Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Nagyon helyes ideje volt mar, csak az hianyzik hogy vilagszerte kenyszeritsek ra az osszes gyartot hogy "tiszta" op rendszeres keszuleket adjon ami nincs teleszemetelve minden "szarral" vagy minimum legyen megadva a lehetoseg hogy eltavolithato legyen az amire nincs szuksege a felhasznaloknak anelkul hogy rootolas meg mas hokusz-pokusz ra szukseg legyen .

[ Szerkesztve ]

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Követendő, stock Androidot minden androidos telefonra. Google által biztosított biztonsági frissítésekkel!
Tudom hogy jelenleg ez lehetetlen, itt a lehetőség alakítsák át a androidot, hogy működjön a frissítési modell.
SD kártya írásának korlátozását is befejezhetnék, nevetséges hogy csak azért rootoljam a telefont hogy bármilyen programmal írhassak a saját kártyámra.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Helyes. Ha rajtam múlna, akkor mindegyik androidos telefonon stock Android lenne, és ezek a gyártói vackok a Play Áruházban (vagy Kínában a megfelelő Áruházban) lennének elérhetőek.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Visszamenőleg is kötelezni kéne őket a korábban kiadott telefonokra is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Üdvözlendő! De akkor ugye a gugli vackait is letilthatóvá teszik? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) istvan2332


istvan2332
újonc

Remélem csak idő kérdése és stabályozva lesz majd minden országban. Szerintem az kicsit túlzás, hogy stock android legyen minden telefonon. Maradjanak meg az egyedi vonalak, de az nem ártana ha még néhány dolog beleesne a szabályozásba.
Pl. egy összeghatár felett 1-2 év támogatást kell biztosítania a gyártónak, a kritikus hibák javítását pedig a legolcsóbb telefonokra is ki kell adni. Itt lehetne a türelmi idő mondjuk 3 hónap.
Az androidos telefont gyártó cégek sokszor a vásárlás után alig támogatják a készülékeiket. Inkább lenne mindenhol 2 évente flagship, de mindenkinek normális támogatást. Nekem sosem volt drága készülékem, de aki 200+ ezer forintért vesz telefont, annak járjon hosszabb ideig a támogatás és legyen szerteágazóbb. 2016-ban viszont el kéne felejteni ezt a következmények nélküli telefonértékesítést. Minden árkategóriára vállalni legalább egy év támogatást, legalább csak a kritikus biztonsági rések kijavítását. Ma már annyi olcsó telefonról netbankolnap, mint flagshipről (csak egy példa).

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó hír. Még az is lehet, egyszer beéri majd az ember egy rootolatlan mobillal is. :)

(#8) Dilikutya válasza istvan2332 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

A csúcsmodelleknél azért megvan a 2 év, a Samsung Galaxy S5 is kap Android 6-ot. Persze ez egy 200+ ezres telefon, van kevésbé pozitív példa is a Samsung-nál: az SIII Mini 2012 őszi startjakor sem volt a legfrissebb, 4.1.1-el jelent meg, 4.1.2 még kijött rá, pedig megjelenéskor már volt 4.2, fél évvel később pedig a 4.3 is megjelent, de abból se kapott, pedig azért nem belépő szintű volt annak idején.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Syl válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké, de ne egy évvel az OS megjelenése után adják ki a frissítést! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) pomorski válasza petipetya (#3) üzenetére


pomorski
őstag

Én speciel a Play áruházat nem szeretem. Letöltögettem róla a sok ingyenes szemét programot, amik persze nem voltak teljes verziók, minden apróságért pénzt kértek. Úgyhogy vissza kellett állítani a telót az eredeti (alap)állapotába és a szükséges (full verziós) programokat más forrásból megszerezni.

(#11) Dhampir válasza pomorski (#10) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#12) Dilikutya válasza pomorski (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem a Play hibája. Amúgy teljes verziós ilyenekből nem nagyon van, ami kis bizbaszért kér pénzt, annak nincs vége, sok ingyenesben meg nincs lehetőség fizetni, hogy ne reklámozzon, kevés az olyan, ami egyszeri fizetéssel teljessé, reklámmentessé tehető. Sok esetben még fizetős programban is van IAP.

Egyszerű példa eltüntethetetlen reklámra: Media Player Classic Remote, felső sávban ott a reklám, nincs lehetőség eltüntetni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Syl válasza pomorski (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

>a szükséges (full verziós) programokat más forrásból megszerezni.

Hmmm. A vásárlás, mint opció, fel sem merült? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Dilikutya válasza Syl (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Van, ahol nem is elérhető opció, igaz, ezekből szerintem alternatív forrás sincs. A végeláthatatlan IAP-s tallérgyűjtögetős játékokra úgyszintén nincs értelmes opció, se fizetős, se nem fizetős. Alapvetően rossz az egész IAP-t és reklámot erőltető üzleti modell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Syl válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

A tallérgyűjtögetős játék eleve nem értelmes opció :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Dilikutya válasza Syl (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Arra gondolok, mint ami pl. a Real Racing 3-ban van. Kapsz többféle fizetséget a versenyekért, a $ szépen gyűjthető, de van, amit alig ad a játék, és az kell ahhoz, hogy egy olajcsere ne 2 napig tartson, illetve van kocsi amit csak olyanért lehet megvenni, és a szükséges coin forintban átszámolva kiad egy akciós, új AAA játékot, és ez csak egyetlen autó. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) MaCS_70 válasza pomorski (#10) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a fullverziós programokat miért nem a Play-ből vetted meg?

A cikkbeli törekvéssel egyébként maximálisan egyetértek, azzal a rövid kis megjegyzéssel, hogy azért van egy bizonytalan zóna, ami mindig is vitát fog kiváltani.
1997-ben még a Windows 95 kapcsán volt szerencsém részt venni egy erről szóló szakmai polémiában, amiben még a számológép, a Wordpad, sőt, a Notepad létjogosultságát is vitatták, mivel azok nem az operációs rendszer funkcionális részei -- nem is beszélve a játékokról (amik ugye egéroktatóként kerültek be a Windowsba) és a későbbi nagy sláger webböngészőről.
Szinte ugyanezt a vitát élvezhettem végig pár éve az Android kapcsán, amiben az volt az egyik erős álláspont, hogy két tételt tartalmazhat a rendszer: beállítások és Play Áruház. Lehetőleg még telefonfunkciók se legyenek, mert ezek már nem telefonok, hanem kommunikációképes számítógépek. Arra a felvetésre, hogy a felhasználók többségére nézve ez baromi nagy terheket róna még az alapvető funkciók kapcsán is, annyi engedményt tartottak elfogadhatónak, hogy legyen egy varázsló, ami választásos alapon segít feltenni egy telefonkönyv/tárcsázóalkalmazást, egy SMS-programot, esetleg-esetleg mailklienst és webböngészőt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18) Dilikutya válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Telefon, SMS alkalmazás ne legyen külsős szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Dhampir


Dhampir
félisten

Ilyenből elég sok teljes verziójú alkalmazás akad: :D

(#20) joey04 válasza petipetya (#3) üzenetére


joey04
titán

Akkor még jó, hogy nem rajtad múlik. Ez a másik véglet lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) MaCS_70 válasza Dilikutya (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az alapfunkciók szerintem is kellenek -- csak egy létező, még csak nem is elszigetelt, bár kétségtelenül szélsőséges véleményt tolmácsoltam.

Lehet, hogy kellene egy lista a nyújtható / nyújtandó alapszolgáltatásokról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22) janeszgol válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Micsoda baromságokon ment a vita. Adják készen a telefont, és majd kai akarja, lecseréli az appokat. De az, hogy tárcsázó se legyen rajta...lol.

A cikkhez: támogatom az ötletet. De meg lehet ezt csinálni hülyebiztosra? Mari néni kitörlni az alap böngészőt, majd azt se tudja, honnan szerezzen másikat. Ilyenkor mi a megoldás?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) aprokaroka87 válasza janeszgol (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Marinéninek szépen leírják a törlés megkezdesé elött hogy mi történhet ha müvelet végrehajtja.
ha nem olvassa el akkor így járt

(#24) Ixion77 válasza MaCS_70 (#17) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezt a vitát a Linux világ már alaposan végigjárta oda-vissza széltől szélig. A végeredmény az, hogy nincs megoldás, csak rengeteg ember rengetegféle igénnyel, ötlettel, akarattal, magyarázattal, érdekkel. A nagy többség pedig továbbra is Windowst meg Offiice-t használ, elfogadja ami abban van és kész. Mint ahogy tévét nézne még akkor is, ha az ondemand olcsóbb lenne, mivel azt érteni kell, választani kell, gondolkodni kell: csupa-csupa fárasztó dolog. Lényeg hogy zúgjon a tévé, csörögjön ki az okostelefon, akinek meg egyedi igényei vannak, az keresgéljen olyan telefont amilyen neki kell. Jah, hogy ők meg nincsenek annyian, hogy érdemes legyen bármely gyártónak rájuk alapozni? Ilyen az emberiség, ez van.

A cikkhez: Azért arra kiváncsi leszek, hogy az almát hogy veszik rá hogy eltávolíthatóvá tegy a programjait, amelyek egy része szorosan egybe van nőve az op. rendszerrel. Meg arra is, hogy a user mit használ akkor majd helyettük, tekintve hogy a store-ból ki vannak tiltva a lehetséges alternatívák...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#25) janeszgol válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem vállalnám be egyik gyártó helyében sem. Legyenek alap Google appok kitörölhetetlenül (minden, ami fontos: tárcsázó, sms, böngésző, email, kamera, jegyzetelő stb) és felejtsék el a 8 gigás háttértárat. Ja és felejtsék el az SD kártyát. Ott a PLay, abból jöhetnek a gyártóspecifikus megoldások (az alap mellé).

Mindig mosolygok azon, hogy ujjlenyomatolvasó, íriszleolvasó vagy mi, meg stb van a menő telefonokban, aztán benne van az SD bővíthetőség. Tegye fel a kezét, aki látott akárcsak egy, azaz 1 embert, aki lekódolja a microSD-t.
Sajnos megint azt kell írnom, hogy az Apple-nek van a legtöbb esze. De ez off.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Dilikutya válasza janeszgol (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

SD bővíthetőség kell, én arra teszem a zenéket, ne a telefon tárhelyét foglalja. Oda menjenek az appok, esetleg a fényképezés, arra mégis csak gyorsabban rögzít a telefon. Viszont a 8 Gb-ot tényleg hanyagolni kéne a középkategóriában, belépőszinten elfér még. A 4 Gb, azt kéne száműzni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) -=MrLF=- válasza janeszgol (#25) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

min 128 GB belső tárhely kéne (számomra jelenleg) hogy a külső SD bővítésre az mondjam oké elfelejthetjük

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#28) Dilikutya válasza -=MrLF=- (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha egy középkategóriás telefont nézünk, amin programok, fényképezés van, 16 Gb a minimum, arra felmegy pár komolyabb játék is, de a zenét így is SD kártyára kell tenni. 32 Gb az, amire azt gondolom, már használható SD nélkül. 128 Gb belső tár még abszolút csúcskategória.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) -=RelakS=- válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És mikor kérdezik Mari nénit, hogy miért törölte a böngészőt, mikor figyelmeztette is a rendszer, akkor azt fogja mondani, hogy valamit kiírt, arra meg nyomott egy okét.

Szóval nem hozzáértő felhasználónál ami korlátozást be lehet vezetni, azt be kell, különben seperc alatt szétbarmolja a rendszert, és lesz majd "szarazandroid" komment hegyekben

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) zseko válasza Dilikutya (#28) üzenetére


zseko
veterán

Nekem is 128GB az alja, amire azt mondanám, hogy nem kell kártyabővíthetőség, de legalábbis 64GB minimum. Mert azt se felejtsük el, hogy a 16GB se annyi, esetenként alig több mint a fele (ugye kedves samsung), mivel a rendszer és a sok törölhetetlen gyári bloatware jókora darabot megeszik belőle. A videózás sem kevés helyet foglal, na meg (nálam pl.) a Deezer előfizetés által letölthető, így offline is hallgatható albumok. Most is egy 64GB-os kártya van a telefonomban, és ezzel már egész jó. Én 32GB-os telefonra még nem szánnék pénzt bővíthetőség nélkül.

HR24.hu

(#31) Dilikutya válasza zseko (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mindenki éli az életét a telefonján. Androidon a 32 Gb-os, akár bővíthető, akár nem, már felső kategóriás. Meg ez a videózás... ki a tököm gyárt egy telefonnal tonnányi videót a... miről is? :)
Én amúgy is feltolok PC-re mindent, ami a telefonnal készül, jobb helye van ott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) fornettisuti


fornettisuti
veterán

leg esszerubb lenne vanilla droiddal (droidos keszulek eseten) adni a keszulekeket es opciot a gyarto specifikus alkalmazasok letoltesehez

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#33) Dilikutya válasza fornettisuti (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az biztos nem ésszerű, a gyártók rengeteg funkciót adnak hozzá az alaphoz, meg ugye ahány telefon, annyiféle, különféle érzékelők vannak bennük, meg ujjlenyomatolvasó néha. Az általános kameraszoftvernél is lehet, hogy jobb a gyártói. Az átlag user meg nem fogja a Play-t böngészni, hogy leszedegesse ezeket. Mindenfajta eszközön így vagy úgy a gyártó saját szoftvere van, a módosított Androidokkal sincs baj, csak a szemét nem kell bele.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Korrekt döntés, ez a helyes irány! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ha megvágom magam késsel, beperelhetem a gyártót? Remélem el fogom veszíteni.
Ha letörlöm az alkalmazást, magamra vessek, csak legyen egyértelmű a GUI üzenete. Nem ebben látok veszélyt, hanem a jogi oldal lett idétlen, embertelen. Már eleve, hogy minden hülyeségért lehet perelni.
Amúgy vissza is lehet tenni egy alkalmazást, kb. két perc.

Hasonló probléma, csak nem ilyen egyszerűen megoldható: eü alkalmazás, pulzust mér. Szuper! Csak előtte regisztrálj, adj hozzáférést mindenhez, fogadd adatvédelmileg (persze csak őket védi, engem nem), és megmondja a pulzust. Nem baj, ha pontatlan? Bocs.

Támogatom az elgondolást, ez a normális, helyes út.

(#36) Dilikutya válasza BatchMan (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az alkalmazások jogosultságkéréseivel is vannak gondok, ez vitathatatlan. Akadnak érdekes igények, pl. fotókhoz minek akar majdnem minden hozzáférni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) MaCS_70 válasza Dilikutya (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogy ne unatkozzanak kikapcsolt képernyő mellett. A képeket nézegetik...

Bocs...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) zseko válasza Dilikutya (#31) üzenetére


zseko
veterán

Hát úgy ha nem tudsz túl lépni a saját felhasználói szokásaidon, valóban felesleges is :)

HR24.hu

(#39) arnyekxxx válasza janeszgol (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vagy mi, meg stb van a menő telefonokban, aztán benne van az SD bővíthetőség. Tegye fel a kezét, aki látott akárcsak egy, azaz 1 embert, aki lekódolja a microSD-t.

az egy dolog, de olyan is van aki elhagyja a telefonjából az mSD-t. Pár napja az asszony talált egyet, természetesen nem néztem meg mi van rajta így nem láttam a faroklóbálós videóit meg a nöje sztriptízét.

(#40) Dilikutya válasza zseko (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy 32 Gb-os telefon még mindig csúcskategóriás, a felhasználói szokásoknak ehhez nem sok köze van. Egyébként csak levezettem, hogy szerintem mi az a méret, ahol már esetleg nem kéne SD kártya. 100-200 Gb-tal a zsebében viszonylag kevés ember mászkál, drága is, rétegigény is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) Penge_4 válasza janeszgol (#25) üzenetére


Penge_4
veterán

"Tegye fel a kezét, aki látott akárcsak egy, azaz 1 embert, aki lekódolja a microSD-t."

Tegye fel a kezét, aki normális belső tárhellyel rendelkező telefonon érzékeny adatokat SD-n tárol. Úgy értem, tolvajok számára érzékeny adatot. Persze tudom, itt a fórumon mindenki nemzetbiztonsági ügynök vagy hidegfúzión dolgozó (és terveket telefonon tároló) geek. Biztos kényelmetlen érzés, hogy "mennyi személyes adat volt rajta és most ki tudja ki találta meg/lopta el", de az esetek többségében ezek a hálózatok annyi telefont kapnak, hogy nem győzik parallel formázni őket, nem bajlódnak az adatokkal, úgyis eladásra mennek.

+ Mivel nem Nyugat-EU legjólétibb csücskén élünk, manapság még mindig nagyobb érvágás az emberek többségének akár csak egy 40-50 ezres telefon elvesztése, mint a rajta tárolt adatok elvesztése (még ha pótolhatatlan családi anyagok is). Az ujjelnyomatolvasó arra tökéletes, hogy akikkel napi szinten kapcsolatban állsz, ők lesznek az elsők, akik (amennyiben szándékukban áll) még a patterntől biztonságosabb PIN kódot vagy szöveges jelszót is memorizálni fogják és simán észrevétlenül lecsekkolják a telódat, amíg te őrizetlenül hagyod akár 5-10 percre.

Na ellenük tökéletesen véd az ujjlenyomatolvasó, ami mellette a leggyorsabb feloldási forma, így nem csak magát a telefont, de azon belül alkalmazásokat is védhetsz vele. Így olyan szituban is védve vagy, amikor elkérik a telefonodat (mert te korlátlan vagy), hogy felhívjanak róla valakit.

(#26) Dilikutya: " esetleg a fényképezés, arra mégis csak gyorsabban rögzít a telefon."

Szerintem meg fordítva. A belső NAND flash mindig gyorsabb volt, mint az SD kártyák, még az eMMC is, az UFS meg főleg.

(#39) arnyekxxx: "természetesen nem néztem meg mi van rajta így nem láttam a faroklóbálós videóit meg a nöje sztriptízét."

Ejj-ejj. Pedig lehet, hogy a sors keze van a dologban és van rajta vagy 10000 bitcoin. :DDD

(#42) zseko válasza Dilikutya (#40) üzenetére


zseko
veterán

Igen, erre utaltam én is, hogy szerinted. Ez a kulcsszó. Mindenkinek más az igénye, én meg azt vezettem le, hogy szerintem miért a 64GB lenne értelmes. Én csupán az általánosítást nem szeretem, mikor valaki azt gondolja, hogy ha valami neki felesleges, akkor az másnak is az.

HR24.hu

(#43) Candy


Candy
tag

Valahol a megoldás az lenne, ha lenne egy külön restore partíció/szolgáltatói sd, GAPPS-sal, meg gyártói szarokkal, a telefon meg első bútkor megkérdezné a júzert, hogy akar -e gapps-ot, meg szolgáltatói szart. Ha nem, akkor stock droid, aztán lenne két ikon a beállításokban az installra/reinstallra. Mintha anno nagyjából winfosban is így működött volna a böngészőválasztás, mióta szétperelték az MS-t.

Ezzel meg lehetne oldani, hogy a stockdroid kedvelőinek clean install legyen, aki meg a gyártói shitet kedveli, annak meg gyártói shit. Emellett pozitívuma lehet még a cuccnak, hogy amíg vannak driverek az adott platformhoz lehet frissíteni is.

Itt jegyezném meg egyébként zárójelben azt, hogy jelenleg ott tart a telefonos fejlődés, hogy abszolút nem tervezem lecserélni a Note 4G-t, mivel tökéletesen elég arra, hogy júzerkedjem vele. A frissítések kiadása IMHO mindig szándékosan csúszott/maradt el, hogy az emberek legalább az új rendszer miatt váltsanak/vegyenek flagshipet/Nexust...

wunderbike.postr.hu

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.