Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Sok sikert az új szerzeményhez!

Kíváncsian várom miket fogsz nyomtatni :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) Simi87 válasza BoB (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

Nagyon várom a beszámolót az élesítésről, nagyon érdekel a dolog, de én megvárom hogy feleződjön az ár.

(#3) Stonerice


Stonerice
őstag

Engem az érdekel, hogy mekkora a keménysége egy ilyen nyomtatott "modellnek". Mint bármely más műanyagé, vagy esetleg hasonlítható valamihez?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#4) Simi87 válasza Stonerice (#3) üzenetére


Simi87
senior tag

több anyag van, attól függ mit szeretnél kinyomtatni.

(#5) Stonerice válasza Simi87 (#4) üzenetére


Stonerice
őstag

Például átlátszó Plexi lap is nyomtatható vele?
Egyébként mennyibe kerül hozzá a nyomtatható anyag?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#6) Simi87 válasza Stonerice (#5) üzenetére


Simi87
senior tag

nekem MÉG nincs nyomtatóm, nem én írtam a bejegyzést, amúgy benne van.

(#7) sptkyle válasza Stonerice (#5) üzenetére


sptkyle
senior tag

Létezik átlátszó PLU anyag tudtommal, és használható is, de plexi lapot ne ebből akarj nyomtatni... értelmetlen.
Egyébként köszi a szerzőnek a cikket. :R

Ha valakit érdekel a téma, ebbe a topicba nézzen be: [link]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#8) Den válasza Stonerice (#5) üzenetére


Den
veterán

1 kg anyag 10 ezer forint volt mikor vettem, de most már csak 9k, illetve van a herz filamentnél 6k-ért is. Meg persze ebay-ről talán még olcsóbban is meg lehet venni. Van átlátszó anyag, de üvegszerűen átlátszó tárgyat ezzel a technológiával nem lehet nyomtatni, inkább csak áttetszőt.

Keménységről még csak a pla kapcsán tudok nyilatkozni. A nyomtatásnál többféle beállítás van, lehet tömörre nyomtatni, de általában ezt nem szokás használni, mert sokáig tart, sok anyag kell hozzá, és jobban vetemedik, ezért valamilyen nem tömör belső mintát, pl méhsejt szerkezetet használnak, aminek be lehet állítani a kitöltési arányát. Egy 20%-os pla kockára rá lehet állni, olyan masszív, de nyomtattunk egy tömör 4x4 centis lapot próbából, azt nem tudtuk eltörni :).

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#9) Den válasza Simi87 (#2) üzenetére


Den
veterán

Ha bevállalod az ebayről rendelés rizikóját, esetleg a sajat kezű összeszerelést, már most tudsz rendelni féláron, 500 dollár környékén.

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza BoB (#1) üzenetére


Den
veterán

Köszi :). Mindenfélét, de leginkább motorkerékpárokkal kapcsolatos dolgokat akarok nyomtatni.

www.simson4t.hu

(#11) Stonerice válasza Den (#8) üzenetére


Stonerice
őstag

Áttetsző anyag polírozható üvegszerűre, nem?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#12) BoB válasza Den (#10) üzenetére


BoB
veterán

Nyomtass már nekem egy új féktárcsát légyszi, biztos olcsóbban megcsinálod mint 54 rongy :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) Den válasza Stonerice (#11) üzenetére


Den
veterán

Az a baj, hogy a szerkezete nem homogén. A nyomtató tulajdonképpen kis műanyag hurkákból rajzolja meg a munkadarabot, tehát, ha nyomtatsz egy lapot átlátszó anyagból, az nem egy homogén valami, hanem több ezer egymást átfedő műanyag szál, amik részben összeolvadtak, de vannak köztük zárványok, stb... A felületét fel tudod polírozni, de a belseje nem lesz olyan víztiszta, mint az üveg,

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#14) Den válasza BoB (#12) üzenetére


Den
veterán

Egy kevés lesz :) Tervezd meg, hogy egy adott úton hányszor akarsz fékezni, mert annyi féktárcsára lesz szükséged :)

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#15) Chaser válasza Den (#9) üzenetére


Chaser
titán

Grat hozzá:) Én az M3D-t várom mint a messiást, előrendelve 350$, szállítás lenne 50$ biztos, + még áfa, de megérné. Csak ugye semmi konkrét nincs még róla demókon kívül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.