Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modd3r


modd3r
őstag

Én használtam kb. 1 hétig az előző verziót, de nekem macerás volt a telefon ki-be rakosgatása városban, minden egyes megállásnál.
Plusz nálam is előjött a BT random kikapcsolása (SGS3-as telóm van), de mivel köztudott, hogy ez típushiba nem láttam értelmét gariztatni 1 hét után, mert maximum egy ugyanilyen típushibás darabot kaptam volna cserébe.
Szóval leírva nagyon szép és jó a cucc, de azért nem minden klappol(t).

(#2) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

30 ezerért már igen jó bt-s fejegységeket lehet kapni, amihez már csak egy 1-2k-s autós töltő, valamint egy szintén 1-2k-s tartó kell, és ugyanott vagyunk, csak sokkal jobb hangminőséggel. NFC így nem lesz, cserébe csak az előlapot kell leszedni, és ki se lopják a kocsiból.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3) Crafter32


Crafter32
őstag

Az autó hangszóróit használja? Na ezzel az a bajom, h semmi köze az utasoknak, h én kivel mit beszélek.

(#4) savoo válasza Crafter32 (#3) üzenetére


savoo
addikt

A BT kihangosítás már csak ilyen... :P

(#5) sien válasza Crafter32 (#3) üzenetére


sien
aktív tag

hát nem taxisoknak találták ki.

(#6) hülyegyerek válasza hülyegyerek (#2) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Illetve autós töltő se kell hozzá, csak egy adatkábel, mivel az újabb bt-s fejek töltenek is a saját usb-cstijukról.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#7) Bog válasza hülyegyerek (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát ezzel az a baj, hogy rengeteg autóban eléggé össze van építve a műszerfallal a fejegység gyárilag.
A másik baj meg az, hogy ha átülsz másik autóba, akkor a fejegységet viszonylag macerás magaddal vinned.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) hülyegyerek válasza Bog (#7) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ez jogos. Azoknak lehet hasznos ez a cucc, akik több autóval rendelkeznek, vagy céges autóval járnak.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#9) Lenry


Lenry
félisten

szimpi cucc...
ha lesz autóm, elgondolkozok a beszerzésén :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) zeg


zeg
senior tag

Garminnál az aktív tartóban van a hangszóró és a csatlakozó már legalább 3 éve, így csak bepattintja az ember a tartóba a navit, így a bluetooth, navi kihangosítás és töltés is meg van oldva. 30ezret nem adnék egy ilyen kiegészítő eszközért, főleg hogy mobilra is meg kellene vennem 18e körüli összegért a naviszoftvert, ha valami minőség közeli élményre vágyom. Inkább 70 körül egy aktív tartós profi navi 3 havonta térképfrissítéssel, LG optimus dizájnnal, mint ez a telefonos párosítós megoldás.
Vagy marad a párezres tartó a mobilhoz pl. ~tízezres CoPilot-tal vagy ingyenes nokia navival, ált. az is elegendő. Nem igazán értem hogy akinek 30ezres tartója van, az miért nyomorog valami mobilos izével.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#11) kameraman77


kameraman77
aktív tag

30.000 egy telefontartóért? :Y 5000 körül megvenném, amúgy ennyiért már BT füles, néhány pótakksi a telefonhoz, vagy bármi. Túlárazott, és értelmetlen termék, ki az aki kihangosítva telefonál?

(#12) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nem rossz a cucc, és sok extra dolog is van benne, de a 30k-s árcédula durva, mégha az első generáció se volt annyira olcsó. 4500 Ft-ért lehet venni e-bayen marhajól kinéző, jól tapadó és 5" fölött is fogadni képes passzív tartót Pleomax. Egy szivaros töltő még 1-2ezer Ft és máris "majdnem" ugyanott vagyunk. Olyan, mint a zsiráf, teccik-teccik, de otthonra nem kéne :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13) Reaper


Reaper
őstag

Még az 1-es változat van, rendszeresen használom, mert vannak olyan autók, amikhez képtelenség belevaló nem gyári fejegységet szerezni, így én főleg a zenehallgatásra és a Wazere használom. A kihangosító csak olyan plusz, amit akkor értékelek, amikor valaki menet közben hív. Nekem bejött, és amennyivel az újabb többet tud, nem nagyon fogom lecserélni a régit, hacsak nem veszem rá magam egy akkora telefonra ami a régibe nem fér bele.

(#14) velizare válasza kameraman77 (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

pl. én. meg mindenki, aki autót vezetve telefonál, és nem használ headsetet, és nem akar szabálysértést elkövetni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) dionaea


dionaea
őstag

a prémium kategóriás autóknál jó cucc, (azokban meg gyárilag meg van oldva minden hasonló funkció, pl jól néz ki egy 10en misis autóban a szélvédőre rakott telefontartó)de egy hétköznapi normál autónál 130kmh környékén a kihangosító már elég használhatatlan. Jó ötlet amit tud ez a kütyü. kicsit borsos az ára. DE tényleg macerás ki be rakni. ha legalább dokkolós lenne akkor nem nagy történet. No meg a rengeteg kábel, (Kábel a rengetegben.( Két vezeték már sok egy autóban, ha össze-vissza lóg. Egyébként a telónak biztos jót tesz, ha kint van a szélvédőn egy telefon amire nyáron lazán süt a nap ezzel minimum 50 fokosra melegíti a készülékházat.

(#16) velizare válasza dionaea (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

a készülékházat és a belső alkatrészeket ennél sokkal jobban melegíti, hogy egyszerre töltöd az akksit, meg a gps, meg a bluetooth, és a navigációs szoftver. a hétvégén a 4.1.2jb stock romos s2-m le is kapcsolt, mert túlmelegedett az akksija.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) kameraman77 válasza velizare (#14) üzenetére


kameraman77
aktív tag

De hát a BT, vagy egy normál headset is megteszi és sokkal de sokkal olcsóbb, és nem ütközik törvénybe sem. Egymagában még elmegy, hogy eldumálgat az ember a kihangosítóval, de amikor 2-3 ember is ül a kocsiban, akkor semmi értelme, nem sok közük ahhoz, hogy miről beszélek.

(#18) Tsebacsi válasza dionaea (#15) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na igen, a sok kábel engem is zavar (töltő + jack), belelógnak a váltóba. Sajna az enyémbe még nem került alapból bluetooth a rádióba, mert akkor az egész érvényét vesztené. Mondjuk én navira is használom, szóval a legjobb, ha mind2 a kocsiba van integrálva. Ami meg jó drága, körülményes a térkép frissítése (és drága). Semmi se jó :D *nyaf-nyaf* :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19) soldier2 válasza kameraman77 (#11) üzenetére


soldier2
őstag

BT füles - hosszú úton nagyon kényelmetlen, és zavarhatja az egyéb zajok észlelését. Tehát csak rövid utakra való ahova az emberek jellemzően nem GPS-el mennek

Ki telefonál kihangosítva? - hosszú úton mindenki aki nem akar kockáztatni egy kihangosító árába kerülő bírságot illetve azok többsége akiket bírságoltak meg ezért
Mindezek ellenére a 30k kicsit húzós. A HTC touch HDhoz vettem anno dokkolós autóstartót (ha nem tévedek 10 v 15k-ért), azt szerettem. Sajnos a Sony nem forgalmaz hasonlót a Z-hez.
Remélem a cikkben szereplő olcsóbb modellek is jönnek majd mert az ötlet jó de pl az NFC-t tudnám nélkülözni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#20) Reaper válasza Tsebacsi (#18) üzenetére


Reaper
őstag

A jack kábel kiszedhető volt az 1-esben is, gondolom itt is. Akkor meg már csak 1 kábel van, azért az nem vészes. A ki-be pakolgatás meg nem nagy macera, pont az a 20-30 mp amit indítás után úgyis üresjáratban hagyok.

(#21) trepxe válasza hülyegyerek (#2) üzenetére


trepxe
tag

Kinek a pap, kinek a sekrestyés... Viszont, ha gyári fejegységed van és jó, azt nem cserélgeted.

[ Szerkesztve ]

(#22) Tsebacsi válasza Reaper (#20) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A saját fentebb linkelt megoldásomnál sem akkora probléma, de akkor is szöszölni kell vele. Én pl. elrakom a szivartöltőt a kesztyűtartóba, a jack kábel meg megy a könyöklő alatti tartóba, de ez egy jó 2 perces szöszölés a kocsiban, és a mai világban minden másodperc számít :DDD (szőrszálhasogatok na :P ).

Jó ez a Densionos dolog, de nagyon sokakat elriaszt az ára szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) trepxe válasza modd3r (#1) üzenetére


trepxe
tag

Lassan érdemes lesz telefont cserélned, - esetleg néha újraindítanod - ugyanis valszeg a bt kapcsolat a te oldaladon szarakodott. Én egy ócska iph3gs-el használom és soha nincs gáz a kapcsolattal. Ráadásul be sem kell tennem a tartóba, csak ha tölteni akarom ( micro-usb- dock adapter kell hozzá). Ennyi. :))

(#24) Bog válasza Reaper (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyetértek. A 2-es verzióban alapból nincs is benne a jack kábel.
Rövidebb utakra egyébként nem szarozok a telefon berakásával, ledobom magam mellé az ülésre, a tartót meg felrakom gyorsan üresen a mikrofon miatt (az tényleg 1 mp), úgy is működik, csak nem látom a telefont, meg nem tölt, hát istenem.
A Waze ingyenes, nekem bőven tökéletes, net úgyis van a kártyámon.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) Uchimata válasza modd3r (#1) üzenetére


Uchimata
tag

A BT kapcsolatbontogatás az SGS3 hibája, semmi köze a kihangosítóhoz. Nekem is ilyen telóm van, s ezt csinálja a kocsim (Octavia) gyári BT rendszerével is. Körbejártam már a témát, de csak addig jutottam vele, hogy a neten találtam pár cikket, ahol azt írják, a Samsung elismerte a Galaxy S3 Bluetooth 4.0 implementációjának hibáját, és hamarosan megoldják. Ez több, mint 1 éve történt, s a mai napig nincs gyógyír, de legalábbis én még nem találtam.

(#26) taranis válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


taranis
addikt

Köszi a Pleomax tippet, már rendelem is :)

colorizer.net

(#27) velizare válasza kameraman77 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

nem tudom, melléd kik ülnek be a kocsiba, mellém véges számú kivételtől eltekintve a család szokott, előttük pedig az ember nem szokott titkolózni. ha mégis olyan ülne mellettem, aki vagy akik előtt nem akarok beszélni a hívó féllel, egész kultúráltan meg ám azt is mondani, hogy visszahívod, ha már alkalmas az időpont rá.
cserébe nem nyomja a füledet az a szar, nem hagyod el, nem esik ki, nem lépsz rá, nem merül le egy beszélgetés közepén, és nem húzza a füledet, ha tölteni kell.
persze nem való minden autóba ilyen, rossz/elnyűtt zajszigetelés a motor és a szélzaj simán elnyomja a kihangosítót, vlaamint sajnos bele is hallatszik, de ez az autó hiányossága.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) Tsebacsi válasza taranis (#26) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szívesen, bár nem akartam "konkurenciát" teremteni a Densionnak :B :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29) modd3r válasza Uchimata (#25) üzenetére


modd3r
őstag

Uhhh, köszi! :Y

BTW, szerintetek mennyire kockázatos egy vidéki nagyvárosban az autóban a helyén hagyni a tartót a műszerfalon?

[ Szerkesztve ]

(#30) hülyegyerek válasza modd3r (#29) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Attól függ, az ország melyik feléről beszélünk...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#31) modd3r válasza hülyegyerek (#30) üzenetére


modd3r
őstag

Jogos! Nyugat.... :B

(#33) nikilauda válasza modd3r (#31) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én sehol sem hagynám ott. Bp-en kétszer törték már fel a kocsimat. Én mindig leszedem. Főleg ha olyan gps tartót használ valaki,ami külön van a készüléktől. Ott jogosan feltételezi a leendő fosztogató, hogy a kesztyűtartóban van a gps. Telefontartót, főleg értékes darabot sem hagynám benne. Hacsak nem fixen rögzített.

morgyi: Szerintem nincs a 2 A-rel semmi gond. Annyival tölt, amennyit az eszközöd fel tud venni. Az nem baj, sőt jó, ha a töltőd nagyobb áramerősséget is tud. Pl. valaki panaszkodott, hogy merül a telefonja navigálás közben, hiába van töltőn. Aztán kiderült, hogy valami bt füles töltője volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#34) Set-Comment™


Set-Comment™
senior tag

Miota varok mar ra es milyen jo hogy mult heten kiszaladt egy eb az orszaguton az auto ele es nincs love most erre:D

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#35) Sanyi.mTs válasza nikilauda (#33) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nálam volt olyan, h samsung s2-n ment a google-os navi, telefon rádugva a gyári 700mA-s samsung autós töltőre és közben (lassan, de) merült a telefon.

(#36) dionaea


dionaea
őstag

én akkor gondolkodnék ilyenen és még mondjuk ezt az árat el is tudnám fogadni ha a 7 colos tabot is fel lehetne rakni valahogy. Mert a mostani autómon amit naponta használok, a rádión nincs jack usb bemenet. a kábel ami tudná az olyan 10e ft, mivel nem a rádióba kell bedugni hanem a kábel kötegbe, még tanítani is kell.
Viszont táblagépnél jó volne egy aktív tartó amin mehetne a zene töltés navigáció. Viszont ugye ott nem lenne telefonálás, úgyhogy helyesbítek mondjuk ha 10e ft lenne akkor el tudnám fogadni az árat.ű
Vaze meg király :D

(#37) zeg válasza dionaea (#15) üzenetére


zeg
senior tag

Ma, Magyarországon, értelmes ember nem hagy gps-t az autó szélvédőjén. Ezért is nem mindegy hogy mekkora darabról van szó, amikor magával viszi. 50 fokban(azért 40 fölé nem igazán kúszik errefele a hőmérséklet) az ember klímát használ, de ha véletlenül a kocsi szélvédőjén marad, egyszerűen magától kikapcsol ha leállítom a motort. Tizensok millás kocsi még elég új ahhoz, hogy a beépített gps is frissíthető és használható legyen, egy 5-6 éves darabnál meg marad a szélvédőre cuppantós, vagy a b@lfaszkodás a régi térképekkel meg a márkaszervizes pénzes kínlódás.

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#38) kispecek


kispecek
aktív tag

Jó gondolom azt hogy evvel a ketyerével a telefonomon lévő zenéket, navigáció hangját is tudom küldeni BT-n a gyári fejegységre?
Van ilyen terméke a Dension-nak kifejezetten Iphone 4-5-re, de az csak kizárólag avval kompatibilis.
Egy esetleges telefon cserénél nem jön olyan jól.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#39) HawerKing


HawerKing
őstag

Valahogy beszerzek egy ilyet :N

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#40) DarkByte válasza hülyegyerek (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Én is e mellett döntöttem, csak sajnos nem hallani jót az egybeépített Bluetooth fejegységek mikrofonjáról. Egy Renkforce van a családban, annak siralmas a minősége. Én most egy JVC KD-X250BT-t vettem, kíváncsi leszek. Holnap elvileg kopogtat vele a futár. Ez is tud 1A töltőáramot leadni ami már arra elég lehet hogy a mobilt szinten tartsa még navigálás közben is. (mondjuk a Note2-mmel fene se tudja). Sőt van a JVC Android Smart Control app is amivel vicces dolgokat lehet csinálni, bár ennek vezetés közben megint semmi hasznát nem látom csak vagizni jó: [link]
Viszont nincs FM kapcsolat, rendes zene streamelés is van. Az előlapot pedig lekapom mikor nem vagyok a kocsiban.

Kicsit off, de akinek van valami tuti autó tartós ötlete szellőző rácsba az benézhetne ide: [link] Köszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) dionaea válasza zeg (#37) üzenetére


dionaea
őstag

pontosítok értelmes ember még tappancsot sem hagy a szélvédőn csalogatónak, bizonyos helyeken.

(#42) Tsebacsi válasza dionaea (#41) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ha már egy tappancsért feltörik a kocsit, akkor tökmind1, ott nem szabad egyáltalán megállni, mert még a kereket is leveszik...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43) Bog válasza Tsebacsi (#42) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A Densionhoz van műszerfalra ragasztható tappancs is (2db), nekem nem maradt meg, de lehet, hogy másnak igen, ez egyáltalán nem feltűnő.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) Set-Comment™ válasza Bog (#43) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Kerdes,

Hamutarto helyere (fordokban opcionalis es eleg nagy) befer a tappancs? Eleg nagy helyet kapna a kardanboxon es a kabelezes se logna. Engem meg nem zavar ha nem latom a terkepet allandoan.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#45) Tsebacsi válasza Set-Comment™ (#44) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én szoktam lentre tenni a telefont a pohártartó fedelére, de marha zavaró és veszélyes teljesen letekinteni vezetés közben a lábad szintjére, nem is szeretek onnan navizni, ezért vettem a tartót.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46) Set-Comment™ válasza Tsebacsi (#45) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Megegyszer: "Engem meg nem zavar ha nem latom a terkepet allandoan."

Amiert nekem kell egy ilyen kutyu, mert kihangosito, felvenni a telefont egy erintes (raadasul igy a valto elott lenne keznel), navihoz eleg csak a hangot hallani, plusz a zene sem mindegy mert a gyari radio csak cd-t olvas.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#47) trepxe válasza modd3r (#1) üzenetére


trepxe
tag

Lassan telót kell cserélj...:-) Nem is fogadták volna el a garit, ha minden mással jól műxik. Nekem egy ősöreg iph3 gs-el tökéletes a cucc, soha nem szakad meg és szépen szól, igaz egy adapterre szükségem van a töltéshez.

(#48) trepxe


trepxe
tag

A Dension azt írja a fészbúkján, hogy 26990-be kerül az új cucc. Azért az nem 30, bár nem olcsó, de kapsz is valamit a pénzedért.
[link]

(#49) taranis válasza DarkByte (#40) üzenetére


taranis
addikt

Nekem egy sima Hama-s 1A-s usb töltő szinten tudta tartani a note2-t navi (igo) alatt is, sőt fel is töltötte.
Amúgy én is ezt a JVC-t nézegetem, de van kicsivel olcsóbb is, a Pioneer MVH-350BT, ami hasonló tudású.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#50) ZooLee válasza Tsebacsi (#42) üzenetére


ZooLee
őstag

Nemhogy a tappancsért, de a tappancs nyoma miatt is feltörik már az autót, ha olyan helyen jársz! A tapadókorong nagyon jellegzetes nyomot hagy a szélvédőn, és az erre szakosodott kisiparosok ez alapján feltételezve, hogy csak lekapták a cuccot és bedobták az ülés alá vagy kesztyűtartóba sokszor bepróbálkoznak.

Nekem a műszerfalon van egy tartó alap, és arra rögzítettem rá a Dension tartóját. Így nem tudom ugyan lekapkodni, de eddig még nem is bántották, pedig pesten parkolok vele. Viszont így, mivel az egyik szellőzőráűcs ráfújja a levegőt, ezért a hűtés is meg van oldva.

(#38) kispecek: Jó gondolom azt hogy evvel a ketyerével a telefonomon lévő zenéket, navigáció hangját is tudom küldeni BT-n a gyári fejegységre?
Van ilyen terméke a Dension-nak kifejezetten Iphone 4-5-re, de az csak kizárólag avval kompatibilis.

Jól gondolod, nagyon jól lehet bármit (zenét, podcastot) hallgatni az autó hangszóróin keresztül, és tényleg jól szól. Ha a "Car Dock for iPhone5"-re gondolsz, az csak egy Lightning adapterrel tud többet a sima "Car Dock for Smartphone"-tól. A sima "Car Dock for iPhone" valóban készülékspecifikus, szerintem jobban jársz, ha simát veszel és egy mUSB->Dock Connector átalakítót. Így több készülékhez is tudod használni.

(#15) dionaea: DE tényleg macerás ki be rakni. ha legalább dokkolós lenne akkor nem nagy történet. No meg a rengeteg kábel

Nade mivel dokkoltatnád? Az Apple az egyetlen, aki standard helyre rakja a dokk csatlakozóját, az összes többi telefongyártó szanaszét, máshová még típuson belül is. Ez a legjobb megoldás, amit eddig láttam (egy kb. 10-15 cm-es kábelen lóg a mUSB csatlakozó) mert eddig minden telefont tudtam vele tölteni a BB-től kezdve a különböző androidos telefonokon át a iPhone-ig.

Egyébként a telónak biztos jót tesz, ha kint van a szélvédőn egy telefon amire nyáron lazán süt a nap ezzel minimum 50 fokosra melegíti a készülékházat.

Körültekintően kell elhelyezni, lásd feljebb. Nem kötelező a tapadókorongot használni, az csak egy olyan univerzális lehetőség, ami mindenre jó a Smart-tól a kamionig.

de egy hétköznapi normál autónál 130kmh környékén a kihangosító már elég használhatatlan.

Ez nem igaz, egy normális kihangosító egy átlagos autóban teljesen jól működik ilyen sebességnél (persze, nem leengedett ablakokkal) Ebben kifejezetten jó a kihangosító, még senki nem panaszkodott, mindkét irányban jól működik, pedig egy teljesen átlagos, kismotoros autóm van, amivel telefonáltam már 150 fölött is (német autópályáról ugye :) )

(#11) kameraman77: 30.000 egy telefontartóért? :Y 5000 körül megvenném, amúgy ennyiért már BT füles, néhány pótakksi a telefonhoz, vagy bármi. Túlárazott, és értelmetlen termék, ki az aki kihangosítva telefonál?

Milyen jó, hogy látatlanban és ismeretlenül leszarozod. Számolj még hozzá egy rendes FM transzmittert, egy rendes autós töltőt. 5e forintért egy rendes tartókart nem nagyon kapsz, nemhogy egy teljes passzív tartót. Remélem az utolsó mondatodat meg viccnek szántad, és nem kézből telefonálsz. Ha headset kontra kihangosítóra gondolsz, akkor én használtam headsetet amióta az első megjelent, sokfajtát, olcsóbbat, drágábbat, de hosszabb távon (~1 óra) mindegyik kényelmetlen volt. Tény, hogy az olcsó kihangosítóknak szörnyű a hangja (mindkét oldalon) de egy normális kihangosító tökéletesen szól.

(#10) zeg: főleg hogy mobilra is meg kellene vennem 18e körüli összegért a naviszoftvert, ha valami minőség közeli élményre vágyom. Inkább 70 körül egy aktív tartós profi navi 3 havonta térképfrissítéssel, LG optimus dizájnnal, mint ez a telefonos párosítós megoldás.
...
Nem igazán értem hogy akinek 30ezres tartója van, az miért nyomorog valami mobilos izével.

Ez nem nyomorgás kérdése ma már. Jobb a PNA, de akkor két eszközöd van, két eszközt kell töltened, frissítened, stb. Hacsak nem vagy sofőr, aki éjjel-nappal az autóban ül, szerintem a telefon navija is megteszi. Tény, hogy nem annyira profi, mint egy dedikált navi (jobb/jobban látható képernyő, sávinformáció, esetleg jobb térkép, aktív tartó) viszont a telefon mindig veled van, fel van töltve, több navit tehetsz rá (nekem pl. rajta van a gyári online navi, a Waze a közösségi szolgáltatásai miatt és egy EU-s Navigon, mert az offline) és valamelyik csak jó lesz. Igazából amióta megvan a telefon, azóta a nüvi 768T a fiókban pihen, legyen bármilyen jó is. Mostanra szerintem elvesztette a kezdeti előnyét a dedikált PNA készülék a telefonos navikkal szemben.
(Ja, nekem még egy plusz pont, hogy motoron is egyszerűbben tudom használni a telefonomat, mint a dedikált navit)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.