Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Mennyire masszív egy nyomtatott tárgy?

(#2) Den válasza westcoastog (#1) üzenetére


Den
veterán

Nehéz választ adni. Függ az alapanyagtól a beállításoktól, a tárgy alakjától. Alapvetően szálirányban erősebb s tárgy, a rétegekre párhuzamosan könnyebben törik. De készítettünk egy 4x4 centis 3 mili vastag lapot teljes átlós kitöltéssel (tömörre), azt nem tudtuk kézzel eltörni.

A pla talán a leggyengébb, utána abs, hips, nylon.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#3) westcoastog válasza Den (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Van benne lehetőség akkor. :)
Mondjuk én szívem szerint maketteket, figurákat gyártanék, amiket kézzel festenék, szép lenne. :)

(#4) joysefke válasza westcoastog (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok!

ha lenne 3D nyomtatóm, nyomtatnék a montim teleszkópjához bilincset, hogy fel lehessen szerelni egy rendes első sárvédőt... ;)

J.

(#5) Den válasza westcoastog (#3) üzenetére


Den
veterán

Ha nem nagyon kicsi a méretarány akkor lehet vele ilyesmit, bár egy kis kézi utómunkát valőszínüleg igényene festés előtt.

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza joysefke (#4) üzenetére


Den
veterán

Nyomtattam már sárvédőkonzolt biciklihez, igaz az egy gyerekbicikli volt. Mutass képet vagy rajzot, hogy miről lenne szó, ha meg lehet oldani megcsinálom :)

www.simson4t.hu

(#7) westcoastog válasza Den (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

1:48 és 1:24-es méretarányú makettekre gondolok.

Nagyon szívesen elszórakoznék ezzel, egyszer jó lenne belefogni ilyen projektbe. :)

(#8) Den válasza westcoastog (#7) üzenetére


Den
veterán

Az 1:48 valószinüleg már túl kicsi a megfizethető árú nyomtatókhoz, de a nagyobb valószínüleg menne, egy kis utólagos finomítással. Érdemes beruházni egy nyomtatóba, az enyém, itthon vásárolva, össueszerelve áfával mindennel volt 250k, készletben 200k, de külföldről már 500 dollárért lehet rendelmi. Egy drága telefon, vagy közepes laptpo ára, de annyi lehetőséget nyújt a kreativitásra, hogy szerintem ennyi pénzt elektronikus kütyúre jelenleg nem lehet hasznosabban eltkölteni.

www.simson4t.hu

(#9) westcoastog válasza Den (#8) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha egyszer jobban fogok keresn lehet elbohóckodok majd vele. :D
Végül is tanultam 3d modellezést, itt lehetne kamatoztatni.

Az az 500 dollár nem hangzik vészesen.

[ Szerkesztve ]

(#10) tvamos válasza westcoastog (#9) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet a neten terveket talalni, ha ugyes vagy, szerintem 150-200 $-bol, meg par leselejtezett nyomtatobol ossze lehet hozni, amit te szeretnel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.