Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Mi az hogy nem játszottál a Diablo 2-vel? :Y

Asszem mindenféleképpen!

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

fahrenheit

diablo 2-vel én is játszottam, kb. 5 percet, nem tetszett ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) DeFranco válasza EczkE (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kimaradt. Problem? :D

Alapvetően FPS-ekkel játszottam mindig is, néha-néha RTS vagy TBS de az inkább csak azért mert a haverok is játszották, meg pár kalandjáték a jobbik fajtából (Syberia)

Az RPG-kkel csak mostanában kezdtem foglalkozni (Kivéve a Doom-os RPG-t :D )

@Zsom!: igen. Ezért is gyűjtöm a listát, mert az a feltett szándékom, hogy gépet már nem fejlesztek Így ami eddig kijött, vagy addig kijön amíg ezek a konzolok vannak (értsd: gépigény nem megy fentebb ;] ) azokból összejön egy best of lista, ami ismerve magamat, meg azt, hogy kb mennyi igazán jó játék van, amit kihagytam ki is tart a PS4 és X720 konzolok árának első nagyobb csökkentéséig. Utána GOTO konzol.

[ Szerkesztve ]

(#4) Thome válasza EczkE (#1) üzenetére


Thome
addikt

+1 :Y

;]

(#5) Zsom!


Zsom!
tag

Csak PC-re?

(#6) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Fallout3 és a két Bioshock valóban sürgősen pótolandó!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7) DeFranco válasza bLaCkDoGoNe (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bioshockot egyszer próbáltam (steam demo) de nem jött be. Ennek ellenére teszek vele még egy próbát. Nem is értem miért. Az tény, hogy a "féjjé nagyon, mert sötét folyosón üvöltő dervis jön mindjárt" játékok alapból nem jönnek be.

Survival horror, és zombi műfaj épp ezért kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bioshock nem annyira horror, sokszor a hentelés után maradtam nézegetni a belső építészetet.

nagyon szép art deco motívumokkal dolgozik a játék :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Thome válasza DeFranco (#7) üzenetére


Thome
addikt

Play Amnesia: The Dark Descent :D

(#10) Z86


Z86
őstag

A Still Life-al és a Fallout 3-mal játszottam ezek közül, mindkettő pöpec.
Előbbihez jól jön egy végigjátszás, mert az elakadás garantált :DDD

(#11) Anubiss


Anubiss
tag

A Bioshock széria nagyon ott van a szeren! Nem is annyira horror, csak az elején tűnik annak. Ha bele tudod élni magadat a sztoriba, akkor must have!

A Singularity az inkább horror. Párszor eldobtam az egeret közben. Ezt leszámítva egy igazi gyöngyszem!

#12 Thome: Úgy értem, hogy a Singularity-ben egy kicsivel több a horror vonás.

[ Szerkesztve ]

(#12) Thome válasza Anubiss (#11) üzenetére


Thome
addikt

Egyik sem horror. ;)

(#13) adalbert1


adalbert1
veterán

Csatlakozom, a Bioshock 1-2-t és a Fallout 3-at ne hagyd ki! :K
Ha nem játszottál még velük és meg tudod szokni az oldschool grafikát akkor a Fallout 1-2 is hatalmas élmény.
A Diablo 2 is jó, habár már kicsit felette is eljárt a kor (mármint a technikai részét nézve).
Stratégia nem játszik? Mert ha igen akkor ajánlhatom a Warcraft 2-t (szerintem sokkal jobb mint a harmadik rész), Civ 4-et, King's Bounty-t is.

Mr.Csizmás: szerintem valahol a Frozen Throne elején untam bele nagyon a Warcraft 3-ba... Nekem grafikára is jobban tetszik a második rész rajzolt világa mint a harmadik 3D-s megvalósítása.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr.Csizmás válasza adalbert1 (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a war3-ban is voltak jó poénok, meg a frozen throne-val végigtolva szép kerek történetet adott ki :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) DeFranco válasza adalbert1 (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Stratégiához buta vagyok, mindig megver a gép. :D

Red Alert 2-ben is csak az 5 veteran chrono soldiler és rusholjunk technikát ismertem.

(#16) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ra2-ben 100 gyalogos, 10 tank, rush 2.0

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#18) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hellmarch + grinder 5* :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) westcoastog


westcoastog
veterán

ja Fallout 3 musthave, a dlc-kkel együtt meg még hosszabb, imádom. :)
(#20) DeFranco
bugokkal nem találkoztam, de viszont sokszor fagyott, ez az engine hibája, de mondjuk valamiért mindig akkor dobott ki mikor írtak msn-en, de attól függetlenül nagyon jó játék, sok felfedezni valóval, millió küldetés, nem bánod meg ha elkezded, egyáltalán nem unalmas :))

[ Szerkesztve ]

(#20) DeFranco válasza westcoastog (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pedig annyian írják, hogy bughalmaz, meg unalmas. Anno utánaolvastam, és ezért soroltam hátrébb a listában...

(#21) Z86 válasza DeFranco (#20) üzenetére


Z86
őstag

A bugokat kijavították, az unalmasság meg ízlés kérdése, szerintem nem az.

(#22) westcoastog válasza DeFranco (#20) üzenetére


westcoastog
veterán

Fel kell patchelgetni szépen. :)

(#23) adalbert1 válasza DeFranco (#15) üzenetére


adalbert1
veterán

Erre nem tudok mit mondani. :DDD
A Fallout 3 egy idő után valóban töménnyé válhat, miután végigjátszottam a fő szálat + pár mellékküldetést én is megcsömörlöttem tőle egy kicsit (de ez kb. olyan 65 óra játékidő volt, DLC-kkel együtt szerintem simán 100 felett lesz), hiába nagyon jó játék.

(#24) DeFranco válasza adalbert1 (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vannak azért jó játékok, nem tudom miért sírnak egyesek. Biztos lehet még ezt a listát is bővíteni.

(#25) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Mass Effect 1-2 még odaírnám :)

Loxone and Loxberry superuser

(#26) DeFranco válasza Zolinho1026 (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ME1 megvolt, ME2 jogos. :) Felkerült.

re:#27: AC1 megvolt, AC2 folyamatban :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Zolinho1026 válasza DeFranco (#26) üzenetére


Zolinho1026
tag

Viszont a Brotherhood mellé felvenném az 1-2-t is. Ha nem volt meg.

[ Szerkesztve ]

Loxone and Loxberry superuser

(#28) D1Rect


D1Rect
félisten

Fontos: Ne olvasgass játékteszteket/fórumokat/véleményeket/stb.

Mert?
Mert igen gyakran csak annak a megmagyarázása, hogy milyen jó is, hogy egyetlen fillér kifizetése nélkül végigtoltam.
Mert bugos/szar/optimalizálatlan/unalmas/stb.

Aztán ha 5x elolvasod akkor amikor elindítod te is elkezded keresni a hibáit(amit lehet az életben nem vennél észre, meg lehet szerinted nem is úgy van).

Én erre a Dead Space kapcsán jöttem rá anno.

Hádeakkóhonnantudom mi a jó?
YT gameplay/steamfriends/metascore

Egyébként #2: +1

A Bioshock nekem nagyon bejött a második részt én is tervezem. :K

[ Szerkesztve ]

(#29) Kassadin válasza D1Rect (#28) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyugodtan olvasson csak fórumot, ne írj már butaságot. Azt hiszem én nyugodtan fikázhatom a gta iv-t, hogy egy optimalizálatlan sz*r konzolport, mert anno megvettem a játékot teljesen fölöslegesen, ugyanis eszméletlen rosszul futott. Válasz: Vegyél jobb gépet. Igen, ez jogos. A probléma az hogy akinek eszméletlen erős gépe van, azon is rosszul fut. Amúgy nem hinném hogy mindenki a napi warezolt élményét osztaná meg, habár a feltételezés helytálló lehet.

Témához hozzászólva: Broken Sword, Thief: Deadly Shadows(ezt szinte lehetetlen beszerezni, nekem persze meg van ;]), Call of Juarez 1-2. Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd még írok. Amúgy én most a mass effect első részével játszom, lassan már a végére érek, csak pénzem nem lesz a második részre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Fontos: Ne olvasgass játékteszteket/fórumokat/véleményeket/stb.

meg végigjátszós videókat, mert ott csak eredeti játékokról van nap mint nap új videó ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

De pl. tirexi videói is síri kussban készültek. Azaz nincs ott a véleménye.

(#29) Kassadin: Én is megvettem a GTA4-et anno, alig van benne playtime.
Egyik ismerősöm meg egy 4670-el tolta végig, mert senki nem szólt neki, hogy milyen szar...
Ez a gép konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kassadin válasza D1Rect (#31) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha már gameplay videót csinálnék, azért alávágnék dumát is. Elég unalmasak voltak a videói szvsz így. Na majd én megmutatom, csak legyen meg a 955. ;]

Pontosan ezért kell tájékozódni. Hardverekkel már elég régóta úgy vagyok, hogy mindent megkérdezek, egyik gerinctelen boltosnak se hiszek(tisztelet a kivételnek). Van is sztorim erről, a minap meghalt a régi tápom, volt kemény 5 ezrem, kellett valami tápot vennem, a boltos azt mondja van a híresen jó(!) codegen táp, amit vihetek. Majdnem pofán röhögtem, habár sajnos nem értek a tápokhoz semennyire se, de azért tisztába vagyok hogy mit nem kellene megvennem. Most reménykedem hogy ez a táp, ami most van, kihúzza addig míg lesz munkám. :U
Játékokkal is így vagyok, utánanézek neten megéri-e megvenni, a másik meg az hogy nem szoktam drága játékokat venni(egyrészt nem tehetem meg), másrészt nem lesz nagy az anyagi kár ha mégse olyan jó. Szerintem fórummal minden ilyesmit kitudsz védeni. Persze nem árt szűrni a véleményeket. Rám mindig lehet hallgatni, én nem szoktam hazudni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect válasza Kassadin (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Az emberek hajlamosak tényként kezelni több azonos véleményt.
Nagyon nehéz ezt kezelni, jobb elkerülni. ;)

Szegény boltos biztos összekeverte a hírest a hírhedttel. ;]

(#34) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tirexiHD-n van dumálós is, nem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Sose néztem a videóit.(kivéve a kórájhétvilágát :DDD )

(#36) Kassadin válasza D1Rect (#33) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen igazad van, amikor több 15 éves vérpistike is azt írja hogy a krájzisz 2 a világ legjobb játéka, nem tudsz ellenállni a kísértésnek, neked is meg kell venned megjelenés napján. :K

A boltos meg szimplán gyökér. Amúgy valószínűnek tartom, hogy amit választottam az is sz*r. A legjobb hogy kb. minden kábele rövid, a gépbe be sincs csavarozva mert akkor meg nem érnének el az alaplapig a kábelek. Gondolkodtam hogy berakjak egy képet róla a gány topikba.

[ Szerkesztve ]

(#37) D1Rect válasza Kassadin (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Crysis2:
Beta alapján megállapítottam, hogy egy COD koppintás 2 kapcsolóval.
Elkezdtem olvasgatni a topikot és majdnem megvettem... :O

A hardverapro "valyon mi"? :))

[ Szerkesztve ]

(#38) Kassadin válasza D1Rect (#37) üzenetére


Kassadin
addikt

Szombaton halt meg a tápom, ergo 1: könyvtár nincsen nyitva hogy kérdezzek bárkit is fórumon(akár téged is, hisz ismersz ;])
2: 5 ezerből a hardveraprón se csinálsz csodát. Tudjuk jól hogy azért egy jobb fsp/chieftec nem ennyiből jön ki.

(#39) D1Rect válasza Kassadin (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

1: Kifogás
2: De

Egyébként ha legközelebb okosabb leszel akkor megvan bocsájtva, mert popsin leszünk billentve a topik szétoffolása miatt. ;)

(#40) Kassadin válasza D1Rect (#39) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha 5 ezerből veszel jó tápot ha-n, akkor jó gyökér voltam. :O Add meg a telszámod, hogy legközelebb felhívhassalak, légy szíves. Szeretem a szadot, np.
Szerintem De Franco nem fog megharagudni, ha meg igen, akkor majd mondunk pár játékcímet, és újra egyensúlyba kerül az on és az off. Tudod mint a jing és a jang.

(#41) DeFranco válasza D1Rect (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet offolni, meg van engedve, ez úgy sem olyan mély topic, mint a menetrend szerinti "telefonvazsaim a kánikullában" vagy "jobb vagy bal kézzel rázod ki a porzsákot, és ha ballal, akkor ráülsz-e hogy elzsibbadjon előtte"

Re: #28: már hogy a viharba ne olvasnék? Nyilván. A metascore ugyan úgy lófüttyöt sem ér, ha új a játék, akkor azért ha régi, akkor azért.
A megoldás: értő olvasás. Azért én igyekszem több infót felvenni egy egy kommentből / tesztből, mint "-1" "+1", elolvasom, hogy ki írja, miért írja. Nézek mellette gameplayt, esetleg ki is próbálom (ez jellemző), aztán utána vásárolok.

Re: #29: Mass Effect rulez, csak sajnos ráhajtottam arra hogy az összes ércet, kutyafülét megszerezzem, ezért beleuntam 95%-nál, szerintem már csak a főgenya van, de az vár egy éve. A GTA IV-t a fentiekkel ellentétben látatlanul vettem meg, és bár nem tartom best buynak, de nagyjából megérte az árát. Nincs akkora hangulata, mint a Vice City-nek, abból meg már kinőttem, hogy élvezzem, hogy én vagyok az ügyeletes 50 Fillér a városban. (Plusz kontrollerrel nehezek a gyalogos részek, és elakadtam, magyarázom a bénaságom, na :DDD )

Re: #30: Végigjátszósból csak is a végigdumált. bővebben:link :DDD

Re: #40: Szigorúan csak példaként: [link] FSP, 400 W 4.500 Ft. Kiszaladsz vele a világból.

(#42) Kassadin válasza DeFranco (#41) üzenetére


Kassadin
addikt

Vice City nagy játék, imádtam. Milyen kategóriájú játék kellene?

Táphoz meg nem tudok mit hozzászólni, táp és ezáltal áram és ezáltal net nélkül senkit se tudtam megkérdezni, haverok közül meg mindenki gyopi a gépekhez.:U
Tanultam belőle, érteni kell mindegyik gép alkatrészhez.

[ Szerkesztve ]

(#43) DeFranco válasza Kassadin (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bármi jöhet, csak lazán. Igazából ha van valami, ami megfogott és bedobod a közösbe az már tök jó, de nem kötelező, ahogy írtam is, listát írok magamnak, csak történetesen hozzá is lehet szólni.

Gazdabolt?

(#44) Kassadin válasza DeFranco (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Igazán ami megfogott mostanság, az a Mass Effect valamint a Trine. A Burnout Paradise se rossz, ha szereted az autós arcade játékokat.

Tervezem még a Braid megvásárlását, arra talán még lesz pénzem. Mostanság kezdek rákapni ezekre a gondolkodós játékokra.

Újpest, Zóna Computers

#45: Trine-t már kipörgettem, nagyon rövid volt szvsz. Pedig eszméletlen jó játék.
Braid meg pont azért kell, mert jó nehéz. Minden játékot legnehezebben játszok, különben nincsen benne semmi kihívás. ;]

Szerk: Pesti vagy? Megtudlak dobni egy thief deadly shadows-al, ha gondolod, hátha nálad jó lesz. Nekem nem fut "normálisan". Értsd bejön a menü és villódzik egyfolytában, nem tudok semmit sem csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#45) DeFranco válasza Kassadin (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Trine nagyon jó, ha tetszik a gameplay, egyik kedvencem.

A Braid is megvan, de attól egy idő után fejfájást kapok, amilyen egyszerű, olyan nehéz, és olyan területeket mozgat meg agyban, amit nem használsz...

(#46) adalbert1 válasza DeFranco (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Na igen, ezt én se értem. Habár volt olyan időszak, mikor én is azt éreztem hogy kevés jó játék jön ki, lehet más mostanában van így ezzel? :U
Viszont ha mindent végig akarnék játszani amit megvettem és még nem volt rá időm simán össze tudnék hozni 1000 óra körüli játékidőt is szerintem. Pont ezért már csak 2-3 játék beszerzését tervezem (Red Dead Redemption, Mortal Kombat, L.A. Noire) és utána egy ideig nem is fogok venni semmit.
A Vice City nagyon hangulatos játék volt, viszont utána a San Andreas annál nagyobb csalódás. Ezek után a GTA IV se lett olyan jó mint lehetett volna, én reménykedem hogy előbb-utóbb újra összehoznak egy Vice City-ben játszódó részt, ami ismét mindent ütni fog hangulatban.

(#47) Kassadin válasza adalbert1 (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

Vice City azért tetszik, mert olyan mint a régi Miami Vice. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) adalbert1 válasza Kassadin (#47) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért a Scarface-ből és a Carlito's Way-ből is kölcsön vettek ezt-azt (a kokós ügyvéd egy az egyben Sean Penn a második filmből).

(#49) DeFranco válasza adalbert1 (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És említsük meg a soundtrack-et is. Igazi korabeli slágerek voltak benne, nem is akár milyenek. Michael Jackson, Kool & the Gang, INXS, Brian Adams. Nem nagyon van ilyen más játékokban, hogy valós korabeli slágereket kapsz, és egy "Run to you"-ra vagy egy "Call Me"-re hawaii ingben motorozni a beachen, miközben ÉL az egész város...

... kirázott a hideg.

[ Szerkesztve ]

(#50) Kassadin válasza adalbert1 (#48) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyilván, de ezzel szerintem nincs semmi gond. Nézd meg manapság milyen játékokat adnak ki.

DeFranco: Meg kell szereznem a Vice City-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.