Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dunc


dunc
nagyúr

Jaj mámeg minek ehh? :Y

(#2) Def26


Def26
félisten

PS3: Dead Rising 2 = 1024x576 (2xAA)
XBOX 360: Dead Rising 2 = 1280x720 (2xAA)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) Thodeus


Thodeus
aktív tag

P3-s verzió kicsit kontrasztosabb.

(#4) Bluegene válasza Thodeus (#3) üzenetére


Bluegene
addikt

igen

beteg egy játék ;] :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#5) bod101


bod101
aktív tag

PS3-nál néha jobb a grafika.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#6) Morden24 válasza bod101 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kivéve, ahol nincsen árnyék :D
Egyébként megint kb. a színek között van különbség (most kivételesen nem a Playstation a fakóbb).

Sectumsempra - For Enemies

(#7) BiP válasza Def26 (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Kezdenek kiszusszanni a konzolok? Baromi jól néznek ki a játékok, de felbontásban kúsznak lejjebb.

(#8) Mappa


Mappa
addikt

ps3 nál az a no shadow ..kicsit gáz :U

amúgy ez a játék beteg ....mennyi marhaság van benne :D :C

nem kötelező megadni

(#9) Morden24 válasza BiP (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Véges erőforrás esetén priorizálni kell, ez bizony tény :)
Más kérdés, hogy (szerintem) sok jelentősége nincsen, ez még bőven igen jó grafikai szint (és vannak-lesznek ennél szebb és részletesebb játékok), ráadásul ha tényleg egy 40 körüli tévén nézed 4-5 méterről, akkor semmi jelentősége a dolognak.

Sectumsempra - For Enemies

(#10) heihachi válasza Def26 (#2) üzenetére


heihachi
addikt

Az egy dolog, hogy PS3-on alacsonyabb felbontásban fut, de egyrészt nincs vsync egyáltalán, míg Xbox 360-nál van, és ráadásul még így is a box présel ki magából több fpst az Eurogameres framerate analízis szerint.
Bár azért mindkét játék szánalmasan teljesít itt-ott. 14 kocka??? És nem csak ezen a képen, az alagútban elég sok helyen.

Lassan el kéne kezdeni rendesen portolni PS3-ra a multiplatform címeket, mert ez így nagyon, nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#11) CUskater


CUskater
tag

Mindenképp szebb az xbox verzió!
[link]
[link]

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#12) Asador


Asador
tag

Hmmm... mintha az XBOX-on nagyobbak lennének a főhős orrlikai...
:))

(#13) Def26 válasza BiP (#7) üzenetére


Def26
félisten

A kezdetek óta hasonló felbontásokon jönnek a játékok. Box általában jobban teljesít felbontás terén, szinte minden boxos játék 720p -ben fut. PS3 meg, hát ugye az a csúcs szuper Cell, csak programozna basznak rá...

Lassan el kéne kezdeni rendesen portolni PS3-ra a multiplatform címeket, mert ez így nagyon, nagyon kevés.

heihachi: Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy anno miért is jöttem át boxra PS3 -ról. Qrva idegesítő volt amikor ugyanaz a játék szarabbul nézett ki, és akadozva is futott PS3 -on, boxon meg persze nem.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) BiP válasza Def26 (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem vagyok egy konzolmágus, lehet. Mondjuk emlékszem, hogy az első játékok 'csak' 720p-n jöttek, de akkor arra fogtuk, hogy még nem tudnak rá programozni. Most már tudnak, de több kraft is kell nekik.

Azt viszont én is észrevettem ilyen áruházi kiállított cuccokon, hogy a PS3 hiába lenne erősebb, ugyanaz a játék nem szebb rajta, vagy jobban akad. Érdekes mindenesetre.

(#15) Def26 válasza BiP (#14) üzenetére


Def26
félisten

Innen egyébként tudsz mazsolázni a két gép közötti "problémáról". :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Ezek körülbelül olyan nüansznyi különbségek, hogy ha a monitorod vagy a TV-d színbeállításaival játszadozol egy kicsit akkor már biztosan észrevehetetlen lesz a különbség sztem.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#17) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

PC-n szebb:D Na jó csak vicceltem... De tényleg szebb:P

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#18) Def26 válasza viktorhmv (#16) üzenetére


Def26
félisten

Jah, végül is mindegy, hogy 25fps -el vagy 14 -el fut valami. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) heihachi válasza viktorhmv (#16) üzenetére


heihachi
addikt

Persze, adsz rá fényerőt, és felmegy az FPS. Ha meg leveszed tök feketére, akkor nem látod a vsync hibákat :DDD

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#20) viktorhmv válasza heihachi (#19) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Bocs az FPS problémák vhogy elkerülték a figyelmemet:D Hát az télleg gáz:S Én konkrétan a kontrasztos-nem kontrasztos dologra gondoltam.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#21) BalaNce87 válasza heihachi (#10) üzenetére


BalaNce87
addikt

14 fps? hát az konkrétan a fossá szaggat kategória, mondjuk 16 se sokkal jobb.
Sajnos azt én is észrevettem hogy a nem excluzív címek sokkal gyengébbek ps3-on, ps3 szimpibb, de azt én az exluzív nevek miatt venném elsősorban, minden másra inkább boxot javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#22) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Noh ez aztán nagy különbség...

(#23) #08052480 válasza BalaNce87 (#21) üzenetére


#08052480
törölt tag

erős túlzás a "sokkal" és a "címek" is azért :) van pár (nagyon nagyon kevés) cucc ami gyengébben teljesít ps3-on, és ezek egytől-egyik olyanok, amelyek csak portot kaptak a 360-as verzióból (ha fordítva történik az ugyanúgy meglátszik a boxos porton - ffXIII pl)

[ Szerkesztve ]

(#24) heihachi válasza #08052480 (#23) üzenetére


heihachi
addikt

A "nagyon nagyon kevés" is túlzás.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#25) blazsey2 válasza heihachi (#24) üzenetére


blazsey2
senior tag

Tudjuk szar a PS3 nem kell mindig emlékeztetni rá.

PSN ID:blazseydr

(#26) #08052480 válasza heihachi (#24) üzenetére


#08052480
törölt tag

szerintem meg nem :P az hogy néhány cím alacsonyabb felbontásban renderel kb észrevehetetlen és ha nem lenne az emberek szájába rágva senki nem tudna róla. más butításokra gondoltam és instabilabb frameratere...így kapásból 2-3 játék jut eszembe és ha tovább túráztatnám magam se lenne több. arról nem is beszélve h ezeket általában kompenzálják bónusz tartalmakkal (mafia2, rdr) ami messze de messze többet ér (nekem legalábbis mindenképp)

(#27) heihachi válasza #08052480 (#26) üzenetére


heihachi
addikt

Aki olvassa az Eurogamert, az tudja, hogy gyakorlatilag alig-alig van olyan multiplatform cím, ami ne hibádzana valahol a PS3-on. Egy kis felbontásbeli különbség itt-ott nem annyira észrevehető, pár frammel alacsonyabb framerate átlagban megint nem észrevehető, egy két életlenebb textúra itt-ott nehezen kiszúrható így megint nem gáz, az AA hiánya sem feltétlenül zavaró, egy-egy kihagyott effekt fel sem tűnik annak, aki nem látja a másik verziót, de ettől még ezek a problémák (még ha aprók is) léteznek, bér tény, hogy nem mindig látványosak. Én nem mondtam, hogy nincs olyan boxos játék, ami ne lenne szarabb, mint a PS3 cím. De azért azt mondani, hogy egy-két játék érintett, hát... szóval erős túlzás. Esetleg azt mondhatod, hogy egy-két játékban zavaró.

blazsey2 Egy szóval nem mondtam, hogy szar, nem is utaltam rá, de ezek szerint Te így gondolod. Te dolgod. :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#28) #08052480 válasza heihachi (#27) üzenetére


#08052480
törölt tag

ehm...

"az hogy néhány cím alacsonyabb felbontásban renderel kb észrevehetetlen és ha nem lenne az emberek szájába rágva senki nem tudna róla. más butításokra gondoltam és instabilabb frameratere."

elolvastad?

(#29) heihachi válasza #08052480 (#28) üzenetére


heihachi
addikt

Nem ez erre vonatkozó rész volt a lényege a mondandómnak.

Amúgy az instabil frame-rate a legrosszabb példa, amit mondhatsz épp ettől szenved a legtöbb PS3 játék. Bár Te, aki a Mafiában nem vette észre a 15 FPS-t, annak ez gondolom nem akkora probléma :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#30) #08052480 válasza heihachi (#29) üzenetére


#08052480
törölt tag

hát így jártam, amiből jön demo azt általában meglesem mind2 platformon és 99%-ban semmi különbséget nem veszek észre (azt viszont erősen kétlem, hogy bayonettán kívül olyan nagyon sok játék van, ami ps3-on komoly sebességbeli problémákkal szenved ellenben boxon nem)

(#31) heihachi válasza #08052480 (#30) üzenetére


heihachi
addikt

Ez esetben a Digital Foundry face-offjait tudom ajánlani.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#32) #08052480 válasza heihachi (#31) üzenetére


#08052480
törölt tag

na ezt a cuccost még nem volt időm kipróbálni (na jó idő lett volna, csak nem érdekel), de a leírás alapján nincsenek pofátlanul nagy sebességbeli különbség, a tearinget meg nem zavar (hihetetlen mennyire igénytelen vagyok)

(#33) heihachi válasza #08052480 (#32) üzenetére


heihachi
addikt

Nem igénytelen vagy, én például irigyellek érte. A Resi 5-ben boxon engem halálra idegesített a töredezett kép.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#34) blazsey2 válasza heihachi (#27) üzenetére


blazsey2
senior tag

Kimondani sosem mondtad csak folyamatosan érezteted ;)
Én nagyszerűen elvagyok vele a hibái ellenére is.

PSN ID:blazseydr

(#35) heihachi válasza blazsey2 (#34) üzenetére


heihachi
addikt

Szarok az érzékeid. :P Játékokról van szó, és nem gépről.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#36) blazsey2 válasza heihachi (#35) üzenetére


blazsey2
senior tag

Jól van nem is vártam más választ,nem csalódtam benned :D

PSN ID:blazseydr

(#37) heihachi válasza blazsey2 (#36) üzenetére


heihachi
addikt

De hát most mit mondjak bakker, olyan dolgokat képzelsz bele, amiket én egyáltalán nem mondtam. Nyilván üldözési mániád van, minden szó mögött a kis kedvenc géped "bántását" sejted. Mivel keresed, ezért meg is találod, ott is, ahol nincs.

Uccsó mondatot töröltem, mert megint olyanokat láttál volna benne, ami nincs benne :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#38) blazsey2 válasza heihachi (#37) üzenetére


blazsey2
senior tag

Ja ahogy mondod :K
De most már be is fejeztem.

PSN ID:blazseydr

(#39) vhunor


vhunor
őstag

Istenem mennyire időb@szás és az idegek felesleges túráztatása ez az összehasonlítósdi két ennyire eltérő architektúra esetén. A box hardvere sokkal inkább "hagyományos", közelebb áll a pc-hez, a stúdiók meg csak a pénzre mennek és az optimalizálás azt takarja, hogy kivesz két árnyékot meg három fűszálat és voilá. Elég elolvasni a Digital Foundry technikai cikkeit egy Unchartedról vagy God of War-ról, hogy láthassuk, a multiplatform motorok mennyire nem használják ki a Cell-t és mindent GPU-ból akarnak megvalósítani, mert azt szokták meg a programozóik. Még jó, hogy az exkluzív címek miatt vettem a konzolt és hidegen hagy ez az egész hülyítés..

(#40) Tonti válasza Asador (#12) üzenetére


Tonti
tag

Meg lehet :D

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#41) Tonti válasza Asador (#12) üzenetére


Tonti
tag

Meg lehet :D

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#42) kovsol


kovsol
titán

PS3 verzióban véresebb meg picit gyűröttebb a ruhája az emberkének, cserébe nincs árnyék és kisebb felbontás :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#43) Tonti válasza kovsol (#42) üzenetére


Tonti
tag

Az a jó ha több vér van :DD

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.