Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) dezz


dezz
nagyúr

Sziasztok!

A 3. oldal tetejére "odabiggyesztettem" még egy fejezetecskét. :)

janos666: Egy DTP94B nevezetű kolorimétert használok most. Ezt egy már megszűnt cégtől vette át az x-rite és elsősorban az Eizo-nak szállították, de már beszűntették a gyártását. Nem azért, mintha annyira rossz lett volna, de rájöttek, hogy jobb, ha nem gyártanak annyifélét, mert így nem tökéletesen egyformák. De úgy vettem észre, ez elég közeli adatokat szolgáltat a valóshoz (pl. a gyár által megadott koordinátákhoz).

Videokártya: HD5750. 2D-s CAD-del foglalkozom, az a fél fogára sem elég. Filmlejátszással (1080p) sem volt gond. Komolyabb játékokat nem néztem a monitoron, kevés hozzá a procim.

"Illetve mennyire lehet észrevenni, hogy nem egész számú többszörösére lesz felnagyítva az 1920-as videók képe?"

Csak ott lehetett észrevenni, ahol nagyon sűrű és kontrasztos vonalkák voltam egymás mellett.

A 720p egyébként élesebb tudott lenni rajta, mint egy 1920-as monitoron, mivel ugye az 2x1280=2560. :) (De arra már nem emlékszem, hogy ehhez a monitoros vagy a GPU-s átméretezést kellett-e beállítani.)

"(Bár tudom, hogy ott is csak a chroma térkép van 1920-ban, a luma csak 1280-ban, tehát a FullHD monitorra sem teljesen 1:1 megy ki a FullHD forrás, hanem mindig van közbenső átméretezés a rendereléskor...)"

Hát, egyrészt fordítva, a luma (~világosság) van full felbontásban, másrészt a chroma értékek (U és V) pontosan fele-felbontáson (vízszintesen és függőlegesen, illetve néha csak vízszintesen). Hacsak nem maradtam le valamiről. :)

A D/A jóságának letesztelésére nem volt idő, de vélhetően nem a legócskábbat teszik bele ebből sem. (Na persze nyilván nem is high-end kategóriásat. :) )

M@trixfan: Csak annyi a különbség, hogy itt picivel vastagabb volt az elülső rész.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.