Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) dezz válasza yodamastah (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Persze, ez mind világos és meg is értem az álláspontod. Olyan törvény viszont nincs, ami szankcionálna egy magánembert szabványnemkövető magatartásért... :)

Ha nem is lesznek tökéletesen pontosak a színek, wide-gamut módban nézve sokkal jobban hasonlít egy sRGB-s géppel készült fénykép is egy előhívott fotóra (ezzel együtt sokkal jobban is néz ki), mint sRGB módban. Itt persze leginkább a privát fényképek nézegetéséről és hasonlókról beszélek.

Munka szempontból (kiv. ha pl. kimondottan webes felületre készül) persze nyilván az a legjobb, ha egy profibb, Adobe RGB-s géppel készült fényképeken dolgozunk Adobe RGB módban. Megtehetjük itt ezt is.

Ami a filmeket illeti, a legtöbbnek eleve módosított, egyedi színvilága van, amiben nem a tökéletesen természetes bőrtónus és egyebek a cél... Akárhogyan is, a moziban színesebb a kép. Lehet, hogy a digitális mozikban sRGB van (bár ezt nagyon nehezemre esik elhinni), de ott sem úgy néznek ki a filmek, mint egy sima monitoron...

Egyébként a monitor Video módban támogatja az x.v.Colort (más néven xvYCC), amit az AVCHD formátum és a PlayStation3 is támogat (bár nem tudom, az utóbbi milyen formában).

Anti-glare: pár évig egy olyan S-IPS-es monitort használtam, ami enélkül a "bizsi" nélkül volt tükröződésmentes. Bár nem ennyire, mint ez, de általában elég volt, ide is elég lenne nekem is. Talán valamilyen szabadalmi kérdés áll a háttérben, nem tudom. Ha két verzió létezne a panelből, én is az enyhébbet választanám. De ha nincs, hát nincs és annyira nem zavar.

Hun'reeth: Nem-e? Közölném, hogy ez az angol standard magyar megfelelője. ;) Magam sem tudtam, de felvilágosítottak. :) Viszont mielőtt egy ilyen kijelentést teszel, nem ártott volna, ha nyomsz egy keresést... [link]

janos666: Természetesen a monitor Standard módjának említésekor nem magyarosítottam azt. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.