Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [DEJVID:] dabsztep.

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

nekem nem jön be. de részegen és ha 2000w rol megy akkor jo:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Megígérem, hogy nem fogok hozzászólni.. Ezzel elmondtam mindent.

(#3) DEJVID válasza .bableWes (#1) üzenetére


DEJVID
őstag

Minden porcikám elítéli az ennyire elektromos zenét, de mégis van 1-2 ilyen szám ami tetszik.

(#4) DEJVID válasza gamek!ller (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Pedig ehhez növényvédő szer sem kell, hogy elfogadható legyen. :(

(#5) lezso6 válasza DEJVID (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez van, anno én a rock/metal vonalról indítottam, majd átmentem indrustrial metalba, végül a darkstepnél kötöttem ki.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) .bableWes válasza DEJVID (#3) üzenetére


.bableWes
őstag

mindenfajta müfajba van 1-2 zene ami nekem bejön. ne félj ettöl:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#7) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Részvétem :K

(#8) gamek!ller válasza DEJVID (#4) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Mert ehhez vagy ehhez például kellenek ilyen szarok? Szerinted mindenki drogos aki ilyet hallgat? Érdekes a meglátás, mert szerintem a dábsztep-hez kell valami cucc, hogy ne robbanjon szét az ember agya.

(#9) Thome


Thome
addikt

Ez még nekem is bejön. ;) LINK

(#10) DEJVID válasza gamek!ller (#8) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen.
Igen.

(#11) [balu] válasza lezso6 (#5) üzenetére


[balu]
tag

Ebből az első kettő még jó is.

Dubstep nekem élvezhetetlen, de ha valakinek tetszik, hallgassa. Elektronikus cuccokból csak ambient jöhet, abból se minden.

(#12) nem_tom


nem_tom
őstag

Ha ez tetszik, akkor hallgasd ezt. Ne hazudtold meg önmagad.

(#8) gamek!ller: Ehhez nem kell semmi féle cucc, hogy élvezhető legyen. Embere válogatja. Én is szeretem, de még életemben nem szedtem semmit, akár egy slukk dzsoját sem szívtam. Így van ez haverokkal is. (max 1-2x füveztek életükben, hogy őszinte legyek) Aki ezt szereti, nem feltétlen drogos.

Nekem dubstep-ből most ez a kedvencem, szerintem nagyon jó: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Armahun


Armahun
addikt

Nem gondoltam volna, hogy tudnak olyan zenét csinálni ami fizikai fájdalmat okoz, de a Dubstep-pel sikerült.

Nem bántásból, de ez emo zene?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#14) proci985 válasza DEJVID (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mer fiatal vagy...;Đ

pár év, aztán rájössz, hogy
1.: a zene jósága nem stílusfüggő
2.: nem lesz az ember kevésbé real, ha popzenét (ad absurdum lady gagát) hallgat és élvezi
3.: a polcon a mansont rá lehet pakolni a scooter cdre, nem szentségtelenítik meg egymást (valszeg a burzum, justin bieber és venetian snares hármas se tenné)
4.: a metálika black, beethoven kilencedikje és jarre oxygene dvdA remasterje pedig nem fog harcot vívni, csak mert egy mappába rakták őket. sőt, a hangminőségük se lesz ezáltal gyengébb (bár nincs audiofil cuccom itthon, szóval ebben nem lehetek teljesen biztos).
5.: last.fmen sem fog egymásnakesni senki, csak mert egymás mellé került. Nálam pl a az utóbbi két év top3mába a Nin van beragadva Ellen Allien és Modeselektor közé.
6.: hallottam már tört buliban (dnb/breakcore) Nine Inch Nailst, MSIt, Killerst és Slayert. másik irányban is voltak példák, pl a come to daddy dillinger escape plan féle coverje.
+1: gitáros tucctucc létezik, és ezért még nem lett skizoid (gitárszóló 4:48tól érdekes... ): aki pedig megmondja, hogy honnan a gitárszóló (és a rész 5:33tól), annak pedig köszönöm, eddig ötünknek baromi ismerős valahonnan, és a legközelebbi ötlet eddig a Metallica Homecomingja (de akár Yestől is jöhet az ötlet). bár ez épp nemdubstep.
+2: ulver. aki ismeri őket (vagy csak simán a perdition cityt és a nattens madrigalt), az tudja, miről beszélek.

felesleges kategorizálni.

ja igen a kötelező aktuálisan hallgatott, akkor ez (egyébként is night slugs ftw)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na lehet engem is szidni, dubstepet hallgatok, saját szándékomból, és élvezem. Ja, és Ellie Gouldingot is szoktam hallgatni. :)

(#16) Thome válasza Armahun (#13) üzenetére


Thome
addikt

Tudod, nem csak olyan zene létezik, ami neked bejön. :U
Nem hitvitát akarok ebből nyitni, mert én Hiphopot + Punkrockot hallgatok fővonalban.

(#17) Ice!? válasza Armahun (#13) üzenetére


Ice!?
őstag

emo zene XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(#18) gamek!ller válasza DEJVID (#10) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Örült vagy..
Most már 100% hogy őrült vagy...

(#19) DEJVID válasza proci985 (#14) üzenetére


DEJVID
őstag

Tudom, hogy nem stílusfüggő, csak nem tartom igazi zenének (és pláne nem művészetnek) az olyanokat amikhez nem hogy hangszer, de még csak mikrofon sem kellett.

(#20) proci985 válasza gamek!ller (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért dévidgettához és a MoSkompatibilis lakosságiháuzhoz nekem is nagyon részegnek kellett lennem, pedig én elektronikus zenéket hallgatok (bpitch, cocoon, kanzleramt meg ilyen labelek a nem törtek közül) :DDD.

DEJVID: ajánlom a +1et mondjuk 5:15től:)
szerintem csak azért, mert gitárral játszák és szövegelnek, még nem lesz valami jó. más kérdés, hogy élőben elektronikus zenék kevésbé szoktak ütni (sequencerrel is lehet mókázni, vannak ügyesek pl justice, anthony rother és modeselektor), bár a pendulum és a prodigy azért élőben is hoz egy rockzenekart. a Toolt vagy a NiNt mondjuk nem, de azért nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) myteve


myteve
csendes tag

Jé, magyarul van a cím! :P Nekem csak 2-3 szám tetszik, inkább mást hallgatok, de ez marha jó

(#22) Gergő_


Gergő_
őstag

a zene maga a drog. :D downtempo-val le lehet róla szokni, mármint a dubstepről.
hallgass nyugisabb zenéket és egy idő nem érzed az igény a régebbiekre.

(#23) DEJVID válasza myteve (#21) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezzel a számmal kezdődtek a gondok.

(#24) Szten Márs válasza DEJVID (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Meghallgattam, hogy próbát tegyek. Hát izé. Teljesen szubjektíven ez nekem kegyetlen, valószínűleg kínzásnak is beillene :DDD Ettől objektíven még lehet jó a műfaján belül, de furcsa, hogy ha nem vagy egy elektromos zenekedvelő, akkor pont ez el tudott csábítani.

(#25) Cthulhu Dawn válasza DEJVID (#23) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Pedig azért az is elég szar.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26) zH.


zH.
senior tag

mt edenek elég lightosak ,ha nem ismernéd őket. :) katt chrispy ,nero stb. zúzósabb , ukf-ban van lightos és keményebb is. :)

"emo zene"
az ember megérett a kihalásra. trolo :(((

@Szten Márs: én meg a metált nem tudom élvezni ,még sem írom le minden metal íráshoz. feltűnt már ,hogy minden hasonló írásnál leírod ,hogy szerinted szar.

[ Szerkesztve ]

just be

(#27) proci985 válasza Szten Márs (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

halkan jegyzem meg, hogy kb fogták a "howto build a generic dnb/2step/clownstep tune" dubkészletet, belassították, rádobtak egy vokált, dallamot (bár az egyik effekt nagyon ismerős nekem 2006ból, amikor a dnb producerek min 80% használta, minden kiállás végén).

szóval, én elektronikus zenéket hallgatok leginkább, törtet is bőven, mégse fogott meg valahogy...

műfajon belül mennyire jót nem tudom pontosan, dubstepet annyira nem hallgatok (témát dnb/breakcore/gryme/electro irányból közelítem meg). de az alapján az 5-6 mt.eden alapján, amit hallottam, nem éppen ők a dobprogramozás csúcsai, a dobok és az effektek egy része pedig túlzottan is ismerős... 170-180köré gyorsítva pedig főleg azok lennének;D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Szten Márs válasza proci985 (#27) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Oké, akkor ezek szerint még a műfaján belül sem jó :D

zH.:
Az is feltűnt, hogy hangsúlyozva a vélemény szubjektivitását?
Egyébként azért szoktam aktív lenni ezekben a topicokban, mert hatalmas lavinát indított a dubstep, ahogy elnézem, és sokan, akik egyébként nem elektronikus zene kedvelők, szintén hallgatják. Mint pl. itt a bejegyzés írója is. Ezért egyszerűen érdekel. Akkor meg főleg érdekel, ha olyanok ajánlanak egy-egy a stílusba tartozó számot, akiktől alapvetően távol állna az ilyen jellegű zene.

[ Szerkesztve ]

(#29) zH. válasza Szten Márs (#28) üzenetére


zH.
senior tag

a szubjektív dolgokat miért akarod akkor megmagyarázni?
tudom ,de ha szerinted is ennyire szubjektív ,akkor miért akarod megmagyarázni minden áron ,hogy ez egy zajokból álló akármi és össze nem lehet hasonlítani egy 30éves számmal? lehet ,hogy most túloztam egy kicsit , nem olvastam több topicban vissza ,de ez több tagra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

just be

(#30) Szten Márs válasza zH. (#29) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az emberek igen gyakran írnak a szubjektív benyomásaikról. Megkockáztatom, hogy gyakrabban, talán jóval gyakrabban, mint bármilyen objektív dologról. Nem tudom mi ebben a szokatlan :F
Nem túloztál, konkrétan olyat adtál a számba, amit soha nem mondtam. Ezt viszont nem szeretem, akkor sem, ha utána magyarázkodsz, szóval leszel szíves ezt így nem... :(((

[ Szerkesztve ]

(#31) zH. válasza Szten Márs (#30) üzenetére


zH.
senior tag

egyébként viccen kívül szerintem több féle dubstep létezik ,most nem arra gondolok ,hogy mennyire kemény, ismert ,vagy mély ,hanem ,hogy mikor hallgatod. itt is van több féle "hangulathoz" való , pl. szerintem ezen jól el lehet mélyülni ,ennek pedig teljesen más a stílusa. nekem sem tetszik mindegy ,pl. borgoretól csak pár szám ,de mondjuk én elég mindenevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

just be

(#32) Szten Márs válasza proci985 (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a +1 nekem kissé még tetszik is, az nagyon tré? :DDD

zH: igen, hallatszik, hogy nagyon más hangulatú a kettő, már fél perces belehallgatásoknál is. Mindenesetre a válasz relevanciája ahhoz a hsz-hez, amire küldted, igencsak nulla felé konvergál...

[ Szerkesztve ]

(#33) Thome válasza zH. (#31) üzenetére


Thome
addikt

Kukkantsd meg az utolsó bejegyzésem... Ott is van 2 dubstep benne.

(#34) zH. válasza Szten Márs (#32) üzenetére


zH.
senior tag

nincs sok kedvem magyarázkodni ,főleg nem így lefekvés előtt. :DDD átolvastam még egyszer ,egyáltalán nem találom olyan sértőnek ,pláne ,mert odaírtam ,hogy ez több tagra vonatkozik és nem olvastam vissza hasonló témájú topicokat.
egyébként linkelhettem volna jobbat ,ez a 2 szám szerintem eléggé hasonlít egymáshoz ,mármint ami a stílusát illeti.

@Thome: oks. :)

[ Szerkesztve ]

just be

(#35) Armahun válasza zH. (#31) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem meg egyforma. Ugyan az a számomra ritmustalannak ható dobalap van mind a kettőben.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#36) Szten Márs válasza zH. (#34) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem azzal van baj, hogy sértő, vagy nem. Nem lenne sértő, ha lenne valóságalapja. Bár így sem sértő, hanem bosszantó. Azzal van gond, hogy kijelentesz valamit arról, hogy mit akarok megmagyarázni, sőt, számonkéred ezt rajtam, aztán még hozzáteszed, hogy tulajdonképpen fogalmad sincs arról, hogy mondtam-e valaha ilyet, de valaki valamikor biztos mondott... mindegy, ha nem érzed ebből a problémát, akkor én sem fogom most elkezdeni megmagyarázni, hagyjuk. Nem igazán lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#37) zH. válasza Armahun (#35) üzenetére


zH.
senior tag

igen ,haverom is ezt mondta ,én ezt kb. annak fogtam fel ,hogy süket ,de itt ugye nincs flame. ;] szerintem simán lehet hallani a ritmus közti különbségeket ,miért csak az nem hallja ,aki utálja a dubstepet? más stílusokban is lehetne így általánosítani ,ugyan úgy ott is csak dob , gitár és stb van.

@Szten Márs: utolsó mondattal egyetértek. valaki valamikor 100% ,hogy ezekkel az érvekkel érvelt ,ennyire hülye nem vagyok. sőt ,mindenki ezen a hangszer dolgon szokott lovagolni ,nem kéne magadra venned. ;) pláne ,mert tegnap töröltem a bejegyzést ,amiben 200 hozzászóláson keresztül ez ment. pedig az nem dubstep volt.

#38: happy hardcore

[ Szerkesztve ]

just be

(#38) Szten Márs válasza zH. (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jólvan, tényleg nem érted :DDD Ez esetben tényleg nem számít, ha nem érted mi a gond vele, nem is nagyon lehetett rossz szándék mögötte :)
Milyen blog volt? Mármint milyen stílusról?

(#39) Armahun válasza zH. (#37) üzenetére


Armahun
addikt

Az már biztos, hogy ez igazi zene, mivel elég komolyan megosztja az embereket.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#40) Szten Márs válasza zH. (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Happy? HC-ől még hallottam, de még hogy happy is :) Szóval ezt egyáltalán nem ismerem.

Amúgy ne töröld az ilyen blogbejegyzéseket sem szerintem - igen bosszantó tud lenni a blogbejegyzés törölgetés, erről spec. van is elég sok bejegyzés :D. Azt lehet esetleg tenni, hogy megkéred még a bejegyzésben a nagyérdeműt, hogy ha lehet, akkor a fikázást kerüljék és aki fikázni akarna, mert utálja az adott zenei stílust, vagy csak simán olyanja van, az használja az x gombot a jobb felső sarokban. Ha elég kulturált a társaság, akkor eleget tesznek a kérésnek, ha nem, akkor lehet kérni modkerben, hogy zárják a topicot, de az írást nem hiszem, hogy kellene emiatt törölni. Ha nagyon zavar, akkor esetleg tiltsd le kapásból a hozzászólásokat.

(#41) zH. válasza Szten Márs (#40) üzenetére


zH.
senior tag

így sem ismerős? ;) pedig elég aktívan hozzászóltál te is. :D

#42: de ,azt hiszem az első 15 bejegyzésem között volt.

[ Szerkesztve ]

just be

(#42) Szten Márs válasza zH. (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dehogynem :K De ez emlékeim szerint egy nagyon régi bejegyzés volt, nem? :F

Első 15 között? Akkor hogy a pikliben van az, hogy most egy darab bejegyzésed sincs? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) proci985 válasza Szten Márs (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és nem tudod honnan van a gitárszóló?:DDD (komolyan kérdezem, ötlet is megteszi)

ó, négy hete folyamatosan erre flesselek és még nem untam meg (belehallgattam, ha már évek óta megvan és a zenekar másik két albumát imádtam). egyébként meg a heti 2000res halgatottság egy három éves psytrance darabtól kifejezetten jó.

abban teljesen igaza van zHnak, hogy műfajon belül elég nagy eltérések vannak (emiatt is mondtam, hogy nem tudok annyira nyilatkozni), viszont a példái annyira nem voltak jók.

picit másfajta dubstep
the bug - poison dart
the bug - freak freak
vex'd - pop pop pop VIP -bár ennek a basszus alsó felét elvitte a cica-
deadbeat - roots and wire
girl unit - wut
modeselektor - vw jetta

zH: a példád amiatt volt kevésbé jó, mert laikusnak az fog feltűnni elsőre, hogy vokál+úszós textúrák, meg baromi hasonló dob. struktúra szempontjából eléggé hasonlítottak még szerintem is.

más: dj ravine odacsap keményen. és mennyire de mennyire igaza van...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) Gery15


Gery15
addikt

Sz@r hallgass mulatóst [link] :DDD

HyperX

(#45) Giot


Giot
addikt

Dubstep: Katy B - Katy On A Mission
Az ember pár év után rájön hogy minden stílusban van igazán igényes jó zene. Nem szabad leragadni egy zenei műfajnál.
Nah jó a mainstream-et inkább kihagyom.

(#46) Psych0


Psych0
őstag

ez dubstep, mert akkor ezt szeretem, de nem értem miért csapnak szinte minden albumhoz egy úgy stílust. Nekem ez ugyanúgy elektronikus zene, mint a Scooter, vagy a Prodigy. :F

Másrészt meg felesleges arról beszélni is, hogy melyik stílus jobb/igényesebb, mert az ember nem a stílust hallgatja, hanem egy bizonyos számot, egy bizonyos lelki állapotban, ami abban a percben vagy jólesik neki, vagy nem.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#47) GabN73 válasza Giot (#45) üzenetére


GabN73
addikt

Tessék. Nekem sokkal jobban bejön ez a fajta "elektronikus" zene mint a dubstep. Erre nyugodtan tudok aludni, vezetni, vagy kocogni. És még az embereknek is normális kinézetük van a bulikon.

Nekem a dubstep= mint a susogósban járó vidéki & városi corsa, 206os, dízelracingerek számára a tuning. Ocsmány, hányingerkeltő, ízléstelen. Ja meg hogy minél jobban rezegjen a rendszámtábla, meg legyen mély. :U

Szép egy kalácsotok van... :C :C

[ Szerkesztve ]

(#48) zH. válasza GabN73 (#47) üzenetére


zH.
senior tag

te mekkora troll vagy istenem.

just be

(#49) moha21 válasza GabN73 (#47) üzenetére


moha21
addikt

Ez kicsit olyan, mint a Sensation White/Black, míg az első a "light"-os trance vonal ( Ferry Corsten, Armin, Marco V., Tiesto pl:[link]) addig a black hát ha nem is hard techno pl:[link], inkább az ID&T féle Thunderdoome rush. pl:[link]
vagy [link] / legjobbak army of hardcore:D /

Meg ugye a D&B-re is lehetne mondani, hogy csak basszus, holott megannyi jó zene van belőle pl:[link] ez szerintem nem annyira csak basszus, de abból is van jó ugye pendulum, palotai mix-ek etc..

No meg hát a trance-t is lehet bontogatni abból is van keményebb vonal, van progressive meg kismillió másik...

Ja és ha már Dubstep:[link] ,[link],[link],[link]
,[link]

De vannak még pörgős elektromos ricsajok "Robotrock" féleség: [link],[link]
egesz olvasható nem?:D

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#50) Giot válasza GabN73 (#47) üzenetére


Giot
addikt

Ha a kedves és jó, szép hangú, Katy-B-re az általad adott leírást próbálnám ráhúzni nem igazán menne.

"Nekem a dubstep= mint a susogósban járó vidéki & városi corsa, 206os, dízelracingerek számára a tuning. Ocsmány, hányingerkeltő, ízléstelen. Ja meg hogy minél jobban rezegjen a rendszámtábla, meg legyen mély"

Meg mi van a kaláccsal??

más: Xploding Plastix - Treat me mean, I need the reputation.
Ez a zene nagyon ott van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [DEJVID:] dabsztep.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.