Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #96302336


#96302336
törölt tag

Clickbait cím :(((
Ennek annyi köze van a steampunkhoz, mint Mad Max-nek a kék lagúnához.

[ Szerkesztve ]

(#2) #65537792 válasza #96302336 (#1) üzenetére


#65537792
törölt tag

Tök mindegy hogyan hívják. Ronda és kész.

(#3) #96302336 válasza #65537792 (#2) üzenetére


#96302336
törölt tag

Szerintem nem ronda. Olyan ipari. És nem gémer... Ja de :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Cifu válasza #96302336 (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy Corsair H100i, az ipari.

Ez egy fukszos tahó gémer, aki többnek szeretne látszani, mint ami...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) #74018560


#74018560
törölt tag

Konnektorból ki lehetne mérni hány Wattot fogyaszt a proci, így legalább összehasonlítható lenne az eredmény más rendszerekkel.

(#6) D.Va


D.Va
senior tag

Ezt már tavaly nyáron is lehetett kapni, nem igazán friss hír... ;]

Amúgy szerintem jó cucc, különösen fehérben bejövős, de van RGB-vel is... :P

(#7) Wombath válasza #74018560 (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

A cikkben is szerepel a link a megfelelő írásra:
https://prohardver.hu/tudastar/hutotesztek_2017-ben.html

[ Szerkesztve ]

(#8) #96302336 válasza Cifu (#4) üzenetére


#96302336
törölt tag

:D

(#9) ricshard444


ricshard444
veterán

Nekem ilyen van, csak a 360-s verzióban. Nagyon bevált, mikor az Alpenföhn K2 három darab ventivel már nem volt képes magas fordulaton sem lehűteni a 4500MHz-s i7 980X-m, ez 6x 800-s fordulattal vígan viszi hang nélkül 20 fok különbséggel.

Meglepően vékony volt a radiátora kicsomagolásnál, de a teljesítményére egy rossz szavam sem lehet. Én direkt valami különleges megjelenésűt vadásztam, volt már régen kompaktom, de az elég lehangolóan egyszerű volt. Szóval ajánlom a nagyobbik tesót. 240-sből van azért bőven választék. :K

Vannak dolgok...

(#10) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ez mitől steampunk? :F Árulja már el valaki!
Mondjuk, azt sem értem, a cikkíró miért akarja polírozottnak látni a réz hőátadó felületet.
Ajánlanám cikkírás előtt a két idevágó !helyi! (steampunk, vízhűtés) topik alapos átolvasását; akkor talán nem születnének ilyen hozzánemértéstől ordító cikkek.

(vagy ezért fizettek, és elég, ha van néhány fasza kép a termékről, meg néhány színes oszlopocska, érdemi szöveges tartalom nélkül?)

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#11) Wasquez


Wasquez
senior tag

Ezt a hőátadó felült polírozást nem tudom, én sem, hogy ki hozta be a köztudatba, de nem sok szerepe van, mivel úgy is a paszta viszi át a hőt.
Egyébként az előre pasztázott felületek miatt szerintem idővel javul a hőátadás, amikorra a meleg és a nyomás hatására szépen kivándorol a fölösleges paszta, és már szinte fémesen összeérnek a felületek.

Ehhez kell még egy hűtő, ami a vga-t és az alaplapi chipsetet hűti, nem? Nem sok értelmét látom, hogy a vga-n ott van egy ventilátor!?

[ Szerkesztve ]

PC

(#12) NandoXXL válasza Cifu (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A Corsair pedig egy sznob játékszer márka, hiába gondolsz bele mást ;] Egyetlen dolog számít: ellátja e megfelelően a funkcióját (elvégre ez egy hűtés, viszont a hozzászólásod lehet valami önkritika ;] )

[ Szerkesztve ]

(#13) tailor74


tailor74
őstag

Ennek mi köze a steampunk-hoz? :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) nubreed válasza NandoXXL (#12) üzenetére


nubreed
veterán

Igaz, hogy a Corsair már minden szart gyárt, pontosabban gyártat, de a alapvetően a memóriáiról ismerjük a céget, és én a Corsair memóriákban még egyszer sem csalódtam. Nem nevezném sznob játékszer márkának azon cég termékeit, amik mindig a legjobb minőséget képviselték...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) Wombath válasza LamerGyuri (#10) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mondjuk azt én sem értem, hogy a posztoló hol olvasta, hogy a cikkíró polírozottnak szeretné látni a réz hőátadó felületet? Illetve, hogy átvegyem a stílust, ajánlanám a cikk alapos átolvasását, akkor talán nem születnének ilyen szövegértési problémáktól ordító hozzászólások.

[ Szerkesztve ]

(#16) LamerGyuri válasza Wombath (#15) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Üdv szerző

- mitől steampunk?

- "...alsó felülete simára munkált, de tükörfényesnek semmiképpen sem mondanánk." Kicsinyítőképzős mondatszerkezet, ami nem dícséri, hanem leszólja a felület minőségét. Akkor fogalmazd meg másképp, ne legyen félreérthető.

A stílusom az enyém, egyedi. Ha nem tetszik, kezedben a hsz. törlés joga.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) Sir81


Sir81
aktív tag

Látom a magyar mentalitás megint befigyelt! Itt mindenki nagyon okos és csak odaszólós stílusban tud beugatni, tisztelet a kivételnek. A stílus pedig maga az ember.

(#18) Daelion válasza LamerGyuri (#16) üzenetére


Daelion
őstag

Rossz embert kérdeztek ezzel a Steam punk dologgal,hivatalos oldalon is ez van:
[link]

"Innovated by DEEPCOOL Steam Castle Design, Captain styled with Steam Punk appearance"

Szerintem egész jól néz ki amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#19) LamerGyuri válasza Sir81 (#17) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Aztán erre ugyanúgy megjelennek az önjelölt, "született" bölcsek, akik aztán jól megmondják, ki az, aki (szerintük) nem ide való.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#20) dabadab válasza LamerGyuri (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Kicsinyítőképzős mondatszerkezet"

Wut?... A kicsinyitő képző (két szó) pl. a -ka, -ke és mint ilyennek, semmi köze a mondatszerkezethez, mindig csak egy szóhoz kapcsolódik.

"ami nem dícséri, hanem leszólja a felület minőségét"

Azért látom sikerült megérteni azt, amit a szerző írt, pontosan ezt gondolta. Hogy ebbe neked hogyan sikerült belelátni azt, hogy polírozott lenne, pont olyan rejtély, mint a fenti kicsinyítő képzős kijelentésed.

DRM is theft

(#21) dabadab válasza Wasquez (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt a hőátadó felült polírozást nem tudom, én sem, hogy ki hozta be a köztudatba, de nem sok szerepe van, mivel úgy is a paszta viszi át a hőt."

A polírozás jelentőségét az adja, hogy minél kevesebb paszta kelljen a CPU meg a hűtő közé, mert a paszta a hővezetés szempontjából gyenge láncszem. Ez persze az elmélet, az, hogy a gyakorlatban a tükörpolírnak konkrétan mekkora haszna van, az meg egy másik.

DRM is theft

(#22) #96302336 válasza Daelion (#18) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lol. Esetleg a főoldal hátterében elsüllyedő hajó steampunkos hangulatú, de a hűtő az nem. Az semmiképp.
Ez Steampunk hűtés :[link]

ez is:

[ Szerkesztve ]

(#23) AAAgold válasza Wombath (#15) üzenetére


AAAgold
senior tag

több hűtős cikknél már nekem is feltűnt ez a tükörsima felület téma pedzegetése, és nem éppen úgy hangzott, mintha előnyként lenne feltüntetve - nem tudom, hogy te írtad-e mindet, vagy mások is pont ugyanígy gondolkodnak a ph-nál a témában

amúgy én pont úgy gondolnám, hogy a recés, bordázott felület jobb, mivel nagyobb a hőátadó felület a recék miatt

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) Sir81


Sir81
aktív tag

Csak így tovább.

(#25) ViZion válasza #96302336 (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Az ilyen játékvizek alatt forr a proci, ezért steampunk, ennyi. ;] :D
Legalább rézbű' lenne, akkor esetleg. De ez semmi, kis csicsázott kompakt, kész. Egy szép nikkel vagy full réz blokkal már OK a Steampunk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) mekker válasza AAAgold (#23) üzenetére


mekker
őstag

A felület nem lesz nagyobb, mivel itt a CPU mérete és a hőeloszlató kupak mérete a szűk keresztmetszet. Inkább csak a paszta dolgozik többet, mivel a hézagokban a fémet kell kipótolnia.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#28) Cifu válasza NandoXXL (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Esetleg próbálod meg megnézni, hogy mire válaszoltam, és úgy összerakni miért is hoztam elő a Corsair H100i-t és milyen kontexusban. Nem lenne olyan nehéz, de látom nem sikerült.

Segítek, nehogy elfáradj a gondolkodásban: syn7h37ic kartársa beírta, hogy szerinte nem ronda, hanem olyan ipari. Erre reagáltam, hogy egy Corsair H100i, na az ipari. Ha megnézel egy képet róla (vagy már láttad élőben), akkor talán sikerül összerakni, hogy az egy letisztult, egyszerű design. Ahhoz képest márpedig a Captain 240EX egy hatásvadász marketinggiccs.

Szóval hogy miből sikerült összehoznod, hogy (szerinted) én bármit is belegondolok a Corsairba, nem tudom.

Ebből következik, hogy én egyetlen szóval se tértem ki arra, hogy jól vagy rosszul látja el a funkcióját. Csak és kizárólag a külcsínről volt szó.

Majd legközelebb is szólj, hogy szerinted mit is gondolok, mert a jelek szerint nagyon ez mélyen megérintő dolog számodra, és nem szeretnék csalódást okozni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) AAAgold válasza mekker (#26) üzenetére


AAAgold
senior tag

már hogyne lenne nagyobb a felület, ha nem tükörsima?

képzelj el egy vízszintes vonalat - ez legyen a tükörsima felület keresztmetszete

és most képzelj el egy fűrészfog mintát, vagy egy kulcs mintáját - ez legyen a barázdált felület keresztmetszete

ez utóbbi hosszabb vonal, (azaz nagyobb felület), még ha a két végpontja között "légvonalban" pont ugyan annyi is a távolság

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#31) dabadab válasza AAAgold (#30) üzenetére


dabadab
titán

"már hogyne lenne nagyobb a felület, ha nem tükörsima?"

Nagyobb a felület, de ez tök lényegtelen, mert az a lényeg, hogy a paszta (ami effektíve hőszigetelőként működik) minél kevesebb legyen.

DRM is theft

(#32) mekker válasza AAAgold (#30) üzenetére


mekker
őstag

Az első minta az, amire te gondolsz, a második meg a valóság (sima kupakkal):

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#33) philoxenia válasza dabadab (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondatszerkezetecske? ;)

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) AAAgold válasza mekker (#32) üzenetére


AAAgold
senior tag

és ha tükörsima lenne, akkor két vízszintes vonal lenne, ami a legkisebb felületet eredményezi...

#31 dabadab: Nagyobb a felület, de ez tök lényegtelen,

értem, a hőátadó felület mérete lényegtelen...

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#35) mekker válasza AAAgold (#34) üzenetére


mekker
őstag

Az a cél, hogy tükörsima legyen, mert minél több a paszta, annál rosszabb a helyzet.
De továbbra is az van, hogy tök mindegy mekkora felülete van a hűtő talpának, attól még a proci kupakja csak egységnyi felülettel tud érintkezni. Ha nem simák a felületek, az csak csökkenti az érintkezési felületet.

Tehát lehet egy focipályányi felülete is, a kupak továbbra is csak azon a ~2cm^2-en fog vele érintkezni. A maradék felület meg csak pazarlás, mert a fémet rosszabb minőségű pasztával kell pótolni.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#36) Tomassy00 válasza mekker (#35) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Teljesen egyet értek. Sokáig én is úgy gondoltam hogy szálasabb felület a jobb a hűtőn, de elgondolkoztam rajta és beláttam hogy mégse :(

(#37) scope2007 válasza D.Va (#6) üzenetére


scope2007
addikt

Ebben a fehér verzióban nekem is tetszik

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Személyes vitát intézzétek privátban!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) kromatika


kromatika
veterán

Nem rossz cucc ez. Nekem tetszik.

(#44) JocoPoco


JocoPoco
csendes tag

Ertem en hogy vizhutes, De!:
-miert jo ha procin a pumpa?!?!
Ilyen szamokat ez en gagyi sufni hutesem is tud toredekert!
(Klima belteri radiatora, akvarium forgato(600l), gagyi kinai rosszhatasfoku alu blokk cpu+vga, radiatoron 2db 20cm venti, 2,5l desztviz plusz ½l alukimelo fagyallo) legnagyobb hosegbe (28fok) se megy 50 fok fole a homerseklet sehol.
-ezek a kaphato hutesek dragak es olyan mint gizda csavo tuningmatricas opelje. Van jolnezki, de nem er sokar.

Persze nem mind, de a tobbseg ilyen igazi horror aron lehet tenyjeg jot is kapni

JocoPoco

(#45) Wasquez válasza dabadab (#21) üzenetére


Wasquez
senior tag

Én úgy tapasztaltam, hogy a probléma ezeknél a hőátadó felületeknél inkább az, hogy a két felület nem teljesen sík, és ez rontja el a hőátvitelt a felületek között.
Abban igazad van, hogy a paszta vastagsága rontja a hőátvitelt, de ha tökéletesen sima a felület, akkor sehol nem ér össze fémesen, mert a paszta eltartja, egyenletesen mindenhol, míg ha barázdált, akkor oda be tud nyomulni a paszta, és a csúcsokon összeérhet fémesen.
A valóságban szerintem ennek nem mérhető a hatása, sokkal inkább a két felület síklapúsága a lényeges.

PC

(#46) fattyu


fattyu
veterán

fúdesteampunk :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47) Kisgépkezelő válasza Wasquez (#45) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Olvastam egy tesztet mostanában, ahol azt állítják, hogy a lényeg az, hogy a hűtő talpa egy kicsit domború legyen (pár századnyi síklapusági hibával), mert akkor lefogatáskor kicsit deformálja a processzor kupakját és faszán összecuppannak. Mondjuk mi itt a Ph.-n tudjuk, hogy jó a lekvár is, minden más csak feketemágia.

(#48) Wasquez válasza Kisgépkezelő (#47) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért nem érnek semmit ezek az általános kijelentések, mert minden gyártási széria más és más, lehet a processzor kupak homorú, közel sík, vagy domború, ugyanez igaz a hűtő talpára, aztán lehet, hogy a processzor kupak egyszer túl magas, és vastag réteg hővezető van alatta, aztán a másik esetben a processzor magon már hozzá ér a felülethez, az alaplapkán meg nem.
Ezek 0,005-0,02 mm-es eltérések lehetnek, amik ha kumulálódnak, akkor ronthatják a hűtést.
Nekem viszont az a meglátásom, hogy azonos hűtők esetén, ha csak ez a különbség, akkor otthoni körülmények közt ez mérhetetlen, teljesen mindegy, hogy 60C vagy 60,3C, nem ez lesz a mérvadó!

PC

(#49) Hunter2


Hunter2
addikt

Valamiért Deadpool Captaint olvastam. :D :DDD

(#50) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Mar mar hihetetlen mertekben gusztustalanul nez ki. Inkabb a stock intel.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.