Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

az usb3 hianya valoban fajo pont, vehet az ember valami ec34-es kartyat ha szuksege van ra. jol latom, hogy ezen a gepen nincs fenyerzekelo? ( mintha a bal kurzor gombon sem latnam az ikonjat... )

te ereztel kulonbseget a sata2 es sata3 ssd kozott? nekem ugy tunik, csak szintetikus tesztekben mutatkozik meg a kulonbseg, mindennapi hasznalatban nem nagyon veszi eszre az ember milyet hasznal.

en meg a "klitorisz" egeret hianyolom errol a csoppsegrol, hasznos eszkoznek tartom.

koszi a tesztet! ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

jó kis vas. Ennyi pénzért tényleg fájó hogy kispórólták a SATA3-as SSD-t meg az usb3-at

(#3) Gusztáv válasza mghltm (#1) üzenetére


Gusztáv
addikt

A mostani sorozatból valamiért kimaradt a fényérzékelő. Én igazából nem nagyon szeretem, idegesít, ahogy folyamatosan változtatja a kijelző fényerejét. Amire jó, hogy a billentyűzet háttérvilágítását tényleg csak indokolt esetben kapcsolja be.
Ami az ssd-t illeti, szerintem nem érezhető különbség köztük a mindennapi életben. Bármilyen ssd baromi nagy ugrás a hdd-hez képest, de azon belül én ár és garancia alapján választanék.

A pöcökegérről ebben a méretben már egy ideje le kell mondani a Dell gépeknél, de a nagyobbaknál is csak opcionális.

Laci

(#4) audi100td


audi100td
nagyúr

Ergonómiailag van még mit tanulni a lenovotól (trackpoint, akku elhelyezése, kijelző max 150°-os kihajthatósága, stb). A dizájn ízlés kérdése, nekem nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#5) Gusztáv válasza audi100td (#4) üzenetére


Gusztáv
addikt

Trackpoinban nem tudok nyilatkozni (soha nem használtam), az akku elhelyezéssel nem tudom mi a baj. Műanyag nem sok van benne, a középső rész fém, az biztos (a sajátomat már odavertem az asztal sarkához :( ).

Laci

(#6) franc0


franc0
őstag

Jó gép ez, nálam a harmadik helyen van minden laptopot figyelembe véve (X220 és 2560p után).
Nem sírnék, ha ezt kéne használnom.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#7) audi100td válasza Gusztáv (#5) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az a gond az akksi kialakításával, hogy még a 6 cellás is kilóg hátul a gépből (HP 2560p-nél dettó), a 3 cellás meg sok mindenre nem elég, pl. az X220-nál sokkal elegánsabban oldották ezt meg. Itt csak a 9 cellás lóg ki és az is "belesimul" a dizájnba, de ez már rég óta hagyomány az X szériánál.

A trackpoint-tal egyrészt az a gond, hogy nincs, másrészt itt sem lett rendesen átgondolva a helykihasználás, ha már csak tapi, lehetett volna nagyobb a felülete. [link]

Ahogy elnézem a hűtés sem lett megfelelően megtervezve, 95°C szvsz nagyon sok.

Egyébként nem tűnik rossznak, de nem érzem rajta annyira, hogy ez egy munkagép, ergonómiában több kompromisszumot kell kötni a dizájn előnyére, igaz nekem az sem nyerte el a tetszésemet, erőltettetnek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#8) lapa


lapa
veterán

(popcorn elővesz)

(#9) Thusor válasza audi100td (#7) üzenetére


Thusor
őstag

Mert thinkpad x220-ban mennyi terhelve egy hasonló CPU hőmérséklete? Szerintem hasonlóan 95 körül alakul. A 2540p laptopomban is hasonlóan alakul a hőmérséklet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#10) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

fajo szivvel adtamat a tutajnak, jo kis dog:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) Ringman válasza audi100td (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

az x220-nál viszont ott van (volt - javították már?) a throttling. az sem jobb.

az elrendezés viszont tényleg jobb az x220-nál.

---
nemneked:
a dellnél a pageup/down mit keres lent a kurzorbillentyűknél? :)

(#12) lapa

95C-os proci volt hp 8510w-nél nálam, csak az kb 70W-n is többet fogyaszt, ha minden cpu&vga is terhelve van. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) lapa válasza Thusor (#9) üzenetére


lapa
veterán

a dell biztos a hp-ről leste a know-howt. azért csak nem kéne 95 fokosnak lennie egy cpu-nak. vagy én vagyok eltévedve.

@Ringman: pont azt néztem hogy ha nagyon kéne akkor még reális is lenne ott a pageup/dn. most lusta vagyok kikeresni lenovo mit babrált pontosan az újakon.

[ Szerkesztve ]

(#13) neduddki válasza Ringman (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

compal cl50/1en /acer 290/1/ volt eloszor nekm kifejezetten begyin azota is

udv

neduddki

mod: lato megy a mecs:- ) x220am is van, nem kerde, hogya kijelzo egy mas kategorija, de hasnalatban nekm a dell szimapikusabb volt

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) audi100td válasza lapa (#12) üzenetére


audi100td
nagyúr

a lenovo is odapakolta őket: [link]

hogy ki másolt kiről meg nem mondom

(#15) Gusztáv válasza audi100td (#7) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha megnézed, hely nincs nagyon a pöcökegérhez való gomboknak. Az X220-nál ezt a touchpaddal egybeszabott gombokkal oldották meg, viszont van aki meg ezt nem szereti. Ha jól látom az X220-nál meg lefelé lóg ki a 6 cellás akku. Szóval nagyjából mindegyik gyártó ugyanazokkal a problémákkal, fizikai korlátokkal szembesül, ki így oldja meg, ki úgy. Ez szerintem jó, mert magánemberként mindenki olyat választ, ami szimpatikusabb neki. Ha meg céges gép, akkor a legtöbb esetben úgysem kérdeznek meg, hogy Lenovo-t, Dell-t, vagy HP-t szeretnél.

Laci

(#16) opeter87


opeter87
senior tag

Jó kis gép és jó írás is.
Mondjuk nekem nem tetszenek ez a kicsi gépek. Nincs jó billentyűzet elosztásuk. Ennek a Dellnek a Pg Up, Down gombjai vannak rossz helyen, az x220 és 2560 meg felül túl zsúfolt.
Én személy szerint inkább a 13,3-14 colos kategóriát szeretem jobban, mint ezt a 12 körülit.

(#17) kutga


kutga
nagyúr

Jó kis gép, üzleti felhasználásra tökéletes lehet, csak hát az ára elég borzasztó. :(

Let the Zone take me if I am.

(#19) audi100td válasza opeter87 (#16) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az X220-nál ugyanazt a billentyűzetet használja a lenovo mint a 14 vagy 15,6"-os modellek esetén.

[ Szerkesztve ]

(#20) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Rakhattak volna mellé 64 bites rendszert is akár.. :U

Véleményem szubjektív...

(#21) lapa válasza hackeeeee (#20) üzenetére


lapa
veterán

enterspájznál úgyis nullázzák.

(#22) audi100td válasza hackeeeee (#20) üzenetére


audi100td
nagyúr

Illet volna az tény, igaz a kulccsal felmegy rá a 64bit-es is, illeve Dell-nél nem tudom, hogy van, de a lenovo-nál lehet kérni recovery lemezeket, így a gyári, előtelepített változatot kapod.

(#23) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

szubjektív, de szerintem nagyon csúnya. :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#24) hackeeeee válasza audi100td (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez lett volna a hozzá kapcsolódó kérdésem, hogy esetlegesen lehet-e alternatív telepítővel 64 bites rendszert kérni. De akkor elvileg lehet.

Mondjuk sok esetben ennek az ellenkezője megy pl. a HP-nál, 2GB memóriával szerelt géphez adnak 64bites rendszert.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

Én egy E6420-ast használok. Az E5xxx-es sorozathoz képest szerintem igenis előrelépés. Nekem az a design nagyon nem jött be. Ez első perctől jobban tetszett. Stabil, szerintem gyors (előtte D400, D600, D610, D630 volt), nem nyikorog, és sokkal kellemesebb tapintású, mint az E5410, E6400... Az akkuja pedig 5-6 órát is bir. Jobb nekem nem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#26) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

A leírásból kitűnik, hogy összerakott gép kiváló terméktámogatással. Mindez az árán is meglátszik. Hiába, ez már a business class teteje.

(#27) Gusztáv válasza opeter87 (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Dell-nél is ugyanaz a billentyűzet van még a 14"-os 6420-ban is, pont ettől néz ki szerintem bután a nagy üres hely a bill. mellett. A 6410-en legalább mellé került a hangszóró egy kamu nagy ráccsal, nem is nézett rosszul ki (és sokkal jobban szólt, mint ezen).

@hackeeeee: a 32bit a cégünk sara, ilyennel kérjük valamiért. De úgyis megy rá az Enterprise Win 7. Pont ezért nálam halomban állnak a Dell windows telepítő lemezek (XP Home-tól Win 7 Professional 64bit-ig), tapasztalataim szerint bármelyik telepíthető.

@kicsitrash: hozzánk most került először E5420-as (eddig csak 6xxx volt), elég nagy csalódás az anyaghasználat szempontjából. A hardver csontra ugyanaz (a sebesség is), szóval még olcsók sem voltak, de a minőségérzet hiányzik. Pedig azért elég ellenállók, egyik kolléga megküldte a 2 hetes gépét hidraulikaolajjal rendesen. Semmi baja nem lett, de takarítottam egy fél napig :DD. Ebben a kategóriában a HP vagy Lenovo gépek nekem sokkal jobban tetszenek.

Laci

(#28) opeter87 válasza audi100td (#19) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez igaz. :R

#27 Gusztáv
Igen az e6420 is kicsit bután néz ki azokkal a page up/down billentyűkkel ott lent.

Egyet nem érek volt egy Dell XPS M1330-as laptopom (már Édesanyám használja) nem sokkal nagyobbak mint a fent említett gépek, különösen ez a Dell és érdekes annak mégis normálisan elrendezett billentyűzete volt.

(#29) Gusztáv válasza opeter87 (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem ez egyértelműen költségcsökkentés, nehogy már 2 fajta billentyűzetet keljen gyártani. A 13"-tól fölfelé vígan elférne a régi kiosztás is.

Laci

(#30) Carline


Carline
őstag

A service tag valamint az express service tag miért lett kitakarva?
Egyébként service tag: 7prxwp1 a másik meg: 16796062405

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.