Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) placebo2018


placebo2018
csendes tag

Na készüljetek falusiak lesz itt 3Gb hatezerért...

(#2) Metalfan válasza placebo2018 (#1) üzenetére


Metalfan
senior tag

Igen, mobilhálózaton... 1-20 GB havi adatforgalommal, természetesen ;]

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A 30 mbit/sec az elméleti maximum lesz vajon? :D

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a SZIP rövidítés észszerű, de vicces. Mintha szipognánk. Szip-szip. Ami ugye a csalódottság jelentése. :)

(#5) aprokaroka87 válasza janeszgol (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

SZIP.
Szétverem Inkább a P*cs*b*

(#6) janeszgol válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

:DDD

(#7) Straw válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


Straw
senior tag

A kiírás szerint, 30 Mbps sebességet kell tudnia a projekt keretében létesülő kapcsolatnak. De garantálni kell amin 7,5 Mbps-ot.
Úgyhogy szerintem 1000% a 30 mbit/sec felső korlát. Mondjuk ez nettó cumiztatás, mert ha egyedül lennék a cellán akkor aztán jöhetne az gyorsabban is.

42

(#8) nyisziati válasza Straw (#7) üzenetére


nyisziati
veterán

De legalább garantálják a minimumot. Ez nagy dolog annak tükrében, hogy a szolgáltatók önkéntes vállalása az előfizetői szerződéseken 0/0. :DDD

(#9) Straw válasza nyisziati (#8) üzenetére


Straw
senior tag

Jaaaa, én csak a hivatalos SZIP kiírást ismerem, amiben ez benne van, de az a pályázatokra vonatkozott. Ebben az esetben én érzek némi partizán akciót, hogy a mobilosok is odaférjenek a kondérhoz, plusz még kicsit úgy is csinálunk mintha tényleg segítenénk ezzel a csomaggal. Ha azt mondják hogy SZIP csomag esetén is az általános változatlan ÁSZF-ben foglaltak érvényesek, ami ugye a garantált 0/0, akkor kuka az egész és ez csak egy mobilnet csomag jó drágán.

De ha módosítják az ÁSZF-et ennek megfelelően, akkor annak mindenkire nézve érvényesnek kéne legyen, mivel a hálózat a többi ügyfél esetén is ugyanaz. Szóval ez nincs átgondolva szerintem.

42

(#10) macilaci78 válasza Metalfan (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Anno kb 8 éve 5-6 hónapig használtam mobilnetet, 1 GB adatforgalom elég volt: fórumok, msn, skype, levelezés, böngészés, persze adblocker mellett.
Most UPC-s vagyok, 25-130 GB közt van a havi adatforgalmam és ebben benne van az is, hogy PC-n nézem a horizon GO-t. Szerintem a mai mobilcsomagok teljesen megfelelnek azoknak, akik nem torrenteznek, nem fogyasztanak online zenét, filmet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) cinemazealot válasza janeszgol (#4) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én nem tartom jó ötletnek az elnevezést, mert ugyancsak az internet és a telefónia témában (VoIP) van már olyan, hogy SIP. Bővebben.

(#12) aprokaroka87 válasza macilaci78 (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ha nagyon keveset használod elég lehet, de adblock ma már szinte kötelező.
Persze nem mindenhol.

(#13) Dezsike válasza macilaci78 (#10) üzenetére


Dezsike
tag

Csak az a baj, hogy pont az online videó teszi ki a net forgalmának bő harmadát. Viszont ha elindítok egy nem agyontömörített 480p videót, nem tart ki egy órát sem az 1 GB. Agyontömörítve talán egy focimeccset kibír. Ha már 720p-re teszem, 20 perc alatt elmegy az egész. Egy appom viszont már a 720p50-et is tudja, az egy óra alatt 6 GB forgalmat csinált. A mobilhálózat meg se nyikkant alatta (korlátlan 24 óra opcióval, Budapest belváros, tehát nem egy kihalt helyen ahol senki sincs a cellában).

(#14) kokopo


kokopo
aktív tag

"cél a legalább 100 Mbs sávszélesség kiépítése" röhej hogy meg nincs kesz, es meg reklamozzak is
"de nem haladja meg a 10 990 forintot" ez atom draga, max 1-2.500 ft lenne a realis, korlatlan vagy max 50Gb mobilnethez

(#15) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A tájékoztatás szerint a SZIP Mobil szolgáltatás díja és tartalma szolgáltatónként eltérhet, de nem haladja meg a 10 990 forintot.

He? Mivan? Ez valami téfa?

(#16) aprokaroka87 válasza arnyekxxx (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mit nem értesz ezen?:)

(#17) nemlehet válasza arnyekxxx (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen azért a telenor korlátlan mobilnetje mellett ez igen vicces árazás....És akkor a flottákról még szó sem esett.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) cskamacska válasza nemlehet (#17) üzenetére


cskamacska
addikt

Lehet a Telenorhoz képest vicces, de per pillanat a Telekom 10000 kerek forintért adja a korlátlan netet. ;]

Mindeközben ilyen zaftos kitételt is adnak hozzá ajándékba:

"Havi díjas hang szolgáltatás nélkül is igénybe vehető mobilinternet díjcsomagok: Net 6 GB, Net 15 GB." azaz csak rendes telefon mellé vehető, abból a legolcsóbb 2000 forint havonta

"A Korlátlan Net díjcsomaghoz tartozó SIM-kártya kizárólag mobiltelefon készülékbe helyezhető be. Szerződésszegésnek minősül, ha a SIM-kártyát az előfizető eszközben használja, amely nem alkalmas mobil hanghívások bonyolítására (különösen, de nem kizárólagosan: router, modem, PC vagy notebook, gépek közti (M2M) kommunikációs eszköz, stb.)"

"A Korlátlan Net díjcsomag keretében a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a következő forgalomtípusok és használati módok esetében a mobilinternet szolgáltatás az adatdíjcsomag kínált sebességétől eltérő maximális sebeséggel használható, az alábbiak szerint: Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s"

Magyarul ha a kormány úgy akarja elhozni az utolsó tanyára is a szélessávot, hogy nem a Digi húzza ki a gigabites spárgát romániábul havi kétezeré' a gáderba, hanem a Télékom szolgáltat mobil netet a nagyfalúbul 0 azaz Nulla Mbites rendelkezésre állással havi 10000-ért, akkor b@k + a kecskét keresztbe, inkább kirakjuk lavórt és abba gyűjtjük a netet, meg rendeljük az autópályán száguldozó DAT kazettákat. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#19) Bicsko válasza cskamacska (#18) üzenetére


Bicsko
tag

A "vad elmaradott" Marokkóban prepaid csomagban 1 giga egy euro. Messze vagyunk mi még ettől sajnos.

(#20) vicze válasza macilaci78 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Tehát ha valaki semmire se használja a mobilnetet a telefonján, akkor nem kell neki nagy mobilcsomag, logikus... :U

(#21) MaxTorque


MaxTorque
tag

Nekem Telenor korlátlan van, volt hogy 130 gigát használtam fel egy hónapban. És a 4G lefedettség is jó szerintem.

Ha ezt a szintet tudja a SZIP is akkor minden rendben :)

(#22) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az az 500 ezer kiépített vajon a mobil szipre vagy a rendes, üvegszálasra vonatkozik?
Mert utóbbi esetében ordas nagy kamu, közel sincs a kiírt számhoz, inkább 0 a valós érték jelenleg.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) Béééla


Béééla
őstag

Este 11 után, aluljáróban a "De SZIP mobilod van" sokkal ijesztőbben hangzik mint nappal a cikket olvasni.

Bélabá

(#24) repvez


repvez
addikt

csak nem igen látni ennek az eredményét még a szip 1.0 sem valósult meg, legalább is az én körzetemben még mindig az invitel a monopol helyzetü és nála falunk a 15mb-is a legnagyobb csomag.Namármost a szip 1.0 meg arról szol , hogy minimum 30as netet kell mindenhol szolgáltatni, de semmi fejlesztés nem történt, pedig idén augusztusig volt a pályázaton megnyert válalkozásnak , hogy kiépitse a hálózatot hozzá.
Egy kapavágás nem történt .

Azl meg megint egy nagy kamu, hogy majd mobilneten kiválton a vezetékkes netet, mikor a mobilon mégcsak térerő sincs , hogy segélyhivást kezdeményezzek, nem hogy 4g 300as netet használjak.
hiába a reklámok , hogy 98%os a lefedettség, csak érdekes modon , a városközponttol 5kmre nyilt területen már nincs lefedetség.

az árakat meg már nem is mondom, a digi területen 4k ért telefon net és tv belefér, mig nálunk csak a net kerül 8kba .

ezek az igéretek nagyon jol hangzanak, csak az a baj, hogy a megvalósításra nincs semmi garancia, vagy kötelesség a cégek részéröl.

(#25) arnyekxxx válasza repvez (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szólj a bezzegaDiginek, hogy vigye oda neked a netjét tévével négyezeré

(#26) csongi válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


csongi
veterán

Nem azt mondta, hogy vigyek oda :)
De a tartalomba benne van, hogy statisztikat szuper modon lehet novelni a panelrengetegben.
Mikozben lakossag talan 1/3 a lakik panel lakasokban.
A lakossag jelentos resze falvakban lakik.
Dragabban xarabbat kapsz a kistelepuleseken
Megerti mindenki, hogy ezek a beruhazasok nem olcsoak.
De, hogy par Mbit et kapsz a regi telefondroton mocsok dragan... nah ez a
gusztustalan....
A mobilnetes humbuk is statisztika.
Amit a nagyvarosok huznak fel. A realitastol messze van.
A verseny helyzetnek nevezett, mutyizas is.... :).

(#27) repvez válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


repvez
addikt

az ilyen válaszokat általában azok szokták adni akiknél jóvilág van vagy épp ők is a digi giga netet használják és egy kétszer megáll a szolgáltatás. és ezért frusztrálj öket.
De nem tudom olyankor mi lenne a válaszuk ha nekik is 15/0,9es (igen jol olvasod nincs 1mb es feltöltés netet kellene használni és így még a képeket se tudod szinkronizálni) netet kellene használni drágábban mint 20km-el távolabb fele áron többszörös sebességen.

Föleg ugy, hogy a választás lehetősége sincs biztositva, tehát vagy invitelen használod a netet vagy sehogy.

Könnyü ugy beszélni, hogy a digi mellett még tudsz UPC vagy telecomos csomagra is váltani és emiatt akár ugymond zsarolhatod is a szolgáltatót, hogy elmész tölük, ha nem tudnak kedvezményt addni.

De nálunk meg csak magad szopatod egy ilyennel, mert kiköti a netet aztán nézheted a 4 falat utána.

(#28) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nálunk a T szolgáltat, a leglassabb csomag, amire elő tudok fizetni, 30 Mbps. A gyakorlatban legjobb esetben 2,5 Mbps jön le, felfele a 0,5 Mbps a jellemző, de nem ritka az 1/0,1 Mbps sem, 1000-es pinggel.

A T-nél nemhivatalosan, de kerek-perec megmondták, hogy a jelenlegi technológia mellett ez nem is lesz jobb, és bármilyen fejlesztés az utolsók között fog elérni, mert kieső helyen vagyunk kevesen, egyszerűen nem éri meg nekik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29) arnyekxxx válasza repvez (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De nem tudom olyankor mi lenne a válaszuk

az a válaszom, hogy másfél éve 10/0.5-ös (igen jol olvasod nem volt 1mb es feltöltés) adsl-t használtam de azon a fél megabiten is feltölődőtt bármi, csak lassabban mint 20megabiten.

drágábban mint 20km-el távolabb fele áron többszörös sebességen.

tőlem légvonalban kb 3 km-re volt akkor a gigabites net.

Föleg ugy, hogy a választás lehetősége sincs biztositva, tehát vagy invitelen használod a netet vagy sehogy.

Én választhattam, hogy a T telefondrótján a t vagy az externet vagy az invitel szolgáltassa ugyanazt a tréadsl-t kb ugyanannyiért.

Könnyü ugy beszélni, Biztos az, nem ismerem ezt az érzést.

Viszont megköszöntem az együtműködést a telefondrótnak, vettem egy lte routert, kerestem egy szolgáltatót amelyik kicsit kevesebbért mint amit fizettem az adsl-ért korlátlan mobilnetet ad és azóta nyugodt az életem. Még anyáméknál ahol a mobilok csak házon kívül látnak hálózatot, ott is jön 20/10 -es net a routeren.

a digi meg azért tud olcsó lenni mert neked meg nekem nem szolgáltat, innentől kezdve érdemes elfelejteni a digibezzegolcsóésgyors mantrát.

[ Szerkesztve ]

(#30) draco31


draco31
veterán

Akkor most hirtelen lesz 4G lefedettségem a környéken? AZ jó, még csak most kezdem megszokni, hogy pár hónapja van 3G már :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31) nyisziati válasza draco31 (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

De legalább előrelátóan B20-as telefont vettél... :))

(#32) zoli62


zoli62
addikt

A 3.4 millió 30 Mbs végpont nerm igaz, csak névlegesen.

(#33) Medocsabi válasza repvez (#27) üzenetére


Medocsabi
addikt

"Könnyü ugy beszélni, hogy a digi mellett még tudsz UPC vagy telecomos csomagra is váltani és emiatt akár ugymond zsarolhatod is a szolgáltatót, hogy elmész tölük, ha nem tudnak kedvezményt addni."
Bocs, de erre én meg azt szoktam mondnai, hogy szívesen cserélek akárkivel! Gyeretek Pestre panelba lakni havonta 150+rezsiért 40nméteren, kaptok mellé bazigyors netet olcsón. Én meg megyek vidékre, degenerált / eláztatós szomszédok nélküli lassú netes nyugiba :K

[ Szerkesztve ]

(#34) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Valaki vilagosítson már fel ugyan, ez mi a csoda lesz ugyan?! A világ végén lakom, csak MobilNet van (már, amikor), a három közül csak ez egyik, úgy-ahogy. Néha beszédhívásra sem nagyon alkalmas. Fog bármi is változni?! Mert ha ezt az irdatlan összeget nézem, amit raköltöttek, hát...

[ Szerkesztve ]

bégé

(#35) vicze válasza repvez (#24) üzenetére


vicze
félisten

Azt azért halkan megjegyezném, higy Invitel 1éve Digi tulajton és a legdrágább csomagjuk 4e. Ha többet fizetsz esetleg járj utána.

(#36) nyisziati válasza Medocsabi (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

Ismerősöm tavaly vett házat Pilisen 2 millióért. Felújítja és mindenki hepi.
A munkája ideköti egyébként, a 4-es, 6-os viszonylaton villamosvezető.

(#37) Medocsabi válasza vicze (#35) üzenetére


Medocsabi
addikt

De még nem történt meg a migrációs, ugyanis a DIGIre nem kis bírságot rótt ki az NMHH mert nem játszott szabályosan, így hivatalosan még nem beszélhetünk összeolvadásról.

(#38) Medocsabi válasza nyisziati (#36) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jó neki! :)

(#39) nyisziati válasza Medocsabi (#38) üzenetére


nyisziati
veterán

Csak azért írtam, mert említetted a vidékre költözést, mint lehetőséget. Simán megoldható, nem drága, és ha vonatközelbe helyezkedsz, nem fogsz többet utazni, mintha autóban araszolnál a Nagy Pesti Dugóban.

(#40) hegedis válasza arnyekxxx (#29) üzenetére


hegedis
tag

Milyen szolgáltatónál és mennyiért tudtál olyan netet szerezni? Nálam is tré a helyzet, ezért kérdezem.

(#41) arnyekxxx válasza hegedis (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

3881ft/hó keress rá a flottás topikban

(#42) vicze válasza Medocsabi (#37) üzenetére


vicze
félisten

Az árak már elvileg hozzájuk illesztették amennyire látom. Csak a huség nélküli árak nagyon drégák, de a normál huséges teljesen Digi szint.

(#43) zseko válasza arnyekxxx (#29) üzenetére


zseko
veterán

Viszont megköszöntem az együtműködést a telefondrótnak, vettem egy lte routert, kerestem egy szolgáltatót amelyik kicsit kevesebbért mint amit fizettem az adsl-ért korlátlan mobilnetet ad és azóta nyugodt az életem.

Ez nem vigasztalja azt, akinél a mobil térerő sem túl fényes. Bár mivel nem ismerem az lte routereket, lehet nála is beválna.
Nálunk is van egy sáv, szerencsére épp a település szélén, ahol csak Edge van. A szobámban szerencsére jól megy, néha mértem már 140/45-öt is, de általában a fele azért legtöbbször megvan.

HR24.hu

(#44) Medocsabi válasza nyisziati (#39) üzenetére


Medocsabi
addikt

2 millió forintból Pest megyében sehol nem lehet lakható házat venni. Nyilván akad 1-1 ellenpélda, de ehhez kell egy hatalmas mázli,és/vagy egy eladósodott balek akinek sos-ben pénz kell. Illetve amit írtam inkább azoknak szól, akik írják hogy bezzeg náluk milyen kis net elérés van. Költözésnél igenis figyelni kell az infrastruktúrát.(vagy fizetni a drága mobilnetet)

(#45) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Nekem a telefonomban havi 3700Ft-ért korlátlan adatforgalmú Telenoros kártya van, ha az 500Mbps-os UPC éppen nem működik (mert néha sajnos nem), azt használom, még netes játékra is jó.

(#46) nyisziati válasza Medocsabi (#44) üzenetére


nyisziati
veterán

Régi vályogház.
Felújítod pár millából, hogy lakható legyen és 5 guriga környékén van egy használható családi házad, amit később úgy pimpelsz, ahogy akarod.

(#47) arnyekxxx válasza zseko (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez nem vigasztalja azt, akinél a mobil térerő sem túl fényes

Anyáméknál földszinti szobákban minden telefon rendszeresen eldobja a hálózatot, telefonálni fontos esetekben ki szoktak menni az udvarra. Itt tudott a routerrel 20/10et az lte és a routert lehet oda tenni ahol a legjobb a vétel, adott esetben mehet a tetőtérbe is.

(#48) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nálunk is szar a helyzet a pr telecom az egyetlen kábeles szolgáltató és 7770 ft-ért csak 82 csatornát adnak amiből csak 25 hd és van vmi vezetékes szar telefon is van benne, a net meg csak 120 mb (már van náluk 240 is) és stabilan hozza a torrent kliens a 10-14 mb letöltést és a 3-4 mb feltöltési sebességet. Évente 2x-3x megfenyítem őket és minden jól megy...:D

Szar világ van vidéken én is inkább pöstre költöznék...:D

(#49) vicze válasza INGJOKE (#48) üzenetére


vicze
félisten

Azt azért ugye tudod, hogy Digi 6e-ért ad 1GBit-et és 100 csatornát, meg a telefont?
Vidékhez képest egyáltalán nem rossz a tiéd, de azért ahol valós versenyhelyzet van, ott vagy a szolgáltatás jobb, vagy az ár alacsonyabb.

(#50) arnyekxxx válasza vicze (#49) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy idő után azért kurva unalmasá válik az, hogy bezzegadigi mit mennyiért ad.

Igen, mindenki tudja, hogy ahol van digi ott szuperboldogság van. Mindenki felfogta.

Meg talán azt is, hogy azért olyan szuperolcsófasza digi mert csak ott érhető el ahol szuperolcsón lehet kiépíteni rengetegelőfizetőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.