Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Én eddig egy nextgen játékbemutatónál se ejtettem le az állam. Itt is az átvezető animációk szépek ,de amikor pár pillanatra beugrik a real fight már semmi extra. Eddig se NFS se a Forza stb nextgenes bemutató nem kívánja meg szerintem a ps4 vagy One hardverét.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) rodrigez válasza b. (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Nem várhatod el, hogy minden játék ami kijön egy totál friss konzolra, már maximálisan ki fogja annak képességeit használni. Az Xbox360-nál sem jöttek áll leejtős címek a legelején, kivétel tán a GoW volt. El sem tudtál képzelni egy GTA V-öt akkoriban, most meg tessék. 1-2 év sokkal durvább grafikával jönnek majd ki a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#3) djculture válasza b. (#1) üzenetére


djculture
félisten

Ezeket még akkor kezdték el fejleszteni mikor az új konzolok még csak mérnöki fejekben léteztek

(#4) Buster17


Buster17
addikt

Nagyon a Word War Z trailerjében szóló zenére hajaz ennek a zenéje. :U

De ettől függetlenül tetszik :C

(#5) b. válasza rodrigez (#2) üzenetére


b.
félisten

Ezzel tisztába vagyok. de ezeket a konzolokat könyebb programozni már, valamint nem várok el maximális kihasználtságot de azt igen hogy a NFS ben ne legyenek már recések a textúrák szélei mint a bemutatóban lehet látni .valamint itt is használjanak már élesebb és nagyobb felbontású textúrákat .
Ettől függetlenül várom a ps4-t, de egy kicsit olyan érzésem van , hogy a programozók "biztosra" veszik a sikert ,mivel az új gépekkel együtt debütálnak szinte, és nem követnek el mindent hogy valóban next gen legyen a cucc. A hardverben lényegesen több van mint a 360 ban, a ps4 nél meg nem lehet arra hivatkozni már, hogy cell és nehéz.várom már a tényleg minőségi cuccokat azért, mert biztosra veszem, hogy lesznek

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) BlackTreff válasza b. (#5) üzenetére


BlackTreff
tag

Ezeket a konzolokat is hosszútávra tervezik, így nem véletlen, hogy nem pörgetik 100%-on a hardvert, pedig szerintem képesek lennének rá...

Ez a trailer elég hangulatos, viszont maga a játék nem sokat fejlődött, még mindig középszerű story és zombi hent, ami kb. 1-2 óráig izgalmas, utána halál unalom!

[ Szerkesztve ]

(#7) Willhunting válasza rodrigez (#2) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Hát ha így lesz és szép fokozatosan haladnak, akkor nem is fog feltűnni a generációváltás. Én azt vártam volna el, hogy megnézek egy next gen-es gameplay-t és leesik az állam hogy hű bmeg ez kell és rohanok a konzolért a boltba. Anno 360-nál hasonló érzés fogott el.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mister_X válasza b. (#1) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A ONE-nak azért bonyolultabb a hardvere, mint a PS4-é. Rengeteg extra okosság van benne, míg a PS4 izomból próbál megoldani mindent - persze első (és második) ránézésre is erősebb a PS4. De attól, hogy nem ismeretlen architektúrára dolgoznak a fejlesztők, még nem jelenti azt, hogy ki is tudják használni a hardvert. Eddig az ehhez hasonló hardvereket API-n keresztül használtak (sőt, mondhatni csak API-ra dolgoztak, max. csiszoltak a kódokon), most meg kvázi közvetlen hozzáférésük van mindenhez. Lesz itt még álleejtés ebben a generációban, mindhárom konzol részéről.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) b. válasza Mister_X (#8) üzenetére


b.
félisten

Éppen ezért kellene már az indulásra jó pár ájleejtős játék, ezekből meg mint a NFS meg DR3 egy kicsit - nem a maxot - többet kihozni. A csili vili effektekből, a beharangozott AI fejlesztésből pl,a nagy felbontású textúrákból- nem sok látszik a multi címeknél, amik több platformra megjelennek , (sőt a régi generációra is) azért legyen jól látható különbség az utóbbi javára.
Én is remélem hogy az API kiesése miatti előrelépés szinte azonos hardveren segít a PC társadalomnak is , hogy minőségibb átiratokat kapjunk,minél gyorsabban :D, bár számomra azért a WII U mellé most be fog ugrani egy ps4 is :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Mister_X válasza b. (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

NFS-től kb. semmit nem szabad várni, úgy a Most Wantes (vagy Carbon) óta és akkor csalódás sem ér. Az NFS szar. Dead Rising pedig nem annyira rossz, de az is lehet, hogy a Capcom később kapott dev kiteket, mint mondjuk a Turn10 - sőt, biztos. Meg a Capcom Vancouver se az a hűde team, plusz ismeretlen a vas. Nem azt mondom, hogy a DR3 igazán nextgen, mert a 720p/30FPS zsenge, de azért egyáltalán nem vészes. Persze a Ryse és a Forza 5 technikailag sokkal jobb. A sztorira leszek még kíváncsi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) JanR


JanR
addikt

Valahogy ezek a zombis dolgok sosem tetszettek :D

Más: Mindenki azzal jön, hogy ne várjuk el, hogy egyből jó / jobb grafikával jöjjenek a játékok, hanem várjunk éveket.. én meg erre csak annyit mondok, hogy a játékfejlesztők meg ne várják el, hogy egyből megvegyem a játékukat tizen x ezer forintért, ha nem képesek szép játékot csinálni. Elegem van a kifogásokból. Eddig kevés volt hozzá a konzol hardvere, most meg nagyon új. Az a baj, hogy az összes kiadó kiba**ott magasról szarik a fogyasztóra, legyen bevétel a többi meg nem érdekli Őket.

Régebben millió féle PC konfigurációra miért tudtak áll leejtő játékokat írni? Most meg csak a kifogás. Szeretnék egy nextgen. konzolt vásárolni, de lassan eljutok arra a szintre, hogy minek.. Volt PS3 és x360 is nálam, de egyiktől se estem hasra, a PC-n szebb volt a grafika, aztán most jön a nextgen és nem változott semmi (TUDOM, ÚJ A HARDVER). Akkor mi indokolja, hogy cseréljek, ha nem hoznak egyből grafikai újításokat?

[ Szerkesztve ]

(#12) b. válasza JanR (#11) üzenetére


b.
félisten

valahol én is így gondolom. Szerintem az a gond, hogy nagyon befutottak a konzolok már , nincs annyira szükség rá hogy egyből jöjjenek a milliók, meg hát reménykednek hogy az előző generáció tulajai majd rohannak lecserélni az öreg konzolokat.( lehet hogy tényleg így lesz.)
A fejlesztők meg pont tesznek rá, nézd meg hányadik rókabőrt húzzák le egy egy játékról már. Az a helyzet hogy itt 30 FPS ről beszélünk meg alacsonyabb felbontásokról, szóval azért ezeket a brutál vasakat ha nem is teljesen de jócskán ki lehetne használni már az elején is
MS pedig épp eleget bukott az egész xbox mizérián már, elég kis szelet torta nekik a konzol.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Mister_X válasza JanR (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem tudsz úszni. Belöklek a mélyvízbe és elvárpm, hogy átúszd a Giglatári-szorost. Ennek így kell működnie? Nem. Előbb meg kell tanulnod úszni, ki kell ismerned a vizet. Sarkított példa, de ugyan ez gan a konzoloknál is. Ki kell ismerni a hardvert. Konkrétan végleges SDK nem létezik, a dev kitek is éppen annyira voltak a megjelenés előtt leszállítva, hogy legyen min optimalizálni. Ráadásul az Xbox ONE hardvere bonyolultab a PS4-énél, itt igenis lehet majd megfigyelni szembeötlő változást a kezdőfelhozatalhoz képest. De valamilyen furcsa oknál kifolyólag ez figyelhető meg minden egyes konzolgenerációnál. Xbox vonalon maradva: Halo: Combat Evolved -> Halo 2 -> Forza Motorsport, Xbox 360: Perfect Dark -> Gears of War -> Halo 4 (nyitócím -> "második kör", azaz megjelenés után 1 évvel -> generáció vége). De PS-nél is hatalmas különbség van mondjuk egy Metal Gear Solid 2 és egy God of War 2, majd Resistance: Fall of Man és The Last of Us között. Nem kell aggódni, lesz itt is fejlődés.

Apropó, az hogy veszel 2009-2010 után egy 2006-ban megjelent konzolt és nem vagy hasraesve a grafikától, az már "csak természetes". Egy GeForce 7800GT-vel sem nagyon tudtál 2010-ben eljátszogatni minimum konzol minőségen és árban mégis alábbmaradtál egy PC-hez képest.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Dead Rising és sztori egy helyen? :DDD

(#15) JanR válasza Mister_X (#13) üzenetére


JanR
addikt

Nem tudok úszni. Belöknek megfulladok.. Nem értünk egyet az már biztos. :U De nem is fogok ezen vitázni, mert mások a nézeteink. Ettől eltekintve a te írásodban is van sok igazság, csak ott van egy másik példa is, hogy veszek egy új autót, elég sok újdonsággal, de nem működik benne elég sok minden az első évben, majd csak 1 éves korától. Lehetne szép példákat felhozni, mind a kettőnk oldaláról :)

Január előtt úgy sem veszek konzolt. Decemberben úgy is kiderül, hogy még is mire képesek a konzolok, mert amíg nincsenek hivatalosan a piacon és nincsenek "igazi" felvételek, addig csak találgathatunk és alapozhatunk a hírekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.