Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Az az imbolygó effekt a youtube saját hülyesége, elvileg rákérdez ilyenkor feltöltéskor, hogy akarod-e stabilizálni a videódat, mert nagyon rázkódik :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2) deicide válasza AllTheBest (#1) üzenetére


deicide
veterán

Igen, azt kérdezte, nem-et nyomtam és akkor is ilyen lett. :(
Sebaj, tavasszal majd újra próbálkozom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Kiraly! :D Teligumi szett 340k. :DDD

Reszegen meg ne ulj autoba. :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) g@bo


g@bo
nagyúr

szép cucc.

ehhez képest a suzuki altóm egy olcsójános. :D
gumiszett 4*12000
olajcsere 4l 7000
vezérműszíj+pumpa+etc+munka 23000+15000
casco 0
kötelező 28000
futásteljesítmény kb 13000 km/év nyáron 5-6, télen 7L+ fogyasztás

cserébe városban nyomathatom a tempós 50-et, sztrádán 110 nél ráz a futómű, gyakorlatilag egy guruló pléhkoporsó. ;] de megy.

(#5) deicide válasza Lauda (#3) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, ráadásul a Michelin annyit kapott nyáron, hogy abban sem vagyok biztos, kibírja-e a következő szezont. :) Legalább a nyári olcsóbb, az 300 alatt megáll.

g@bo: van egy F Astra-m is, az hasonló lehet, igénytelen igásló, de azt is szeretem, mert sosem hagyott sehol. Ha már nem megy, legalább megbízható legyen, nem? :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6) mephi666 válasza g@bo (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekünk IS astra van, no nem opc, mint a bejegyzésben, mert 92-ben még az nem volt... és csak nem is gsi :) jó kis 60lovas, 1.4es, 8szelepes... hátsó szárny mondjuk gsi bontódott rá, mert törött volt a régi... óracsoportot meg cseréltem, mert hiányzott a fordulatszámmérő: opc design lett az új (az üveg nem ez a törött került rá :D)

anyagilag meg:
4 gumi kb 50ezer
olajcsere, szűrőkkel kb 7ezer
vezérműszíjkészlet cseréje munkadíjjal kb 40ezer (tavasszal megvolt)
kötelező kb ugyanannyi lehet, mint suzukira (asszony nevén van, nem tudom pontosan mennyi most, hazudni nem akarok)

szerintem max 8-10ezer megy bele évente, főleg városi használatban... igazából a főút 90/100-as tempó fekszik neki, pár hete a pentele hidat jártam meg párszor oda-vissza, de 120 fölé már nem igazán akarom taposni, mert növekedik a hang+fogyasztás és nem is szól olyan szépen, mint egy opc :DDD ...cserébe a fogyasztás télen, 100% városi használattal se megy nagyon 9 fölé... az átlag kombinált 6.5 körül van, nászúton pedig 90%ban főutakon lementünk 5 környékére

#7: egyik exnek volt yaris-a: 2004 körüli... kb 5éves kora környékén mentünk vele sokat amíg (2év) együtt voltunk és annak soha semmi nyűgje nem volt... szerelőnél csak olajcserén meg gumicserén járt... ja meg amikor casco-ra kicserélték az egyik oldalsó szélvédőt, amit kilőtt egy teherautó kaviccsal... megbízható kocsi volt

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) g@bo válasza deicide (#5) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, ha már az ember vezet, akkor ne hulladékot. nem mondom hogy egy 300 ezres dévú matiz vagy más roncs nem visz el valahogy innen oda, de az élmény.... és a biztonságérzet.

kicsit összekapom magam, remélem egy max. 7-8 éves yaris majd összejön, az alá nem szívesen mennék már, remélem azután már nem izzadok le 10 kilót pl. az olasz autópályán.

valahogy az autónál se igazi az az érzés, hogy van ugyan, de nem az igazi.
(van egy giga kövér barátnőm, nem is szexel, nem is szép, de van. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#8) deicide válasza g@bo (#7) üzenetére


deicide
veterán

Van, amikor nem válogathat az ember, azzal főz, amije van. :)

Tegnap odajött egy 60 körüli úr, mikor szálltam volna be az autóba, megkérdezte, hogy mik a tapasztalataim az autóval, mert ő is ilyet szeretne venni, lecserélni a jelenlegi G Astra-jat. Jócskán benézte szegény, mert nem tűnt fel neki, hogy csak 3 ajtaja van. De szépen elmondtam, hogy semmi gondja, csak olajcsere volt. Akkor kerekedett ki a szeme, amikor a fogyasztásról kérdezett és a közel 12 liter hallatán majdnem hanyattesett. De hát az övé 6-7 literrel eljár. Mondom, az lehet, viszont ez meg 280LE, ez nem megy el annyival. Azután javította, hogy akkor ő nem ilyet szeretne. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) mephi666 válasza deicide (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

...pedig lehet élveznék a barátnőivel, mint ebben a videóban a nő a mitsubishit :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) JoeYi válasza deicide (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

hát ez tényleg nem egy kategória az én kocsimmal :D Kb az olajcsere meg a téli gumi többe került :D Mondjuk ha jól érzem neked simán belefér egy ilyen járgány fenntartása, szóval nem is érdemes számolgatnod, nem hiszem hogy elsírod magad ha beesik egy 2-300e Ft-os kiadás :)

[ Szerkesztve ]

(#11) deicide válasza JoeYi (#10) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, ezért is rétegmodell, mert presztizse nincs, cserébe drága. De jól szórakoztat legalább. Igen, jól látod, inkább csak kíváncsiságból számoltam össze. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#12) raczger


raczger
őstag

Ez mind szép és jó, csak nem látom, hogy mértél volna 0-100-at ;]

Egyébként az utolsó fotó majdnem mehetne katalógusba is, jó a háttér.
A téli gumi árán picit meglepődtem, olcsóbbnak gondoltam volna, viszont a Casco és a KGFB nem sok, a fogyasztást pedig kicsit keveslem, lehetne ennek jobban is nyomni ;]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#13) deicide válasza raczger (#12) üzenetére


deicide
veterán

6.2-6.5 között volt nyáron, de videoval nem rögzítettük, csak stopperrel, szóval inkább csak körülbelüli. A 6.0-t sehogy nem tudom elérni, amit a gyár kamuzik rá. ;]

A télit én is drágállottam kicsit, tekintve, hogy a nyári az jóval olcsóbban is beszerezhető, de hát ez van.

Fogyasztás pedig azért konszolidált, mert kiegyenlítődik az ingázás miatt, felfelé reggel 120 tempomat, ott 10 alatt is elvan, csak hazafelé sietek. :DDD
A szombati Budai/Pesti ámokfutáson azért mutatott cifra átlagot.
Meg volt egy Röszke-Sukoró 206km 1:08 alatt is ősszel, ott 21.2 lett az átlag, kifogyott 3/4 tank benzin. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#14) Lauda válasza deicide (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Neked maganrepulo kellene lassan. :DDD

(#15) AllTheBest válasza deicide (#13) üzenetére


AllTheBest
senior tag

És még én panaszkodom, hogy 6,5-öt eszik az autóm... :D

Az más kérdés, hogy a motorom az nekem is meg fog enni 13-14 litert ha tavaszra össze sikerül rakni :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#16) vicces


vicces
addikt

sosem értettem egy olajcsere miért kerül 80000 forintba :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

:)

(#17) Motion_Blur válasza vicces (#16) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Olajcserék! egy prémium olaj webshopból is 15-20k

deicide: gratula :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18) Lauda válasza vicces (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Hol olvastal olyat, hogy egy olajcsere 80 ezerbe kerult?

(#19) raczger válasza deicide (#13) üzenetére


raczger
őstag

Sokat lehet bukni a váltással, indulással, profi pilótával mérhették azt a 6.0 másodpercet.

Teljesen jó az a fogyasztás, viszont egy ilyen autónál már kéne egy nagyobb tank.

(#16) vicces: Szerintem két olajcsere volt (és gondolom márkaszervizben).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20) deicide válasza Motion_Blur (#17) üzenetére


deicide
veterán

Thx!

3 csere volt, igen, 5-nél, 15-nél és 25-öst előrehoztam 23-ra. Így nem olyan vészes a 80k.

raczger: igen, azt én is hiányolom, egy 70L-es jobb lenne, mert így max 480-500km a hatótáv.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21) vicces válasza deicide (#20) üzenetére


vicces
addikt

jah félreolvastam :K
de azért hallani ilyen egyszeri összegekről, más márkáknál. azt hittem ez az opel is beletartozik ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#22) deicide válasza vicces (#21) üzenetére


deicide
veterán

Ennyire nem prémium márka. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) DeFranco


DeFranco
nagyúr

huligán ;]

(#24) mephi666 válasza deicide (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

:P ...elcseréljük a gépeket? :DDD (kecskemét-kakasd-villány-szigetvár-keszthely-esztergom-letkés-salgótarján)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Motion_Blur válasza deicide (#20) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébként jó tesz a felninek/guminak ha szezononként szerelve vannak? Sokszor sérülnek... nem lenne jobb egy téli felni garnitúra?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26) deicide válasza DeFranco (#23) üzenetére


deicide
veterán

Pedig azt hittem, egy év elég lesz lenyugodni, de nem, maradtam huligán. :B

mephi666: Az szép karika, mennyivel lehetne jobb a menetidő? ;]

Mobiton_Blur: Kérdeztem erről a gumis topikban, hogy mennyire tesz jót a peres gumiknak a szezononkénti csere, de azt mondták, bírnia kell, főleg hogy max 2 szezont bírnak majd a garnitúrák, többet nem. Opel szalonban is azt javasolták, legyen 2 szett felni, de egyelőre ezt elvetettem. Főleg amiatt, hogyha kijön az új Opc, akkor valószínűleg cserélem is az autót, lesz 8 felnim, amit az eladási árban nem feltétlen tudok majd érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27) mephi666 válasza deicide (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

olyan sokkal szerintem nem lennél jobb... vagy ha mégis, mehetnél utána a futóműveshez, olyan sz@r utakon jártunk :D amúgy van ez az út a 67-esről, át a zselicségi tájvédelmi körzeten, amin egyszer jártunk korábban és direkt beterveztük az országjáró körutunkba... itt tényleg szigorú 30-40es tempóval szabad csak végig, mert alig bő 1 sáv van és csomó beláthatatlan kanyar, de baromi szép a környék... videót is csináltunk róla (asszony régi telefonjával, képminőség elég gyér), tényleg érdemes végigmenni, ha arra van dolga az embernek és nem sajnál 1 órás kitérőt (van csomó kulturált megállóhely meg egy szép tó is útközben, pihenésre-sütés-főzésre körbeépítve)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) JoeYi válasza deicide (#20) üzenetére


JoeYi
őstag

hátsó ülést úgyse használod. Vedd ki és rakass be egy 200 literes hordót :D

(#29) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

"Az viszont kellemes meglepetés volt, hogy a mérnökök dolgoztak a projekten és még padlógáz mellett (280LE - 400NM) sem próbálja meg az autó kikapni a kezemből a kormányt."
Inkább programozók voltak. Ez már 4 keréket is kikap... Szép autó, gyors autó, de sportoshoz sok köze nincs.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#30) Venyera7


Venyera7
senior tag

A forma szép, de nálam még mindig a japán rizsrakéták állnak első helyen, a tunning potenciál miatt.Egyébként összkerék hajtásos?Vagy csak első?

(#31) SLYM válasza deicide (#5) üzenetére


SLYM
veterán

napi régész :D

meddig bírta végül? nekünk is eléggé fogy a Michelin Pilot Supersport, pedig egyáltalán nem vezetünk állat módjára, de még olyan nagyon sportosan se. 3 év után lesz most cserés. igaz, hogy van a vasban padon mért 500 NM nyomaték, de szerintem én életemben maximum 10x ha nyomtam daplógázt és azt sem 1-2-3-asban, hogy nagyon fogynia kéne a gumiknak

[ Szerkesztve ]

(#32) deicide válasza SLYM (#31) üzenetére


deicide
veterán

Pont szemembe akadt a bal oldalon a téma, különben sosem vettem volna észre. :DDD

A 3 év még jónak mondható, azért az 500NM, ha nem is állat módjára indulsz is rágja a felületét. Meg ha sokat fékezgetsz és erősebbet, azt sem tolerálja. Meg úgy alapvetően a gumi is nagyon puha, cserébe ragad az útra.

Nálam második szezonját húzza, előre kellett tenni a hátsókat, mert nem bírta volna ki a szezont úgy. Így most őszig még elvan, van tapadás is rendesen, de kuka lesz 2 év alatt, az nem kérdés. Persze nem csoda, nem kímélem. Kezd már az első tárcsa is vállasodni 2 év és 35k km után, lehet, hogy őszre az is cserés. :B
Hiába, ha az ember 200 és afelett halad, ott néha fékezni is kell.

Erre a márkaszerviz egy 450K-s árat adott, így valószínűleg megveszem én a Brembókat és felrakatom ott, ahová a F Astra-t is hordom. :DDD

gollo91: FWD, nem túl sportos, azt mondják, de nekem tökéletes. Nálam a sportosság azt jelenti, hogy ugrik a forgalomban, tudok szlalomozni az autók között, ha 2 sáv van és idegesítően totyognak és imádja a hosszú, nyújtott kanyarokat, egyik kedvencem üres úton az M1-M7 szétválásánál az érdi emelkedőre vezető kanyar, azt ott még 190 körül is szereti. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) SLYM válasza deicide (#32) üzenetére


SLYM
veterán

komolyat fékezgetni se szoktam túl gyakran, sőt 150 fölé se nagyon megyek, azt is csak gyorsításkor, aztán tempomat 140 a pályán. én elgondolkodtam emiatt más abroncsokon. például ott van a szintén ennyi idős michelin alpin a4 teli szett, annak semmi baja, nem tudom abból van-e nyári. persze, kétszer annyi a kilométer a nyáriakban, mert azok 8 hónapot vannak fent, a téli meg 4-et, de azokon alig látszik a használat, ezek meg szét van kopva

egyébként az utóbbi időben én sem szórakozok a márkaszervizekkel, visszaolvasgattam, hogy páran csodálkoztak, hogy 80.000-et költöttél olajcserére, aztán írtad, hogy abban igazából 3 volt benne. na nekem ezek alkalmanként voltak 60.000-ek, igaz ebben az összes szűrő is benne volt. érdemes megrendelni mindig mindent szerintem is

[ Szerkesztve ]

(#34) deicide válasza SLYM (#33) üzenetére


deicide
veterán

Akkor jobb lehet egy kevésbé puha keverékű gumi, ami nem kopik annyira, cserébe kevésbé tapad, de arra neked akkor nincs túl nagy szükséged.

A márkaszervizt én is hanyagolom, amint lejár a garancia, mert persze, ha megveszi az ember a cuccot és a kedvenc szerelő megoldja úgy, hogy ott is állhatok mellette, akkor inkább az, olcsóbban. :K
Azért a 60k/alkalom is elég zsebbenyúlós mutatvány, mennyi olaj fér a tiédbe?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35) SLYM válasza deicide (#34) üzenetére


SLYM
veterán

ha jól emlékszem 5.5 liter. 2.4-es diesel. inkább a szűrős dobják meg az árat, az olaj maga 20 körül szokott lenni benne

(#36) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem is régen láttam az autót, és hát hatalmasat néztem... Elég szép :)

A második kép a szápári erőműveknél készült? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) deicide válasza Fecogame (#36) üzenetére


deicide
veterán

Igen, ott, ahol a murvás úton oda lehet menni az egyik tövébe. :K

Engem láttál, vagy egy OPC-t valahol? Fehérváron egész sűrűn előfordulok és tényleg mindenhol megnézik, még én is így lassan 2 év után meg szoktam bámulni, ahogy kiszállok belőle és kicsit távolabb sétálok tőle. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#38) Fecogame válasza deicide (#37) üzenetére


Fecogame
veterán

Még tavaly év vége felé, amikor "üditőztünk" :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39) deicide válasza Fecogame (#38) üzenetére


deicide
veterán

Jaa, emlékszem. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40) SLYM


SLYM
veterán

mondom csak rákattintok már az adatlapodra. az a masina. huh! utána mondom megnézem milyen logout bejegyzéseid vannak még, a metamorfózis is elég epic, gratulálok hozzá ;) . nem vicceled el a dolgokat ahogy látom. kár, hogy ilyen ritkán jön tőled valami írás

[ Szerkesztve ]

(#41) deicide válasza SLYM (#40) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm!
Igen, az átalakulás az nem volt gyenge folyamat. Azóta már oda jutottam, hogy egyre gyakrabban tudok dobogóra is állni, ha a jó futók/bringások nem jönnek el. :DDD

A ritkaság azért van, mert amúgy elég unalmasan telnek a napok egy kívülálló számára, nagyjából minden időm leköti az edzés/versenyzés+munka+pihenés kombó.

Ja, a gép, hát igen, játszani azt szoktam néha, de úgy könnyű, hogy egy hardver disztribútor termékfelelőse vagyok, úgy egy kicsit olcsóbb ez a hobbi is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42) sgery


sgery
őstag

És ahogy látom eladó is lett ugyan ott ahol vetted? :)
[link]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.