Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nem mondom, hogy up...

(#2) Dany007


Dany007
veterán

És mi lett a csajjal? Mert okés hogy kivették a gyomrát... de aztán? Beraktak egy tescos szatyrot a helyére? :D
Aki ezt árulta azt is le kéne ültetni, a csaj meg már bőven megkapta ami jár...

(#3) sztanozs


sztanozs
veterán

Én is olvastam - kész horror. Ráadásul ez eddig is árult termék volt. Ki adott erre egyáltalán engedélyt. Le kellene ültetni a tulajt legalább egy néhány hónapra évre...

Idehaza BTK:
Btk.171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.
(3) Ha az elkövető a közvetlen veszélyt szándékosan idézi elő, bűntettet követ el, és az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén - az ott tett megkülönböztetéshez képest - öt évig, két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.(I)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) Psychonaut válasza Dany007 (#2) üzenetére


Psychonaut
addikt

a csaj meg már bőven megkapta ami jár...
Ezt fejtsd már ki bővebben.

(#5) Dluinet válasza Dany007 (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszerre legfeljebb csak egy fél kiflit tud megenni, tehát a nagy zabálásoknak vége.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem vagyok járatos a kérdésben, valaki legyen szíves világosítson fel. Jól sejtem, hogy nem szándékosan került bele a folyékony nitrogén az italba? Vagy nem kívülről hűtik, hanem belekeverik?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

Belehalt a csótányevésbe
Hasonlóan értelmes cselekedet,bár ez az ember véleményem szerint jobban járt ,mint a kiscsaj,nem kell egész életében szenvednie a hülyesége miatt.

(#8) DeFranco válasza Viszlát (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A forráscikk szerint szándékosan és tudatosan került a folyékony nitrogén az italba:

Last month, the bar posted a photograph on its Facebook page of a cocktail which contained liquid nitrogen. It was sold for £8.95, containing champagne.

(#9) danih


danih
addikt

Nagy az isten állatkertje, és kevés a Darwin-díj.
Persze a bártulaj is megérdemel egy hágást.

(#10) Dany007 válasza Psychonaut (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Gondolom a csaj tudta, hogy mit iszik, hiszen látványosságként előtte keverték bele a nitrogént. Azt meg már egy általános iskolás is tudja, hogy a folyékony nitrogén elég hideg... Most így hasra ütve -78 fokon forr. De a lényeg, hogy eszembe nem jutna meginni, de még a kezemre se engednék belőle, nemhogy lenyeljem....

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jeeez. Az ötletgazda és a tulaj felelősségére már ki sem térek. A csajszi is belenyúlt, miinek kell bonyolítani ez a dolgot? Finomabbnál finomabb pezsgők, borok és likőrök vannak, ha valaki nem igénytelen egyetemista és/vagy kocsmatöltelék. Pláne egy komoly szórakozóhelyen.

Dany007:

Kezedre öntheted, olyan hideg(-210°alatti), plusz a bőröd hőmérseklete, legyen cca. 30°, hogy nem is érintkezik fizikailag a kettő, egy vékony levegőréteg lesz közte. Lásd.: kerámia-főzőlap, kontra vízcseppek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) X3B6O0X válasza Dany007 (#10) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

A szárazjég forr szublimál mínusz hetvenvalahány fokon, a folyékony nitrogén ettől legalább 2-szer hidegebb, asszem -183 fok.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#13) Dany007 válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Az nem a folyékony hélium? Passz... Lehet keverem a szárazjéggel.
Most nézem, tényleg -196 fok... na egyszóval jó hideg azt eltaláltam :D

[ Szerkesztve ]

(#14) hoffman_ válasza Dany007 (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is utánawikiztem, én -193 fok körülire emlékeztem, de még az se volt elég :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Dany007 válasza hoffman_ (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, és a hélium az ami közel van az abszolút nullához.

Én azért a kezemre se engednék belőle. Akiket láttam ezzel kísérletezni, azok is mindig jó vastag kesztyűben fogták a tartályt. ;)

(#16) hoffman_ válasza Dany007 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én ilyet még általános iskolás koromban láttam régen, a Csodák Palotájában. Osztályos kiruccanás volt, és megnéztünk egy ilyen speci műsort is. Ott a fickó kihívott valakit és szó nélkül ráküldte a kölök kezére a cuccot - nem lett semmi baja sem, csak megijedt picit :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) Psychonaut válasza Dany007 (#10) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez az érme egyik oldala. A másik meg az, hogy nitrogénnel hűtött koktélokat több helyen árusítanak a világon, teljesen legálisan. Inkább ezen kellene változtatni ahelyett, hogy rásütjük valakire a "megérdemelte" bélyeget. Baromság. Ezt senki nem érdemli meg.

(#18) Dany007 válasza Psychonaut (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, ezt senki nem érdemli meg. De ettől még lehetne annyi esze magától, hogy nem issza meg. Tökmindegy hány helyen árulják.
Kést is sok helyen árulnak, mégse döföd magadba...

(#19) Иван válasza Dany007 (#18) üzenetére


Иван
őstag

De ha beleesel a késbe, senki se mondja rád, hogy megérdemled. Vagy nem nézel szét az utcán, és elütnek.

Figyelmetlen voltál, buta, de ettől még nem érdemelsz gyomor amputációt/törött csontokat/halált :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Már majdnem azt hittem, hogy rólam lesz szó... :N

Az esetről meg....eh...szomorú, hogy ilyenek történnek.

(#21) Viszlát válasza DeFranco (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem semmi.

Más.

Több kérdést is felvet azért az ügy. Sokan követelik a tulajdonos fejét, legalább ennyien úgy vélik, a lány megérdemelt büntetését kapta amiért hülyeséget csinált. Pedig semmiben sem különbözik ez a tett attól, mint amikor az ember beül egy taxiba, amely el van látva minden kötelező jelzéssel, tehát az utas joggal feltételezhet egy csomó dolgot. Joggal feltételezheti, hogy azok, akik a személyszállításra feljogosító előfeltételeket megszabták, körültekintően végezték a munkájukat és olyan feltételrendszert alkottak, ami a jelentkezők közül kiszűri azokat, akik nem alkalmasak egy ilyen munka elvégzésére. Ugyanez igaz a járműre is, annak műszaki állapotára és biztonsági felszereltségére.

Tegyük fel, hogy az egyik taxitársaság reklámkampányba kezd és utascsalogató törekvései közül az egyik az, hogy egy világszerte használt, speciális AC berendezéssel látják el az autóikat, amely egy speciális gáz segítségével egy nem túl hideg, optimális páratartalmú közeget biztosít az utasok számára, ezzel nagyban fokozva a komfortérzetet az utazás alatt. Egyszerű emberként joggal feltételezhető, hogy ez az új rendszer megfelelt mindazon követelményeknek, amik az ő biztonságát hivatottak biztosítani. Nyilvánvalóan sok-sok ember használja ezeket a járműveket gond nélkül nap mint nap, mégis egy alkalommal egy eleddig ismeretlen oknál fogva ez a speciális gáz egy utasnál nagyon komoly problémákat okoz, maradandóan megkárosítva a szervezetét.

Nem akarom túlbonyolítani, de a korlátoltság csúcsa szvsz, hogy vannak akik mindenféle háttérinformáció nélkül a bár tulajdonosát okolják, arról nem is beszélve, hogy a lány azt kapta amit megérdemelt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ebbe még a Terminátor is majdnem belepusztult. Mit vártak?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) sztanozs válasza Viszlát (#21) üzenetére


sztanozs
veterán

Egy közel -200°C-os löttyel játszani minden csak nem felelősségteljes cselekedet. Egy ilyen kézikusan összeállítható cucc mindig olyan lesz amilyenre épp sikerül. Egy ilyen löttyöt egy jóérzésű hatóság sem engedélyezne (kérdés, hogy volt-e engedélye folyékony nitrogént fogyasztási termékként felszolgálni).

Én a példádat úgy hoznám, hogy a taxiban egy karral szabályozható a hőmérséklet -200 és +40 °C között az utastérben. Hát szegény párának - aki épp beült és melege volt - kicsit túl alacsonyra tekerték a klímát és kicsit majdnem megfagyott. Bár igaz, hogy volt már néhány ember, aki ilyen taxiban utazott, de még senki nem panaszkodott.

Ha szerinted ez normális, akkor én neked ajánlanám, hogy egy ilyenbe fuss bele (foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés)... :U

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) Viszlát válasza sztanozs (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudjuk, hogy a hatóságok milyen feltételeket szabtak, azt sem, hogy a bárban betartották-e ezeket a feltételeket.

Amit tudunk, hogy nem egyedüliként szolgáltak fel ilyen italokat a világon és nem illegális az árusításuk. Minden más csak ostoba mismásolás. Ha valaki okolható, akkor az a hatóság, jóérzésű vagy sem, akik engedélyezték ezt az egészet, vagy azok a szakértők, akik meggyőzték a hatóságot arról, hogy ez így rendben van. De erre a szerencsétlenre azt mondani, hogy megérdemelte... csak gratulálni tudok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) sztanozs válasza Viszlát (#24) üzenetére


sztanozs
veterán

Én nem mondtam, hogy megérdemelte... aki megérdemeléné az a báros volna.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#26) Lauda


Lauda
félisten

Atyaisten, szerencsetlen. :W Regebben volt egy szorakozohelyen, hogy valami udito helyett tisztitoszert szolgaltak fel valakinek es kilikadt a nyelocsove, karosodott a gegeje stb. :W

[ Szerkesztve ]

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Akkor most gyomor nélkül hogy működik? :F Élete végéig infúziót kap vagy van rá valami megoldás (átültetés vagy valami)?

De azt írja hogy a gyomrát vették ki és nem csak egy részét.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) BITBOYS válasza Dr. Romano (#27) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kisebb lett a gyomra. Elfogyaszt két szelet kenyeret és megtelt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#29) Viszlát válasza sztanozs (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Milyen alapon? Valami illegálisat tett talán? Milyen információd van, ami a cikkekből nem derül ki?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) Dany007 válasza Иван (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, ennyit nem erdemel erte. De ezzel kezdtem en is.

(#31) baluka26 válasza Dany007 (#30) üzenetére


baluka26
veterán

Ne már. Őszintén. 18. születésnap, csillivilli klub, fincsi koktélok. Gondolom nem az első felszolgált ilyen volt ott a helyen, azt sem tudhatjuk, hogy a lány fogyasztott-e már előtte ilyet.
Én ha valahol veszek valamit, akár italt, megbízok annyira a helyben, hogy nem lesz bajom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#32) sztanozs válasza Viszlát (#29) üzenetére


sztanozs
veterán

Csak egy kis adalék a BBC-től, hogy nem csak én gondolom veszélyesnek... Szerintem aki ilyet tiszta lelkiismerettel képes felszolgálni az őrült vagy komplett idióta.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33) Viszlát válasza sztanozs (#32) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem is veszélyes, de nem ez volt a kérdés. Példának okáért szerintem a bungee jumping is veszélyes, bele is lehet halni, de ettől még nem lesz illegális. Mindegy, azt gondolsz amit akarsz, lelked rajta.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) baluka26 válasza Viszlát (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Nagyon egyet értek minden hszeddel itt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) BITBOYS válasza Viszlát (#33) üzenetére


BITBOYS
addikt

Páran már belehaltak.

Szerintem azé a felelősség aki elkészíti a koktélt.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) danih válasza Viszlát (#24) üzenetére


danih
addikt

Még aki lehet felelős: a felszolgáló. Betartotta az előírásokat, ha vannak? (Kell hogy legyenek) Mi történt - túl sok nitrogént töltött, vagy túl hamar adta oda? Figyelmeztette a vendéget a veszélyekre? (Általában ha egy mellékhatás akár csak matematikailag, de lehetséges, ott elő szokott lenni írva).Van oka, hogy csajszinak kilukadt a gyomra, amíg ez nincs kivizsgálva, csak találgathatunk.

(#37) Dany007 válasza baluka26 (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Jo ugy ertettem, higy egy irgum burgumot ert volna meg. Nyilvan nem egy gyomorkivetelt... Egyertelmu h a tulaj hibaja... o biztosan tudta h mit ad... es aki egy -196 fokos vmire azt hiszi nem veszelyes, az beteg.

Amugy abszintot is ittam mar amit elottem gyujtottak meg... eszembe nem jutott lehuzni pedig akkor meg nem tudtam h 70%os.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.