Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Shyciii válasza vicze (#46) üzenetére


Shyciii
veterán

200 főhöz 4 szerver? Tehát akkor 2 szerver, mert mégis csak cluster ugyebár. Szerverenként 100 fő, ha Windows, akkor igen combos szerver kell, mert nálunk ahol én dolgozom csak maga az adatbázis szerverhez kell pl memóriában 64GB ram, és ez csak az adatbázis, és hol van még a "maradék" 13-15 szerver...
Igen a licenc a legdrágább, de ebben az esetben olyan mértékű hardver kell, hogy az már nem elhanyagolható. És akkor még idetartozik az is, hogy minimum ott kell lenni a raktárban 6-7 winyónbak, 2-3 hálókártyának, 4-5 memóriamodulnak, 2-3 battery backup modulnak alsó hangon. Mert gondolom ahol építettél ki ilyen rendszert, ott alkatrész probléma esetén nem vártok a beszállítóra, mint ahogy mi sem...

Amúgy a bankokat hagyjuk, és a rendszereiket. Sima átlag lakossági ügyfélként is lehet látni, hogy milyen problémák vannak a rendszereikkel, és még lassú is (volt hogy én ajánlottam fel, hogy ránézek a nyomtató problémára), és ugye ott az OTP akiktől pár éve a komplett IT szakemberestől elment meg jópár programozó), és feltöltötték (bár még mindig keresnek...) újoncokkal, úgyhogy úgy is működnek...Jah aztán 1,5 éve Budapest Bank kapott vagy 50 milla büntetést az akkori IT működés miatt. Ezt majd elfelejtettem, szal nálam nagyon nem az etalon kategória a banki rendszerek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.