra hogy huh előznöm kell!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#125) Ghoosty válasza dnelb (#117) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha ő 70-nel megy, te meg 90-nel, akkor 20km/h a sebességkülönbség. Ez 5,5m/s. Egy autó átlagos hossza simán 4 m. Biztonságos követési távolság még több. Nem 0 távolságra érkezel, akkor ott is van 2-3m. De ezt még mindig nem nevezném biztonságosnak. Tehát le kell dolgoznod ezt a minimum 12m 'előnyt'. Ez 5,5m/s sebességkülönbséggel több mint 2s.
Ha gyorsítanod kell, akkor ez csak még több lesz, teljesen mindegy, hogy F1-es kocsival teszed vagy Trabanttal.

Szerk:
Látom, idő közben 50 lett abból a kezdeti 70-ből, de még így is necces.

[ Szerkesztve ]

(#126) Tikakukac válasza Lauda (#119) üzenetére


Tikakukac
titán

2 jó indok van: simán csorogni és eljutni A-ból B-be egy érdektelen kocsival nem móka, hanem szopás.

A másik: végre megtudhatom, hogy a rendőrség mit kezd magával és a kapacitásaival, amivel most leginkább csak pénzt takarít be.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#127) Lauda válasza Tikakukac (#126) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem.

Masodikra: mindig azt szoktam mondani, hogy szurjunk ki a rendorokkel, kozlekedjunk szabalyosan. Meg sem buntetnek, marad egy csomo uzemanyag es ugyan ugy oda fogok erni mindenhova.

(#128) trydium válasza Lord Myn (#50) üzenetére


trydium
csendes tag

A posztíró nyavalyái miatt van a családban egy rozsda-rágta, '98-as 1.7D (Isuzu motoros) Opel Astra. Szigorúan városi közlekedésre... A teljesítménye bőven elég (városban), a vizsgán átengedik, minimális fenntarthatósági költségből. Ha végleg szétrohad, nézek másikat gyakorlatilag gombokért...

Optikai tuning (!) városi közlekedéshez (!!!):

- a jobb oldali kűrt (duda) gomb a kormányon, egy relén keresztül a FÉKLÁMPÁT kapcsolja be !!!!!!!!!
A fenékbejövős paraszt / balfaszok ellen !

- ABS jeladóról véve a jelet: álló helyzetben a "vészjelző kapcsoló" egy relén keresztül a TOLATÓLÁMPÁT kapcsolja be !!!!!!!!
A dugóban a seggemben lévő Audi Q7 dudálva / remegve menekül !

Egyszerű átalakítások ezek, vizsga alkalmával a csatlakozók a gyári helyükre kerülnek vissza ! Ennyi...

Ui: akinek ez nem lenne elég...
A hátsó ablak spricni fagyállót küld HÁTRAFELÉ... Ugye ismerjük a hatásait a szélvédőn ?? ! ?? :D

Mielőtt vki leugat, a hátsó ablakot manuálisan tisztítom tükörfényesre, a hátsó ablaktörlőre nincs is szükség, gyakorlatilag csak a díszlet szerepét tölti be ! :))

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#129) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem nincs bajom senkivel, egyedül az éjszakában 160-al közlekedő fast moverekkel, akik -gondolom a sebességükre hivatkozva- nem akarják levenni az országútit.
Ilyenkor bekapcsolom én is a halálsugarat és mindketten várjuk hogy végelegyen :DDD

Jah még ködben az is jó amikor az előtted lévő autót utoléred és rajta hagyja a hátsó ködlámpát hogy kivakítsa a szemed.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#130) Tikakukac válasza Lauda (#127) üzenetére


Tikakukac
titán

A rendőrrel nem szúrsz ki, engem sem büntettek meg soha. Magaddal szúrsz ki továbbra is, mert ahelyett, hogy börtönben rohadna a sok szar alak, neked nézegetik a kocsidal a forgalomban, mert arra megy az idő.

Mellesleg a 200-al tolatós és mulasztásos törvénysértéses mérésekkel nem tudsz te sem mit kezdeni, ha sas a szemed és ha fejen pörögsz sem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#131) SP!T válasza mickemoto (#6) üzenetére


SP!T
addikt

Azért a reflexeknek nehéz ellent mondani. Mondhatod, hogy legközelebb te töröd össze, ha nem adja meg a jobb kezet, mert úgy is Ladával vagy, vagy épp a biztosító fizet. De az adott pillanatban annyira hirtelen kellene felmérned az előnyeit és hátrányait a szituációnak, hogy úgy sem fogsz kockáztatni. Erre nincs idő, az ember agya a veszély elkerülésére összpontosul akaratlanul is (pl sok esetben ezért is lehet nagyobb a baleset, mikor a szembe sávba rántja az illető, mert satuztak előtte... csak hát ott meg pechére éppen jöttek 50-70-el). Nem arra, hogy megéri-e belemenni...

Mellesleg hányszor hallottam ilyet, hogy valaki elengedi a jobbról érkezőt, majd direkt belemegy. Szóval ha küllemre valami nemesfémet gyűjtő fószert láttok, aki előzékeny a jobbkéznél inkább ne tegyétek. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#132) Lauda válasza Tikakukac (#130) üzenetére


Lauda
félisten

Azzal miert szurnek ki magammal, mert szabalyos vagyok?

Erre irtam egyebkent:

a rendőrség mit kezd magával és a kapacitásaival, amivel most leginkább csak pénzt takarít be.

A kozlekedesis rendornek nincs koze a bortonokhoz, nincs osszefugges. ;)

(#133) Tikakukac válasza Lauda (#132) üzenetére


Tikakukac
titán

Azzal miert szurnek ki magammal, mert szabalyos vagyok?

Mert ettől még mindig nem azt fogja csinálni az állomány, amit valóban kéne.

A kozlekedesis rendornek nincs koze a bortonokhoz, nincs osszefugges. ;)

Szerintem erősen van. De ha a trafival ki lehet veretni a kamu xenonosokat, az állatmód menőket és mindenki mást is, aki szétgyalázza a közúti morált, hát nekem jó :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134) Lauda válasza Tikakukac (#133) üzenetére


Lauda
félisten

Egyiket sem értem. Ha szabályosan közlekedem az miért kiszúrás nekem és ehhez mi köze az állománynak. Másodsorban, hogy a börtönökhöz mi köze a xeonosoknak és a közlekedési állománynak. Véleményem szerint össze nem függő dolgokat próbálunk összefüggésbe hozni.

Nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#135) Tikakukac válasza Lauda (#134) üzenetére


Tikakukac
titán

A közvetett és a közvetlen szavak itt a titok.

De persze nagyon helyesen közlekedj szabályosan. Amikor pedig szabályos közlekedés mellett kapsz egy csekket, mert -200-al közlekedtél és csak azért ejtik az ügyedet, mert a médiához fordulsz, akkor továbbra is közlekedj szabályosan.

Semmi sem függ össze semmivel. De azért valahol mégis ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Volt egyszer egy autóm, amit nem sajnáltam volna, ha valaki GTK-ra tör. Felújítani már nem érte volna meg, a műszakijából alig volt hátra, és az ilyen 100 000 forint körüli értékű romokat legfeljebb olyanoknak tudod eladni, akikkel legszívesebben nem tartózkodnál azonos megyében, nemhogy még üzletelj velük. Lényeg a lényeg, hogy ha egyszer nekemjöttek volna, bizisten nem bánom. Aztán amikor egyszer tényleg meglett volna az esélye, hogy összetöressem magam, persze győzött az ösztön és megmentettem a helyzetet, mert olyankor a tudatos gondolkodásra nincs idő, a tudatalattija meg nem olyan hülye az embernek, hogy bevállalna egy karambolt. :D

(#137) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Én is elhatároztam már párszor, hogy legközelebb nem mentem meg a másikat egy koccanástól. De azért mégis mindig fékezek :) Nem is nagyon tudom elképzelni azt a szitut, ahol képes lennék szándékosan balesetet okozni. A hirtelen felindulást persze értem..

...csak én vagyok helikopter?

(#138) Silεncε


Silεncε
őstag

Na pont az ilyenek miatt döntöttem el, hogy nem fogok vezetni. Két éves lesz most a jogsim, mióta megvan, vezettem összesen kb 100km-t. Azóta nem vagyok hajlandó vezetni. Városban bicikli, városon kívül busz. Megvan a napi testmozgás, olcsó, nem szennyezem a környezetet és nem is idegesítenek föl a parasztok. Csak haszna van :D

(#139) Geller72 válasza Agostino (#2) üzenetére


Geller72
veterán

...nagyon laikusként. Egy koporsó mind. 2000 előtti "nyugati" autókban az ütközésvédelem a nullához konvergál. Egy pici Renault Modus rommá tud törni egy 940-es Volvó kombit is simán. Ennyit jelentenek a generációk. A laikusok mind meghaltak volna a Volvóban... :U

(#140) mickemoto válasza SP!T (#131) üzenetére


mickemoto
őstag

Minden bizonnyal reflexből elkerülné az ember az ilyen szituációt.Ami valljuk be, mindenkinek jobb.
Persze abból még nincs gond ha egy ilyen szemből előzés miatti satufék után eljátszik az ember a gondolattal :DDD

(#141) Earl_Muttley válasza Geller72 (#139) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Kis koccanásnál viszont jobban jön ki az ember egy öreg autóval, Volvo 850 Sedan, 1996. Állok a pirosnál, Egérút, mögöttem lévő benézi a féktávot, olyan 10-15 km/h-val, de belém sikerült jönnie hátulról.

2010 utáni Opel Combo eleje (lökhárító, 2 lámpa) off, enyémen egy 2x2 centis horzsolás emlékeztet a történtekre. Bementem az autószervizbe, levették a lökőst, szerencsére kutya baja, betétlap összetép, legyen elég az öregnek a saját kára...

Amikor az elejébe csúsztak vissza emelkedőn, akkor a lökhárító leugrott, meg volt egy rendszámkeretem.,

Nem összehasonlítható egy olyan ütközéssel mint a videódon, de a poszter szerintem alapvetően az ilyen kis erejűekre gondolt, nem konkrétan tűzoltó-kifűrészelős GTK-ra. Az enyémet egy okból sajnálnám, nagyjából kész az esztétika is már...

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#142) Geller72 válasza Earl_Muttley (#141) üzenetére


Geller72
veterán

...de én egy kommentre reagáltam, amiben az volt a felvetés, hogy a zsiguliban mivel sok a vas, az mindent kibír. Ami több sebből is vérzik. Egyrészt nincs benne több vas, a zsiguli is csak 1 tonna körüli volt, (Az "ezerkettes" átlag 940kg-al) másrészt nulla ütközésvédelme van, nulla mesterséges elnyelő zónákkal és bizony egy koporsó. Mondom ezt 17 zsigulival a hátam mögött. És egyből úgy vágtak ki, pedig én még talán negyvennel sem mentem (2-ből raktam volna éppen 3-ba) aki meg belém rongyolt, az is kb. ennyivel, egy kanyarban.

Sokra megyünk a koccanásos eseményekkel, de ha egyszer komoly gáz van, hiába ülsz a 850-ben. :(. Kb 1 hónapja mentem el egy frontális mellett, ahol helyszíneltek. Egy Yaris csattant neki egy hármas passat kombinak. A Yaris összes ajtaja simán nyílt, a tűzoltóknak semmi dolga nem akadt, ellenben a passat tulaja sajnos ott maradt, mivel a középső oszlopig gyakorlatilag megsemmisült az autó. :(. Értem én, hogy olcsó, meg minden, de az én és a családom épsége mindennél fontosabb. Tudom, hogy nem tehetjük meg, hogy új és biztonságos autókat használjunk, de úgy gondolom, hogy ha van egy adott keretem autóra, akkor azért szeretném a legbiztonságosabbat megvenni, nem a legmenőbbet. :B Amióta ABS-es autót használok, nem vennék olyat, amiben ez nincs, pedig előtte azt mondtam, hogy az nettó baromság, az én lábam sokkal jobban érzi azt a határt. Hülyeség. ;) .Azóta próbálom tartani azt a max 10 éves kort, amikor autót veszek.

(#143) Geller72 válasza Earl_Muttley (#141) üzenetére


Geller72
veterán

Viszont valahol megértelek, mert te a Volvót nem csak simán közlekedési eszköznek vetted, hanem A KOCSI a szemedben, mint másnak pl. a Bogár. :R. Ilyen esetben a biztonság általában nem elsődleges szempont.

(#144) Earl_Muttley válasza Geller72 (#142) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A két hsz-re egyszerre reagálok. :)
Igazából egy mellékszálat vettem fel, amit tőled tudtam megindítani. A Ladában ilyesmiben én is félnék.
Amikor félig szerelemből, félig racionalitásból lett ez a Volvo, azt mérlegeltem azért, hogy a kor biztonsági felszerelései legyenek benne, és úgy, hogy ha kell, ezeket lehessen javítani benne. 4 légzsák, amiket 10 év után cseréltek, így még remélem működik, de sose kelljen megtudnom, ABS (első dolgom volt javíttatni), menetstabilizátor(Volvóék ezt TRACS-nak nevezték ebben), erősített oldalfal.

~300 ezerből nem hiszem, hogy lett volna biztonságosabb autó, persze ez se ott tart már most, hogy majdnem kész (a blog óta rengeteg minden javult).

Komolyabbat meg nem szeretnék átélni, de ez sajnos nem kívánságműsor mint köztudott. :(

Az álláspontodat megértem teljesen, egyet is értek vele egyébként. :R

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#145) #90088192 válasza dnelb (#30) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne haragudj, de matematika mennyire ment neked kb alt isk szinten, nem bántás de ugye tudod mennyire befolyásolja az átlag sebességed egy ilyen akció? Kiszámoltad mennyi időben a differencia.

Csak egy példa közelmúltról, 400km kb végig 100-110 km/h sebességkorlátozás, ha végig 120km/h óra környékével mennek akkor jönne ki 30! perc differencia !!!! Ugye tudod 400km mit jelent ez átlagsebességben? Nem kell elmagyarázni, gyakorlatilag amikor lelassítok 80/60 ra lakott területen táblázás szerint gyakorlatilag max 1-2 percet "vesztek".

Ha neked ezek után olyan fontos sietni akkor hajra, de el kell indulni 30-percel előbb és nincs sírás rívás!

Nagy városban laktam, 2-3 órával előbb elindultam pont a dugok és az idióták miatt, hogy varoson belül megérkezzek időben. Es érdekes sosem késtem el sehonnan SOHA!!!

Vagy neked gyémántban és aranyban merik az idődet, és mindenkinél értékesebb vagy 3 agysebész diplomával meg 2 energetikaival, és egy matematika professzor veszett el benned?

Ne azt nézd pont neked írom ez bármelyik közúti veszélyeztetőre igaz, GONDOLKODJ!!!

Ha annyira fontos vagy, mert tudom belőled csak egy van másokból meg annyi, akkor járj helikopterrel, charter repülővel, mert akkor ugye olyan bérezés mellett megteheted.

Es hogy ne cinkelesnek éld meg, magam repülővel járok dolgozni, viccen kívül, és nem vagyok se értékes, se túlfizetett, csak a munkámnak akkor kell elkészülni amikor mondjak, és 600- több ezer km nem tudok levezetni esszerű időn belül. Ja s kétkezi munkás vagyok alkalmazásban. :R

Pont erről diskuráltam Fred23 kollégával, fogalma sincs az embernek hova siet, mert a legtöbb embernek meg sosem volt ténylegesen ennyi szabad ideje, de fogalmuk sincs mit kezdjenek vele, ha bajuk van azt se tudjak mi az csak csináljak a marhaságokat

A többi lényegtelen, amikor az emberek a külső sávból képtelenek behúzódni a belsőbe amikor a becsatlakozó forgalom szeretne becsatlakozni, lenne hely de minek? Es forditva is igaz...

De tudjatok, a külső savban belövöm 85-90-re a tempomatot, aztán mindenki azt csinál amit akar, az enyém egy dobozos majd 20 éves kis teher, mit erősködjek :R Azóta semmi gondom nincs a közlekedéssel :DDD

(#146) Depression


Depression
veterán

Jó, persze, hogy nem fogom megtenni.
De mint írtam, ez nap mint nap meg történik, így tegnapról felteszek 2 képet, csak, hogy jobban érthető legyen: mi araszolunk a belső sávban, mert a külső sávot teljesen felmarózták, és újítják fel. Ez Miskolc és Felsőzsolca közötti teljes szakasz.

Na és ezek pofátlankodnak majd be eléd az utca végén, vagy közvetlenül az úton dolgozó munkások előtt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#147) szabonagyur válasza Depression (#146) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez ugye tudod, hogy nem szabalytalan igy ugye? Az, hogy Ti bealltok a belsobe mar joval korabban az csak a sajat dontesetek, a szelso sav ugyanugy hasznalhato addig amig le nincs zarva. Ezt irtam neked elobb is, cipzar elv alkalmazasa es nem lenne fennakadas, de gondolom egyszerubb veletlenul sem beengedni a masikat akinek megszunik a sav.

A megszuno sav neked is figyelmeztetes, fel kell keszulnod a besorolokra... csak gondolom egyszerubb igy..

Amugy pont errol volt par napja/hete cikk, hogy Miskolc es kornyeken mennyire nem engedik be a megszuno savbol erkezo autost (a pelda a 37-es ut 2x2 savos reszei voltak pont Zsolca es Miskolc kozott).

Ha ennyire streszz neked a vezetes forgalomban, tobb savos uton es melle meg epitkezesben akkor le kell rakni a kocsit es nem hasznalni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#148) Depression válasza szabonagyur (#147) üzenetére


Depression
veterán

Szerintem elég egyértelműen elmagyaráztam, és a képek is idősorrendben vannak. Az első képen ott a lezárás.
A második képen a kedves sofőr a lezárt területen közlekedik. Egy lezárt területen pofátlanul előző egyénnek meg ha ne kelljen már elsőbbséget adni. De az akkor is benyomja az orrát, és nincs más választásod, mint beengedni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#149) Lauda válasza szabonagyur (#147) üzenetére


Lauda
félisten

A lezárt területen halad a zafirás. :D

(#150) Geller72 válasza #90088192 (#145) üzenetére


Geller72
veterán

"Nem kell elmagyarázni, gyakorlatilag amikor lelassítok 80/60 ra lakott területen táblázás szerint gyakorlatilag max 1-2 percet "vesztek"."

-Én sem bántani akarlak, de a matek látszólag neked sem megy. Amit fent írtál, az alapból hülyeség. Te csak azt hiszed, hogy a lakott terület pár percet vesz el a jó átlagsebességedből, mert azt gondolod, hogy alig 5km volt ez a falu is, hát az semmi. Önmagában ez a távolság nem mérvadó, hanem az, hogy MEDDIG mentél 50-el mondjuk. Ha - tegyük fel - 10 percig mentél 50-el, akkor ha 10 percig mész 90-el, biztos lehetsz benne, hogy az átlagod igen le fog esni. Hiába haladtál te megtett távon 90-el sokkal többet, mint 50-el, pont ez benne a lényeg. Amúgy remélem, rosszul értettem azt a 80/60-as lakott területes "lelassításod". :U

Én ugyan ritkán repülök, jellemzően évi 2, 3x, a legtöbbször kocsival járok haza, éppen most nagyjából ~1500 km-ről. Mentem haza olyan autóval, aminek kb. 120 km/h volt az a sebesség, ami kivitelezhető volt, plusz az én zsebemre ment a dolog, jó esetben (stau, egyebek) 16-17 óra alatt voltam otthon, extrém siker volt, ha hamarabb, de akkor nagyjából kés a vajon effektus volt hazafele, max a németeknél kellett az útmunkálatok miatt lassítani 80/60-ra. Ez sem kevés, vannak 10km feletti ilyen szakaszok, rombolják a menetidődet rendesen. És volt olyan, amikor céges autóval voltunk, ami új autó, tehát eleve pályázásra "termett". Ezzel minimum 3-4 órát faragtam ugyanezen az úton. A korlátos helyeken 130 helyett 135 körül tudtam menni, de ez még az út felét sem tette ki, mert a németeknél sokat megyek és ott általában nincs korlát. a 160-170-es utazót lehet tartani. Épp azon morfondírozok, hogy lecserélem a saját kocsim egy valami hasonlóra, mert az oda-vissza úton az a 6-8 óra mínusz nekem sokat jelent. Főleg, ha másfél-két hónap után csak egy hetet vagyok otthon. Nem beszélve arról, hogy legtöbbször meló után indulok. Ha sikerül előbb megpattanni, egy gyors kocsival nem mindegy hogy éjfélre, vagy hajnali négyre érek haza.

(#151) Geller72


Geller72
veterán

Mert mindenki megy mint a Zállat. :D.

(#152) Lauda válasza Geller72 (#151) üzenetére


Lauda
félisten

Neki így a jó, most mi ezzel a gond? ;] :P

(#153) szabonagyur válasza Depression (#148) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kép alapján ez nem egyértelmű továbbra sem. Az első képen van egy lezárt terület ok.

A második képen van egy tábla, mely sok esetben csak úthibát jelez, hogy ne menj bele az autó meg elmegy mellette. Simán lehet, hogy kihajtott egy mellék útról aminél nem volt jelezve, hogy a szélső sáv nincsen, aztán meg eléd került (rengeteg ilyennel találkozok).

Amúgy teljesen mindegy mit írok én vagy bárki, te az autósokat ellenségként kezeld, ráfeszülsz és bosszút forralsz. Mert miért jön be elég, miért megy gyorsabban, miért ez miért ez.

Ez a legrosszabb amit tehetsz, de hajrá. Tudom tanácsolni, hogy ne menj soha kocsival Olaszország fele, de még nagyon külföldre sem mert idegroncsként jönnél haza.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#154) Geller72 válasza szabonagyur (#153) üzenetére


Geller72
veterán

Nálam az Antwerpeni belvárosi morál visz mindent. :D. Mondjuk az Albán sem semmi. :DD.

(#155) szabonagyur válasza Geller72 (#154) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát hallod amennyi frusztrált ember megy az utakon amúgy hihetetlen.

Ma is utolérek egy vonatozó párost, index ki gondolom megelőzöm. Erre a vonat 2. tagja úgy gondolta, hogy ő is belekezd előzésbe amikor már rég a másik sávban voltam. Na gondoltam ok gyere, hosszú egyenes szakasz előzd meg aztán otthagyom őt is.

Szép lassan kb. 90-el meg is előzte a másikat aki kb. 80-al ment, majd ahogy megelőztem őt is leállt mutogatni, gondolom nem tetszett, hogy megelőztem őt is, pedig nem én kezdtem bele szabálytalanul a dolgokba...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#156) Lenry válasza szabonagyur (#155) üzenetére


Lenry
félisten

Szerintem van aki egyszerűen nem bírja ha nem ő van elöl... Pedig néha egész nyugis követni egy másik autót. Tegnapelőtt vagy 40 km-t jöttem egy teherautó mögött, sose evett ilyen keveset a kocsim :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#157) Geller72 válasza Lenry (#156) üzenetére


Geller72
veterán

Kb. 20 ország közül még csak nem is a magyar morál akasztott ki engem a legjobba. Az osztrákok szerintem sokkal tahóbbak, vagyis arányaiban sokkal több a sokkal tahóbb, mint nálunk. :D. A csehek voltak a következők. A francia is türelmetlen fsz, a belga is. A németek közt nem olyan sok a köcsög, de vannak nagyképű majmok, akik már 4 km-ről villognak (egész nyugodtan, nem zavar. :D).
Elég régóta vezetek, most 29 éves a jogsim. Sok helyen megfordultam és éves szinten is iszonyat sokat vezetek, de azt gondolom, hogy vissza lehet vezetni az okokat sok mindenre.
Régen nem volt ennyi jármű az utakon, nem voltak ennyire (számunkra) fontos/halaszthatatlan(nak tűnő) dolgok. Gyermekkoromban 2 faluval odébb, egy másik faluban volt legközelebb fagyis. Vasárnaponként át szoktunk tekerni bicajjal. Nem volt ritka, hogy egy lélekkel sem találkoztuk oda, vagy visszafele, pedig bicajjal, azért az nem két perces út volt. :D. Ahol én laktam, a mi utcánkban és a közvetlen közelében lévő 8 utcában összesen volt 2 autó. :D. Pedig ez nem kis falu volt. Csupán ennyire volt akkor luxus egy autó. Az első autónkat (6 éves zsiguli) annyiért vettük, mint a házunkat. Előtte esélyünk sem volt ilyenre. És nem azért mert egy új kocsira 6 évet kellett volna várni. (Mert mondjuk akkor nagyjából annyit kellett :D.) Akkor csak annak volt kocsija, aki valamilyen jó állásban volt, vagy jó páran kerestek a családban, esetleg állattartással foglalkoztak és volt ebből befolyó bevételük.
Vs. most, amikor a szomszédunkban 4 autó áll. :N Nálunk kettő, másik oldali szomszédban szintén kettő. Most egy havi fizuból tudsz venni autót. A fent említett időkben egy havi fizu vidéken, mondjuk a tsz-ben ~1800 ft volt, a használt zsiga meg 90 ezer. Lehet számolni. :K
Az életünk egyre pörgősebb. Nagybratyóm még 60km-re úgy ment el melózni, mintha most te elmennél a holdra. Akkora utazásnak számított. A legtöbben helyben melóztak egész életükbe. Max pár faluval mentek arrébb, vagy az első közeli kisvárosba. Én most éppen 1500km-re vagyok otthontól, öcsém 2200-ra. Dolgozni járunk. Nem a szomszéd faluba. Magyarból szerintem sokkal többen mentek el külföldre, mint amit a statisztikák mutogatnak. És nagy részük ingázik. Mi is, a lengyelek is, a törökök, bulgárok, macedónok, románok, horvátok, szerbek is. És ez nekünk csak Hegyeshalomig gond. Onnan az osztrákoknak még mi is. Németeknek, hollandoknak dettó. Ha netán nem tudok máshogy hazajönni, csak pénteken, az kész káosz, főleg a kelet-nyugati és észak-déli német pályarészeken. Napközben szinte felesleges elindulni. Tömegek a pályán. Mindenki haza akar érni. Gyorsan. Siet, szabálytalankodik, leszarja a másikat. Minél nagyobb a tömeg, annál több az ilyen. Sajnos. :(

(#158) szabonagyur válasza Lenry (#156) üzenetére


szabonagyur
félisten

De már percek óta láttam a távolban, hogy vonatoznak... meg előzés után is kb. beállt a másik elé én meg bőven ott hagytam, ő volt azon a részen az első továbbra is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#159) #90088192 válasza Geller72 (#150) üzenetére


#90088192
törölt tag

Na ezt mar szeretem :R

Pont azért írtam az előzőben, hogy velem ez történt, mert a 60/80 azt jelenti, hogy ahol kereszteződés van ott 80 ahol lakott terület ott 60. De nincs minden 5km-en falu, jó ha volt 3 db az egész úton ami nem hosszabb 2-3km-nel, így gyakorlatilag nincs mit veszteni azzal ha be tarod a szabályokat és lelassítasz. A másik ugye úgy kell megválasztani az útvonalat/indulás időpontját, hogy ne hajszálra érjünk oda ahova kell....Szerintem....
Az hogy Te nyersz 4 órát szép dolog, de belegondoltál abba ez milyen terheléssel jár rad nézve is? Mennyire romlik a reakcióidőd?
Vagyis pont hogy sietsz és pont hogy folyamatosan fáradsz vagyis egy mire hazaérsz addigra kb egy mosott fos leszel aki egy 130-160-al száguldó dobozban ülsz.
Szerintem ennél nagyobb marhaság nincs amit pénzért lehet csinálni, DE a TE Dolgod(mert engem hidegen hagy ebből a távolságból) amíg nem jársz úgy mint az ukrán/román/magyar kamion és buszsofőr, a szerencséd hogy lehet csak TE adod be a kulcsot, ha nem akkor majd a hírek lesznek tele veled.

Tudod hányan halnak meg olyanok mint te pl Ausztráliában mert azt gondolta 1500km egy napra neki jó? Nézz utána majd meglátod, egyenes útszakaszon semmi sem indokolja a csokrokat és mégis minden fele ezt latom....

Az hogy miért kell repülő, mert reggel 1.5-2 óra alatt ott vagyok ahol kell kipihenten, munkára készen, és sokkal olcsóbb mintha egy autót tankolnék, illetve fizetnek az óradíjam amíg vezetek :K
Vagyis csak nyerek ha nem vezetek, és ugye a statisztika, mennyi az esélyem hogy a közúton halok meg és mennyi egy repülőgép szerencsétlenségben?
Ezert írtam gondolkodni!!!!

Vagyis TE kockáztatod a saját és mások Életet azért hogy időt és pénzt nyerj a saját kis szakálladra
Pont az az életben a mivel nem tudsz mit kezdeni, csak a kontroll freak hozza ki az emberből, hogy akkor is én uralom az időt, mert megtehetem.
A pénz meg egy sokadik létszükséglet, ha beledöglesz ebbe a mutatványba megérte a családodnak? Ha jó életbiztosításod van akkor inkább akaszd fel magad vagy menj egy kicsit nyaralni amerikásba tuti lelőnek amilyen szerencséd van úgy egyszerűbb, és tuti mást nem fogsz kikészíteni, ha erre hajtasz. :R

Van alternatívád, de te valamiért a rossz döntést hozod meg, gondolkodj rajta szerintem megéri :R

Ha akarod később folytatjuk akar privátban is mert tényleg off így ebben a formában és remélem nem sértésnek veszed :R

(#160) Depression válasza szabonagyur (#155) üzenetére


Depression
veterán

Hát persze. Én annyira kiakadtam ezeken, hogy képes voltam írni egy ilyen posztot, elmondom, hogy mi történik rendszeresen, hogy nekem kell rájuk is vigyázni, meg satuféket nyomni miattuk, te meg elmondod, hogy ők az ártatlanok, és én kezelem ellenségként az összes autóst. Világos. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#161) westcoastog


westcoastog
veterán

Nap mint nap munkába és hazamenet is folyamatosan más sem vesz körül mint hogy 90-nél besnek a seggembe aztán nyélgázzal előzgetnek, ha kell azért hogy 1 kocsival előrébb legyenek, ma is volt szerencsém kormoló 1.9tdi A3-hoz, 5 autós kocsi sor, szembe biciklis stb.. Igaz nem autója válogatja, céges autók, apukák az egyterűvel mindenki nagyon siet kivétel nélkül..
Nyomni minden hülye tudja, de ésszel közlekedni sokaknak gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#162) Geller72 válasza Depression (#160) üzenetére


Geller72
veterán

A pályák tele vannak a besorolásra magas ívben fittyet hányó arcokkal, akik elmennek az egész sor mellett és a végén még neki áll feljebb, ha csóválod a fejed.Miközben ahol megy, az már egy inaktív sáv/forgalom elől elzárt terület/leálló sáv - ami nem erre van. A kamionosok az ilyenre ki sem néznek az ablakon. Más az, ha útszűkület van és a folyamatos felváltott besorolás akár előírt is lehet. Megint más, ha egy pályára egy másik becsatlakozó út/pálya jön be, ott én is ha tehetem, alapból behúzódok, hogy be tudjon sorolni.
Attól sem lett jobb a világ, hogy egyre többen külföldre kerülnek, lesz pénzük kocsira, de kultúra az nincs meg hozzá. Sokan azt hiszik, hogy ha eddig a szomszéd faluba át tudtak menni hiba nélkül, akkor nem lesz gond a pályán sem a 2000 kilométeren. Pedig ott kell észnél lenni csak igazán.

(#163) pető bá'


pető bá'
őstag

Nem tudok egy kommentre vagy az írásra válaszolni, így leírom, amit felhozott bennem a téma:
1) Ne legyünk álszentek. Én is betartom a kreszt, a topikban mindenki betartja a kreszt, de azért a Waze az megy, a fix trafiknál mégis van miért lassítani egy kicsit.. Egy-két tag volt, aki bevallottan elismerte, hogy általában gyorsan hajt, képes idegből előzni ha valaki indokolatlanul lassan hajt - kövezzük meg szerencsétlent. Ennél tudom, hogy árnyaltabb volt a téma, de ne csináljunk úgy, mintha 50-re meg 90-re állított órával járna itt mindenki. Előztem lovaskocsit kanyarodósávban reggel 6-kor, előztem záróvonalon, mentem egyenesen kanyarodósávból - mindezeket úgy, hogy senkit sem veszélyeztettem akadályoztam, és igen, egy egyenes vonal vagy keresztben csíkos terület az ésszerűséget nem írja felül. De tisztában vagyok vele, hogy szabályt szegtem, ahogy szegek minden nap, amikor 50 helyett 55-tel megyek..

2) Nem Pesten közlekedem, napi szinten vezetek, majdnem vettem a napokban egy Xiaomi kamerát, de lebeszéltem magam. Engem alapvetően három dolog tud idegesíteni: amikor valaki abszolút nem körültekintő, nem látja hogy mi történik körülötte, a másik, aki feltartja a forgalmat, a harmadik, aki meg elvárja, hogy telepátiával derítsem ki, hogy mire készül (nem indexel).
Viszont mindezekkel együtt óriási türelemmel viselek mindent, mert tudom - kiszámoltam -, hogy azokon a távokon amiket megteszek, 10-20 km/h sebességkülönbség legrosszabb esetben is maximum 10 perc veszteség. Ha 70 helyett 60-nal megy előttem, szerintem indokolatlanul, és nem lehet megelőzni, akkor nem lehet. Nem fogom letolni, nem fogom levillogni, nem fogok 20cm-re mögötte menni, mert valószínűleg oka van, hogy annyival megy. De sajnos az a véleményem, hogy feltart, feltart engem, meg aki engem utolér azt is. Mert reggel 8 van, mindannyian valószínűleg munkába megyünk. És itt a sajnoson van a hangsúly. Viszont valahol a közlekedési szabályok, vagy a közlekedési kultúra hibája, hogy a "megengedett legnagyobb sebesség" = "ez a minimum, amit a forgalom elvár Tőled paraszt". Belegondoltam, hogy már a tanulóautóban is a vizsgához közeledve az volt az elvárás, hogy mihamarabb érjük el az 50-et (város), és tartsuk, inkább egy kicsit lépjük túl, de ne tartsuk fel a forgalmat. Most ezek után miért tűrném el egy verőfényes tavaszi napon, hogy valaki 90 helyett 80-nal vereti országúton, a semmi közepén - nem megállni akar, nem kereszteződést keres stb. Ezzel együtt, üres utakon, éjjel-hajnalban városban 40-nel, országúton 75-80-nal csordogálok, mert akkor tehetem meg.

3) Valahol a fentiből következik, hogy hiába akarok szabályosan közlekedni mondjuk főútvonalon, beállok 90-re, de ha látom, hogy utolérnek, és nem tudnak megelőzni, és féktávnál közelebb haladnak mögöttem, akkor - igen, sajnos - gyorsítok 95-105-re, majd alkalmas pillanatban leindexelek, hogy kényelmesen haladhassak. Akármennyire szabálytalan a mögöttem jövő, nem akarom feltartani. Ha egyértelműen látszik, hogy nagyságrendekkel jobban siet, akkor a saját biztonságom érdekében én kérem meg, hogy előzzön már meg egy alkalmas pillanatban, mert én ráérek. Hiába tartom egy tapló f@sznak azt, aki már a forgalomtól elzárt területen kéri be magát a sáv végén, mert így még 2 autónyi helyet nyert, be fogom engedni. Ha van hely-lehetőség, akkor sűrű forgalomban hagyok helyet magam előtt, hogy alsóbbrendű utakról ki tudjanak fordulni elém. A motrosok-biciklisek külön téma, nekem nincsenek rossz tapasztalataim - ha látom, hogy utolér motorral, sávon belül már húzódok is jobbra, lássa, hogy elfér-e, ha tud/akar, menjen - és megköszöni.

4) Talán soha nem voltam olyan ingerült, mint néhány hete: nyári napsütéses délután, főútvonal, kilométeres kocsisor, 30-40-nel halad, faluban-falun kívül. Kb 5-6 km után értem el az elejét: két traktor, vontatmánnyal, közvetlenül egymás mögött. Mindezt a péntek délutáni forgalomban, amikor boldog-boldogtalan vezet (ugye 40, az már 4. sebességi fokozat, onnan nehéz gyorsulni..). A fentiek alapján nem értem meg, hogy miért nem érzi kötelességének, hogy mondjuk elengedje azt a 200 autót. Ha lehúzódik egy buszmegállóba minden faluban, már értékelem. De képtelen voltam ledudálni, amikor végre sikerült elmennem mellette, mert úgysem értette volna, hogy mi a bajom. Viszont alapvetően nem volt szabálytalan amit csinált. Engem valahogy mégis jobban felidegesített, mint a racerek.. Viszont itt tudom megjegyezni, hogy indulatból nem dudáltam le senkit, legfeljebb zöldnél alvó sofőrt figyelmeztettem.

5) Szeretek vezetni, de én is várom az önvezető autókat. Vagy valami tömegközlekedési reformot, mert ez az egy ember = egy autó ez valami rettenet.

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#164) #90088192 válasza pető bá' (#163) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudod, az hogy az életben udvarias vagy nem hátrány vagy a jogszabályok által szabályozott dolog, ha ezt kombinálod a józan esszel akkor mari kb ott vagyunk amit mondtál, innen csak egy lépes a professzionális "Leszarom, én szabályosan megyek de udvariasan" nézőpont amikor nem gyorsítasz, hanem egyszerűen csak lehúzódsz szabályos sebességnél esetleg lassítasz is hogy növeld a sebesség különbséget ha meg akarnak előzni. Ezt csináltam az összes teherautó sofőrrel, meg úgy álltálában mindenkivel aki el akart menni mellettem. Nem kell szabálytalankodni, nyugodtan autózhatsz olyan tempóban amivel akarsz, és ha Te akarsz előzni akkor, ha mindenki így viselkedik nem lesz probléma.
Az hogy a két traktor nem szabályosan közlekedett az meg faktum mert legalább annyi helyet kell egymás között hagyni, hogy beférjen aki előzni akar.
De erre nem az a megoldás, hogy csak dudálunk mint a süket, egy nagyon jó példát láttam rá, a villamos ha megáll, meg kell állni egy vonalban a hátujjával, mert az úttestre szállnak le az emberek.
Autós simán elmegy mellettünk persze a villvezeto mar lattá és nem nyitotta az ajtókat.

A következő lámpánál pont az autós mellet állt meg a villamos, az autóban, egy szinte remegő nő a volánnál, a villvezeto hölgy szépen elmagyarázta, hogy mit csinált rosszul, az autós no megköszönte és mentünk tovább.
Senki nem hőbörgött. :R

(#165) Sethdobaloah válasza pető bá' (#163) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

3) Én szuper előzékenyen oldom meg az ilyen helyzeteket. Ha valakinek nem megy a megfelelő féktáv megválasztása, akkor segítek én. Ha valaki beáll 20 cm-re a seggembe tartósan (értsd: nem így adta ki neki a vitorlázása, és látom hogy tolni akar), akkor leveszem a lábamat a gázról. 20 cm-hez a biztonságos sebesség 10 km/h alatt van, egy koccanásba nem fogok belehalni.
De a legritkább esetben kell 70 alá lassítanom. Érteni szokták az emberek a célzást.
Ez egyébként is win-win helyzet. Segítem az előzését a lassítással, már persze ha úgy dönt hogy inkább elmegy mellettem a záróvonal ellenére is.

...csak én vagyok helikopter?

(#166) Kalandor válasza Sethdobaloah (#165) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

20 cm-hez a biztonságos sebesség 10 km/h alatt van, egy koccanásba nem fogok belehalni.
Nem a koccanás erejébe fogsz belehalni, hanem abba, ha a koccanás lepattint az árokba.

[ Szerkesztve ]

(#167) Lauda válasza Sethdobaloah (#165) üzenetére


Lauda
félisten

Én is ezt csinálom, ha valaki tolóüzemmódban jön mögöttem, illetve szeretne. Ha pl városban haladok 55-60 körül és belémáll, visszaengedem szép lassan 45-50-re. Lakott területen kívül pedig 90 környékére. A legtöbb észreveszi magát, másik fele megelőz. Ritka az, amikor ezután még toló üzemmódban marad.

[ Szerkesztve ]

(#168) Somatom


Somatom
veterán

Ti hol közlekedtek? Budapest belvárosában sem tapasztaltam ilyesmiket. Sztem mindenki előzékeny. Ott váltottam sávot, ahol akartam, símán beengedtek. Néha rámásztak a fenekemre, de engem különösebben nem zavart.
KÉP ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#169) Lauda válasza Somatom (#168) üzenetére


Lauda
félisten

Menj ki vele osztrákba/németbe, előbb töri össze a szarát, mint hogy beengedjen.

(#170) Somatom válasza Lauda (#169) üzenetére


Somatom
veterán

Ez még az előző melóhelyemen volt. Ez egy speciális, díszletszállító pótkocsi és ezzel a szerelvénnyel állandó behajtási engedélyem volt a belvárosba. Hetente legalább háromszor szállítottam az Operának (Andrássy út, Hajós utca, stb.)
Már három éve egy német cégnél kamionozok Németország, Ausztria, Svájc, Franciaország viszonylatban. Sokkal udvariasabbak, mint itthon. Ott elég csak kiraknom az indexet. Itthon néha a kormányt is be kellett mozgatnom (fél centis kormánymozdítás kb. húsz centit lengette be a pót hátulját, ami után bármelyik irányba át tudtam sorolni). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#171) Lauda válasza Somatom (#170) üzenetére


Lauda
félisten

A saját tapasztalatom az, hogy német-osztrák borzalom, agresszívek, nem segítenek. Francia, angol szuper, főleg utóbbi.

(#172) Tikakukac válasza Lauda (#171) üzenetére


Tikakukac
titán

Franciákat lakóautóval a második körünkben ország szinten hagytuk ki.

Törökország sem semmi, de a francia, az tényleg mindennek az alja :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#173) Kisgépkezelő válasza pető bá' (#163) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az tény, hogy nagyjából az autósok 90%-a (beleértve engem is), nem tud megtenni úgy egy kilómétert, hogy ne szabálytalankodjon kettőt, miközben mindenki a szabálytalankodókról panaszkodik. (Hát még ha nem autóval, hanem valami mással szabálytalankodnak... :D ) A magam részéről én sem tartom problémának, hogy a dinamikus haladás érdekében az ember megfelelő körültekintéssel megszeg ezt-azt, ha ezzel senkit nem veszélyeztet, akadályoz. Nyilván érdemes mérlegelni, hogy mit nyer az ember, mert fél perc előnyért ritkán érdemes idegeskedni. Van egy kollégám, akivel egy útvonalon szoktunk menni egy jó nagy szakaszon. Ha egyszerre érünk oda a főút elejére, akkor nyomjuk neki a rácsingot. Különböző taktikán vagyunk, mert ő amolyan cikázós gumcsikorgatós fazon, én inkább lassabban megyek, hogy ne törjön meg a lendület minden lámpánál. Általában egyszerre érünk oda. Volt, hogy megpróbáltam elmagyarázni a srácnak, hogy mi az a zöldhullám, de láthatóan nem érdekelte. :DD
Egy darabig idegesített, ha valaki szabálytalan előnyre tesz szert, de végülis nem versenyzünk, mit zavar engem, hogy kielőznek a záróvonalon, átmegy mellettem a bringás a piroson, elhúz mellettem 180-al a pályán, ha neki ettől jó, nekem meg nem lesz rosszabb, hát csinálja!

Geller72:
Egyszer én is voltam egy társaságban, ahol valaki felvetette a bezzeg a Ladában volt anyag frázist. Utánanéztünk és rájöttünk, hogy annyira nem volt benne vas, hogy nagyjából a mai szuperminik (Twingo, Fiat 500, Panda, Ford KA, VW up!, Skoda Citygo, stb...), némelyikében több anyag van és akkor még arról nincs is szó, hogy anyagabb anyag van benne, mert időközben a legolcsóbb autókban is elterjedtek a nagyszilárdságú acélok, ráadásul a rengeteg töréstesztet és számítógépes szimulációt figyelembe véve oda teszik a sok anyagot, ahol tényleg szükség van rá a biztonság érdekében. Csúnyán néz ki egy mai autó egy ütközés után, de ha jobban megnézi az ember, gyakran csak filléres (az autó újkori árához képest) műanyag takaróelemek repülnek szerteszét, miközben a "vas" mögötte jóval kevésbbé sérül, mint egy olyan autónál, amit még nem az Euro NCAP teszteken való minél jobb szereplés jegyében terveztek. Az Euro NCAP oldalán egyébként elérhetőek nem csak a 0-5 csillagos értékelések de egy pár oldalas szöveges értékelés is. Érdemes belenézni, hogy egyes típusok mennyit fejlődtek generációról generációra. Nekem például a régi Opelemnél egy frontális karambol esetén az ölembe csúszott volna a kormányoszlop, miközben a következő generációban már ugyanolyan erejű ütközésnél a helyén maradna. Az azért nem mindegy.

Lauda: Nekem az Osztrák morállal kapcsolatban az tűnt fel, hogy sokkal kulturáltabban tudnak autópályán közlekedni. Ha tudnak lehúzódnak (nálunk is kötelező lenne), ha előzöl és látják, hogy tőled jobbra összefüggő kocsisor van, akkor nem másznak a seggedbe, megvárják míg végzel és lehúzódsz magadtól. Mondjuk azt a szokásukat nem egészen tudom érteni, hogy alpesi falvak közt miért járkálnak mopedautókkal a szerpentineken.

(#174) Somatom válasza Kisgépkezelő (#173) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk is a német büntetési rendszert kéne bevezetni. Alapból egy közepes gyorshajtásért még nem mérnek meg súlyosan. Egy piros lámpáért, vagy a követési távolság megszegéséért viszont símán kiosztanak 200 Erzsit, plusz két hétre, egy hónapra beránrják a jogsit. A pontokról nem is szólva. Nagyon hatékony nevelő hatású. Pikk-pakk leszoktam a hazai közlekedési stílusról. Sőt! Most már itthon, a személyautóval is kinti stílusban közlekedek. Persze, ez nem nagy kunszt, mert itthon szabin vagyok, úgyhogy sehova sem kell időre odaérnem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#175) Lauda válasza Somatom (#174) üzenetére


Lauda
félisten

Egyetértek. Szerintem nagyon alacsonyak a büntetési tételek itthon. Minimum két-háromszorosára kellene emelni őket. Kb mint mikor állandóan hallom milyen drága az üzemanyag. Már csak az a kérdés, hogy akkor miért használsz el belőle többet, mint szükséges. Mert ha nem vadbarom módjára közlekednének az emberek, jóval kevesebb üzemanyag fogyna és mégis odaérne mindenhova, időben.

[ Szerkesztve ]

(#176) Somatom válasza Lauda (#175) üzenetére


Somatom
veterán

Ez azért nem ilyen egyszerű. Próbáltam megfelelni a melóhelyemen és ezért összeszedtem egy pár büntit, amik persze az én zsebemet húzták. Aztán taktikát változtattam. Szerencsémre akkora a sofőrhiány van, hogy még a német munkaadómnak is mondhatok nemet. Sztem akkor sem rúgna ki, ha kerekekkel fölfelé, a kerítésen keresztül csúsznék be a telephelyre a kamionnal. De, nem mindenki olyan szerencsés, hogy mondhat nemet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#177) Sethdobaloah válasza Kalandor (#166) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem 10 km/h különbségre gondoltam, hanem abszolút. Azzal senki sem pattint engem sehova. (most tekintsünk el az őrültekről, akik padló gázzal tényleg le akarnának tolni az útról, a koccanás után)

...csak én vagyok helikopter?

(#178) Feketelaszlo válasza Kisgépkezelő (#173) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A mopedautó márpedig klasszikusan alpesi dolog. Az osztrák Alpokban még nem is annyira, de az olasz oldalon, ahol gyakran nem a völgyekbe építkeztek, hanem a hegyoldalba és egy faluban sehol nincs 3 méternél szélesebb út ott nagyon meg tudja könnyíteni a közlekedést pl. egy Piaggio Ape. Mondjuk ha jól tudom ott is hasonlóan szabályozza a törvény, mint itthon - tehát napi használatra azért jobban jár az állampolgár ha vesz minimum egy Fiat Pandát, mert azzal az autósztrádára is felhajthat.

(#179) Lauda válasza Somatom (#176) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ilyen egyszerű. Sosem szabálytalankodtam azért, hogy megfeleljek egy fuvarnak és nem hogy ki nem rúgtak, egyetlen szemrehányást sem kaptam.

nem mindenki olyan szerencsés, hogy mondhat nemet.

Ez nem szerencse kérdése. Mindenkinek nemet kell(ene) mondania, akit szabálytalanságra próbál rávenni a munkáltatója. Üljön be a szarába és csinálja. Ennyi az egész. A pontokat én kapom, börtönbe én megyek, nekem lesz "piszkos" a kártyám. Ilyet nem játszunk.

[ Szerkesztve ]

(#180) Somatom válasza Lauda (#179) üzenetére


Somatom
veterán

"Mindenkinek nemet kell(ene) mondania, akit szabálytalanságra próbál rávenni a munkáltatója."

Ez szép elmélet, de sztem egy apró körülményt nem veszel figyelembe. A kajára, meg a lakás következő törlesztőrészletére a munkáltató utalja a lóvét. Ez elég jelentősen megnehezíti a nemet mondást olyan szakmában, ahol nem olyan egyszerű egyik napról a másikra elhelyezkedni. Sosem tudhatod, hogy aki siet, az miért siet. Csak azt tudhatod, hogy Te mennyire sietsz, vagy nem sietsz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#181) Tikakukac válasza Lauda (#179) üzenetére


Tikakukac
titán

Éhen is lehet dögleni és meg is lehet fagyni a lakásban, ez is igaz.

Ha tudnád milyen sztorikat nyeltek már le muterék az évtizedeken át :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#182) Egon válasza Lauda (#175) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL.
A fizetésekhez mérten kifejezetten magasak a bírságok, jellemzően pénzbehajtás jelleggel szedi a pénzt a "Tarhálunk és félünk!" társaság.
Ami meg a fogyasztást illeti: ezen az alapon büntessék duplán/triplán a zöldnél elalvó el nem indulókat, a városban sort feltartó tötymörgőket, hiszen miattuk tömegek ragadnak be a piros lámpa mögé, feleslegesen fogyasztva az üzemanyagot... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#183) Lauda válasza Somatom (#180) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szabálytalankodok fuvar miatt és nem dolgozok olyan helyen, ahol ezt várják tőlem. Millió ezer fuvarozó cég van, akik tárt karokkal várják a sofőröket. Ennél tovább ezt felesleges bonyolítani. Pár tonna túlsúlyokkal mentem én is, de se túlvezetést, se pihenőidő csalást, se mágnesezést nem vállaltam be soha.

[ Szerkesztve ]

(#184) Lauda válasza Egon (#182) üzenetére


Lauda
félisten

Ha magas lenne a bírság az embereknek, akkor próbálnának úgy közlekedni, hogy ne büntessék őket. De meg sem próbálják, nagyjából tojnak az egészre.

(#185) Depression válasza Lauda (#184) üzenetére


Depression
veterán

Kevés a rendőr az utakon, akik még kint vannak, mindig ugyanazok a helyekre mennek, a veda is fix, így azokon a helyeken mindenki szabályosan közlekedik. Bár magas a bírság, de olyan ritkán kapják el őket, hogy simán belefér. És ez csak a gyorshajtás, hol van a szabálytalankodókat büntető rendőr?
Ezért lenne a legmegfelelőbb, ha videó beküldése alapján is bírságonának.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#186) Tikakukac válasza Lauda (#184) üzenetére


Tikakukac
titán

És miért tojnak az egészre? Pontosan. Mert a trafizáson kívül le van sz@rva minden. Az öreget vagy 30 éve nem büntetik meg, pedig sosem köti be magát. Se a cégesben se a sajátban. Ez napi minimum 5 óra a forgalomban.

A munka legkönnyebb vége kamerázgatni eldugott helyeken, kint hagyott tábláknál, leszedett tábláknál és társaiknál. Szmók és sárm szarokat kiszedni? Büntetni a gagyi xenonokat és krahács vackokat? Áh, ahhoz mozogni is kéne. Ülni jobb. Bár láttam most trafis kocsiban egy nőt, azért nappal szemben 5 órát lehúzni szép lehetett abban az opelben ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#187) Somatom válasza Lauda (#183) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne csak a sofőr szakmára legyen értelmezhető a mondanivalóm. Az utakon nem csak hivatásos sofőrök közlekednek időre munka miatt. De, még a sofőrökre sem igaz, amit írsz. Sztem naponta legalább tíz szabályt szegek meg kényszerből. Ha Te egyet sem, az kamu. Nem véletlenül mondják, hogy fél lábbal a börtönben, fél lábbal pedig a sírban vagyunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#188) Lauda válasza Somatom (#187) üzenetére


Lauda
félisten

Azt szoktam mondani, ne az utakon hozzuk be az időt. Mert okot mindig lehet találni miért sietek.

Szakmára: remélem nem oda akarunk eljutni, hogy csak az keres pénzt sofőrként és azt nem rúgják ki a munkahelyéről, aki bevállalja a szabálytalanságokat? Hogy ti hogy csináljátok, az a ti dolgotok, de vannak akik másképp csinálják. Azt írtam, a fuvar miatt nem szabálytalankodom és ez így is van. Akárhányszor jött az üzenet, hogy pl húzzam túl a munkaidőt, visszaírtam, hogy nem vállalom be a szabálytalanságot. Küldtek új le-felrakó időt és kész. Az a baj, hogy rosszul állnak a sofőrök (a legtöbbje) az egészhez. Itt én viszem a bőröm a vásárra, én megyek a börtönbe és az én lelkiismeretemmel kell elszámolnom, ha baj van. A fuvarszervező/irodista etc. ugyan úgy hazamegy és nézi a tv-t és issza a sört akkor is, ha én elpatkolok vagy ha kiirtok egy fél busznyi embert.

A közlekedésben meg fuvartól függetlenül is szabálytalankodom apróságokat (másokat nem veszélyeztető dolgokat) közben.

[ Szerkesztve ]

(#189) Lauda válasza Tikakukac (#186) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha igazoltatnak az a baj, ha sokat igazoltatnak az még nagyobb baj, ha meg csak trafiznak az a baj. Így nehéz ám jól csinálni. ;) Ha csak a gyorshajtás részét nézzük, azok is nagyon alacsonyan vannak büntetve. Amit az utakon látok pedig teljes mértékben alátámasztja a mondandómat.

[ Szerkesztve ]

(#190) Somatom válasza Lauda (#188) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, azt állítod, hogy rendszeresen ellenőrzöd a spanifereid lejárati dátumát, sarkadat rögzítős cipőben vezetsz, a munkába menet idejét manuálisan visszaírod a tachográfba, stb., stb? Na, nekem ne! Én is ebből élek! :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191) Lauda válasza Somatom (#190) üzenetére


Lauda
félisten

Jaj ne már. Kit érdekelnek ezek? De ha az volt a cél, hogy kiforgasd a mondanivalómat, akkor sikerült.

(#192) Somatom válasza Lauda (#191) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk, a rendőrt érdekelhetik ezek. Ha baleset történik, akkor ezekért ugyanúgy elővehetnek, mint azért, ha gyorsan mentél. A munkaadóddal szemben is ugyanaz a kategória, mintha a túlvezetésre mondanál nemet. A megfelelő spaniferekért is Te vagy a felelős, de a munkaadód kötelessége a megfelelő eszközök biztosítása. A munkába menet munkaidőnek minősülése pedig ugyanabban az 561/2006/EK rendeletben van definiálva, mint a vezetőidők. Tehát, ezen hibák esetén ugyanúgy meg kell(ene) tagadnod a munkavégzést, mintha túlvezetésre akarna kényszeríteni. Vagy, ott a 45 -ös pihenők esete. Szvsz. ne feszegessük ezt a megtagadósdit. Ha minden sofőr csak minden szabályt betartva venné fel a munkát, az felérne egy összeurópai sofőrsztrájkkal. Aki sofőr, az tudja, hogy ebben a szakmában a munkaadótól, a rendőrökön át, a megrendelőkig mindenki kurva, de valamiért mégis mindíg a mi seggünk fáj.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#193) Tikakukac válasza Lauda (#189) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha igazoltatnak az a baj, ha sokat igazoltatnak az még nagyobb baj, ha meg csak trafiznak az a baj. Így nehéz ám jól csinálni. ;)

Valóban nehéz jól csinálni, főleg ha agyrokkant módjára kvóta van kiadva és ehhez mennek ki a talpasok. Nem kell ám mindenkit a vérbe igazoltatni, senki sem erről beszél. Bőven megfelel kezdésnek a sok széthajtott koromokádó dízel és hasonlóan okosított verdák. Utána jöhetnek a csodaközelekedők. Főkapitányságtól lakom 50m-re. Rendőrök előtt történnek olyan dolgok, amikért jogsit kéne égetni. Nem történik mégsem semmi. Vajon miért?

Ha csak a gyorshajtás részét nézzük, azok is nagyon alacsonyan vannak büntetve.

Óóó igen. A klasszikus alacsony a büntike sztori. Mihez képest alacsony? Lézer Jani az S8-al lájkolja ezt a gondolatot.

Amit az utakon látok pedig teljes mértékben alátámasztja a mondandómat.

Hogy a mostani rendőri magatartás megfelelő és csak így tovább, mert majd az megoldja a lenullázott emberi életeket? Most akkor tényleg jöhetnek a cikkek arról, hogy mik a bevett szokások és ezzel mit érnek el? Valamit alátámaszt amit látsz az utakon, csak azt még mindig nem értem, hogy mit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#194) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ilyen estek miatt kúr fel idegileg kolléga hozzáállása hogy ,,a KRESZ csak tájékoztató jellegű." :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#195) Sethdobaloah válasza Tikakukac (#186) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

engem tereltek már le itthon autópályáról, és volt ott minden. Matrica ellenőrzés után, sima kozúti rendőr, majd NKH. Ott álltak kiszedve a boyracer kocsik a parkolóban. Szerintem onnan csak trélerrel mentek el :)

...csak én vagyok helikopter?

(#196) Tikakukac válasza Sethdobaloah (#195) üzenetére


Tikakukac
titán

Kopasz mondta, hogy kefélték meg már azért, mert kifújta a kocsiból a matrica igazoló blokkot a szél és hiába volt benne a rendszerben, hogy a kocsin frankó a matrica, megkúrták :B És ez nagyjából így is megy mai napig. Olyan beszarás dolgokat művelnek a yardok, hogy csak na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#197) #56573440 válasza Sethdobaloah (#195) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csak rohadt ritka. Jogsi szerzés után 10 évig kb kutya nem állított meg. Majd vettem egy mostanra 12 éves e46-os bimmert. Semmi extra, csak fekete. Gyári magasság, gyári fényszorók, gyári 16-os kerekek, valóban semmi tuning vagy hivalkodó, még sportdob se. Ezzel gondoltam untatni az utazóközönséget az utakon. Meló-home base között kb 3 km egy irányban, és jellemzően csak és kizárólag erre az útra használom. Fél év alatt 12 esetben igazoltattak, volt, hogy a kispesti és az erzsébeti banda is, kb 500 méter volt köztük. Látta a paraszt a rendszerben, hogy max 3 perce engedtek el a kollégák, ettől függetlenül végigtolta a 10 perces szenvedését megint. Megint megszondáztatott, megint lekérte minden adatomat, nem is értettem...

Egyszer pont az ecseri piac mellett a murvás placcon játszottak "teálljmeget", tömött sorból megint persze engem szedtek ki. Volt ott minden szintén, nekiálltak nézelődni hogy a felni az gyári méret e, és minden E száma meg mittom én rajtaevan, a hátsó ablakok sötétítése műbizonylatos e, meg ami kell. Aztán úgy 30 perc után amikor még mindig azt hitték hogy majd szopórollerre állítanak megkérdeztem, hogy ha ennyire pénzt akarnak gyűjteni, akkor az előttem haladó 3-as golfot miért nem szedték ki? A robbantott, porba döntött gumijaival, tökös koppraültetett felfüggesztésével, a tuti gyári xenonnal, ablakfóliával, sötétített hátsó lámpáival, meg hasonló nyalánkságokkal tutibb bulinak tűnt. Néztek bután aztán elhajtottak, hogy majd ők végzik a munkájukat. Azért félhangosan megjegyeztem hogy elég szarul ezek szerint. Mondjuk az is igaz, hogy mostanában meg leszoktak rólam már vagy kétszer sikerült éjszaka úgy haladjon mögöttem rendőr, hogy nem érzett azonnali késztetést hogy beszélgessen velem...

(#198) Somatom válasza #56573440 (#197) üzenetére


Somatom
veterán

Mindíg a célhoz kell választani az eszközt. Én egy barátomtól vettem egy rondakék Daewoo Kalos -t, amit a felesége egészségesen körbekoccolt. Még a "baby on board" matricát is rajtahagytam, pedig nincs gyerekem. Az autótolvajok messziről elkerülik, a rendőrök békén hagyják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#199) Lord Myn válasza trydium (#128) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Erről az a classic anekdóta jut eszembe, amikor a nagydarab fickó a 20+ milkás terepjáróval, a benzinkúton, bevág a ladás fickó elé és mikor az utóbbi kérdőn néz rá, csak ennyit mond: - Majd ha ilyen autód lesz, te is megteheted. Erre a ladás bedühödik, rak egy 1-est és nyélgázzal belemegy a terepjáró oldalába, utána ennyit mond: - Majd, ha ilyen autód lesz, te is megteheted... :DD

"War does not determine who is right - only who is left."

(#200) #56573440 válasza Somatom (#198) üzenetére


#56573440
törölt tag

A cél egy megbízható vas lett volna, és ezzel teljes mértékben meg is kaptam. Az, hogy a rendőrök fejében a fekete e46 valamiért egy céltárgy... Valamiért nem úgy szoktam autót nézni, hogy a jard mit fog gondolni róla, és szerintem egy normális országban nem is így szoktak. Bár tény, hogy a következő prius lesz...

(#201) Lord Myn válasza Sethdobaloah (#165) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Lehet, hogy nem halsz bele, de akkor is iszonyú macera (koccantok, papírozás, biztosítózás, javítás idejére másik autót kell szerezni, stb.). Családos ember vagyok, aki nap 10 órát van távol, nekem ennél az időm sokkal drágább.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#202) kenwood válasza Somatom (#198) üzenetére


kenwood
veterán

igenytol,celtol es penztarcatol is fugg.

ennyi erovel egy 32" tv eleg mindenkinek,mert ugyanaz a musor megy benne,mint az 65"-en:D
meg ruhabol is lehetne mindenkin ugyanolyan egyszinu.
butor,kaja sorolhatnam.
biztosan neked is van olyan,amit sokkal olcsobban megoldhattal volna,de magasabbak voltak az igenyeid a minimumnal az adott termek kapcsan.

nem mindenkinek fontos a kulso,es a belso,de akinek igen, az sose fog Bmw helyett Daewoot venni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#203) #56573440 válasza kenwood (#202) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért lett ez a bimmer, mert 8 évesen valós 90k km lekérdezhető és itthon vásárolt, végig valóban leigazolhatóan márkaszervizes, karban tartott, nem rohadó, minden is számlával igazolt, még a tankolások is el voltak téve, átlagfogyik és minden volt hozzá füzetben vezetve. Teljes évi szummával üzemanyag és szerviz is. Kicsit "beteg" volt a tulaj, az akkori de a mostani piacon se volt megközelítőleg ennyire jól informálható autó sehol se. Ha egy focus lett volna ilyen azt veszem meg, vagy hondát, vagy kiát, vagy ami akad,leszarom mit ír az orra, nem a német prémium propeller kellett, hanem egy olyan kocsi amivel tudok számolni, nem hagy az úton, és az se baj ha két gyerekülés befér hátra. Egyébként annyira pérmium, hogy 2 liter 4 henger az bimmerben gyakorlatilag az alja. Semmi utólagos extra nem nagyon van -két zónás klíma+4 elektromos ablak-, hazai rendelés ugye... Evvan.

[ Szerkesztve ]

(#204) mephi666 válasza #56573440 (#203) üzenetére


mephi666
nagyúr

az ő képe lehet az enciklopédiában az "ideális eladó" kifejezés mellett :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#205) Somatom válasza kenwood (#202) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Nem sokra becsülöm az autót. Vigyen el A -ból, B -be, ennyi. A HD -mat újonnan, szalonból vettem. Kb. 10 ilyen használt Kalos kijött volna az árából. De, semmilyen autóval sem lehet motorozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#206) pető bá' válasza #56573440 (#203) üzenetére


pető bá'
őstag

erre az autóvásárlásra hatalmas +1 :R

"... and I hope you have a great day!"

(#207) kenwood válasza #56573440 (#203) üzenetére


kenwood
veterán

ez azert erdekes,mert a focus es tarsai joval fiatalabb lenne,mint az azonos aru E46.
persze ebben az arakategoriaban, mar minden markaban oriasi a kockazat.szinte lehetetlen olyat talalni,amilyet irtal. hiaba fiatalabb akar 5 evvel is.
de ha jol szamolom,minimum 4 eve megvan neked,mivel 2006ig gyartottak.
amugy 316 az alja

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#208) Lauda válasza Somatom (#192) üzenetére


Lauda
félisten

Én a lényeges dolgokkal foglalkozom, te pedig előhoztál teljesen lényegteleneket. ezért írtam, hogy kiforgattad a dolgot. Hozzuk akkor már elő a rögzítetlen gázpalackot és az oldalüvegbe három centire belógó függönyt és még lehetne sorolni, amikbe beleköthet a rendőr, amúgy kutyát nem érdekli. Én azzal szoktam foglalkozni, hogy a vezetési és pihenőidőim rendben legyenek, a vontató és a pót papírjai és műszaki állapota rendben legyen. Az árú papírjai rendben legyenek, megfelelően legyen rögzítve. Legyen elég oldallécem és spaniferem stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#209) Lauda válasza Tikakukac (#193) üzenetére


Lauda
félisten

És hogy szűröd ki ezeket, ha nem igazoltatással? Ahhoz, hogy felmérd a járművet és a vezetőt, meg kell állítanod és ellenőrizned. Vagy figyeljék a kamerán mennyi kormot bocsát ki a passat?

Óóó igen. A klasszikus alacsony a büntike sztori. Mihez képest alacsony? Lézer Jani az S8-al lájkolja ezt a gondolatot.

Hogy a mostani rendőri magatartás megfelelő és csak így tovább, mert majd az megoldja a lenullázott emberi életeket? Most akkor tényleg jöhetnek a cikkek arról, hogy mik a bevett szokások és ezzel mit érnek el? Valamit alátámaszt amit látsz az utakon, csak azt még mindig nem értem, hogy mit.

Azt támasztja alá, hogy a jelenlegi büntetési tételeknek nincs megfelelő visszatartó ereje. Mert szarnak a vezetők az egészre. Nem csak a lézer janik szarik rá, a suzuki swiftes is. Ha megfelelően magas lenne a büntetés összege, akkor meggondolná a paraszt hogy közlekedik. Talán. Így meg kivágja a harmincezret' és röhög az egészen.

[ Szerkesztve ]

(#210) Somatom válasza Lauda (#208) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel az a bibi, hogy nem te határozod meg, hogy melyik szabálysértés lényeges, és melyik lényegtelen. Kollégát pár hete büntették meg Svájcban a szélvédős polc miatt. Pedig, aki a polc által kitakart holttérbe kerül, annak már így is, úgy is reszeltek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#211) Lauda válasza Somatom (#210) üzenetére


Lauda
félisten

Nem bizony. Ez most hogy jött ide? Van fontossági sorrend egy fuvarnál, egy autón stb. Te is tudod mik a fontos dolgok, mit erőlködsz most apróságokon?

Kollégát pár hete büntették meg Svájcban a szélvédős polc miatt. Pedig, aki a polc által kitakart holttérbe kerül, annak már így is, úgy is reszeltek.

Én ezt értem, csak épp semmi köze a fuvarhoz. Ez a sofőr saját dolga. Erre írtam, hogy jöhetünk szarságokkal elő.

[ Szerkesztve ]

(#212) Somatom válasza Lauda (#211) üzenetére


Somatom
veterán

Te erőlködsz itt. Tudod hányszor hallottam már a parkolós egyetemen ezt a megtagadom-dumát? Hiszem fiam, hiszem! Hogyne hinném! Nekem ne magyarázd, hogy te sosem vállalsz be necces dolgot!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#213) Lauda válasza Somatom (#212) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ahogy gondolod. Nekem mindegy te mit csinálsz. Az biztos, hogy maguk a sofőrök baszták el a saját szakmájukat. Pont azért, mert mindent elvállalnak, mindenbe belemennek. Mikor meg baj van kihátrál mögüle mindenki. Az ő dolguk, én nem így intézem a dolgokat.

(#214) Somatom válasza Lauda (#213) üzenetére


Somatom
veterán

A kártyám nekem is tiszta, de ettől még csomó olyan dologért megbüntethet a rendőr, ami tulképp a cég mulasztása, mégis engem vesznek elő miatta. Megtehetném, hogy nem vállalom be, de úgyis lesz olyan, akiöigen és a végén én maradok éhen. Ez rád is érvényes, Te sem teheted meg, hogy minden szabályt betartasz. Persze, azért én is igyekszem védeni a hátsómat. Pl. van DAS biztosításom. Csak, az 120 rugó/év saját zsebből.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#215) Lauda válasza Somatom (#214) üzenetére


Lauda
félisten

Ok.

(#216) Szada85 válasza Tikakukac (#193) üzenetére


Szada85
aktív tag

Egyetértek azzal a korábbi véleménnyel, hogy a mai bírságoknak nincs visszatartó/ elrettentö ereje, amit a közlekedési morál romlása egyértelmüen mutat. Nem csak gyorshajtás, de öv, telefonálás (ez különösen ijesztö méreteket öltött szerintem), haladási iránnyal, irányváltással kapcsolatos dolgok, stb.

Az egyszerü autósokat sem igazán riasztja el, céges autóm nem volt, így nem tudom, a cégek mennyire vállalják át az ilyeneket, de az ilyen "okos" autókkal, MB/RO/AIC,stb. német, vagy újabban cseh külföldi rendszámmal szaladgáló, jellemzöen nagyobb értékü autósokat meg föleg nem vág földhöz 30-60 ezer Ft, ha épp beleszalad valamibe.

Nyilván az sem "igazságos", hogy akkor holnaptól minden szabálysértés alapbírsága 500 ezer Ft legyen, mert nem egyenlö teher, egyetértek.

Amit el tudnék képzelni, az egy két részböl álló "bírságrendszer". Egyrészt lenne az alapbírság, (legyen mondjuk 100 ezer Ft), ami fix, és azért már érezhetöen nagyobb lukat üt a havi költségvetésen, még a dinamikusan emelkedö magyar bérszínvonal mellett is, és emellé jönne az elkövetéshez használt "eszköz" értékéböl számított második rész.

Csak hasraütésszerü számokkal(!), mondjuk egy 1 millió Forint értékü Suzukival elkövetve a második rész lenne újabb 100 ezer (így összesen 200 ezer Ft bírság), de egy 40 milliós SQ7-tel elkövetve meg 4 millió (ennél így 4,1 millió Ft bírság). Az értéket pedig mindenféle csuda Eurotax alapján simán lehet kalkuláni.

Az "összeg behajtása" már a következö kérdés, tudom persze, hogy mindenki okosan van bejelentve, meg ott trükközik, ahol tud, de a legtöbb jármünek van egy bejegyzett tulaja, akitöl szépen be lehet vasalni. Ha a NAV képes valami 1000Ft körüli összeg miatt "fenyegetözni", akkor az ezekböl befolyó szép summákért a felelös szerv is minden meg fog tenni.

De persze, ez csak egy gondolat/ ötlet.

(#217) kenwood válasza Szada85 (#216) üzenetére


kenwood
veterán

a pialast viszont komolyan veszik. haver ceges bulira rendelt soforszolgalatot,mert tudta,hogy tobb rovid utan nem kene vezetnie. amig varta oket,jo otletnek tartotta az utca masik oldalara atallni. hogy konnyebben megtalaljak ot..ez alatt meg is fogtak a rendorok. hiaba ert ki a sofor az intezkedes alatt,meg ezen enyhito korulmeny mellett is birosagi targyalas,szazezrek,es 1 ev jogsi buko lett a vege.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#218) Lauda válasza kenwood (#217) üzenetére


Lauda
félisten

Helyes.

(#219) Kisgépkezelő válasza Szada85 (#216) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem a büntetési tételekkel van gond, mert szerintem az emberek többségének pár tízezer forint kiesés is elég kellemetlen. Viszont lehet bármekkora büntetés, ha annak az esélye, hogy két kiégett fényszóróval, záróvonalon, a sebességkorlátozást megszegve, indexelés nélkül előzz, pirosra váltó lámpánál napi háromszor, 15 éven át és mindezt büntetés nélkül megúszd, úgy nagyjából 96%.

(#220) Lauda válasza Kisgépkezelő (#219) üzenetére


Lauda
félisten

Közlekedjen szabályosan.

(#221) pető bá' válasza Lauda (#220) üzenetére


pető bá'
őstag

"...15 éven át és mindezt büntetés nélkül megúszd.."

Akkor meg minek?

"... and I hope you have a great day!"

(#222) Lauda válasza pető bá' (#221) üzenetére


Lauda
félisten

Ismét elérkeztünk oda, hogy akkor mégsem elég az ellenőrzés. Ha meg ellenőriznek az a gond. :F

(#223) Szada85 válasza kenwood (#217) üzenetére


Szada85
aktív tag

Persze, erre mondhatnánk azt is, hogy pech, ugyanakkor tisztában volt vele, hogy "nem ülhet autóba", mégis beleült, ergo megbüntethetik érte. Meg is tették. Elhiszem azt is, hogy biztosan sokan mások is vezetnek ilyen állapotban, söt olvasni/hallani cifrább sztorikat is, tudom, de attól ez még nem mentesít mást sem szerintem.

Talán tavalyi sztori volt, hogy a Váci úton szokásos péntek esti Razzia során ugrott néhány tuningolt autó forgalmija, amit elég nagy hözöngés követett a közösségi médiában.

Ha lépésenként vennék végig az eseményeket:
- Köztudott, hogy a Rendörség és az NKH (KPM) majd minden péntek este vadászik azon a környéken ilyen célból,
- Hösünknek van egy autója, ami a feltünönél nagyobb mértékben van átépítve. (értsd üres csö a kipufogó helyett, "bedöntött kerék", stb).
- Emberünk #YOLO, #HERO meg minden, és az épített autóval jól kimegy autózni oda, ahol tudja, hogy gond lehet..
- Mit ad Isten, gond is lesz, az autót ki, a forgalmit meg elszedik.
- Öles Fb poszt kerekedik belöle, hogy bizony a szervek dolgozó lány anyját, azt, mert Ö szegény ártatlan csak autózott.

Lehet persze, hogy én gondolkozom rosszul, de ha az ember házhoz megy a pofonért, és kap, akkor utána nem ildomos a házat szidni.

(#224) kenwood válasza Szada85 (#223) üzenetére


kenwood
veterán

Nem is azert irtam. O sem hupakolt,hogy igazsagtalan. Csak ha mar ezert is 1 ev jar,akkor sejtheted,mi tortenik,ha a varosban fognak meg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#225) Somatom válasza Szada85 (#223) üzenetére


Somatom
veterán

Ez sem ennyire fekete-fehér. Én csak a motorkerékpáros story -t ismerem. Még a szigorú TÜV -jéről ismert Németországban is van lehetőség egy motorkerékpár legális átépítésére. Nem olcsó, de lehet. A Magyar hatóságok ezt egyszerűen oldották meg. Mkp. -ra nincs összeépítési és átalakítási engedély és slussz. Sőt! Még a német TÜV -ös kiegészítők felszerelése sem engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.