Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szóva' miva'?

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

céges újítás, itt is 4:3 vackok vannak, elég selejtérettek (állami cég)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hazucc avvan!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) DeFranco válasza hoffman_ (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

méházsudnák bizstozsúr :O há milyen libát? sose láttam olyat...

(#5) hoffman_ válasza DeFranco (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amúgy az egy dolog, hosz szórnák ki őket, de egy 200 gigás ide hdd hol ér 9000-ret, válság ide-oda. Én is akarok/akartam venni, jelenleg használtan, de horror még úgy is sokszor.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) deicide válasza DeFranco (#1) üzenetére


deicide
veterán

Külföldről ömlenek be a vinyóválság miatt a régi gépekből kiszerelt használt IDE/SATA vinyók, amiket most drágán próbálnak elszórni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7) DeFranco válasza hoffman_ (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is nézegetem, de nem merek használtat venni. Egyszer majdnem belefutottam egybe, de aztán egyeztetés hiányában elmaradt a dolog. Újonnan vennék, de természetesen drága.

Az a gond, hogy nem férek az IDE eszközöktől, mert csak 2-nek van hely az alaplapomon.

Monitorból sikerült egy nagyon jót kifogni a használtpiaci ár fele alatt... ha pár évig kiszolgál, akkor nagyon jól jártam.

@deicide: külföldön nincs vinyóválság, vagy ott nem foglalkoznak vele? Úgy értem, hogy OK, hogy onnan ömlenek, de azt ott is pótolni kell, és ott is marha drága, még drágább, mint itthon. Ott nem játszanak inkább kivárásra?

[ Szerkesztve ]

(#8) hoffman_ válasza DeFranco (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja, HDD-től használtan sajna én is félek. Egy 250-es elég lenne, ha sata, mert csak egy filmes mappát kéne elbírnia, de míg 4-5 ezret megérne, még rizikóval is, 8-9et már nem... Várunk :)

A monitorhoz a legjobbakat! Én nem is tudom mi lenne, ha az enyém behalna. Anno 100k volt, 6 éve hűen szolgál, nem tudnám pótolni...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

külföldön egy 500as sata nem kerül az átlagfizetés 1/4-ébe.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De ott sem veszik meg, ha dupla annyi, mint tavaly. Ismered a "nyugatot", ott jobban megy a fillérb*szás, mint itthon, ha több pénzük van, akkor is (sőt még inkább).

@hoffman_: erős fingers crossed, mert még egy S-PVA-s 1280-as fehér 4:3-as 19'-os monitort 12-ért nem kapok, pedig pontosan ezekkel a paraméterekkel kerestem...

[ Szerkesztve ]

(#11) hoffman_ válasza DeFranco (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát ennyiért bármi van megérte, ja :K Hát, szorítok érte :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) deicide válasza DeFranco (#7) üzenetére


deicide
veterán

Szerintem a külföldi piacok is vesznek ezekből, ami ajánlatok lenni szoktak (távol keletről jönnek), több száz/ezer db-os tételek, azt biztos nem mind a magyar piac veszi fel. Csak tőlünk nyugatabbra az arány más, ott jobban megengedhetik az emberek az új vinyót.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) DeFranco válasza deicide (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként te hogy látod, mikorra válhat reálissá egy 12-15 Ft/GiB árszínvonal?

(#14) D1Rect válasza DeFranco (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Épp a minap vettem én is egy 160 gigás, 1 bad sectoros, SATA-s Samsung vinyót, amit hazaérve a Sentinel gondolkodás nélkül kijavított. Atomcsendes, hűs vinyó.

1800Ft-omba került. :)

Ja, és másnap elment amit leváltott 80 gigás, IDE-s, Seagate vinyó 2300ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) DeFranco válasza Viktor77 (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én már nem vagyok ekkora kalandor, elpuhultam. Amúgy is C: lenne belőle, az adataim meg szeretem megbízható helyen tudni.

(#17) Viktor77 válasza DeFranco (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Bátor voltam, a kisgépbe ment, azon meg nem tárolódik semmi olyan amiért a Dunába ölném magam, ha odaveszne.

Ja, a Seagate-ről még, megnéztem mielött eladtam, 10 éves volt, de 100/100-as, és 1000 nap becsült ideje volt hátra. Hiába, akkor még tudtak vinyót gyártani. Sajnáltam is nagyon.
(Sonky vette meg. :) )

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) adalbert1


adalbert1
veterán

Most megnézve tényleg elszállt árak vannak. Van otthon két ha jól emlékszem hibátlan 120 GB-os IDE HDD-m, szerintem fel is dobom őket valamelyik nap, illetve talán egy 60-as is akad.

(#19) DeFranco válasza Viktor77 (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennyire megbízol a sentinelben?
(sonky? lol :)) szerencsétlen...)

@adalbert1: én most kaptam egy 40-eset, az megy a kisgépbe a 80-as helyére, a 80-as meg jönne a 160-as mellé hozzám, csak nincs már neki IDE hely, úgy hogy vagy kikötöm a DVD-t, vagy veszek helyette egy SATA-sat. Mindenképp bukó...

re:#20: nem kell hogy veled üzleteljen ahhoz, hogy szerencsétlen legyen... ez nála default feature...

[ Szerkesztve ]

(#20) Viktor77 válasza DeFranco (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Mivel a vinyók eltárolnak magukról minden fontos infót, azt meg csak ki kell olvasni, így igen.

Miért szerencsétlen? Hibátlan volt mikor kivettem a gépből. Ha nem találok ilyen olcsón vinyót, akkor én használnám tovább. Egyetlen baja a viszonylagos lassúság volt, de ez a korából adódik.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) deicide válasza DeFranco (#13) üzenetére


deicide
veterán

Talán jövőre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22) Lenry


Lenry
félisten

az, hogy van dögivel nem zavar, mert egy legalább 500-as vinyó már nagyon kéne, amióta megvan a TV rohadtul eszik a helyet a betárazott 1080p-s filmek, de az zavar, hogy drágák...
~15 rugó egy 500-asért? fél éve 2 Tera volt 20-25... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) DeFranco válasza Lenry (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudod mikor, inkább egy egy terrás újonnan 22-ért.

(#24) adalbert1 válasza Lenry (#22) üzenetére


adalbert1
veterán

A padló talán 18k volt a 2 terás modellnél, kérdés hogy ezt elérjük-e ismét a közeljövőben. Én vásárlás helyett inkább újra megtanultam használni a shift+del-t. :)

(#25) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

SC2 sokat megy nálad?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) Lenry válasza DeFranco (#23) üzenetére


Lenry
félisten

hol lehet ennyiért vinyót kapni?

(#24) adalbert1 én már nem tudok mit törölni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Baszus nem működik a szerk gomb, valami van a proxyval: szóval inkább akkor már egy terás 22-ért, ha nagyon muszáj, de inkább semmi.

Tárhely még éppen-éppen akadna, csak szerintem SATA-val nyernék a sebességen valamennyit, meg amit az előbb írtam... korlátozott a PATA eszközök száma.

na most meg működik: csizmi: javítottam.. :)

@Lenry: tévedtem, 25 / tera sry

amúgy ne mondd már, hogy nem tudsz törölni, 640 kb mindenre elég én elférek a 160-on, igaz szűkösen, de megy. A titok, hogy csak az aktuális dolgok vannak a lemezen, a többi DVD-n vagy felhőben.

[ Szerkesztve ]

(#28) Thunderzolee

Én azt várom már, h az E8500, E8600, ill. a Q9550, Q9650 procik dömpingje mikor köszönt be.. arany életem lesz majd lecserélni az ismerőseim processzorait.. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) deicide válasza Thunderzolee (#28) üzenetére


deicide
veterán

Majd ha elönti a víz az Intel gyárait... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30) Lenry válasza DeFranco (#27) üzenetére


Lenry
félisten

a felhőbe nem fogok feldobni egy 20GB-s mkv-t, ahogy DVD-re sem...
na jó, de, mert az nC**e is egy kvázi felhő :D

egyébként szelektálok, biztos lehetne még, de már nem igazán van olyan anyag a gépen, amit ki tudnék szervezni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) deicide válasza Lenry (#30) üzenetére


deicide
veterán

Shift+del-re nem hallottam még azt a szót, hogy kiszervezés. :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32) DeFranco válasza Lenry (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... nem tudom, soha nem értettem a 20GB-os mkv-ket, jó nekem a sima 1,5-4 GB-os is, az legalább ráfér egy lemezre, de leginkább mozi előtt 30 perccel beszerez, aztán megtekintés után devnull. Ami kétszer nézős, az úgyis a polcra kerül.

[ Szerkesztve ]

(#33) zolee5016


zolee5016
őstag

Érdekesek az árak az biztos! c -csere volt nálam is mivel kinőttem a 80-as sata2 -es Samut.250 -est akartak adni 12-ért,de ugyanabba a boltba!! 16-ért 300-as WD Raptort kaptam (újat).És a samut még beszámolta 4k-ba :F Most ,hogy a terrások visszaállltak a tavalyi árakra én betankoltam.......2 új és 2 használt lapit a gépben...olcsobb már nem lesz.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#34) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Debrecenben:

WD Black 1 TB 7200rpm SATA3 64MB

Szállíthatóság: érkezés alatt

Ár: 38 468.- Ft

Havernak a múltkor nem sokkal többért raktam össze komplett konfigot, kivéve HDD-t! :Y

when the sun shines, we'll shine together

(#35) tboldi


tboldi
nagyúr

Ezek szerint én vagyok az egyedüli, aki jól megvan a 4:3-as, 19"-os monitorjával és csak akkor akarja lecserélni, ha tönkremegy? :D

(#36) DeFranco válasza tboldi (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, ezzel én is így vagyok... ezt nem cserélném le semmi pénzért. Komolyan. Mindenben olyan, mint amit szeretnék, egyedül a VESA hely hiányzik, de egye fene...

(#37) Psychonaut válasza Lenry (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hardverapron 18-ert lehet 1TB-osat...(uj, garis, 7200-as)

(#38) DeFranco válasza Psychonaut (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van az 16-ért is (0 km. bontatlan), csak az a fránya gari... szeretnék legalább 2 évig nyugodtan lenni, hogy ha gond van, lesz kivel ordítozni...

[ Szerkesztve ]

(#39) Psychonaut válasza DeFranco (#38) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amivel peldaloztam, meg masfel evig garis. Nekem megerne annyit, amennyiert arulja az elado (de szerencserem van, par het es kapok egy vadonat uj 2TB-osat, mert tonkrement par napja...most van gariban).

(#40) #65675776


#65675776
törölt tag

5:4-esek azok a 4:3-as TFT-k.

(#41) DeFranco válasza #65675776 (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jajjmá' :DDD (egyébként nekem is megállt a kezem, hogy most akkor melyik, mert mindig kijavítanak, de nem számoltam utána)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.