Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Espla


Espla
aktív tag

A 2021-es Revision demoscene party termését láthatjátok.
Természetesen a demokat számítógépen futtatva érdemes nézni, nem pedig youtube-on.
Kinek melyik alkotás tetszett?

(#2) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Már korábban is meg akartam kérdezni, hogy ez tényleg 65,536 bytes.?
Hogy tudnak létrehozni egy ennyire komplex grafikát ennyi tárhelyből?

(#3) MasterMark válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


MasterMark
titán

Annyi, általában trükkökkel, a kód magát írja újra és stb.

Switch Tax

(#4) olbaidhun válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

Jellemezhetjük egy szóval: optimalizálás.

Espla
amiga, c64 időktől imádom a demoscene-t, de jó lett volna olvasni még pár szót vagy érdekességet róluk. Így felsorolás jelleggel egészen nagy a halmaz, nem fogok tudni mindet megnézni, sokára érkezne meg a válaszom.

Azért köszönet érte, mentettem a lapot.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) DarkByte válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Volt erről egy nagyon jó online videó/prezentáció magyar nyelven a napokban, a hazai krémtől ha úgy tetszik. Tessék megnézni és ámulni. [Gargaj: Tiszta Lappal - Egy modern 64k intro és a mögötte rejlő technológiák]

(#6) bitblueduck válasza angyalpc2 (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

van pár magyarázó videó pl ez is kkrieger
procedurális generálással nagyon kicsiből nagyon sokat lehet kihozni.
itt egy egyszerű példa:
ez egy C64-en futtatható BASIC kód, kiírja a képernyőre, hogy ABC
10 PRINT "ABC"

ez egy picivel összetettebb példa:
10 PRINT "ABC"
20 GOTO 10

a második sor csak annyit csinál, hogy visszaugrik az elsőre (ami kiírja hogy ABC) és 3 betű helyett "végtelen" sokszor írja ki hogy ABC.

vagy
10 FOR I=1 TO 1000 : PRINT I : NEXT I
ez is 1 sor és 1-től 1000ig kiírja a számokat.

Textúrákat készíteni is hasonló csak ott nem számokat meg betűket hanem pixeleket kell manipulálni, és igen, erősen kell optimalizálni (a fájlméretre) meg trükközni.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#7) imi3est


imi3est
csendes tag

Nem mind 64k, az első 19 az "DEMO" kategória, ott nincs méret limit. Utána jönnek a 64k, 8k, 4k intrók, azok már tényleg ilyen kis méretűek. Persze ha belenézel a 64k-s intrókba, az is teljesen hihetetlen hogy hogy lehet ezt összehozni ilyen méretben. Nem semmi teljesítmény ezeket leprogramozni. Itt van a nevezések listája: lista
itt pedig a PC-s program nevezési szabályok

(#8) JHC


JHC
tag

Azért ennél kicsit bonyolultabb a dolog.

A pálya mapok képlet szerint készülnek, és sokszorosítják, a textúrák szintúgy, a hang más kérdés. A hang valamilyen tracker formátum, általában mod, s3m, amiben a hangminták nagyon kevés bájtot foglalnak, és akár lehet írni zenét, akár egyetlen hangmintával is, de többféle effektel, burkoló görbével stb, aztán a kotta lehet ismétlődő, sőt az egyik zenében előre-hátra megy a kotta. Az egész kód assembly a 4k-nál, felette már nem biztos, amikor kész mindent tömörítenek spéci exe packerrel amire kiválóan ugrik a vírusírtónk.

[link]

[link]

(#9) cinemazealot válasza DarkByte (#5) üzenetére


cinemazealot
addikt

:C Köszi, ez a beszámoló nagyon tetszett!

(#10) copass válasza JHC (#8) üzenetére


copass
veterán

256byte-nál már full assembly az egész.
64k-nál írnak toolokat aztán lehet csapatni, csak hát boyc,gargaj nagyon-nagyon sok évet belenyomott az a.D.D.i.c.t.-ba!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) body007


body007
addikt

Dejók ezek. Utoljára amigán nézegettem demókat (haver 060-asán meg az én ppc+040-emen). Derégvolt :O

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#12) copass


copass
veterán

szeptemberben lesz fánksün(function) a csokiban! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) joghurt


joghurt
addikt

Királyság, le a kalappal. Na, ezek tudnak programozni, nem akik összegugliznak egy N+1-edik webes formot.
Nekem mindig is a 64K kategória jött be a legjobban. Mert persze, a "nagy" demóknál már egészen filmszerű világokat lehet produkálni, de hogy mindezt 64K-ban, ahhoz tudni is kell.

Valamint: The cecond coming of the csillagtök.

@angyalpc2: Igen, sok grafika egyszerű képletből van. A hullámgyűrűk pl. sima z = sin (sqrt(x*x + y*y)) jellegű. Egy haverom még a múlt évezredben dolgozott be egy 64K-s intróba grafikával. Ő például egy ammonitesz (csigaház-szerű izé) képletét írta fel valami negyedfokú egyenlettel.
Az is igaz, hogy a ma már lényegesen fejlettebb procik és főleg videokártyák vannak. Régen egy egyszerű 3D-s kockát is alap assembly utasításokkal kellett kirajzolni. Nem volt MMX/SSE, OpenGL, DirectX.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) waverider


waverider
senior tag

Koszi a gyujtemenyt! :R
Nekem sok tetszett es nem csak a felsohazbol.
Megis nekem a reges regi demok tetszenek a legjobban.
Amiket C64-en, Amigan, meg az elso generacios PC-ken csinaltak.
Akkor meg tudtak programozni... azzal ami szukosen rendelkezre allt.
Ezt ismeritek peldaul?
Second Reality (1993)

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#15) gbors


gbors
nagyúr

Köszi a cikket, a 4K / 8K cuccok továbbra is besz**ás jellegűek :)

(#14) waverider: ismerem, jó kis szarkavarás volt körülötte, amikor kijött...

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#16) waverider válasza gbors (#15) üzenetére


waverider
senior tag

meselj! :Y

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#17) copass válasza gbors (#15) üzenetére


copass
veterán

mármint? azért ez egy legendás demo. még c64-re is átirták.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18) gyépés válasza copass (#17) üzenetére


gyépés
aktív tag

Csak nem Dell gépet akarsz venni? A link elárult. 🙂

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#19) dabadab válasza JHC (#8) üzenetére


dabadab
titán

A zenék már jó ideje nem használnak hangmintákat ebben a kategóriában, softsynthek vannak, amik realtime számolják a hangot pár paraméter alapján.
Az első fecskék között ott a Störfall 2000-ből, aztán jöttek a többiek és a softsynth engine-ek. A 4klang messze a legnépszerűbb közülük, ami viszonylag hagyományosan közelíti meg a hanggenerálás kérdését, de ott van pl. az Oidos is, ami (számomra :) ) tök szokatlan additív szintézist használ.

DRM is theft

(#20) olbaidhun válasza joghurt (#13) üzenetére


olbaidhun
őstag

Azért jó ezt hallani, hogy mások is ilyen mélyen meghajolnak a zseniális fejlesztők előtt. Vannak gyöngyszemek abból az időszakból.

Nyilván most is vannak zseniális stúdiók, de akkoriban pár fő kezében állt meg a munka nagy része, most meg ugye megy a marketing és kiadó a fejlesztők nyakára, hogy belihegje a fülbe: - mikor lesz már kész az összes platformra? (lásd CP2077)

(#19) dabadab
Pici hardverből félelmetes grafikát és hangokat kihoztak annó.
Pár mb-os kis cartidge az évezred forduló előttről és egy emulatorral ma is rápróbálhatsz, milyen zseniális hangulatot kölcsönöztek a bőregérnek: [link]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#21) gbors válasza waverider (#16) üzenetére


gbors
nagyúr

A demot az Assembly 93-on mutatták be, amit a Future Crew szervezett. A 2nd Reality eredetileg nem volt benne a versenyprogramban, az utolsó pillanatban dobta be a FC, és valahogy úgy alakultak a dolgok, hogy másik gépen kellett bemutatni, mint amin a többi demo ment - mit ad isten, egy erősebben. Hmmmm.

#17 copass : persze, mert technikában is az élvonalban volt, produkciós értékekben meg messze jobb volt, mint a többi korabeli demo.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#22) winhate


winhate
őstag

Koszi!

Amiga demokat kihagytad az elso oldalrol.

Kiegesziteskeppen:
[link]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#23) JHC válasza dabadab (#19) üzenetére


JHC
tag

Ezt nem is gondoltam volna, tényleg érdekesek.

Anno mikor a PCX újságnak volt Muzax rovata, azon keresztül csöppentünk bele a trakkeres zenélésbe. Némi scene demó ami a CD-n elérhető volt, jópár trakker zenét használt amit némelyikből ki is mentettünk asszem.

(#24) waverider válasza gbors (#21) üzenetére


waverider
senior tag

No akkor ez egy masik sztori. Koszonom! :R

Csak a rend kedveert amit meg jomagam (47) hallottam ott 93-ban a helyszinen ;)
A zenek amik a demokban voltak, mar a Gravis -on keresztul le voltak szerzodtetve valamilyen zenei kiadohoz, meg kiadatlan allapotban. Azert nem neveztek be vele. Ezt egy Magnus nevu uriember mondta nekem a Triton csapatbol akik a compo-t nyertek a Crystal Dream 2 -vel. :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#25) waverider válasza copass (#12) üzenetére


waverider
senior tag

oh a regi jo szombati csokik kint Palotan, a keddi klubbok Zugloban, meg a BKV klub az Ors-on... belebizsergek... van meg itt a pH! forum oldalakon hasonszoru szakadar ezen idokbol? :DD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#26) gbors válasza waverider (#24) üzenetére


gbors
nagyúr

Warte bitte, itt valami kavarodik. A CD2 egy májusi svéd party-n nyert, az Assembly 93 pedig augusztusban volt Finnországban, és azt a SR2 nyerte. Melyiken voltál ott? Azt nem ér mondani, hogy mindkettőn, mert akkor megsárgulok :D

Amúgy azt nem kétlem, hogy ez a sztori ment a scene-en, de ennek ellentmondani tűnik, hogy az Assembly-re végül benevezték, ill. októberben publikusan is elérhetővé vált.

Amúgy az durva lett volna, ha a CD2-vel egy partin indul el - arra kíváncsi vagyok, melyik nyert volna.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#27) copass válasza waverider (#25) üzenetére


copass
veterán

én sose voltam a csokiban, na de majd most! :D
a keleti régióban nem volt lófasz se, asszem egyszer volt debrecenben vmi de az ilyen lamergamerberugósszarság volt! :D
scenest,rage,amiganica,arok.
amiganicán ott voltak a graffityisek clarence, jay,stb. az mondjuk vicces volt.
ami számomra érdekes tény volt, hogy ott adta ki a coma wildfire demóját.
ami ezért elég komoly eretvágokeretvágoknak számított volt! :D
ment a találgatás hogy ki az a csaj aki táncolt benne(Tiza), persze sose derült ki.
ugrunk az időben:
2000 hajdúnánás: barátom angliábólhazatérőivászat, hozta egy ott megismert miskolci barátnőjét Zitát. valahogy szóba jött a C64,demók,partyk stb és akkor benyögte hogy ő táncolt vmi demóba...kiderült hogy oswald és ő nagy barátok. de hogy ne legyen azonosítható a neve, írjanak Tiza-t a Zita helyett! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28) Gargouille


Gargouille
őstag

Jelen! 95-2000 között voltam aktív, szerintem akkoriban kb. az összes hazai party-n ott voltam, a FLaG-et meg mi szerveztük Tomcat-el. Engem leginkább a társaság vonzott, meg a légkör, rengeteg életre szóló barátság kötődött ott. Meg az a hangulat és őszinte lelkesedés, a deadline előtt 20 perccel még rohamtempóban reszelgetett demók... hát régi szép idők... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29) waverider válasza gbors (#26) üzenetére


waverider
senior tag

Sajnos csak az Assembly-re jutottam el keves penzu magyarkent, de attol is lefostam a bokamat, csak alltam ott, mint egy rakas szerencsetlenseg es csodalkoztam mindenre, gepekre, jatekokra, programokra es azok feltoroire es legfokeppen az emberekre, hogy mennyire jo arcok es baratsagosak a nyelvi nehezsegek ellenere.

mar attol is feszengtem, h folyton ugy mutatott be az egyik a masiknak, aztan az meg a harmadiknak, es igy tovabb:
'hey mate, guess what? just met with this curious humbled pal travelled here all the way from Budapest' aztan meghivtak sorokre, meg hogy meseljek a magyarsagrol, m csupa jot hallottak es a csapatok is rendben vannak es tetszik nekik a kis zart itthoni scene.
akkor meg nem kentem vagtam az angolt annyira. de igy is BBS kontaktok lettek, kaptam hot swap-ban friss e-ujsagokat, jatekokat, demokat, grafikakat, zeneket es akkor meg a Posta is megbizhato vol a kommunizmus idejen. minden lemez hibatlanul jott.

azt adtam itt kozre, amit nekem sajat fulbe mondtak. egyebkent ami nekem mar akkor is feltunt, h ezek mind flame -ezve fikaztak egymast (alap reklam generalo hatas jozan paraszti esszel elerve) aztan meg seggreszegre soroztek magukat egyutt. :D

gondolom mivel nagyon nepszeru volt a kiadatlansaga ellenere is, otthon meg zart esemenyeken mutogattak egymasnak, es mindenki latni akarta, valahogy, talan a Gravis altal - hiszen nekik ez akkor hatalmas marketing volt - rendezesre kerult a jogi v penzbeli vita.

az is alatamasztani latszik, h nem csak akkor, de ebbol kesobb is problema volt.
rengeteg ideig nem lehetett pl tyubon latni v ha vki feltette gyorsan le is kerult, a jogutodlasi licensz mizeria miatt.

ui: Nem azt irtam, h azon a partin nyert csak azt hogy compo-t nyert, elnezest, ha felreertheto voltam. neha csak omlik ki a sok emlek es hiaba olvasom at a kuldes elott az erzelmek es a leirt sorok gyoznek az erthetoseg felett :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#30) waverider válasza copass (#27) üzenetére


waverider
senior tag

azta, ez is mekkora hattersztori :D
anno ezek a klubbok es rendezvenyek hihetetlen lokest adtak serdulokent az embernek.
az oscsapatok vezetoi es a csapat tagok is lejartak hetente, uj jatek es progi toreseket, ujsagokat, introkat hozva.
koztuk a faces, delta system, pride, triumwyrat, majic12, exile
imadtam egy titkos, zart vilagba tartozni, es vmi amit akkor nem vehetett el tolunk senki :)
igen a Coma - Wildfire nagy siker volt, eloszor a Csokiban lattam en is: #miazanagytulekedesottagepkorul :D
mindig volt valami minimalis beugro, de azt meg az en keveske heti zsebpenzem is fedezni tudta.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#31) waverider válasza Gargouille (#28) üzenetére


waverider
senior tag

'95-tol? en kb. akkortajt hagytam ki egyre tobbszor csaladi okok miatt, es sok jobarattal csapattaggal jatekcsereberes tarsasaggal megszunt a kapcsolat emiatt. nekunk vezetekes telefonunk is csak '94 oszen lett. vicces az akkori szocpol allapotokra nezve, mert az elso szolgalati mobil telot, mar '95-ben megkaptam. de a hangulat es a lelkesedes ezen dolgok irant sosem szunt meg teljesen. jomagam talan a legalapabb kategorias azaz grafika keszito voltam, de imadtam nezni a kodereket es ahogy a zeneszek dolgoznak a scene-n.
ugy-ugy regi szep idok, de jo is volt... egyszer visszaterek meg ezekhez ugy erzem.
meg az MK-II kartyakhoz C64-en :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#32) gbors válasza waverider (#29) üzenetére


gbors
nagyúr

Jó beszámoló :R

Vszleg így 28 év távlatából nem lesz egyszerű kideríteni, mi igaz az egyes ellentmondó legendákból, nekem anno annyi ragadt meg, hogy sokan anyázták a FC-t a demo bemutatásával való machinálás miatt.

Az meg nem meglepő, hogy népszerű volt - az a demo egy konkrét produkció volt, a kortársai meg sok effekt egymás után zenével.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#33) Gargouille válasza waverider (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is grafikus voltam a csapatban. :D Az a hangulat meg a közösség ami ott volt, valahogy egy életre meghatározó lett számomra. Igazából ahogy elnéztem annak idején, a scenerek kicsit kilógtak a hagyományos társadalomból, viszont ott a party-kon meg olyan volt mintha "hazamennénk".

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) waverider válasza Gargouille (#33) üzenetére


waverider
senior tag

melyikben csapatban voltal? jomagam az Exile-t gyengitettem :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#35) copass válasza waverider (#31) üzenetére


copass
veterán

ha már vissza akarsz térni, akkor ultimate II+
csak nem te vagy splash/exile?
CopAss/Leader

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) Gargouille válasza waverider (#34) üzenetére


Gargouille
őstag

Controlled Dreams. Nem volt túl sok csapat release-ünk, inkább a közösségben voltunk aktívak, illetve én is inkább raytrace compon-n indulgattam általában, meg a Terror News egyik szerkesztője voltam. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) bLaCkDoGoNe válasza Gargouille (#36) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Terror News? Controlled Dreams? Hol' up! Barkochbázzunk!
Te voltál TC mellett a másik elkövetője a Róbert Károly körúti gerilla TN plakátnak anno? ;)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) Gargouille válasza bLaCkDoGoNe (#37) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen :DD Bár meglep, hogy arra emlékszik még egyáltalán valaki. :)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39) dabadab válasza Gargouille (#36) üzenetére


dabadab
titán

Nahát, Artist évfolyamtársam volt a Kandón :) (Meg Zeux/Chaos és MrZ/Astroidea)

DRM is theft

(#40) waverider válasza Gargouille (#36) üzenetére


waverider
senior tag

azta. a Terror News-ra emlekszem, meg sok mas hazai diskmagra is.
volt valamelyikben egy roppant mulatsagos asszem Petike csokija nevezetu novella szosszenet, na az szalloigeve lett a csaladban, miutan kinyomtattam, kozetettem es fel delutanon keresztul vinnyogott rajta mindenki.
azota sem talalom ezt a sztorit.
Valaki?
meg hogy nem nem kepviseltek a diskmagok erteket.

#35
nem en vok Splash, de jo kapcsolatot apoltam vele, Trooperrel es masokkal.
evolite nevemen segedkeztem, de sosem voltam hivatalosan jegyzett csapattag,
mert a suli / csalad mellett csak az idom nagyon kis hanyadat tudtam a scene-re / a csapatra aldozni.
vicces, mert a csdb-n a Lethargy-ba tettek es swapperkent, ami reszben igaz, de az Exile-ban es grafikak mellett.

tiszteletem minden scene tagnak azota is :R

koszi a linket, jol felment az UII ara :DDD
az en scene idomben meg 4-5000-ert mentek.
en vkitol 2 ezerert vettem hasznaltan, aki PC-re valtott ;)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#41) Gargouille válasza dabadab (#39) üzenetére


Gargouille
őstag

Nemá, Artist? Úristen de régen nem láttam már! Hát ez jó, még a végén kiderül, hogy itt a fél fórum ezer éves cimbikből áll, akik nem is tudnak egymásról. :D

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#42) Gargouille válasza waverider (#40) üzenetére


Gargouille
őstag

Az összes Terror News megvan, őrzöm mint a szemem világát, ha gondolod feldobom valahová aztán küldök linket. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43) copass válasza waverider (#40) üzenetére


copass
veterán

te az action replay-re gondolsz. ez jóval több mint annál.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#44) dabadab válasza waverider (#40) üzenetére


dabadab
titán

A te scenerkedésed alatt még nem is volt U1541 :)Abban egy FGPA van, amin implementálva van két 1541, két SID, cartridge, REU, ethernet port, USB portok meg egy (azt hiszem) 16 bites CPU, amin az UI meg egyéb apróságok futnak.

DRM is theft

(#45) bLaCkDoGoNe válasza Gargouille (#38) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jóhogy! A TN / scene meghatározó korszak volt az életemben, emlékszem egyik nap az egyik gimis barátom azzal jött suliba, hogy TN "reklámot" látott a villamosról a Róbert Károlyon... Én persze először nem akartam neki elhinni, meg voltam győződve róla, hogy csak szívatás, de azért suli után csak elvillamosoztam én is oda, és lőn...! Ráadásul pont összefutottam TC-tel is ott, el is mesélte az egész sztorit, hogy hogy találtátok ki, meg csináltátok meg.
Még a fotó is megvan valahol a letárolt scene-related cuccaim között (én is őrzök minden ilyet, mint a szemem fényét! :B – scene.org-on amúgy fent egy csomó TN, ha ezeken kívül van még, akkor azok engem is érdekelnének (én az #50. számmal álltam rá a szerre)), arra már nem emlékszem, hogy melyikőtök küldte el valamelyik contact alkalmával, mert mindkettőtökkel nyomtuk a floppicserés "e-mailt". :K Sőt, anno a Grinzingiben (már ha még jól emlékszem a nevére, borozó volt ott az Irányi utca környékén) tartott TN találkán is marhultunk, meg partikon is, amikor éppen nem kerültük el egymást :D.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46) waverider válasza copass (#43) üzenetére


waverider
senior tag

igen arra, ahogy irtam is a #31-nel az AR-t mi csak MKII-nek hivtuk a scene-n (es nem a Technics lemezjatszokat) es nem is volt hivatalos, mert koppintott kartyak voltak, Ujpesten hegesztette oket vmi szaki a sufniban a nyakrajzok alapjan.
#44 dabadab: ld. elobbi sorok, de koszi az info frissitest, akkor is csillagaszati emelkedes ahhoz kepest amibol keletkezett :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#47) waverider válasza Gargouille (#41) üzenetére


waverider
senior tag

faja lenne megint egy ilyen scene talalka, a regi es persze ujabb arcokbol is.
persze a jelenlegi vilagorulet utan.
azert lehet hogy majd 30 ev tavlatabol nem ismernek fel arcokat nevtabla nelkul.
Clairvoyance-ba futottam jo par eve az Oktogonon, hat ot is alig sikerult, pedig o mindig karakteres volt a pajeszaval es szeles mosolyaval.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#48) waverider válasza Gargouille (#42) üzenetére


waverider
senior tag

nagyszeru lenne, es ha vannak mas diskmagok akkor azok is johetnek.
talaltam persze a neten, linkeket es mas oldalakat is, de gyujtemenyes letoltes nyilvan konnyebb lenne mint 50 szamot egyenkent :)
jelenleg irodai, policy-s gepem van csak, ahova nem tudok emu-t rakni.
de majd lementem oket, es ha meglesz az uj masinam, akkor nekikesek
koszonom Gargouille es bLaCkDoGoNe, #45 :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#49) Gargouille válasza bLaCkDoGoNe (#45) üzenetére


Gargouille
őstag

;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) Gargouille válasza waverider (#47) üzenetére


Gargouille
őstag

Én benne lennék, nagyon szívesen látnám viszont a régi arcokat. Max egy jót röhögnénk egymáson, hogy a sok kis kocka kölyökből "bácsik" lettünk. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51) bLaCkDoGoNe válasza Gargouille (#49) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:K
"Ezekamaifiatalok" nem is tudják, hogy egy ilyen egyszerű dolog, mint ez a digitalizált fénykép majdnem sci-fi volt '95-96 környékén az átlag csóró scenernek, mert scannere nem sok embernek volt akkoriban.

Itt a PH!-n egy #demoscene topikot ami már nagykorú, de nem mondhatnám, hogy fényes karriert futott be – én is elfeledkeztem már róla, most rákeresve viszont látom, hogy bár kevéske aktivitással, de a mai napig él és nem archiválták, szóval kis öröm is öröm). Nem gondoltam volna, hogy valaha TN-esbe futok még itt... :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#52) waverider válasza Gargouille (#50) üzenetére


waverider
senior tag

oreg scene-r, nem ven scener. ahogy a Vakondok 2-ben is lathattuk a szakallas papat :)es amikor en serdulo voltam, voltak mar akkor is kozepkoru tagok a scene-n :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#53) GreatL


GreatL
őstag

Mennék én is... hálóban Doomozni meg rackkel tradelni :D

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#54) winhate


winhate
őstag

Ha már ilyen szépen összejöttünk:
https://www.scene.hu

Következő magyar party:
https://qbparty.hu/

Function -t se hagynám ki mivel a legnagyobb magyar party.

Retro 8bit party:
Arok party

Irc esetleg johet ? :)
(Még mindig megy a móka ott is)

Since '93...

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#55) copass


copass
veterán

Hungarian Demoscene Community fb csopi

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#56) waverider válasza winhate (#54) üzenetére


waverider
senior tag

koszi a linkeket megyek majd, ha majd lehet karanten es mas egyeb szankciok nelkul utazni... :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#57) mr.perfect


mr.perfect
tag

terror news nosztalgiázóknak :) ha esetleg valakinek még nincs meg:

[link]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#58) body007 válasza mr.perfect (#57) üzenetére


body007
addikt

Nem akarok noob-nak tűnni, de ilyenkor mivan?

Hogy nézzem meg? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#59) Gargouille válasza body007 (#58) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondjuk egy dosbox-ban. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#60) FoxiestFox válasza winhate (#54) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na hol az az irc? :)

(#61) winhate válasza FoxiestFox (#60) üzenetére


winhate
őstag

Irc kliens
winfos: xchat , miranda
amiga: amirc
android: revolution

Web irc
http://webchat.ircnet.net/

Ircnet server:
atw.irc.hu

Room:
#scene.hu
#amigascne
#demoscene
#scene

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#62) body007 válasza Gargouille (#59) üzenetére


body007
addikt

Jahhh tényleg :B
Jó nem vagyok egy nagy windóz júzer, sry. Valszeg otthon linux alatt fogom nézni, az a biztos :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#63) DarkByte válasza body007 (#62) üzenetére


DarkByte
addikt

16 bit-es programot nem tudsz modern Windows-on natívban futtatni egy ideje. (vicces hogy a Wine meg tud és a 21H2-ben a WSLg-vel tippre el lehet majd így indítani akár Win 3.1-es programokat is megint :DDD) MSDOS emuláció sem tökéletes az újabb NT verziókban, szóval vagy DOSBox, vagy valami virtuális gép, pl. PCem retrózáshoz.

(#64) GreatL válasza DarkByte (#63) üzenetére


GreatL
őstag

Mi most a legértelmesebb windowsos DOS emu, amire esetleg felmászik egy Win 3.1 és nem bénáskodik a videomódokkal meg az inputokkal?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#65) DarkByte válasza GreatL (#64) üzenetére


DarkByte
addikt

DOSBox-ra elvileg még Win95 is feltehető.

De én PCem-el mennék neki ha régi játszós vas reprodukálása a cél. VirtualBox, VMware és hasonló modern virtuális gépek annyira nem jók erre, túl modern hardvereket emulálnak. A PCem-ben viszont nagyon sok opciód van klasszikus komponensekre, régebbi alaplapok, chipset-ek, videókártyák (extra 3D gyorsítók is), hangkártya, hálókártya. 8088-tól egészen a Pentium II-es Socket7-es lapokig nagyon sok minden van :)

Hátránya hogy nem annyira out of the box mint egy DOSBox, VirtualBox, BIOS-t kell hozzá vadászni, OS-t feltelepíteni mint egy rendes gépre, illetve fórumokon vannak javasolt összeállítások adott era beli PC komponensek beállítására. De szerintem megéri :) Sőt engem már ez nosztalgiával töltött el.
És az egész hordozható, PCem-et csak ki kell bontani, az egészet elrakhatod utána ha később kellene.

[ Szerkesztve ]

(#66) GreatL válasza DarkByte (#65) üzenetére


GreatL
őstag

Mondjuk egy előbeállítottat lehet előások valahonnan, de meg is tudnám csinálni ha letölthetők a komponensek, driverek. Van pár ősi cucc ami marháskodik az új CPU-kon.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#67) simonzé


simonzé
addikt

Vannak igazán komoly cuccok a videók között. Van olyan aki mindet végignézte?

A címben viszont van egy javítandó rész: "vigyázat, nagy mennyiségű YouTube beágyazás". Helyesen: "vigyázat, kizárólag YouTube beágyazás"

I don't fit in. I fit out.

(#68) JHC válasza simonzé (#67) üzenetére


JHC
tag

Én nagy részét megnéztem, de most is szinte úgy van mint régen. A sima "demo" kategóriában nem mindig nagy az attrakció, csak mondjuk az első 4 helyezett. A böngészöen futók is érdekesek. De az igaziak régen is a 64k demók voltak a techdemók számomra, persze a 4k sem rossz. A zene is régen, mind a 10 helyezett a számomra hallgatható kategória volt, most úgy 10-ból 5 de nem a helyezés függvényében.

(#69) winhate


winhate
őstag

[link]

Holnap 16:00 kor indul a FUNCTION 2021 party!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.