Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Szerintem zseniális magyar ötlet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Csak azt nem értem, hogy az üfszolgák miért csinálnak úgy, mintha ilyenkor az ő zsebükből vennéd ki a pénzt és kezelnek innentől egy szardarabként... nekem akárhányszor pénzfisszafizetésre került sor, mindig ez volt. :((

Sent from my keyBoard

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Ebben mi volt az átverés?

(#4) Depression válasza Lauda (#3) üzenetére


Depression
veterán

Mivel már sérült, utólag visszagondolva tuti, hogy bontott volt a doboz, gondolom nem én vittem vissza először, és mindenki nyugodtan levásárolhatja a duplaárú termékbe beszámítva.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) Lauda válasza Depression (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Levásárolhatod, vagy visszakapod a pénzt, csak a vásárlón múlik melyiket választja. Nekem ez jön le abból amit leírtál. :)

(#6) Hieronymus válasza Lauda (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez leginkább a vásárlók elriasztására jó.
Hibás terméket adnak el, ami visszakerül az eladótérbe. Csere darab nincs, de legalább hisztiznek a pénz visszaadásánál. Nem érdemes ilyen helyre járni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Lauda válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Ha szándékosan került az eladótérbe a hibás termék, az nagyon nincs rendben. Kérdés, hogy így volt-e.

(#8) CounterBoci válasza N€T0X|N (#2) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Valószínű be vannak fenyítve valami kis szarházi komplexusos főnök által és ilyenkor fél órás agymosást kell hallgatniuk, hogy miattuk megy csődbe a cég.

(#9) szaszyka


szaszyka
senior tag

Apám szoktavolt mindig mondani, hogy utolsó darabot sosem hozunk el a boltból!

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#10) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindig elámít mennyi rosszindulat és megkeseredett gyűlölködés szorul embertársainkba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerk: #9-re lett volna válasz.

+1

Amúgy jól gondolom, hogy a MM? Ott hirdetik vagy hirdették régebben, hogy x napon belül visszaveszik a terméket ha nem tetszik(?) és homáron is olvastam ugyanilyen sztorit. MM, euronics és a többi ilyen talpas bolt szerintem messzire kerülendő.

(#10) bitpork:
Az élet nem habostorta.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#12) Depression válasza bitpork (#10) üzenetére


Depression
veterán

Ezt most kire írtad? Ha rám, nem veszem magamra, mert nem a pénz izgatott, hanem a bolt hozzáállása. Ebben az esetben "sajnos" elég határozott fellépésem van töpszli méretemhez képest, de elbírom képzelni, hogy, pl. édesanyámmal mit műveltek volna.
Ha az eladót nézzük, gondolom nála számonkérés lesz, hogy mi az a sztornózott számla, miért nem vett rá, hogy azt levásároljam...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#13) Tamás88 válasza szaszyka (#9) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Aha pár éve voltam a hülye nem vagyok boltban fényképezőgépet keresni. Amit nem kerestem nem találtam, de az ott dolgozó eladó mondta, hogy 80 ezerért elvihetem (97 ezer volt alapból). Én meg mondtam, hogy csak 64 ezrem van. Elvittem annyiért. (állítólag az utolsó darabnál szokott lenni ilyen személyes akció). Ja és még most is működik.

(#14) Narxis válasza Tamás88 (#13) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerencséd volt.

Thanos was right.

(#15) twollah1976 válasza bitpork (#10) üzenetére


twollah1976
őstag

Hol itt a rosszindulat, gyulolkodes?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) kemotox válasza bitpork (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Kituno peldaja vagy a dolognak

(#17) Victoryus válasza twollah1976 (#15) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az ügyfélszolgálatosban általában. MM-ben volt szerencsém hasonlóhoz, utolsó darab infralámpával, meg nem utolsó darab szakálvágóval, aminek kérték a töltőjét. Mondtam, hogy ember, olvasd már el mi van a dobozon, elemes, nem tölthető... De volt azért pozitív tapasztalatom is velük... ja nem.
MM arra jó, hogy megnézze az ember élőben a terméket, majd másnonnan jó árban megrendelje.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minek mentél oda?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Utolsó darabot/kat nem hozunk el. Kivétel ha hibátlan, de az ritka. Élelmiszer boltban sem szoktak elfogyni az utolsó kiflik/zsemjék.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#20) Narxis válasza Victoryus (#17) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Thanos was right.

(#21) 8th válasza twollah1976 (#15) üzenetére


8th
addikt

Sehol. A kényszeres polkorrektkedés a becsípődése. :DDD

(#22) janeszgol válasza CounterBoci (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ilyen boltoknál bizsereg a kezem, hogy kamuból berendelek egy csomó cuccot, majd át se veszem, ki se fizetem, aztán menjen csődbe.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Elektronikai áruházban soha nem veszek semmit. Minden szart kibontogatnak a vevőknek, majd visszateszik a polcra, mintha semmi nem történt volna.

(#24) Bird válasza kemotox (#16) üzenetére


Bird
addikt

Hát arca és mindent/ mindenkit felülbíráló véleménye volt, van és lesz. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25) bitpork válasza Depression (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt írtad : "Szerintem az a füles megint ott árválkodik a soron, és várja a következő vásárlóját..." Erről meggyőződtél , vagy csak szerinted - és itt jön be a rosszindulat az én olvasatomban.
Ne értsd félre, nem jó ami veled történt, csak az értelmét nem látom a saját és mások túráztatásának. Mi több velem hasonló történt karácsony előtt egy 200 ojrós távigazgatós lámpa kapcsán: behalt a távigazgató és utolsó darab volt. Csak nem akarom feltétlenül bűnbak keresésben tetőzni a dolgot hanem megoldást keresek :)

(#15) twollah1976 : a gyűlölködés a helyzet kezeléséből adódik. Az írásban egy helyzet van leírva aminek a végét az OP megelőlegezi - nem is akárhogy: igazából elítéli a boltot egy feltételezés alapján. Ezt te minek nevezed?

(#16) kemotox : erre sokat nem tudok írni. Sajnálom ha így látod.

MOD

(#24) Bird : bocsánatot kérek amiért a megoldás, a minden félnek legkedvezőbb megoldást számomra többet jelent mint a feltételezésekre épített bűnbak keresés.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26) janeszgol válasza bitpork (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Nyugodj meg, visszatették azóta a polcra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Narxis válasza janeszgol (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

:DDD

Thanos was right.

(#28) bitpork válasza janeszgol (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha valóban megtörtént, akkor ez szomorú és elítélendő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) lezso6 válasza bitpork (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyugi, csak magukból indulnak ki. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) Lauda válasza bitpork (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Én is így látom. Fikciókra alapozva készült egy negatív hangvételű írás. Miközben az üzlet hozzáállása abszolút pozitív volt a vásárló felé.

(#31) janeszgol válasza lezso6 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem magunkból, hanem láttunk már pár esetet. Szerinted egy magyar cég kidob bármit? Még a szarát is beárazza. Ott a jó példa erre az Euronics. Brutálisan gagyi bolt. A garanciával mindig trükköznek. Őket nem érdekli, hogy a gyártó valamire mondjuk 2 évet ad. Ők egyet adnak arra is, és a többi megvehető. (Aki jártas az tudja, hogy ekkor is 2 év van rá, mivel a gyártó által vállalt alá nem lehet menni. Fölé igen.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Lauda válasza janeszgol (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is kell kidobnia. Eladja bontott termékként, edigital oldalán is sok ilyet látni.

MM meg pont beleszarik ezekbe. Volt pár ügyem velük és a legpozitívabb és vevőbarátabb hozzáállást tapasztaltam náluk mindig.

[ Szerkesztve ]

(#33) Narxis válasza Lauda (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az abszolút pozitívtól ez messze volt, abszolút pozitív az volt amikor évekkel ezelőtt az edigitálnál szó nélkül cserélték az új be se kapcsoló notebook-ot amit másnap visszavittem, bár szerintem ott is kifogtam egy normális eladót mert rögtön ott termett az üzletvezető, hogy miről van szó aztán amikor mutatta az eladó srác, hogy be se kapcsol akkor ja hát jó akkor cseréljük. Több múlik az ott dolgozó embereken mint a cégen.

Thanos was right.

(#34) Lauda válasza Narxis (#33) üzenetére


Lauda
félisten

vissza a boltba, ahol jegyzőkönyvezés után nyugodtam levásárolhatom, hisz nincs cseredarab, bár az ügyfélszolgálatos kedvesen elmondta, hogy ha nem találok másikat, ami nekem megfelel, akkor visszakérhetem a pénzt.

Kérlek mondjál ennél pozitívabb hozzáállást.

(#35) Narxis válasza Lauda (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

-Levásárlás? - Nem, nem találtam nekem megfelelőt." De hát ő nem adhat vissza pénzt, hogy gondolom én ezt? Hivatkoztam az ügyfélszolgálatosra, a nő elsétált, majd duzzogva visszajött,

Thanos was right.

(#36) Lauda válasza Narxis (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Nem volt a megfelelő információk birtokában az az eladó. Ilyen előfordul bárhol, bármikor. Lehet új volt vagy még nem találkozott ilyennel. Azonban elment, megkérdezte és rendeződött a dolog. Az ügyfél szempontjából ez a folyamat minden szempontból pozitívan zajlott.

hogy gondolom én ezt?

Gyanítom ilyesmi nem hangzott el, csak a blogíró bővítette ki vele az írást.

(#37) Narxis Ok, másként látjuk az esetet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Narxis válasza Lauda (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez innentől kezdve feltételezés. Nálam az abszolút pozitív az amikor egyáltalán nem akadéskoskodnak és gördülékenyen lezajlik a csere vagy pénz visszafizetése. Az, hogy ki mit miért az már nem rám tartozik.

Thanos was right.

(#38) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szabályos-e a „levásárlás”? lényegében nem kötelezhetnek rá. Hiába vág pofákat a kedves eladó.

(#39) lezso6 válasza janeszgol (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én meg már nagyon sokszor láttam, hogy az interneten az emberek nagy magabiztossággal írnak hülyeségeket, úgyhogy nyilván te is ezt teszed. :P ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) kemotox válasza Lauda (#34) üzenetére


kemotox
addikt

Mondjuk ha nem rakják eleve a szart a polcra, az elég jó lett volna.

(#41) janeszgol válasza lezso6 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Értelek. Igen én úgy állok hozzá, hogy minden kereskedő geci. És innen csak pozitív irányba lehet menni. De ez nem azt jelenti, hogy az élet minden területéhez így állnék hozzá.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) bitpork válasza kemotox (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem is volt kérdés. Az ugyanakkor h szándékosan tették-e , na az már annál inkább.
pláne hogy ezt vélhetően meg is ismétlik. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43) kemotox válasza bitpork (#42) üzenetére


kemotox
addikt

Ja csak ez nem egy fantasy. Se nem magától repült vissza a cucc a polcra, se nem véletlenül küldték vissza eleve. De ebbe nyilván a sok kis kötekedő igazságharcos is belegondolt

(#44) Depression válasza Lauda (#36) üzenetére


Depression
veterán

A "Hogy gondolja..." szószerint elhangzott.
Ha pedig sértetlen lett volna a csomgolás, vagy sérült, de működőképes a füles, akkor ez az írás sem születik meg.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) bitpork válasza kemotox (#43) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akarsz róla beszélni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46) kemotox válasza bitpork (#45) üzenetére


kemotox
addikt

Pontosan ilyesmi választ vártam.

(#47) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Normáliséknál, ellenőrzik azt amit visszavittek a vásárlók.
Ha jól működik, akkor árengedményes termékként szokták értékesíteni.
Nyilván olyan termékek esetén működik így a dolog, amit hibátlanként vitt vissza a vásárló.

A hibás terméket visszaküldik a gyártónak vagy kidobják és elővesznek egyet a garancia okán többletként megkapott termékből.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) Lauda válasza Depression (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ez elhangzott, az valóban nem szép dolog az eladótól. Ilyet nem szabadna mondania azt gondolom.

A csomagolás sérülése önmagában nem jelenti azt, hogy rossz vagy sérült a termék. Ezért nem lehet tudni, hogy szándékosan került oda ki, vagy sem. Azt azért kizártnak tartom, hogy szándékosan rossz terméket tettek ki, hisz annak egyértelmű hozadéka, hogy vissza fogják hozni. Másik oldal, hogy sértetlen/bontatlan csomagban is lehet rossz termék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.