Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Páráppáppáppááá UP!

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Szerintem egyszer kilehet bírni. :D Aztán majd te mondasz véleményt, hogy milyen is valójában. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#3) DeFranco válasza EczkE (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na azért 4k-t viccből nem dobok ki az ablakon, ez nekem sok pénz. Ha úgy lennék vele, hogy "ki lehet bírni", akkor nem írtam volna bejegyzést, hanem megrendeltem volna.

Nem véletlenül filózok rajta.

(#4) EczkE válasza DeFranco (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Akkor csak az egyiket rendeld meg. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#5) darál0w válasza DeFranco (#1) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

[link]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) DeFranco válasza darál0w (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

(#7) danih


danih
addikt

Hogy néz ki már a videón a win key-ek között a space alma jellel :)

Én már rendelgettem onnan ezt-azt, főleg a Wii-hez cuccokat, nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#8) DeFranco válasza danih (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem az csak a gumin van rajta, a billentyűre nem szitázták rá. A gumit meg úgy is leveszed, nem is értem miért nyomkodja.

Szerinted nem gáz? A becskához mit szólsz?

(#9) DeFranco


DeFranco
nagyúr

No megrendeltem a billentyűzetet, ha más nem, legyezőnek jó lesz... 2-3 hét múlva ideér, és beszámolok... a bicskán még gondolkodom.

(#10) Ringman válasza DeFranco (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

bicskán/késen/multitool eszközön szerintem nem érdemes spórolni szerintem, 1x kell jót venni

pl böker, buck, gerber, bahco, leatherman, victorinox, stb
jó minőségű bicskánál a gyártó acélminőséget/keménységi fokot is feltüntet.

(#11) lapa


lapa
veterán

az ilyen bicska dolgokkal az a baj, hogy úgy elkenődik az első kicsit is méretkülönböző csavarnál, hogy öröm nézni.

amúgy a célnak gondolom meg fog felelni, csak ne ezt tekintsd taktikai eszköznek (lásd #10 +1)

csillag amúgy a victorinoxon is szokott lenni, legfeljebb be van bénázva az olló vagy más alá.

ami egyébként érdekes kérdés, néhol ez a középről kiállós megoldás nem szerencsés mert nem fér el.

dugóhúzó imho felesleges, kritikus helyzetben bottal benyom, mindet megisz. vagy easy living, gondolom fatörzs meg cipő csak van nálad.

én inkább választanám a leatherman-kópiákat, azokkal azért jobban lehet túlélni.

[ Szerkesztve ]

(#12) DeFranco válasza lapa (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szinten masolat ilyesmi bicska csavarnyuzojaval tanultam meg PC-t szerelni. :) En vegigneztem a victorinox keseket, de csak a legnagyobb 2x funkcios felkilos bokon van csillagnyuzo, a tobbin nem lattam. Azt elhataroztam, ha multitool kest veszek, akkor ez kell ra, meg dugohuzo is, az tuti, ha ezekrol lemondok, akkor inkabb egy sima zsebkest veszek.

Igazabol eloszor egy victorinoxon gondolkodtam, de amiatt, hogy soha nem hasznalnam ki (nem turazok, nem jarok termeszetbe evek ota) es mert nincs rajta csavarhuzo, ezert lemondtam rola, mert igy nem er 6+ ezret nekem. Ez a 4-5 dollar viszont meg epp az a szint, hogy miert ne, de ha az elso konzervnel visszabicsaklana a konzervnyito, vagy ilyesmi, akkor ennyit sem er. Ezert molyolok rajta. Tulelni nem fog kelleni vele, ritkan jarok dzsungelben, egy urbanus szintu kel eleg lenne.

@ringman: egyelore ezek a peremfeltetelek, amiket fent irtam, ha ezt kizarom, es valamiert megis kell egy zsebkes, akkor lehet szobajon a minosegi, de azt szamomra egyszeruen feleslegesnek erzem. Persze ettol fuggetlenul meggyozheto vagyok, csak most igy gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ringman válasza DeFranco (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem bicska, de: low-end bahco multitool
egyszerű kés - nemrossz éllel (ilyen van a családban)

(#14) kraftxld válasza DeFranco (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hát nem tudom, ha a bicskát sokat akarod használni akkor inkább vegyél rendeset.
Én meguntam a küzdést mindenféle kókány szarokkal, így vettem egy ilyet: [link]
Tudom kicsit más (ár)kategória, de azóta nincs gondom a csavarhúzózással, vágással, bármi egyébbel amit ezzel csinálok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) lapa válasza Ringman (#13) üzenetére


lapa
veterán

ilyesmi tool van nekem is, csak dugó nélkül. a célnak egyébként megfelel. pláne amióta egy szaki megfente.

azért a pc csavarjai nem az a hely, ahol igénybe van véve. tekerj be egy facsavart fenyődeszkába és meglepődés van.

volt egy leatherman pst2-m, csak elvették reptéren mert elfelejtettem hogy nálam van. én ilyet vennék, az az olló elég mokány.

egyébként meg a victorinox azt írja már a legolcsóbbakon is olyan a kis csavarhúzó, hogy jó keresztcsavarhoz is. a nagyobbakon van dedikált.

(#16) DeFranco válasza lapa (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Arra gondolnak, hogy az ami sornyito, es a vege lapos feju csavarhuzo, azt legalis hasznalni keresztcsavarhoz is, vagy en nem ertek valamit?

Amugy ezek a multitoolok marha jok, de nekem egy zsebkes kell, ami max annyira multi, mint egy victorinox huntsman, de osszecsukhato, es nem az a tucsokpocs penges egy ujjal nyithato borzalmak.

A repterrol meg annyit, hogy zurichben a biztonsagi ellenorzes UTAN is van victorinox bolt, ahol teljes erteku bicskakat is arulnak. Ennyit a biztonsagrol. (sajat ket szememmel lattam).

(#17) lapa válasza DeFranco (#16) üzenetére


lapa
veterán

a züriches témát olvastam, legközelebb járok arra megkérdezem. elképzelhetőnek tartom, hogy a staffnak adják át, te meg megkapod leszálláskor. persze elég bonyolultnak hangzik, de nem adhatják oda, valahogy meg kell oldaniuk. vagy csak vevőcsalogató.

egyébként egyszer zürichben nekem átengedték a leathermant is (úgy hogy felismerte a röntgenen), ferihegyen buktam be.

innen az első kép (spartan), a jobb felső cucc az, amit kereszthez is tudsz használni.

persze igényes barkácsembernek mint én minden sörnyitó és keresztcsavarhúzó. hej de sok csorba hegyű kiskésem van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#18) DeFranco válasza lapa (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megkerdezhettem volna en is, de nem is volt alkalmam. szerintem ket lehetoseg van: a) leszarjak, csak hagyd ott a penzed (szerintem ez az eselyes), b) ha vasarolsz ilyet akkor bejelez a rendszer, radall a kamera, es ha fel akarsz szallni kikapnak c) amit te mondasz.

A bolt az emeleten van, az egyik vegen a sornak. kivancsi vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.