Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Cave Johnson, we're open here...

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Tetszik. Ár?

Asszem mindenféleképpen!

(#3) DeFranco válasza EczkE (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2k újonnan kéz alól.

A vicc az, hogy a dealextreme-s közel másfélszer ennyi lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#4) 7 válasza DeFranco (#3) üzenetére


7
addikt

Valakinek kivetted a keze alól?
A következő az lesz, hogy elveszed a gyerektől a nyalókát. TE BARBÁR! :(

;]

[ Szerkesztve ]

(#5) DeFranco válasza 7 (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sakkoztunk. Ütöttem a parasztot és léptem a lóval.
A gyerektől a nyalókát meg már régen elvettem, csak rontja vele a fogait, most kavicsot szopogat. Az legalább cukormentes.

(#6) 7 válasza DeFranco (#5) üzenetére


7
addikt

Nagyszerű, szóval már lótolvaj is vagy. :D

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nekem ilyen van.
Nem tudom miért jó, ha az Fn gomb bal oldalt van, amit aktivál az meg jobb oldalt. Nem lehet elérni. A jobb oldalt lévő Fn sokkal logikusabb.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Megnyomogattam már a hülyeazértnemvagyok áruházban, és nekem is nagyon bejön. Nagyon kis pofás, kicsi darabka és az ottani ár sem volt vésze 3-4 k......

All→M8

(#9) 7 válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


7
addikt

Az elmélet az, mint a 2 Shift gombbal: ideális esetben egyik kezed tartja nyomva a módosítógombot, a másik, szabad kezeddel pedig a kívánt billentyűt ütöd le.

(#10) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már majdnem beszóltam, hogy az az ENTER bizony elég kicsi, aztán leesett, hogy csak a HUN billentyűkön nagyok, az angol kiosztáson ilyen apró ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) Cucuska2 válasza 7 (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor én vagyok olyan elfajzott, hogy egy kézzel akarom mindig leütni a Fn kombinációkat.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) EczkE válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem jobb oldalon van. :P

Asszem mindenféleképpen!

(#13) Ringman


Ringman
nagyúr

van egy ilyenem (ez már kicsit nagyobb a numpad miatt)
icon7 compact wireless

csak rá kellett jönnöm, hogy képtelen vagyok megszokni az unortodox billentyűzet-elrendezést (hp 8510w bill határeset, de a thinkpadjobbvolt), uh csak ágyból filmezés közbeni bohóckodás esetén használom, pedig a bill kényelmes, sima icon7 classicból van 5 db itthon (ebből 4 tartalék :) )

jah meg van egy thinkpad asztali bill is a touchpad&numpados régi verzió, csak nincs rajta windows billentyű, uh az sem jó munkára :(

[ Szerkesztve ]

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Csatlakozó: USB
:O

Kihal a PS/2 port...

[ Szerkesztve ]

(#15) Ringman válasza D1Rect (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

nosztalgia?

otthon az egyik tartalékbillentyűzet még at csatlakozós, at-ps/2 átalakító is van hozzá, találtam usb->ps2 átalakítót is. pendrivehoz jó lesz ;]

(#16) D1Rect válasza Ringman (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

PowerON billentyűzetről. ;)

(#17) Cucuska2 válasza Ringman (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

:W :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18) DeFranco válasza D1Rect (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért az USB-ről nem megy?

(#19) D1Rect válasza DeFranco (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha jól tudom nem.
Ciki lenne ha mégis, mert ezért vettem PS/2-t. :B

(#20) DeFranco válasza D1Rect (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha moonman lennék, akkor azt mondanám, hogy minek kapcsolod ki a gépet, bőven elég azt sleepbe rakni, ugyan ott vagy, csak 2 sec a bootidő, és fel tudod ébreszteni USB-ről. A shutdown a Win95 óta elavult fogalom.

De nem vagyok moonman, úgy hogy nem mondom. ;]

(#21) Ringman válasza D1Rect (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

kis kereséssel
elvileg lehetséges, de táptól&laptól is függ, az usb portnak 5VSB-ről kell mennie, de még nem tiszta nekem a dolog, több utánaolvasást igényelne.

guglikereséssel:
5VSB power on usb keyboard

(#22) DeFranco válasza Ringman (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy a Win7 már fenntartja az USB porton a tápellátást kikapcsolás után is (egy registry érték szabályozza, de default ON) tehát fizikai akadálya nincs.

(#23) D1Rect válasza DeFranco (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert van egy tápkapcsolóm amit éjszakára lenyomok.

(#24) DeFranco válasza DeFranco (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

marhasag. sry.

@D1Rect: soha nem ertettem ezt a kinyomkodosdit. Tobbet art mint hasznal.

(#25) bozont válasza D1Rect (#19) üzenetére


bozont
veterán

Az újabb lapoknál biztos lehet, a régebbieknél nem tudom, de szerintem bios frissítéssel megoldható lenne ha a gyártók is úgy akarják. Nekem az Asrock 970 Ext4 lapomnál külön bekapcsolhatom hogy ps/2 vagy usb billel vagy egérrel akarom elindítani a gépet.

(#26) D1Rect válasza DeFranco (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Mesélj!

(#27) cellpeti válasza D1Rect (#23) üzenetére


cellpeti
veterán

legalább az egész gépet lenyomod. Nem biztos, hogy baromság, mert míg csak kikapcsolod, úgy még vesz fel valamennyi áramot, illetve vihar idején nem nyomja szét a tápot. Nem hülyeség kikapcsolni sztem. Jól teszed!

DeFranco:

az a 400dpi-s egér meg nagyon frankó :DD hatalmas UPP neki, nekem is olyan van. A világ legjobb egere, csak nekem most madzag nélkülibe kellene :DDD

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#28) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Csináltam egy hevenyészett képet, hogy látsszanak az arányok, a helyszűke, hogy miért is vettem meg, és a magyar billentyűzetkiosztás. A fólia még rajta van, az látszik.

A kupiért elnézést, épp vizsgára készülök.

@D1Rect: a józan paraszti eszemre alapozott véleményem szerint nem véletlenül építik be az eszközökbe a készenléti állapot funkciót. Egyrészt van ennek egy kényelmi szerepe, másrészt, éppen azért, mert ritka a "hideg" indítás, nem is tervezik olyan tartósra és ellenállóra az áram alá helyezés során az áramköröket a hirtelen lökéstől védő rendszereket, mert "elvileg" nincs annyi feladatuk, mint régen, amikor tényleg kinyomtuk a TV szemét. Éppen ezért ezek az eszközök hamarabb is adják be a kulcsot a notórius áramtalanítgatás okán, ami plusz költség és plusz környezetterhelés, ellenberger a gyártóknak nagyon jól jön.

Ez magára a PC "dobozára" nem tudom mennyire vonatkozik, az alaplap ott ebből mit bír, de hogy én TV-t, monitort, és egyéb készenléti üzemmel ellátott eszközöket nem áramtalanítanék notóriusan, az biztos.

@cellpeti: Bizony-bizony, a kis Intellimouse Explorer 3.0-t két és fél hónapja használom, de nem cserélném le semmi pénzért. Nagyon meg vagyok vele elégedve :K

[ Szerkesztve ]

(#29) westcoastog válasza DeFranco (#28) üzenetére


westcoastog
veterán

Én rendszeresen áramtalanítom (lenyomom az elosztót) a gépet meg mindent, egyedül a set-top boxom megy mindig készenlétben.
Évek óta így csinálom, még nem ártott meg semminek, legalább is nem vettem észre. :N

(#30) DeFranco válasza westcoastog (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiváncsi lennék, hogy mennyit fogyaszt egy átlag lakás standby-ban (1 monitor, 1 TV, 1 modem, 1 router, 1 rádió) mondjuk éves szinten. Szerintem lehet körülbelül 800 Ft.

Amúgy ezt a tönkremenetel dolgot nem az ujjamból szoptam, de most nem találom az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#31) westcoastog válasza DeFranco (#30) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha esetleg megtalálod az ide vonatkozó írást, majd valahogy tedd már közzé légyszi. :)
Most már érdekel a téma. :))

(#32) cellpeti válasza westcoastog (#31) üzenetére


cellpeti
veterán

én is elolvasnám, ha meglesz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#33) Fecogame válasza DeFranco (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha csak a router + modem párost vesszük, az is 10W / óra ( Dlink wifi-s router + 360R modem ). Vagyis évi 4300 Ft. :)

50 Ft / KWh

50 Ft x 0,001W x 24 óra x 365 nap

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) ferensz


ferensz
senior tag

Nekem is van egy ilyen billentyűzetem valamerre, de valahogy nem tudtam összehaverkodni vele. Azóta is maradtam a márkánál, egy Genius KB-120-at nyúzok. Hála istennek ezzel már teljesen elégedett vagyok.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#35) DeFranco válasza ferensz (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Érdekes, nekem semmi bajom vele, sőt, szeretem. A numpad néha hiányzik, de mivel kellett a hely, annak mennie kellett. Talán ha találok ugyan ilyen numpadot, akkor veszek hozzá egyet, és valahová máshová rakom az asztalra, de megvagyok nélküle.

Összességében nem bántam meg, tetszik a gépelés is rajta, esztétikus, a hangja is kellemes, megérte az árát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.