Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thrawn


Thrawn
félisten

:(

Nem jó érzés elütöttnek lenni, de ahogy olvasom 'elütő'-nek lenni sem jobb. Tulajdonképpen nem a te hibád, mert nem láthattad őket, és az is nagy pirospont, hogy megálltál és segítettél. :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2) EQMontoya


EQMontoya
veterán

anno, mikor engem ütöttek, az elütő volt jobban megijedve, mint én... igaz, h nekem nem lett komoly bajom, bár a helye azóta is megvan...

Same rules apply!

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Nem akartam linkelni de:
A rendőrség megállapítása szerint az autó vezetője vétlen volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) kem


kem
addikt

Inkább annak örüljünk, hogy te mentél arra, nem pedig egy hétvégi versenyző hetvennel.
Minden jót neked is, meg jobbulást nekik:)

Köszi!

(#5) DeadMeat válasza kem (#4) üzenetére


DeadMeat
veterán

Iegen mas is ezt mondta.Konkretan a szembejovo holgy,aki az egyik tanum volt.''Ha nem neki mennek a lanyok en utom el oket''
Es a legroszabb az egeszben,h nekem a rendorok semmit nem mondtak.Mivan,milesz,semmit az eg vilagon.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6) DeadMeat válasza Thrawn (#3) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez miez?

Kerdes:Szerintetek bemerjek menni a korhazba meglatogatni a lanyokat?Vgy ne?Nemtudom mit csinaljak...

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7) Muton válasza DeadMeat (#6) üzenetére


Muton
addikt

szerintem látogasd meg őket. ha hibás voltál, ha nem. ez a legkevesebb. és szerintem segíteni fog az esetet feldolgozni, mid a két oldalon

meg mondjuk elvileg vastagon benne vagy, mert a kresz azt mondja ki, h úgy vezess, h bármilyen akadály (eléd szaladó kisgyerek) előtt meg tudj állni. persze megbénulna a forgalom, ha ezt mindenki betartaná, de...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#8) DeadMeat válasza Muton (#7) üzenetére


DeadMeat
veterán

De nem elem szaladtak.Ez volt az egeszben az ''erdekes''.A kocsi oldolanak a jobb oldali tukor elott valamivel esett neki az egyik gyerkoc az autonak,a masik meg a b oszlop kornyeken.Ha elem szalad megallok,mert akkor latom oket...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9) PazsitZ válasza Muton (#7) üzenetére


PazsitZ
addikt

De gyalogosokra is vonatkozik a kresz, ha olyan helyen közlekednek és ebben az esetben nem vakon kell kikarikázni/rohanni az útra egy teheraútó mögül. Ja ráadásul az autó oldalába mentek bele.
Persze tudom gyerekek voltak, de akkor is ők hibáztak, nem DeadMeat...

Amúgy szerintem nyugodtan menj be, nem hiszem, hogy ismerve a körülményeket bárki neheztelne rád :F .

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#10) tomazin válasza DeadMeat (#6) üzenetére


tomazin
veterán

Sztem is ugorj be.Nem tart semeddig meg megnézed őket.
Jah és ne parázz,nemcsak neked kellene figyleni...tudom,h szar :(

(#11) tildy válasza Muton (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

meg mondjuk elvileg vastagon benne vagy, mert a kresz azt mondja ki, h úgy vezess, h bármilyen akadály (eléd szaladó kisgyerek) előtt meg tudj állni. persze megbénulna a forgalom, ha ezt mindenki betartaná, de...
Ilyen tuti nincs a kreszben.
Sőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Thrawn válasza DeadMeat (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

Ment egy priv.

Menj be nyugodtan egy-két tábla csokival :)

tildy: az lehet, hogy nincs a kreszben, de én is szétnézek mielőtt átmegyek az úton, ezt kellene megtanítani a gyerekeknek is. Egy biztos, nem így kellene nekik megtanulni :(

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) dabadab válasza Muton (#7) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarok itt nagyon kreszes iranyba elmenni, de egyreszt azt mondja, hogy olyankor tudjal megallni, ha vmi elorelathato tortenik (az, hogy valaki takarasbol hirtelen nekedugrik, az nem az), masreszt szinten a Kresz resze a bizalmi elv is, vagyis amig az ellenkezojet nem tapasztaljuk, addig azt kell feltetelezni, hogy kozlekedotarsaink is betartjak a Kreszt.

DRM is theft

(#14) sh4d0w válasza PazsitZ (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak a gyalogosoknak nem kötelességük tudni a KRESZ-t. Ha nincs bennük annyi józan belátás, hogy nem ugranak ki autók közül, busz mögül stb. azzal nem tudsz mit tenni.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) N1


N1
tag

Apám egyszer csainált hülyeséget, ráadásul mellette ültem.. Úgy ütötte el a zebrán átmenő biciklis öregasszonyt, hogy az előtte lévő kocsi átengedte a zebrán, apám meg idegből kielőzte jobbról, és pont akkor ért mellé, amikor az öregasszony elhaladt előtte. Bicikli be a járdára, nő fel az üvegre, tíz métert fenn volt, aztán satufék, lerepült, és meg se moccant..
Benn a város közepén, pont valami ünnepnapon, millióezer ember az utcán..
Alig úsztuk meg a lincselést, három hónapig jártunk hozzá a kórházba, belekerült vagy 200.000ft-ba, és ''csak'' a karja tört el!

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#16) PazsitZ válasza sh4d0w (#14) üzenetére


PazsitZ
addikt

Persze nem azt írtam hogy kötelességük, csak, hogy ha ott közlekednek vonatkozna rájuk.(alapvető dolgok:lehetőleg zebrán megyek, körülnézek...). Ahogy Thrawn is írta ezt meg kellene tanítani a gyerekeknek hogy közlekedjenek az utakon és közelében.

- http://pazsitz.hu -

(#17) N1 válasza Muton (#7) üzenetére


N1
tag

Bármilyen akadály előtt?
Ne viccelj már, akkor öt km/h-val kéne menni, mert hátha leszáll az útra eléd egy lepke, és ki kell tudni kerülni.
Úgy kell menni, hogy minden _várható_ akadályt ki tudj kerülni. A kocsik közül előbukkanó kis hülyékre ez nem vonatkozik.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#18) Muton válasza DeadMeat (#8) üzenetére


Muton
addikt

akkor félre értettem. ez alapján nem hibáztál :)
de a kórházba én ez esetben is becsullognék

mod: N1

ne sarkítsd már ki a dolgot. nem erről van szó

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) tildy válasza Muton (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nem sarkítja ki, te fogalmaztál nem megfelelően:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Muton válasza dabadab (#13) üzenetére


Muton
addikt

én sem szeretnék nagyon elmenni. de szerintem bármikor lehet gyerek előugrására, előtted lévőnél satufékére számítani. és mivel ezek az esetek naponta megtörténnek ezért ez esetekben szerintem a bizalmi elv kilőve :)

mod: #19 oké, akkor fogd fel a dolgot úgy, hogy amióta élve megúsztam egy nem 'túlélhetőnek' minősített balesetet, azóta másként értelmezem egy kicsit a dolgokat :)


[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21) N1 válasza Muton (#20) üzenetére


N1
tag

Bármikor lehet előttem lévőnél satufékre számítani?
Csak egyszer csinált ilyet egy mammer előttem, megállítottam, és leugattam a fejét.
Nem érdekel, ha nem lát, vagy nincsenek idegei, vagy idióta, akkor nem kell vezetni, és főleg nem kell fényes nappal a puszta közepén satufékezni, csak mert számára értelmezhetetlen dolog bukkan fel, pl bokor az út szélén, vagy békák az út másik oldalán.. :W

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#23) N1 válasza Kalandor (#22) üzenetére


N1
tag

Természetesen!
Na de kérdem én, mindig mindenki ilyenek mellett megy el?
Ezt csak azért kérdezem, mert valaki mindig bedobja ezt a kivételt..

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#24) szjoci válasza DeadMeat (#6) üzenetére


szjoci
őstag

Csatlakozom a látogatásra buzdítók táborához, szerintem ez kell a lelki békéhez (még ha nem is te voltál a hibás). Na meg a csajoknak is jól fog esni ha bemész hozzájuk.

szerencse hogy nem egy Olaszliszkához hasonló településen hasonló emberekkel történt a baleset :(

[Szerkesztve]

(#25) lesaux válasza DeadMeat (#6) üzenetére


lesaux
veterán

Ha kinézetre olyanok voltak az áldozatok, hogy nem feltételezhető 20-30 lincselésre éhes primitív, munkakerülő, agresszív állat, aki esetleg téged tehet felelőssé, akkor nem lenne rossz bemenni a kórházba.
Amúgy nem tudom, hogy sikerült az a bravúr, hogy oldalról jöttek beléd, mégis eltört a lábuk. Mondjuk durva lehetett.

(#26) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Koszonom a biztatast,meg ugy mindent,de sajnos? nem sikerult bejutnom hozzajuk,addigra szerencsere hazaengedtek oket a korhazbol.
Amugy bennevolt a blikkben is.... :(

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#27) Eastman válasza DeadMeat (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Amikor a Nagyapámat elütötte a srác a terepjáróval a zebrán, bent toporgott egy napig velünk a kórházban. Nagyon vegyes érzelmek szabadultak fel bennem. Egyrészt tolult fel valami kimondhatatlan harag amit percről percre próbáltam visszanyelni, hiszen minden szituációban igyekszem objektíven nézni az eseményeket és nem voltam róla meggyőződve, hogy a Papi körülnézett mielőtt a zebrára lelépett volna. Ott állt a srác leszegett, vörös fejjel és láttam, hogy ő is meg van ijedve. Később is érdeklődött a Nagypapi hogyléte felől ami szerintem evidens és így kellett, hogy legyen. Ha nem tette volna meg, ez a düh kiszabadult volna ( ...és nem elszabadult volna!!! Nagyon lényeges különbség!!! ) a családból az adott élethelyzetben.

Egy szónak is száz a vége, keresd fel őket és csöngess be hozzájuk nyugodt szívvel.
Vigyél magaddal csokit vagy egy-két kis plüssállatot, ahogy érzed! Lehet, hogy haragot látsz majd a szülők szemében, de ezek azok a gesztusok amelyeket meg kell tenni egy kultúrált társadalomban (...vagy éppen azért, hogy kultúrált legyen). ...szerintem.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Én szinte minden fórumon azt olvastam, hogy a kocsi vezetője vétlen volt, a gyerekek figyelmetlenül léptek ki takarásból, és hogy a sofőr lélekjelenlétének, valamint annak köszönhető, hogy enm történt baj, hogy a sofőr nem ment gyorsan. Az kifejezetten szimpatikus volt, hogy rögtön megállt. Meg szerencsére a gyerekeknek nem lett komolyabb baja. Más: Ha velem vagy a gyerekem, HELYETTE is tájékozódom, óvom attól, amitől csak lehet. A szülőnek KÖTELESSÉGE gyermeke testi épségére figyelni, más kérdés, hogy erre normális embernek nem kell felhívni a figyelmét. Én simán elmennék a kislányokhoz, hisz nem érezném magam hibásnak. Nem a nyilt úton, 300 méter tök tiszta terepen ütötted el őket. Ezért ne érezz lelkiismeret furdalást. Jól tedded, amit tettél, enél többet ember nem tehetett volna abban a szituban.

(#29) SLYM válasza DeadMeat (#6) üzenetére


SLYM
veterán

hátha nem félsz a szülőktől... van néhány csökkentértelmű aki nem tudja felfogni, hogy a lányai hülyék, hanem biztos te voltál a hibás... remélem velem ilyen nem fog előfordulni soha

(#30) SLYM válasza Muton (#7) üzenetére


SLYM
veterán

te miről beszélsz? ilyen nincs a KRESZ-ben

(#31) SLYM válasza N1 (#15) üzenetére


SLYM
veterán

olcsón megúsztátok. jogsi bevonás+6 hónap börtön szerintem szarabbul esett volna faterodnak

(#32) N1 válasza DeadMeat (#26) üzenetére


N1
tag

Blikkre szarjál, azoknak az lett volna a mégtutibb, ha röpködnek a testrészek is..

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#33) athomi


athomi
veterán

Ha igaz amit elmondtál (és miért ne lenne az), akkor nem vagy hibás. Sajnos van ilyen. Az utca szűk volt, ők meg még csak gyerekek. Persze vigyázhattak volna rájuk jobban is a szülők.
Láttam már olyan parasztot, aki a zebrán elütötte a gyereket erre az autós kiszált és elkezdte nézni az autót nem e lett baja. :(

(#34) parandroid válasza N1 (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Bármikor lehet előttem lévőnél satufékre számítani?''

Igen. Erre találták ki a követési távolságot. Tessék betartani. Ugyanis mivel ő megy elöl, lehet hogy neked fogalmad sincs, hogy valaki elészaladt.

Édesapádnak gratulálok, gondolom a jogsija ugrott egy időre - teljesen jogosan.

A topikindítónak: Ez egy nagyon buta és részedről elkerülhetetlen baleset volt. Örülj neki, hogy abszolut szabályosan és körültekintően közlekedtél, de azért nézz körül a szóba jöhető jogszabályok környékén és keress egy ügyvédet (ha másért nem, tanácsot, véleményt kérni) biztos ami biztos alapon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) vedini válasza DeadMeat (#26) üzenetére


vedini
őstag

nah azóta elmentél megnézni a gyerkőcöket?
ne emészd magad, nem voltál sztem hibás, jó csináltad, hogy nem hajtassz mint állat

más:
kicsit rosszul fogjátok fel ezt a megállás, nem cserbenhagyásos dolgot
jó pont, meg pirospont, hogy megállt
sztem a minimum, hogy megáll valaki, az már nagyon elvetemült ember aki továbbhajt

workworkwork...

(#36) Retro11 válasza DeadMeat (#5) üzenetére


Retro11
senior tag

EMBER TEDD RENDBE LELKED!!!Vigyél nekik macit+csokit és még szeretni is fognak:DDD!Szóval no para sajnos pont te mentél ott és ÖRÜLJ hogy pont te nem az aki szeret 1-2kihuzatni!

Nyugi!!És finom csokit vigyél nekik:DDD :DDD!!!Ténleg no para!

(#37) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Na itt vagyok :)
Koszonom neketek az egyutterzest,es a tamogatast.
A korhazban voltam bent,''sajnos'' mar hazaengedtek a csajokat.A cimuket se a rendorseg,se a korhazban nem akartak elarulni,igy sajnos nem tudtam oket meglatogatni.
Annyit sikerult kideritenem,h jol vannak,6-7 het gipsz a ''jutalmuk'' a dologert.
Holnap megyek a rendorsegre,tanunuskoni,ismeretlen tettes ellen inditottak eljarast.Gondolom azert,hogy kideritsek hogyan tudott egy ilyen dolog megtortenni.
Kicsit megnyugodtam mar,h a lanyok legalabb jol vannak,6 het mulva szaladhatnak ugyanugy mint eddig.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#38) padavanHUN


padavanHUN
újonc



[Szerkesztve]


Látom, már tárgytaln a dolog, ezért töröltem a posztomat.

[Szerkesztve]

(#39) Thunderzolee válasza DeadMeat (#37) üzenetére

És mi lett az ügy vége?
Nem tudtál találkozni Velük?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#40) DeadMeat válasza Thunderzolee (#39) üzenetére


DeadMeat
veterán

Semmi nem lett belole.Azota ok is jol vannak,ugyanugy szaladgalnak a tobbi kolokkel az uton,mint akkor.....

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#41) Thunderzolee válasza DeadMeat (#40) üzenetére

pppppppfffffffffffff... :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) Elmör


Elmör
senior tag

Huhh, erről az jutott eszembe, amikor Szombathelyen 3 éve nyáron majdnem elütöttem 2 kissrácot. Szemből állt a sor és persze a zebránál pont egy nagy terepjáró, ami takart rendesen mindent. Szóval mentünk vagy 3-an 4-en a kocsiban ki a tecsóhoz és még jó, hogy csak 50-el mentem és nem a szokásos sebességgel, meg persze valahogy éreztem is, hogy gond lesz. Kifutott a két srác a terepjáró mögül, én meg akkora satut nyomtam, plussz kormányzás jobbra, mint még soha. Rendesen beparázott mindenki, de nem lett bajuk. Jó lecke volt nekik, meg nekem is! :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#43) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hol történt az eset? Nevezetesen én is váci vagyok/voltam. A leírásod szerinte a Petőfi vagy a Hattyú utcára tippelek, ott mindig teleparkolják az út szélét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.