Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Ennyiért nem lehetett volna valami AMD APU-t pattintani bele?

(#2) b.


b.
félisten

szuper kis gépezet, nagyon bejön , csak az ára ....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) #74018560 válasza #06658560 (#1) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mutass már 1 gépet is, amin van 3-4db HDMI IGP-ről. (Amúgy lehetne, de nincs) :U

Nem igaz, hogy nem tudták volna megoldani a passzív hűtést az egész gépre... ezért így 300 EUR-t se adnék :W

[ Szerkesztve ]

(#4) Taranti válasza #06658560 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Core i3-7100U = 2mag/4szál, 2,4GHz órajel, nincs turbo
Core i5-7200U = 2mag/4szál, 2,5GHz alap és 3,1GHz turbo
Core i7-7500U = 2mag/4szál, 2,7GHz alap és 3,5GHz turbo

Ilyen komoly CPU kínálattal az AMD úgysem tudott volna versenyezni... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) b. válasza #74018560 (#3) üzenetére


b.
félisten

valószínűleg a méret miatt nem tudták megoldani.1,3 liter. Az 1050 is passzív hűtéssel viszonylag nagy radiátort igényel , valószínűleg ez a 19" rackba nem fért volna akkor bele 2 ebből.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Speed® válasza #74018560 (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A HTPCnek használt Kontron lapomon pl. 3xDP van az Iris Pro 5200 mellé.

(#7) #74018560 válasza b. (#5) üzenetére


#74018560
törölt tag

2D-ben úgyse számol semmit szinte. Kamu, hogy nem lehet passzívra megcsinálni. Csak több anyag kell bele, nem kell belülre borda, a ház hűtsőn!

Speed(R) mint a fehér holló, link plz.

[ Szerkesztve ]

(#8) dabadab válasza #74018560 (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Nem igaz, hogy nem tudták volna megoldani a passzív hűtést az egész gépre"

De igaz. Meg nem csak ők, hanem senki sem, ez már túl sokat fogyaszt ahhoz, hogy passzívan lehessen hűteni (legalábbis ekkora méretben - egy húszkilós hűtőborda már lehet, hogy boldogulna vele).

DRM is theft

(#9) Crytek válasza #06658560 (#1) üzenetére


Crytek
veterán

AMD apu rohadt drága ha laptopokról is van szó...nem való az amdnek ez a piac de főleg nem a vevőknek mert olcsóbban kapsz intel+nv párost ami jobb.
Azért bízom benne,hogy amíg élek ez egyszer megfordul vagy legalábbis árban egálba fog kerülni...

Next PC Upgrade: 2022

(#10) Speed® válasza #74018560 (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Volt egy rahedli a közelmúltban aprón. [link]

(#11) Televan74 válasza Taranti (#4) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ott a AMD Ryzen™ 5 2500U(4mag/8szál + Vega8). :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) VinoRosso


VinoRosso
veterán

jófajta cucc, de 300k... felejtős

(#13) Cathulhu válasza #06658560 (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

De lehetett volna, sot olcsobban, hutes is egyszerubb lett volna, csak manapsag (meg) konnyebb valamit intellel es nVidiaval eladni, meg akkor is ha az a rosszabb valasztas adott kategoriaban. Kell meg par sikeres ev az AMD-nek, hogy ez megvaltozhasson.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) sb válasza Crytek (#9) üzenetére


sb
veterán

Mi drága? Nem értem.
Egy 2/4 U proci listaára majdnem 300 dodó. Régen is, most is.
Biztos van kedvezmény, bár ez is elvileg 1000db-os ár, de azért a Ryzen APU-k 100-150 USD-s ára messze van. És akkor hol van még a dgpu mellé...

(#15) b. válasza Cathulhu (#13) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem rosszabb ez a kombó fogyasztást is figyelme véve mint a 2400G.
IGP teljesítménye a GT 1030 szintjén van és itt egy 1050 ről beszélünk az U procik ára pedig eléggé drága.
7.5 wattól 25 wattig skálázhatóak, könnyen hűthetőek míg azért a 2400 G elég forrófejű . Szerintem az se lenne olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) Crytek válasza sb (#14) üzenetére


Crytek
veterán

Az amd amibe benne van az drága. Csekkold bármelyik laptopot ami ryzen-en... + egycsatornás mem vezérlőt belekurnak 2019 hajnalán? Erősebb intel + nvidia kombot lehet venni olcsóbban...

Azt meg hogy az intel lefizetett minden gyártót (mást ép ésszel nem tudok elképzelni), hogy lehet amd termékük ,de csak drágábban nem érdekel. A tények magukért beszélnek.

Next PC Upgrade: 2022

(#17) FlashLed


FlashLed
senior tag

Celeron mint alternativa? Na ne vicceljunk mar...

The Mechanic

(#18) Speed® válasza FlashLed (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az megvan, hogy ez egy tiltott HTs Kaby Lake DC proci, 4K60 képes IGPvel?
Nem azt mondom, hogy csúcsvas, de célgépnek bőven jó az "új" Celeron is..

(#19) FlashLed válasza Speed® (#18) üzenetére


FlashLed
senior tag

Én nem feltétlen osztom ezt a nézetet, ez bizonyos rétegnek elég lehet célgépnek, nekem nem.

The Mechanic

(#20) VinoRosso válasza Speed® (#18) üzenetére


VinoRosso
veterán

Célgép? Nem értem minek tennének egy 1050 mellé erősebb procit. Pont jó e átlag felhasználónak. Csak fele ennyit ér a gép, és ha ilyen áron adnák vinnék is mint a cukrot. Igaz lehet akkor nem lenne rajta (akkora) profit...

(#21) Speed® válasza VinoRosso (#20) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szimplán a prociról beszéltem, mert az jött le, hogy Celeron = gyenge vacak.
Egyébként tartalomfogyasztás szempontból elég, a VGA mellé gyenge picit..
Árazás..sose voltak olcsók ezek a megoldások, nincs benne semmi meglepi.

(#22) jedis


jedis
senior tag

Egy Ryzen3 2200U sokkal értelmesebb választás lett volna, a maga össz 15 Wattjával. A CPU része ott van az "U"-s I7-ek, és I5-ök között, ellenben a Vega IGP klasszisokkal jobb az Intelénél. Teljesen felesleges egy ilyen gépbe az az 1050-es, főleg egy harmat Cerka mellé. Még olcsóbban is kijönne jóval, mint az Intel-NVidia páros. Én is lefizetést sejtek a háttérben. Én nem tudom, hogy az AMD miért nem keres meg egy kisebb oem gyártót, és köt vele szerződést. Tervezne saját dizájnokat laptopra, HTPC-re, stb., és sz.ratná ki velük, az ütősebbnél ütősebb cuccokat. A nagyok meg majd észbe kapnának, ha látnák, hogy a konkurenciánál sasként szárnyalnak az eladások.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) kovy79


kovy79
őstag

Meg mernék rá esküdni, hogy a képeken elől 2db USB3.0 és 2 db USB2.0 van, valamint hátul 2db USB3.0.
Ellentétben a leírással...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#24) kinetone válasza kovy79 (#23) üzenetére


kinetone
tag

Jogos, az 2 db mindenhol

(#25) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezt a terméket én csak végfelhasználói szemmel tudom nézni, úgy viszont még olcsón se kéne.
Ennél sokkal frankóbb ITX gépet össze lehet dobni, kevesebb pénzből, nagyobb teljesítménnyel. Igaz, munkát kell bele fektetni, mire összelegózod.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) #16939776 válasza Apollyon (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 4db egyforma digitális kimenet azért elég egyedi ajánlat kompakt géptől. Ár-értékben sem lőttek nagyon mellé 1050-el, a következő lépcső egy quadro lenne +300 usd-ért picivel több jól működő feature-al, amit egy "kicsi" üzletben 4db tv-t reklámfelületnek használva már nem is használnának ki.

Nekem az MXM modul az alumínium bordával nem szimpatikus, sokkal könnyebb megoldást várnék el a pcb-re szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#27) dqdb válasza jedis (#22) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ugyan fehér holló kategória, egy potenciális mini PC/HTPC/embedded alap úton van, azonban sokat kell még rá várni (még a felhasznált Ryzen Embedded CPU-k sem kerültek piacra).

A specifikációk alapján Ryzen Embedded V1202B = Ryzen 3 2200U és Ryzen Embedded V1605B = Ryzen 5 2500U (és itt nem lesznek a 12-25 W cTDP-ből 15 W-ra visszafogva, mint az eddig kiadott laptopokban).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28) #54625216 válasza jedis (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Én nem tudom, hogy az AMD miért nem keres meg egy kisebb oem gyártót, és köt vele szerződést. "

Ezt tette, csak nem kisebb oem gyártóval, hanem a Sony-val és a Microsoft-tal. :DDD

(#29) GreatL válasza Apollyon (#25) üzenetére


GreatL
őstag

Munkát kell bele fektetni mire összelegózod... szerintem nem sokat. Lehet venni kész konfigot is, kb. 5 perc megrendelni. Ha kedvenc márkákat akarsz bele akkor 10 perc, minden mindennel együttműködik. Tehát bőven megéri foglalkozni vele.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#30) Apollyon válasza GreatL (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Yea, tudom, pár éve én is itx-ezek. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.