Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Nyitó hsz...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Nálunk már egy-két hete eltűntek, most a legyek vannak soron. Körbenézek az asztalon és legalább 5-6 légytetemet látok kapásból. Köcsög legyek.. mármint ne!

(#3) Klaus Duran válasza kemotox (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Már késő... ;]
Nemrég feldobta az ATV-s videót a youtube.
Az is csak arra volt jó hogy elbassza az ember az idejét.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Hát ez valami elképesztő. Biztos nem 11 poloska volt? Állítólag ezek nem párban járnak.

;] :P

[ Szerkesztve ]

(#5) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Nálunk ezek a rohadt harlekinkaticák vannak. Úgy néz ki a ház fala, mintha bárányhimlős lenne :O :O
Szerencsére bentre nem nagyon jut belőlük, ami meg igen, arra van ellenszer.

(#6) Gdi válasza Lauda (#4) üzenetére


Gdi
senior tag

Á, már ellátási nehézségekkel küzdenek, megjött a hideg. Meg a légykonkurencia kezdett most felzárkózni.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én is utálom, egész nyáron papírzsebkendővel irtottam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

nálunk nincsenek :) itt idomítva vannak a madarak, vagy nem tudom... pár km-el arrébb, meg már bátran lehet invázióról beszélni.

...csak én vagyok helikopter?

(#9) lev258 válasza Sethdobaloah (#8) üzenetére


lev258
veterán

Ne aggódj, majd lesznek. Sajnos a madarak sem eszik meg ezeket.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) #78687232


#78687232
törölt tag

Most ismét kevés van, de múlt hónapban a nagy hideg után visszajött a jobb idő és mikor hazaértem a munkából, a két kinti ajtó pereméről összenyomtam 5-10 darabot, porszívó majd felmostam. Igazából évek óta ez van, különösebben észre sem veszem.

(#11) nemlehet válasza lev258 (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Állítólag a kaszáspókok elég hatékonyan pusztítják őket. Legalábbis tesóm kertjében mióta poloska invázió van elszaporodtak a kaszáspókok is, némelyik hálójában 20-30 poloska is ott van elpusztítva.

A madarak valóban nem eszik. Sajnos a sünök és egyéb apróbb állatok sem, elvileg nincs itthon természetes ellensége, se parazitája.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) szaszyka


szaszyka
senior tag

1 db szúnyoghálós bukó ablak 1órás szellőztetéssel “beengedett” 32db-ot :(

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#13) kemotox válasza szaszyka (#12) üzenetére


kemotox
addikt

Klíma van? Szerintem ott is be tudnak mászni

(#14) szaszyka válasza kemotox (#13) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nincs klíma, a reggeli nap sugarai vannak csak azon az ablakon. Bejöttek ezek mindenhol, ahol csak tudtak! Szerencsére kezdenek már eltűnedezni, kőzel sincs már annyi.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15) Depression válasza szaszyka (#14) üzenetére


Depression
veterán

Fontos, hogy ezek nem tűnnek el, csak megbújnak, mint ahogy a cikkben is szerepel. Ha volt a lakásban, akkor bolygass meg minden virág alatti földet. Ott lesz jópár megbújva. Ráadásul tönkreteszik a virágokat.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link]
Annyira sok nincs mint pesten volt, csak akadnak. Újabban a kályhába dobom őket, mert a pzs, wc kombo igen költséges.

(#17) erer1000


erer1000
őstag

szombathely külváros, erdő mellett:

1db poloskát még csak nem is láttam :O
nem hogy a házban, de a városban sem :/ :B :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) Depression válasza erer1000 (#17) üzenetére


Depression
veterán

Sajnos sok jó hírrel nem szolgálhatok. Tavaly itt sem volt (Miskolc), nem is tudtam, hogy léteznek. Idén meg van olyan városrész, ahol seprűvel seperték őket a falakról, és lépcsőházi ajtókról.

Totál balf@szok, fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak, csont nélkül nekikoppannak mindennek, ötletük sincs, hogy merre repülnek. Ahol megjelennek, ott viszont sajnos kezdődik a baj.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) #78687232 válasza Depression (#18) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kezdődik a baj? Mire gondolsz? Már lassan úgy beszélnek néhányan róluk mintha emberevő dögök lennének.
Az viszont meglepő, mennyire nem volt elterjedve mindenhol. Ezek szerint csak én szoktam hozzá az évek alatt.

Bár így belegondolva, apám volt nálam max egy hónapja. Megrázta a körtefát és rögtön iszkolt is alóla, annyi poloska hullott le. Nem értettem, mi baja van, hiszen ezekből mindig ennyi van, teljesen hozzászoktam. Ezek szerint tényleg van még terület ahol kevesebb van belőlük.
Hozzám télen még a harlekinkatica jön be szeretettel, nem győzöm őket porszívózni.

[ Szerkesztve ]

(#20) ncc1701 válasza #78687232 (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Globalizáció gondolom számodra is ismerős. Ha eszed a gyümölcsöt, zöldséget, akkor nyilván kellemetlenül fog érinteni, ha a poloskák a szemmel látható részét lerohasztják. Ha más nem, azzal lesz gondod, h drágább lesz a kaja. Na, és ez már valós gond.

(#21) kenand


kenand
veterán

Nálunk rengeteg harlekin katica is van, bár az nem annyira büdös.

Kék plakátokon igazán felszólalhatnának már a migráns poloskák ellen is! :)

(#22) Redneck


Redneck
veterán

Lakásban lakok és van szúnyogháló, de okosba' begyünnek ezek a kis mocskok. Mondjuk idén szerencsére max 10 jutott be. A szellőztetős ablakok fölött kaszás és/vagy álkaszás pókok tanyáznak. Hagyom is őket, hátha nekik köszönhetem hogy nem 110 büdös bogarat kellett eltűntetnem.

Korábban is volt egy ilyen pókom, a Sanyi. Bár ő elég hülye helyre szőtt hálót, fogalmam sincs mit evett, de 1-2 hónapig ott lakott, nem nagyon mászkált. Szerintem nyert a lottón és a Bahamákra költözött, mert egyik napról a másikra eltűnt.

Szerk:
Úgy vettem észre, hogy az utolsó ablakmosás óta, nem nagyon próbálkoznak. Állítólag az erős vegyszer szagokat nem bírják. Persze lehet csak beképzelem, és a pók hadtest melózik keményen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.