Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ez karban tényleg erősre sikerült :-)

(#2) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Elég jó lenne ha több gyártó állna elő ilyen gyári monitor tartóval, szerintem egész nagy eladási szempont lehet belőle :))

(#3) kikikirly


kikikirly
senior tag

Freesync nuku... :(
184 ezer körül biztos van jobb WQHD monitor.

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

A fényerő eléggé csúnyán változtatható. Nem túl lineáris.

(#5) Cifu válasza kikikirly (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy a cikk végén is írják: ha kar nélkül veszed, már 154e Ft, itt a tartókar kb. 30e Ft-vel megdobja az árat.

154e Ft-ért pedig azért annyira nagy választék nincs a 27"-os WQHD, nem TN-paneles (pláne Freesync-es) monitorokból...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) -FreaK- válasza Cifu (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azért akad egy pár nagyon jó... [link]
+ASUS PB278QR
+ van valami Lenovo is ha jól rémlik, ami best-buy 110 körül.

Szóval nem nagyon éri meg ez a Dell, szerintem se.

(#7) DeFranco válasza csakszabi (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hiba lenne elkezdeni károgni, főleg hogy nagyon helyesen hagyományos talppal is megvásárolható, de tapasztalatom szerint ezek a karos megoldások sem nem időtállóak sem nem komfortosak.

sokan emlékeznek még a csodálatos flexible hinge-s samsung monitorokra (pl. 970p), ami nagyon erő volt meg nagyon kar, aztán már csak kar, mert az erő elment és a monitor meg szépen leült a kávájára. kis szerencsével hátra már nem dőlt, hanem állva maradt.

használatban van még nálunk olyan monitor is, szintén hasonló flexi talppal ahol megáll ugyan a lábán szépen, csak éppen remeg mint a kocsonya, így ott meg kénytelen vagy "leültetni" a kávát ha gépelni is akarsz mert a legkisebb szellő is táncba viszi, hát még egy sztenderd billentyűleütés.

éppen ezért én jobbnak és tartósabbnak tartom a személyes tapasztalataim alapján a fix megoldást, vagy a karosból azokat ahol a teljesen merev karokat szorítócsavarral tudod helyzetbe állítani és rögzíteni, legalább a vertikális tengelyen.

[ Szerkesztve ]

(#8) Brekk válasza DeFranco (#7) üzenetére


Brekk
addikt

Ott a hátulján a Delles felfogatás, kell venni hozzá egyDell talpat, vagy bármilyen más VESA cuccot. De nekünk kb. 6éve megy az MSA14 ami majdnem ugyanez, és semmi baja. Lévén, hogy feszíthető.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#9) DeFranco válasza Brekk (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azzal kezdtem, hogy tök jó hogy van hagyományos talp is, tehát stb. stb.

(#10) StLui


StLui
veterán

nekem a napaliba belépve mindenki a monitorom hátulját látja, így igencsak megtetszett a karban elrejthető kábelezés, de amikor megláttam a 30-as felárat érte, egyből elment a kedvem :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11) -Skylake- válasza StLui (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mas gyartotol is ennyi er ertelmes kar, ha nem tobb. Nekem epp az jott le, hogy egesz ertelmesen alkottak meg az arat. Az eletbe nem lattam meg 25k alatt olyan kart, aminek akarcsak a kozelebe mentem volna.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) StLui válasza -Skylake- (#11) üzenetére


StLui
veterán

hát igen, csak ennyit meg nem adok érte, kifúrtam az asztallapot inkább eddig is, hogy mihamarabb eltűnjenek a kábelek

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13) bteebi válasza csakszabi (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Hát lehet, hogy én vagyok kevés, de nem sok értelmét látom ennek a monitornak. Eléggé drága, de nem annyira jó, az a kar meg szerintem nagyon kevés esetben jár érdemi előnyökkel - ellenben simán lehetne olyan asztalt találni, ahová nem lehetne felrakni (mert nincs pereme). Ráadásul az asztalt a felfogatás helyén akár meg is karcolhatja, vagy összenyomhatja egy kicsit, ha meg nincs rendesen felfogatva, akkor meg csúszkálhatna, elforoghatna (extrém esetben akár le is eshetne). Szerintem a legtöbb esetben nem csak felesleges, hanem konkrétan értelmetlen ez a megoldás. Miért nem jó egy sima talp? :F

Mondjuk a "talpas" változat 150k körüli összegért már tényleg nem annyira vészes, mert hát csak 27", 1440p, és nem TN - még ha ezekkel együtt se ez a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) nejad


nejad
aktív tag

Lehet tévedek, de mintha ez a monitor már fél éve kapható lenne, friss ropogós teszt.

(#15) deja vu


deja vu
addikt

A monitor továbbra is gyönyörű. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#16) Brekk válasza nejad (#14) üzenetére


Brekk
addikt

Már régebben kapható. De itt az volt a lényeg, hogy a Dell kapros monitort is gyárt, pl az U2417H is elérhető karral. A hszeket elnézve kb senki nem is tudott erről.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#17) beef válasza deja vu (#15) üzenetére


beef
őstag

A homogenitás meg csapnivaló :)

(#18) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Ilyen monitorom van, de nem ilyen karral. Egy sima talpasat vettem + egy MSA14 kart.
A sima talppal az a baj, hogy nem tudod betolni alá a billentyűzetet. Kar esetén fel tudom rakni mindkét könyökömet az asztalra úgy, hogy a monitor nem kerül messzebb a szememtől.
Nekem megérte kiköhögni ezt az árat, mert minden nap ezt nézem, és ez a körbe vékony keret tényleg az egyik legszebb a piacon.
Ráadásul a kar miatt az egész az asztal felett lebeg, ami rohadt jól néz ki. :)

(#19) Jhonny06 válasza DeFranco (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lol, egy 12 éves monitor elrontott karját hasonlítani a mai technológiához.. nézz szét, hogy mennyien használnak VESA állványokat bármilyen probléma nélkül.

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Tulajdonképp nem lenne rossz, most is Dell-t használok csak régebbi 23-ast. A homogenitás azért elég gyér, a design viszont ütős.
Majd ha lecserélném a mostanit elgondolkodom rajta bár addigra még újabb verzió is lesz szerintem. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) Yany válasza csakszabi (#2) üzenetére


Yany
addikt

Nekem ez a talp "must have" lenne. Egyre esélytelenebb, hogy olyan monitort találjak, ami megfelel, mert már ezzel is csak bővül a lista. :)

- WQHD vagy 4K
- 27"
- IPS/PLS
- Ez a fasza kis talp (tudom, VESA állvánnyal is pótolható)
- Input lag <20ms
- Finomszemcsés matt bevonat (mint pl. a U2713H kijelzőn)
- Freesync

Az Asus és Acer már jól ismert tipusai kiestek, mindegyikkel vannak gondok, vagy hekkelni kell őket, hogy faszák legyenek. Ez a talp sok kényelmetlenségtől kímélne meg egyébként már most is, úgyhogy hatalmas +1 érte a Dellnek.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) Brekk válasza Hun'reeth (#20) üzenetére


Brekk
addikt

Azért van belőle nagyon szép homogén is.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#23) csako válasza Brekk (#16) üzenetére


csako
veterán

"kapros"

Én az oregánósat szeretem :)) bocsi

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#24) Brekk válasza csako (#23) üzenetére


Brekk
addikt

:DDD :R

De amúgy a p nincs is az "a" vagy az "r" közelében. Szóval kajás voltam amikor írtam. :C

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Kár azért az 1000 kontrasztért, bár tudom, h ez a "velejárója" :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) dchard válasza DeFranco (#7) üzenetére


dchard
veterán

Épp a 11 éves 970p-m előtt ülök, hibátlan :)

Amúgy tegyük hozzá hogy a leülős felxi kar gyárilag hibás volt, gariban ingyen kicserélték, és a csere darab azóta (több mint tíz éve) bírja legmagasabb állásban is a mai napig. A nagyobb gond inkább az volt, hogy ezt a flexi témát nem szabvány VESA módon rögzítették így sem cserélni, sem átrakni nem lehet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) DeFranco válasza dchard (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de. :) a hátsó kör alakú műanyag lap lepattintható és alatta (azt hiszem szabványos) vesa pontokra rögzül a kar.

az egy másik kérdés, hogy a kábeleket is ki kell bányászni a sikerhez a karból de ez már megoldható.

nekem is megvan még, de besárgult a panel, elment a digitális bemenet, és kettétört a kar, úgy hogy szépen be van állítva a szekrény sarkába backupnak.

[ Szerkesztve ]

(#28) deja vu válasza dchard (#26) üzenetére


deja vu
addikt

Én tavaly adtam el szinte tökéletes állapotban. A kart cserélték nekem is és a cserélt beton stabil volt. Egyedül a kicsit sárgás kijelző volt a gond.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#29) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Dunát lehetne rekeszteni a 27 inches 60Hz-es, se nem gyors, se nem lassú 1000:1, sRGB IPS monitorokkal.

Annyira hülyék az emberek hogy nem fejlesztenek a gyártók mert úgy is megveszik? Elvétve látni érdekes monitorokat (pl Philipsék bejelentettek egy 144Hz-es 100% NTSC VA moncsit még pár hónapja), de jellemzően ugyanazokat a szarokat látom a piacon ugyanannyiért mint 5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#30) Yany


Yany
addikt

Nem gondoltam volna, de ez a cikk megihletett, asszem mindjárt rendelek egy ilyet: SIMBR VESA állvány - 2 monitorhoz. És a jó benne, hogy külön állítható a monitorok magassága, ami nekem kell, mert egy 22-es mellet áll a 27-esem. Jelenleg mindegyik talpa zavar. Ez megoldja. hmmm...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) deja vu válasza Yany (#30) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem egy kicsit túl olcsónak tűnik, én amiket látok profi Ergotronok azok többszörösébe kerülnek. Van ebben elég anyag, a súly a megbízhatóság jele? :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#32) Yany válasza deja vu (#31) üzenetére


Yany
addikt

majd kiderítem :) az értékelései elég jók, vannak hasonlovak nem sokkal többért

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Yany válasza Yany (#30) üzenetére


Yany
addikt

Megvettem. Fasza! Egy könnyű Benq GW2265-ös és egy combosabb Dell U2713H csüng a karjain. Erős, stabilan kapaszkodik az asztalba. Egy sima talphoz képest azonban természetesen kapott egy kis extra billegést, ha meglököm az asztalt, de semmi vészes.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34) Brekk válasza Yany (#33) üzenetére


Brekk
addikt

Két 27" monitor is elférne egymás mellett?

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#35) Yany válasza Brekk (#34) üzenetére


Yany
addikt

Igen, bőven elég hosszúak a karjai hozzá. 2x 8Kg-ot elbír az adatlapja szerint. Az U2713h "csak" hat és fél a talpa nélkül.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#36) Yany válasza Brekk (#34) üzenetére


Yany
addikt

De mondjuk két egyforma kijelzőhöz inkább egy ilyet ajánlanék, szerintem ez még stabilabb és olcsóbb is: @amazon. Van belőle talpas és 4 monitoros változat is. Én kifejezetten a különböző méret miatt választottam ezt a két teljesen szabadon konfigurálható karú változatot. Egy biztos, baromi erős az egész szerkezet, van benne anyag bőven.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.