Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

(#1) Sub-ZeRo

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Addig tetszett, míg az árát meg nem láttam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#2) Male

Male
(PH! nagyúr)

Jókis ház :) Nekem egy bajom volt vele: moduláris tápra utólag elég nehéz rádugni egy plusz kábelt... kihúzni meg a tápot elrendezett és bekötött kábelek mellett nem lehet már... ehhez jó lenne, ha a tápot elválasztó rész "teteje" valamilyen formában nyitható lenne.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#3) Chibass

Chibass
(kvázi-tag)

És mennyi hely van akkor, ha a radiátort felülre akarom beszerelni? Define R4-em van, és a memóriák alig fértek be a radiátor alá, tapasztalatból mondhatom. Akár fél-egy centi is hatalmas különbség ilyenkor. Ha volt róla szó a cikkben, akkor bocsesz.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#4) enginev3.0 válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Szintén, de nagyon minőséginek tűnik :K

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#5) muxi-muxi válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

muxi-muxi
(senior tag)

Ezzel a házzal akár egy évtizedre is tervezhetsz, innen nézve nem vész az ár. Egy normálisabb miditorony cirka 25 ezresbe fáj, ez meg egy rafinált, igen-igen prémium cucc. Akinek a minimalista dizájn bejön, az nagyon jól ellesz vele. Venném. (Corsair 330R-em van, nagyon hasonló ehhez, szóval okafogyott lenne a váltás.)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#6) Sub-ZeRo válasza enginev3.0 (#4) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Az tuti! :K

(#5) muxi-muxi: Hát már az én házam is lassan annyit van már használatban. Sőt!
CM 690 A2-as kégli. Jó lenne már egy vérfrissítés ház terén is, de ez az összeg már fájna picit. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#7) HThomas

HThomas
(fanatikus tag)

Ha most vennék gépet, tuti ezt a házat választanám. Addig is kiszolgál még az R4 :)

(#8) sanchezsa

sanchezsa
(PH! kedvence)

Jók ezek a Fractral házak, de az usb mellet powet/reset gombokat elfelejthetnék már, mert amikor vakon bedugom az eszközt akkor állandóan leállítom a gépet.

Én Arch Mini-vel tolom.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) Korbel78 válasza HThomas (#7) üzenetére

Korbel78
(fanatikus tag)

Megelőztél!
Pont így döntenék én is.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#10) donald_boy

donald_boy
(tag)

Én a Fractal Design Define C házat néztem ki és közben ezzel is szemeztem. Igazából hely kínálatban a kisebb is elég lenne.

Szerintetek miért érdemesebb R6-ot venni?

Gépem: egy hdd, egy ssd, léghűtés, 1050ti

(#11) arn válasza donald_boy (#10) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nekem is a define c a szimpi - egyszeruen jobban passzol a mai atlagos igenyekhez. egy dolog hianyzik nekem belole, hogy 14es ventit hatul nem hagytak meg. lenyegesen nem kisebb a haz, igy felesleges aldozat volt.

gyk egy modern haznal eljutunk oda, hogy a lapon, kartyakon es hutesen kivul nincs is mas benne. nem kellenek helyek a driveoknak.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#12) mThomm válasza sanchezsa (#8) üzenetére

mThomm
(újonc)

Ha Windows-t használsz, akkor be lehet állítani, hogy a főkapcsoló megnyomásával ne állítsa le a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#13) sanchezsa válasza mThomm (#12) üzenetére

sanchezsa
(PH! kedvence)

De állítgassam minden alkalommal :D. Általában rohanás közbe főkapcsolóval nyomom ki.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#14) Vesa válasza sanchezsa (#13) üzenetére

Vesa
(PH! addikt)

Tegyél USB HUB-ot az asztalra, vagy ha netán van a monitoron vagy a billentyűzeten, akkor meg is van oldva a kérdés. Én is abba dugdosom a dolgaimat, sokkal kényelmesebb is, mert közelebb van mint a gép.

(#15) hajbel válasza donald_boy (#10) üzenetére

hajbel
(őstag)

Szerintem arra tökéletes a Define C vagy a Meshify C.

(#14) Vesa: +1. Mondjuk én már megszoktam, hogy reflexből egyik ujjammal kitapogatom az usb bemélyedését.

[ Szerkesztve ]

Against mod€rn football

(#16) tecsu válasza sanchezsa (#8) üzenetére

tecsu
(PH! addikt)

Egyetértek. A csatlakozók és a gombok elhelyése minden, csak nem praktikus.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#17) Egon válasza HThomas (#7) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

+1. Annyi különbséggel, hogy nekem R3 van (már a 2. konfig van benne, cirka 7 éve vettem).

Master of Magic forever!

(#18) -KP- válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

Nekem define r4 van, ami kb. ennek fele volt újonnan és az se érte meg az árát. hangszigetelt meg izé, és hangosabb a rendszer benne, mint az előtte levő chieftec ba-02 nagytornyomba volt.

(#19) schawo válasza Vesa (#14) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Persze, de akkor minek van a gépen?

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#20) ledgeri válasza sanchezsa (#8) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

Én annak R2-jével...

Picit bánom, hogy az ARC-ot hagyták, és a Meshify lett az airflow variáns... Talán majd később..

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#21) fogtunder válasza ledgeri (#20) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

azt a mai napig nem értem, miért kellett az Arc szériát kukázni, még több évesen is a egy teljesen jó konstrukció volt.

jó a Meshify is, de azért nem pótolja egy az egyben

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#22) L4mie válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

:K szép-jó, de maradok a mini 2- nél,
Define eddig nekem nagyon bejött, minőségi, szolid, elegáns, de ez most nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23) hardline

hardline
(senior tag)

Baromi jó ház lett ez is. Praktikus, tágas és maradt a megszokott forma, amitől ránézésre is megmondod, hogy ez FD.
Annak idején 31-32k körül vettem meg az R4-et. Ahhoz képest ez az R6 nem drágult sokat, legalábbis nem tartotta a RAM és VGA áremelkedések arányát.
Az R4-em 3 konfigot fogyasztott (AM3, LGA1150, LGA1151), meg közben drive meg vga cserék hada és pár lanozást is megélt már, mégis olyan állapotnak örvend, mint amikor a dobozból kivettem. Pedig nem mai gyerek. Masszív és igényes.
Emiatt nem kérdés, hogy ha bármikor lecserélem majd az R4-et, akkor az márkán belül fog történni.

Oneplus 20€ kupon: https://bit.ly/2MZOsL8

(#24) sanchezsa válasza Vesa (#14) üzenetére

sanchezsa
(PH! kedvence)

Bővíthetjük a postok számát. Dell monitorom van, tehát ott is a 4db + usb. De akkor is idegesítő a bekapcsoló. Általában az usb-vel kikapcsolom, jack dugóval meg úja indítom... Lehetett volna a két végére, vagy a két oldalára.

InWin 707 a másik házam, ott az oldalában van a kapcsoló.(Bár mire megtaláltam...)

(#25) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Ennyiért nem tetszik.

(#26) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

Pár hete van meg, maximálisan elégedett vagyok vele, még ránézni is öröm, szóval a legjobb döntés volt. :)

iPhone XR | Garmin Vivoactive 3

(#27) arn válasza hardline (#23) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

a gumik nem oregedtek el benne? :) az enyem ot eves, de nehol elrepedtek a kabelmenedzsment gumitakaroi.

(#28) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)

R4-em van. Nem fogok váltani, mert minek de ezek a Fractal-ok tényleg nagyon komoly szerkezetek. Én is ajánlom őket bátran. No persze az ára. De ez egy életre szóló vásárlás.

(#29) zetor2000 válasza adamssss (#28) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Nekem CM Stacker van, na, az az életre szóló ház... Annyi fémet sajnál kukázni az ember :)

Angolórákat adok-veszek...

(#30) hibavissza

hibavissza
(PH! addikt)

HDD rezgés továbbítása és felerősítés a merev házzal. Pipa
Gusztustalan oldalsó műanyag rács az előlap oldalán. Pipa.
Pusztítóan magas ár. Pipa.

Minden megvan egy jó Fractal házhoz.

Lorem Ipsum Photography

(#31) Male válasza hibavissza (#30) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

Gumis rögzítéssel vannak a vinyók...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#32) fogtunder válasza hibavissza (#30) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

majd azért áruld már el, hogy mégis hogyan erősítené fel a HDD rezgéseit, mert egy ilyen csodát a tudomány és a fizika egyéb területein is lehetne alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#33) L4mie válasza fogtunder (#32) üzenetére

L4mie
(PH! kedvence)

érzem én!!! pozitív energiamérleg lesz ebből :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34) hajbel válasza hibavissza (#30) üzenetére

hajbel
(őstag)

Kíváncsi vagyok, hogy milyen házad van, és abban ezek az egetrengető problémák, hogy vannak megoldva.

Against mod€rn football

(#35) -KP- válasza hajbel (#34) üzenetére

-KP-
(PH! addikt)

Nekem define r4 van, és gumilábak ide, bizony hallható és érezhető ha felpörög a toshiba vinyó :)

(#36) fogtunder válasza hajbel (#34) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

nincs benne HDD keret és előlapi szellőzőnyílás, de legalább olcsó volt ;]

(#35) -KP-: vannak olyan HDD-k, aminél ez nem egy egyszerűen kiküszöbölhető dolog. viszont ha csak a felpörgés hallatszik, az még nem egy óriási gond, mivel nincs abban az állapotban folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#37) hajbel válasza fogtunder (#36) üzenetére

hajbel
(őstag)

én is arra gondoltam, hogy valami kolink ház számára az etalon ;]

Against mod€rn football

(#38) gekkoXT

gekkoXT
(senior tag)

usb 2.0 csatlakozót minek szerelnek még bárhová is?

(#39) CYBERIA válasza sanchezsa (#24) üzenetére

CYBERIA
(őstag)

Nálam meg az asztalon van a gépház, és mivel ezen nem előre állnak a csatlakozók és a kapcsolók, ezért fel kellene állni, ha nem akarok keresgélni, mert minden szemmagasság felett van.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#40) hibavissza válasza fogtunder (#32) üzenetére

hibavissza
(PH! addikt)

Tüncike, majd ha összegyűjtöd a pénzecskéd és veszel egy ilyen vagy hasonló házat meg fogod látni-hallani. Addig is bátran higgy a másfél millimeters keménygumi-gyűrűben. A fizikus vénádnak pedig annyit ajánlanék, hogy csücsüljön bele egy fém hordóba és valaki kívülről kezdje el ütni egy kalapáccsal.

(#34) hajbel: tapasztalatból írok. Természetesen. Szét kellett moddolni a házat a két 1 terrás hdd miatt.

[ Szerkesztve ]

Lorem Ipsum Photography

(#41) arn válasza hibavissza (#40) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nas masik szobaban :D

(#42) Cbox11 válasza hibavissza (#40) üzenetére

Cbox11
(újonc)

Hmm...
Példa a részemről:
Meshify C házam van, gumibakolt a HDD keret, és hogy-hogy nem, nincs hangja. Vagy olyan minimális, amit a benne lévő két gyári venti elnyom.

Lehet a két vinyóddal van baj. Vegyél 1 darab 2 terásat. :))

(#43) fogtunder válasza hibavissza (#40) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

tüncike a nénikécskéd térdecskéjének a kalácsocskája.

ja, hogy az a kettő ugyanaz a jelenség? akkor a fénytörés és a fénysebesség feletti utazás is ugyanaz? :U

és nem, nem fogok R6-ot venni, bármennyire is tetszik, mióta kijött, aminek az ára csak a másodlagos része. már évekkel ezelőtt rájöttem, hogy a HDD-nek nem az asztali gépben van a helye, hanem NAS-ban, ott rezeghet, énekelhet, akármit csinálhat, mert el van rakva és nem hallom. a többi cucc meg elfér a Meshifyban is, az SSD-k és az évente kb. tízszer bekapcsolt laptop HDD meg nem rezonál és béke van.

de ettől függetlenül kíváncsian várom, hogy kellett moddolni az R6-ot, hogy jó legyen, illetve tapasztalatokat is más házakkal, ahol ez jobban van kivitelezve.

(#44) Cbox11 válasza fogtunder (#43) üzenetére

Cbox11
(újonc)

Gondolom a netes lifehack videók meg tutorialok által valami befőttesgumis-belógatós módszerrel :D Megfűszerezve armacell szigetelő lapocskákkal. :))

(#45) arn válasza Cbox11 (#42) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

vinyoja valogatja, vmelyik siman fut, vmelyik meg veszettul razza a hazat... de igazabol, amelyik siman fut, azt mindegy mibe teszed. ez a gumibakos megoldas sokat nem hasznal.

[ Szerkesztve ]

(#46) Cbox11 válasza arn (#45) üzenetére

Cbox11
(újonc)

Ebben is van valami.

Csodát valóban nem kell várni a gumibaktól sem, egy kiöregedett, vagy éppen olyan típusú/sorozatú vinyó ott is hallatja a hangját. Aki az ilyesmire nagyon háklis, annak igen is a zsebébe kell nyúlni és kiadnia egy valamirevaló SSD-re a pénzt. Hogy az nem tartós, azt garantálom, de zajmentes. Mint ahogy az életben szinte mindenhol, a kényelemnek ára van.

(#47) arn válasza Cbox11 (#46) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

meg csak nem is a kor... pl a retrogepemben levo 10000es wd raptor, ami 13 eves, gyonyoruen siman fut, a 8tbos wd red meg szejjelrazza a define r4et (azota nasban van). a 3tbos wd red viszont megint eleg kulturalt, abban kevesebb a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#48) fogtunder válasza Cbox11 (#44) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

Egyébként még azzal sincs baj, ha nem mozog a lemez, miközben pörög, én szeretem a fixebb megoldásokat, de azzal is lehet élni.

Az SSD meg tartós, a rendszerlemezem 5 év használat után 83%-os, és az otthoni felhasználók nagy része amúgy is HD Linux ISO file-okat tart rajtuk, amire pont jó egy NAS is. Van pár speciális eset, mikor mégsem, de többnyire akkor is jobban jár a felhasználó, ha az adott projektet egy nagyobb SSD-n szerkeszti, majd menti NAS-ba.

(#49) Vesa válasza fogtunder (#43) üzenetére

Vesa
(PH! addikt)

Egyetértek!
HDD-ket NAS-ba kell tenni a garázsba vagy pincébe, a desktop gépbe meg csak egy SSD-t és kész.

(#50) sanchezsa válasza fogtunder (#43) üzenetére

sanchezsa
(PH! kedvence)

Naja, csupa ssd mellet vissza kellet raknom a WD Velociraptor-t.. Megőrültem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.