Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Nekem is feltűnt már, hogy a mai "okostelefonok" rettentően hasonlítanak egymásra. (és most nem arra értem, hogy Apple vs Samsung)

Anyám pl rendszeresen keveri a saját nokia 5800-ját a hugom valami samsung alsó kategóriás telefonjával plusz az én lg optimus one-ommal (mikor nálunk vannak és egy asztalon hever az összes telefon)
Persze, erre a kicsit is hozzáértő azt mondja, hogy húh ezeket pedig nem lehet összekeverni mert ... blablabla

De az átlagjúzernek mindegyik egy nagy fekete téglatest, középen nagy kijelzővel és kész. A többsége nem azt nézi, hogy melyiknek van lekerekített sarka, vagy hány gombja van, milyen díszléc van az oldalán, hol a hangszóró stb... És komolyan, anyám is és több munkatárs is keverte már össze a telefonokat. Én akkor döbbentem rá, hogy az átlagember mennyire nem foglalkozik az ilyesfajta külső részletekkel. Telefon telefon, téglaforma kész.

Szóval igen, a régi telefonok változatos formavilágához, változatos színvilágához, változatos típusaihoz képest a mai telefonok mint egy kaptafára készülnek. Hol van ma már akkora különbség két telefon között, mint régen mondjuk egy T-28-as és egy nokia 7110-es vagy 3210-es között voltak? Sehol.

Persze ez is érthető valahol. Hiszen ma már érintőképernyős szinte az összes telefon. Azzal meg nem nagyon lehet mit kezdeni. Megy a verseny minél nagyobb felbontás és kijelzőméret között. Így nincs sok lehetőség a külső variálására. Adott a kijelző, ami kiteszi a telefon felületének 95%-át. Aminek értelemszerűen téglalap formának kell lennie (még ha meg is lehetne oldani valamilyen módon íves, hullám formájú kijelzőket, az csak a hely elpazarlása lenne). Aztán azzal a maradék 5% felülettel nem fognak sokat kezdeni, attól nem kell csodát várni.

(#2) defymoto válasza Dany007 (#1) üzenetére


defymoto
senior tag

Igazad van :C :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.