Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

Nekem speciell tetszik, hogy nincs benne hangszóró, úgy se használtam még egy monitornál sem. amúgy ár/értékben mindenképp szimpatikus darab.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) #59070464


#59070464
törölt tag

Ez egy kiváló monitor.

(#3) Kékes525


Kékes525
félisten

Vajon hogyan mutat rajta a Windows 7? Mivel nem skálázható normálisan 200%-os DPI-nél is mikrométeresek lesznek a betűk nagyon sok rendszer panelnél és más programoknál is.

Nekem Dell 2408WFP 1920 x 1200 felbontással 150%-os DPI-vel, de így is nagyon sok rendszer panelen ennek semmi hatása a betűk nagyon aprók és sok programon is, például az ESS 8-on. A Thunderbird postafiók beállításainál a panel az ami sokkal jobban megnagyobbodott, mint a betűk, kilóg a képernyőből. Sok programnál pedig a betűk elcsúsznak, így hiába nagy nem lehet olvasni őket. Tudom ez nemcsak a Microsoftot hibája, de a programozó azt mondják, hogy ez azért is van mert a Microsoftot nem támogatja rendesen a nagyobb felbontást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Moleman


Moleman
addikt

Mindig beleszeretek ezekbe a nagyobb felbontású monitorokba, és mindig rá kell jönnöm, hogy még mindig olcsóbban kijövök, ha veszek 2 db P2314H-t. Teljes képernyős alkalmazások (játék) mellett jól jön, ha lehet látni a többi ablakot a másik monitoron, zenéléshez pedig sosem lehet elég pixel vízszintesen. :DDD

(#5) Great_Muta


Great_Muta
tag

Jöhetett volna előbb is, mert akkor ilyet vettem volna az U2414h helyett. :C :)

(#6) xEon1337


xEon1337
őstag

Abszolút best buy monitor otthonra vagy akár munkára is! :C

"Less but better" - Dieter Rams

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Ára teljesen szimpatikus, viszont így 2015-ben 60Hz-es monitort már nem vállalnék be.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ez az egérmozi dolog csak a Windows nyűgje. Egy rMBP ennél nagyobb felbontással is jól skálázódik 15 colon. Különbség is bőven érezhető, főleg ha sok pdf-et olvas az ember.

Nem fanboykodás akar ez lenni. Azt mutatja, hogy lehet ezt rendesen is csinálni. Én is örülnék, ha a windowsos desktopom rendesen skálázna.

(#9) Kékes525 válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Erről írtam fentebb. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) madgie válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


madgie
titán

Hja, csak az OS X külső monitornál nem ilyen okos, külön program kell a skálázáshoz, mert alapesetben csak a 720p hiDPI opció adott, az meg böszme.

Egyébként szerintem ez a Dell az év monitora. Nekem ugyan az Asus variánsa van (nem lehetett akkor kapni a Dellt), de egy percre sem bántam meg, hogy a 27" WQHD-ról lefelé váltottam.

(#11) Kékes525 válasza madgie (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

Normális skálázhatóság nélkül értelmetlen ilyen monitort választani (UHD), mert nem használható univerzálisan. Maximum cél hardvernek jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) madgie válasza Kékes525 (#11) üzenetére


madgie
titán

Van benne valami. Mondjuk fotófeldolgozásra isteni skálázás nélkül, apróbb méretű UI, a képnek meg több hely jut. Az utóbbi pár évben WQHD-hez szoktam, rossz volt utána pár napig az 1920x1200. Feleslegesen nagy méretű kezelőfelület, ami pont a képek elől veszi el a helyet.

És nem, nem szeretem a duplamonitort. Próbáltam többször is.

Szerk: amúgy meg nyomsz a Chrome-on egy 125% nagyítást és jó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#13) nakos1212


nakos1212
senior tag

1080p-ről 1440p-re érdemes váltani, ha játszol?

(#14) madgie válasza nakos1212 (#13) üzenetére


madgie
titán

Ha a videokártya bírja, akkor nagyon is! Sokkal több részlet, kisebb, kevesebb helyet foglaló HUD, stb.

(#15) nakos1212 válasza madgie (#14) üzenetére


nakos1212
senior tag

Elég közel ülök hozzá, ilyen 22' vagy 21' méretre gondoltam.
Ez azt jelenti, hogy pl. az AA-t egy kicsit lejjebb vehetem?

(#16) madgie válasza nakos1212 (#15) üzenetére


madgie
titán

Így van, AA-t sem kell az egekbe tekerni.

(#17) nakos1212 válasza madgie (#16) üzenetére


nakos1212
senior tag

Köszi a választ, akkor majd cserélek azt is gépcsere után, de lehet 4k lesz.

(#18) Ernest.


Ernest.
tag

Kaptam két ilyet a melóba.

Alapvetően a vékony káva nem annyira hasznos, de így egymás mellett kettő zseniális. Ez a felbontás a mérethez képest élményre megközelíti a MacBook retina élményét (normál távolságból nézve nem látod a pixeleket), programozni rajta öröm, sok kód fér ki rajta egyszerre.

Aki meg tudja fizetni és hajlandó is ezt a minőséget annak mindenképp ajánlom.

Ami nekem kicsit negatívum, hogy két tök egyforma monitoron ugyanazokkal a színbeállítások mellett teljesen más képet ad vissza. Elkezdtem játszani a színhőmérséklet beállításával, így egész hasonló lett a kettő, két különböző értékkel, de teljesen nem lett ugyan olyan, ami fehér háttérnél igen zavaró. Esetleg valami ötlet, hogy hogy lehet egyformára beállítani?

Külön öröm volt, hogy DP-miniDP kábelt csomagolnak hozzá, ami nekünk előny a MacBookok miatt.

(#19) madgie válasza nakos1212 (#17) üzenetére


madgie
titán

Játékhoz 4K-hoz már komoly hardver kell :) Mondjuk azt hinné az ember, hogy a WQHD sem sokkal nagyobb meló a hardvernek, de a Full HD kávé 2 millió pixel, a WQHD meg 3.68. Majdnem dupla annyi.

Ernest.: kalibráció :K össze lehet lőni úgy a kettőt. Sokan foglalkoznak ilyesmivel itt is a PH!-n (én is meg tudom csinálni, de gondolom nem Kisvárdán laksz :D).

[ Szerkesztve ]

(#20) nakos1212 válasza madgie (#19) üzenetére


nakos1212
senior tag

De azt olvastam, hogy ott is van egy nagy mértékű minőségi ugrás, mármint 2k és 4k közt.

(#21) madgie válasza nakos1212 (#20) üzenetére


madgie
titán

Persze, én is 4K-t használnék legszívesebben, csak az anyagiak maradt maradtam a WQHD-n.

(#22) h-yle válasza nakos1212 (#20) üzenetére


h-yle
addikt

Na ja, de a 4k 4x annyi pixel, és full graf mellett egy Titán X is kevés hozzá :(

Szerintem a 4K gaming a pascal és a next gen GCN felségterülete lesz.

Persze nem ismerem az anyagi helyzeted, SLI TITAN X viszi most is :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#23) Kékes525 válasza madgie (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerinted a Windows 10 már rendesen skálázható mondjuk 4K vagy akár 8K is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) madgie válasza Kékes525 (#23) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, nincs most Windowsos gép otthon (a munkahelyin meg XP van :D)

(#25) snecy20 válasza madgie (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Viszont cserébe a szűrőket meg élsimítást nem kell maximum közelébe tolni (én legalábbis mindig alkalmazom), így nagyjából a hardverigény is hasonló maradhat. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#26) Kékes525 válasza snecy20 (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor pedig feleslegesen költesz annyit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) snecy20 válasza Kékes525 (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Nem feltétlenül. Már a képaránnyal járó nagyobb perspektíva miatt megérheti.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) Ernest. válasza snecy20 (#27) üzenetére


Ernest.
tag

De ez is 16/9.. Mire gondolsz? A többi monitor melóban 1920*1200-as (16/10 Dell U2412M), azt tényleg a plusz magasság miatt választottuk az 1080-al szemben.

Köszi madgie, de már annyira megszoktam, h fura lenne ha nem ilyen lenne :)

Ja és azt a negatívumot hagytam ki, hogy annak ellenére, h ezek prémium monitorok, kb 15-ből minden másodikban volt pixelhiba. Persze cserélik, az elején foglalkoztunk is vele, de ahol alig látszik, vagy sarkok közelében van azzal már nem foglalkozunk.

[ Szerkesztve ]

(#29) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nézegettem a monitort, de aztán úgy voltam vele, h Ennyit nekem nem ér meg. Így 70 ezerrel olcsóbban vettem egy Acert inkább. Majd a következő egy 27-es wqhd felbontású monitor lesz jó pár év múlva ha elfogadható áron mennek majd :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) madgie válasza snecy20 (#25) üzenetére


madgie
titán

Persze, így nem kétszer erősebb VGA kell mellé, de még így is combosabb kell, mint Full HD alá.

(#31) snecy20 válasza madgie (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, bár a mai középkategória, vagy attól picit erősebb VGA-k már jól boldogulnak ezzel a felbontással.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#32) madgie válasza snecy20 (#31) üzenetére


madgie
titán

Lassan két éve nem játszom, de anno a BF3 multit gond nélkül nyomtam GTX 660-nal WQHD-n (erős CPU mellett). Nem maxon persze, de aki ultra-csutka módra vágyik ,az nyúljon zsebbe.

(#33) MongolZ válasza Kékes525 (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

24"-on fullhd-nál 150% dpi??? Ott vagy nagyon messziről nézed, vagy a szemeddel komoly bajok vannak.

(#34) TeeJay


TeeJay
félisten

jó kis cucc ez de én egy Dell P2715Q monitort próbálnék ki szívesen :R
egy olyan monitorral mit tudnék kezdeni otthon :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) Kékes525 válasza MongolZ (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Messziről (nem szeretek a monitor elé görnyedni, amúgy nem is egészséges hosszú időn keresztül) és rossz a szemem is. Azonban így is nagyon sok rendszer panel és alkalmazás is nagyon apró betűkkel jelenik meg. Amúgy minek a skálázhatóság, ha még a rendszer egyes részei sem tudják. Így vicc az egész.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) big-J


big-J
őstag

Jó oka volt annak, hogy 27esek territóriuma volt a qhd.

Hunyorogtatásra tökéletes monitor.

(#37) madgie válasza Kékes525 (#35) üzenetére


madgie
titán

A szemnek kábé öt méter és messzebb az "egészséges", közelebb akkomodál. Nyilván többet dolgozik közelebbre, de egy egészséges, esetlegesen egészséges visus-ra kikorrigált szem esetében a képátló átlója, esetleg annak másfélszerese bőven jó távolság.

big-J: hülyeség. Próbáltad? Én U2711-ről jöttem le 25"-re.

[ Szerkesztve ]

(#38) nakos1212 válasza h-yle (#22) üzenetére


nakos1212
senior tag

ááá... Én se úgy mondtam, hanem mondjuk 2-3 év múlva arra váltok :D

(#39) Kékes525 válasza madgie (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam egy kicsit más a helyzet. Én sajnos csak egy szemmel látok gyakorlatilag, mert a másik tompa látó. Másrészt az alkalmazkodó képessége elég gyenge, már negyed dioptria változás is idegegesít. Más ehhez könnyen alkalmazkodik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) madgie válasza Kékes525 (#39) üzenetére


madgie
titán

Ja ,így érthető :( Mondjuk a jól látó szemed jól ki van korrigálva (nem feltétlenül csak szférikus dioptriára gondolok ezzel), az sokat segíthet.

Meg bizonyos kor fölött más korrekció szükséges monitortávolságra, mint távolra.

(#41) CastleCRS válasza TeeJay (#34) üzenetére


CastleCRS
csendes tag

Én pont arra készülök váltani, volt lehetőséges egy 28"-os UHD monitort megnézni IRL, nem volt vészes használni, képe is szép volt, meg tűéles.

"Remember... You are not a fighter. Run, hide or die."

(#42) Kékes525 válasza madgie (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Eltaláltad, "bizonyos kor fölött"...Sajnos ez van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) hemaka


hemaka
nagyúr

Szívesen kicserélném erre a mostani U22-őt. :D

(#44) big-J válasza madgie (#37) üzenetére


big-J
őstag

Próbáltam biza, akkor te vagy nagyon közel ülsz(szinte éri a hasad az asztalt), vagy valami jól skálázódó rendszered van.

(#45) djgeg


djgeg
őstag

"Egy titkos versenyző is van a piacon, a BenQ GW2765HT, mely viszont picivel többért, 27"-es méretéhez képest jutányos, 120 000 forintos áron "

Annak a titkos versenyző 19 ms os a Dell meg 9 ms .... Nagyon nem mindegy ha valaki játékra is használná!

Én a nagyon kedvező ára miatt 2 darab Dell UltraSharp U2414H ra hajtok. 70.000 Ft FullHD 4ms os kis csoda, de vacillálok egy WQHD monitorral is, ezért ez is érdekes lehetne.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#46) Scholes9 válasza nakos1212 (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Minden csak pénz kérdése. En is tolnám 8k-n ha lenne rá keret. Mivel nincs így marad a full HD:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#47) Scholes9 válasza big-J (#44) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jaja, majd 27-en 1440p, ha értelmes áron lesz, mondjuk úgy 4 év múlva remélhetőleg :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) madgie válasza big-J (#44) üzenetére


madgie
titán

Nagyjából a képátló mérete kényelmes nekem nézési távnak, magyarul a Dell U2711 helyére került Asus PB258Q elsőre tényleg "apróbetűsnek" tűnt, de aztán közelebb húztam öt centivel és abszolút kényelmes lett. És az antiglare sokkal jobb már ezeken, mint a régi "cukros" réteg, ez már nem vesz el annyit az élességből, nem mossa úgy szét az apró részleteket... és mégsem glossy, tehát nem látom magam benne.

(#49) Scholes9 válasza madgie (#48) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is kíváncsi lennék rá, h milyen. Lehet, h nem mindenki tudna hozzászokni, de valószínűleg az emberek nagy része igen, legalábbis ezt feltételezem :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#50) Duree


Duree
veterán

Ismét egy szinte hibátlan Dell monitor.Igaz már hozzászoktunk.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.