Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tha_answer


tha_answer
őstag

"Dorsey a decentralizáció híve, szerinte a technológia és a pénzügyi szektor nem néhány nagy szereplő irányítása alatt kell legyen, mint most, hanem rengeteg ember vagy cég kezében."
ranezett az eloszlasara? pareto ujjat megnyalna. :D

"Dorsey maga régóta rajong a bitcoinért, korábban azt hangoztatta, hogy ez hozza majd el a világbékét,"
aham. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Rive


Rive
veterán

Aha.
Aprócska baj, hogy a szokásosan vizionált 'decentralizált' rendszer az inkább csak egy szimpla anarchia, aholis az egyszeri user az a saját hátterének megfelelő mértékben reprezentált, egymagában => igazából szabad préda.

Le lett ez már játszva sokszor, változatos terepeken. Az egész 'centralizált' rendszer annak az igénynek a manifesztációja, hogy az önállóan erőtlen egyének közös erővel kényszerítsenek ki maguknak valamiféle védelmet. Erről szólt a 'vadkapitalizmus' és 'szabadpiac' fokozatos kordába szorítása, a tőzsde megregulázása, az egész ügylet a demokráciával, és igen: a pénzügyi rendszer szabályozása is.

Egy 'centralizált' rendszer működhet jól vagy rosszul, ennek javítására (általában) megvannak a törvényes módok: de egy anarchiában csak és kizárólag az 'én puskám nagyobb' elv működése garantált, semmi más.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) Seirei válasza Rive (#2) üzenetére


Seirei
tag

Láthatóan te még mindig hiszel ebben a centralizált (néhány kézben ;]) dologban, de engem az elmúlt 2 év piaci történései alapos újragondolásra késztettek és már az a minimális hitem sincs a rendszerben mint annak idején volt. Szóval bőven megérett az idő egy váltásra, mert pont hogy a mai rendszerben zajlik a vadkapitalizmus nem pedig defiben.

[ Szerkesztve ]

(#4) Rive válasza Seirei (#3) üzenetére


Rive
veterán

Hisz a fene. Viszont kontrollálni csak egy valamilyen szinten centralizált rendszert lehet.

Ami pedig a vadkapitalizmust illeti... Olyat még nem láttál. Szerencsére a mai 'defit' körbeveszi a régi, jól ismert 'mai' rendszer, és körülbelül ez az egyetlen, ami minimális hitelességet, biztonságot ad neki.
Az eddig felgöngyölített összes akármicoin lopást és effélét is csak ennek köszönhetően sikerült úgy-ahogy felvakarni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) MikiLóS


MikiLóS
tag

Rohadt hipszterek! Az egész világot szétcseszitek!
Semmirekellők vagytok, egy életképtelen generáció, munka nélkül akit a sok még hülyébb tart életben.

[ Szerkesztve ]

(#6) Juhaszatti válasza MikiLóS (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az összes generációra elsütötték már, hogy életképtelen. Ő egyébként a 70-es évek szülötte.

(#7) MikiLóS válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


MikiLóS
tag

Nagyon igazad van, de hagy utáljam már a magam sajátos módján.

(#8) somogyib


somogyib
őstag

"A Bluesky projekt keretében a felhasználó irányítaná, milyen tartalmakat lát"

Ebben mi az új?
Én most is úgy gondolom, hogy olyan tartalmakat látok amilyeneket szeretnék látni. Persze a net olyan, hogy sokszor jön szembe számos számomra nem kívánatos tartalom, de azokat kikapcsolom/nem nézem meg/ignorálom. Tehát irányítom az algoritmusokat, hogy milyen tartalmak érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#9) FattyDove válasza MikiLóS (#5) üzenetére


FattyDove
őstag

Itt sem fog gyünni oscar bácsi..

[ Szerkesztve ]

(#10) tha_answer válasza Rive (#2) üzenetére


tha_answer
őstag

+1 :R

(#11) sz.balazs.95 válasza somogyib (#8) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én a Facebook esetében egyre kevésbé érzem azt, hogy én irányítanám, hogy milyen tartalmakat látok.
A megosztás funkciónak ma már semmi jelentőssége nincs, mert az algoritmus a hozzászólásokat sokkal inkább honorálja azzal, hogy azt mások hírfolyamába belecsempészi, mint ha megosztana valamit.
Illetve a reklámok, szponzorált tartalmak is borzalmasak és irrelevánsak, és baromi sok van, és hiába jelzem vissza, hogy nem érdekel, totális szélmalomharc.
Plusz az ismerősök / csoportok / oldalak egyensúlya sincs rendben.

A Twitter szerencsére e téren lényegesen jobb, ott tényleg azokat a posztokat látod, akiket egyébként is követsz, néha meg van 1-1 reklám. Ez oké. De a Facebook állati komplikáltan akar mindent, és persze mindent jobban akar tudni, mint maga a user.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) MikiLóS válasza FattyDove (#9) üzenetére


MikiLóS
tag

Életpályát tévesztettél töki, ha itt várod akkor hamarabb fognak leszázalékolni mint, hogy Oscar -t láss átvenni.

B movie -ból idézel az nekem nem gáz, mert téged minősít, de lehet illene megfelelő kontextusban használni mert így annyira súlytalan mint a szélben a fing.

(#13) sz.balazs.95 válasza MikiLóS (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Miért kell egy egyén agymenéseit egy egész generációra kivetíteni, és fals általánosításokat következtetni belőle? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14) MikiLóS válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


MikiLóS
tag

Hát ezt sajnos nehéz lenne megaszonnom online mert sem bizonyítékot nem tudok rá adni sem hihető magyarázatot, vagy ha mégis ahhoz ismernetek kéne engem személyesen és azokat is akikről akikről alkottam egy általánosítást.

Történetet ezennel lezárhatjuk, bizonyíték hiányában.
Az a vélemény engem tükröz, s nem azokat akik olvassák, azaz
"Akinek nem inge, az ne vegye magára"

(#15) FattyDove válasza sz.balazs.95 (#13) üzenetére


FattyDove
őstag

Mert szereti fullba tolni a kretént.

(#16) dabadab válasza Seirei (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, de én azt láttam az elmúlt évek "decentralizált rendszereiben", hogy az gyakorlatilag egy vadnyugat, minden héten bankrablásokkal, amik után a károsultaknak kb. semmi esélye arra, hogy visszakapja a pénzét.

DRM is theft

(#17) fairi válasza Rive (#4) üzenetére


fairi
addikt

Emberi társadalmak mindig a két véglet közt ugrálnak. Anarchikus decentralizáció, és végül önkényelvvel erősített centralizáció közt.

Most elkezdtünk az erős centralizáció felé mozdulni, rengeteg reguláció, átláthatatlan törvények.

Ezt sokan látják így azt érzik ingát másik irányba kellene mozdítani, de az is szélsőségekig mehet.

Félelmetes hogy társadalmak rövid időn belül végletből végletbe mozdulnak el.

(#18) dabadab válasza fairi (#17) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk akinek egy banki szerződés átláthatatlanul bonyolult, annak egy smartcontract (amiben tartalmilag ugyanaz van, csak nem emberi, hanem programnyelven) még átláthatatlanabbul bonyolultabb lesz, és ha még lesznek benne olyan kis apró aljasságok, mint amik az underhanded C contest versenyműveiben szoktak lenni, az meg aztán végképp nem az átláthatóság irányába mozdítja a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) nubreed válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


nubreed
veterán

Hiába született 70 akármikor, attól még egy hipszter. Ez az ember amúgy sosem volt normális, hosszú évek óta tolja a f*szságait a netet telekürtölve velük. Én ilyenkor csak jókat röhögök és azon gondolkozom, hogy ehhez most éppen mennyi fehér csíkot szívott fel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) MikiLóS válasza nubreed (#19) üzenetére


MikiLóS
tag

Semennyit mert alapból hülyének született.
Ha rendesen szívna akkor belehalna vagy ne adj Isten megvilágosodna bár szerintem az ő esetében egy és ugyan az a kettő végkimenet mert olyan sötét ember alatti szinten van.

??Érted?? most akar bele vágni a BTC -ben amikor épp összeomlani készül..
[link]
Bocs a fanboy -októl.

[ Szerkesztve ]

(#21) FattyDove válasza MikiLóS (#20) üzenetére


FattyDove
őstag

Az elmult 10 evben eddig hanyszor keszult epp osszeomlani a btc? :DDD Aztan most is ott tartunk, hogy majdnem ath-n van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.